OSRAM Cool Blue Mega 4300K ve Hyper 5000K

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

OSRAM Cool Blue Mega 4300K ve Hyper 5000K

İleti irfant » 11 Mar 2008, 13:27

[quote="98Pickup"]Arkadaşlar daha evvelki sayfalarda yazdınızmı bakamadım ama sis farları için beyaz ışık H1 ampul olarak almamı tavsiye edeceğiniz ürün nedir??[/QUOTE]

Her aracın sis farı ampulu farklıdır ve başka bir tip ampul uymaz. Mesela eski Fabia H3, Roomster HB4 tip sis farı ampulu gerektirir.

Üzerinden çıkan ampule bakmak lazım, en kolayı...

irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti yonetici » 11 Mar 2008, 13:56

[quote="kmustafat"]ya beyaz rengi çok güzel ama aydınlatması nasıl olur bilemeyiz bu fotografı çeken arkadaşın yolu gösteren bir resimde çekmesi gerekiyor. bu arada emir bu arkadaş kim ve reklam neden yapsınki diye kafamda soru işareti oldu reklam yapması için hiç bir sebep göremedim. bu lambaların resimlerine bakarak yorum getirmek gerekirse hyper 5000 kelvin beyaz olacak hemde güzel beyaz ama aydınlatması ?
mega 4300 kelvin aydınlatması eski cool blueden daha net olacak ama beyazlık ?

kuzenine night breaker siparişi verdim seçgelsin.com dan bekliyoruz gelirmi diye ama ben hala karar veremedim ne alacağıma bakalım beli daha detaylı mega 4300 ve hyper 5000 resimleri çıkar ne dersiniz
[/QUOTE]

Bu tarz ürünleri satanların forumlarda sanki kullanıcıymış gibi yorumlar yazdıklarına çok tanık oluyoruz o yüzden şüphe ile yaklaştım. Çünkü bu şahısın tüm şüphelerimizin aksine "Standart halojen ampullerimden bile iyi aydınlatıyor" demiş olması bende kuşku uyandırdı. Ayrıca secgelsin.com için ben kefilim skodam.com üyesine hizmette kusur edilmeyecek diye anlaşmamız var Wink 1-2 gün önce bu coolblue satılıyormu varmı kullanıcı tarafından çekilmiş resmi falan diye sormuştum satılıyormuş ama geri dönüş olmamış ellerindeki ilk parti mallarda kalmamış night breaker ve cool blue siparişi vermişler toptancıdan kargo ile geliyormuş heralde bu gün yarın sizin siparişide gönderirler.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi

İleti yonetici » 11 Mar 2008, 15:24

Evet arkadaşlar yine skodam.com farkı ile çok özel fotoğraflar Wink Ürünün yol görüntülerini bulma konusunda çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor Big%20smile

Resimde görüldüğü gibi ürün avrupa ve amerikada trafiğe açık alanda kullanılamıyor yani ECE onaylı değil. Ama bu durum bizim için çok sorun değil sanki 2 katı fiyatlarla satılan philips dimanod vision'lar v.s. bu onaya sahipler miydi.

Dikkatimi çeken diğer birşey 4300K Mega ile 5000K Hyper ampul arasında çok fazla ton farkı yok ikise koyu mavi renkte bir cama sahip.

Aşağıdaki fotoğraftada kutunun sol üst köşesinde ki "Made in P.R.C." yazısı gözlerden kaçmıyor Big%20smile

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti irfant » 11 Mar 2008, 15:28

Eline sağlık!  Smile

Çin malıymış zaten, oradan belli yasal olmadığı...
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 11 Mar 2008, 15:37

Hocam yinede bu 4300K kafama takıldı ciddi ciddi almayı düşünmeye başladım Night Breaker'i sislere alırım sislerdeki MTec 'leride bir düzenek kurup gece lambası niyetine evde kullanırım Smile

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti irfant » 11 Mar 2008, 15:44

[quote="?"]

Hocam yinede bu 4300K kafama takıldı ciddi ciddi almayı düşünmeye başladım Night Breaker'i sislere alırım sislerdeki MTec 'leride bir düzenek kurup gece lambası niyetine evde kullanırım Smile

[/QUOTE]

Smile

Bendeki NB'ler 4350 K, işimi iyi görüyor. İdeal bir değer bence  halojen için 4300 civarı.
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kmustafat » 11 Mar 2008, 17:19

[quote="?"]

