Osram Night Breaker (Resimli)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Osram Night Breaker (Resimli)

İleti baho06 » 17 Mar 2008, 11:13

[quote="irfant"][quote="34 SCU 59"][quote="silverlinemania"]evet bide onu öğrenelim cam farı olan araçlarda (favoritlerde) senin ki kadar iyi aydınlatır mı far camı bütün ışığı içeriye vericekse hiç bi anlamı yok[/QUOTE]
favoritlerde hiç bir ampul beyaz vermez ben iddalıyım hepsini denedim sonunda xenon aldım çunkğ bşzşm farlarda cam ve isigi kıran çızgıler oldugu için hatta isıgı farın içindeki tastan yaydıgı için çok zor
[/QUOTE]

Xenon için de düz far camı lazım, camdaki ışığı kıran çizgiler Xenon ışığını da dağıtıyor. Orijinal Xenon olup da çizgili cam farı olan model yok. Işık dağıldığı için olması gerekenden daha az aydınlatma sağlıyor senin araçtaki gibi farlarda. Üstelik odaktan kaçan bu ışık karşıdan gelenin gözünü alıyor.
[/QUOTE] irfan hocam. orjinal olupta camı çizgili olan bi araba mevcut.mercedes e serisi w210

baho