[/QUOTE]
almaya karar verirsen resimlerini bizmle paylaşırsan çok memnun oluruz çünkü kararsızız ama çin malı olduğunu öğreninde ikisindende soğudum gibi NB galiba bizim için en ideali olacak sizce
kmustafat
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 11 Mar 2008, 17:25

[quote="kmustafat"]çin malı olduğunu öğreninde ikisindende soğudum gibi[/QUOTE]

Böyle bakmak doğru değil Apple Ipod'un arkasında bile amerikada tasarlanmış çinde üretilmiştir mealinde bir laf yazıyor ama onun üretim yerinin çinde oluşuna kimsenin birşey dediği yok. Sonuçta üzerine markasını vuruyorsa Osram Osramdır.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti kmustafat » 11 Mar 2008, 17:34

bu durumda kullanmış birilerinin resmini koymasını ve yorumlarını bekleyeceğiz.
buarada nb seçgelsin.com dan sipariş verdim nezaman gelecekmiş ? kefilim demişin bu siteye sağlam mı ?
kmustafat
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 11 Mar 2008, 17:40

Ne zaman geleceğini bilemem tabiki ama kefilim derken kaçarı göçeri olmayan adamlar manasında söyledim Smile
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti BlueVRS » 11 Mar 2008, 18:14

[quote="irfant"][quote="98Pickup"]Arkadaşlar daha evvelki sayfalarda yazdınızmı bakamadım ama sis farları için beyaz ışık H1 ampul olarak almamı tavsiye edeceğiniz ürün nedir??[/QUOTE]

Her aracın sis farı ampulu farklıdır ve başka bir tip ampul uymaz. Mesela eski Fabia H3, Roomster HB4 tip sis farı ampulu gerektirir.

[/QUOTE]

Evet kurduğum cümle biraz düşük olmuş,arabanın sis farı ampul tipi H1,benim tavsiye almak istediğim osram ın hangi beyaz ışık veren tip ampulunu kullanayım? (hani cool blue falan diyorya)..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 11 Mar 2008, 18:17

[quote="98Pickup"][quote="irfant"][quote="98Pickup"]Arkadaşlar daha evvelki sayfalarda yazdınızmı bakamadım ama sis farları için beyaz ışık H1 ampul olarak almamı tavsiye edeceğiniz ürün nedir??[/QUOTE]

[/QUOTE]

Evet kurduğum cümle biraz düşük olmuş,arabanın sis farı ampul tipi H1,benim tavsiye almak istediğim osram ın hangi beyaz ışık veren tip ampulunu kullanayım? (hani cool blue falan diyorya)..
[/QUOTE]

Beyaz için H1 Osram Hyper White 5000 K
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 11 Mar 2008, 18:26

eyvallah..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 13 Mar 2008, 15:40

Bu benim arabadaki H4 Osram Night Breaker 4350 °K, kısa farlar, flaşsız çekim modu...

irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 13 Mar 2008, 15:51

H ve numara ampulün kullanma amacına (sis, kısa, uzun, park gibi)göre mi belirlenmiş kodlardır?
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti irfant » 13 Mar 2008, 16:06

[quote="lazianke"]H ve numara ampulün kullanma amacına (sis, kısa, uzun, park gibi)göre mi belirlenmiş kodlardır?[/QUOTE]

Ampulun fişi, farın tipi ile ilgili...

Uzun ve kısa tek ampulde ise H4 zaten...

Kesin şeyler yok, H3 Fabia'da uzun far ampulu ama aynı zamanda eski kasa Fabia'nın sis ampulu de H3...
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti rather86 » 13 Mar 2008, 16:56

Hocam bide yola bakan tarafı nasıl aydınlattığının fotosu varsa koyarmısın
rather86
CLASSIC
CLASSIC

İleti yonetici » 13 Mar 2008, 17:01

Night Breaker'ın ışığı zifiri karanlıkta yolda beyaz gözüküyor ama sokak lambaları altında sarı duruyor. Profesyonel olmayan dijital kameralar ile çekilen ressimler çok yanıltıcı oluyor yol fotoğrafları pek gerçeği yansıtamıyor.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

ÖncekiSonraki

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir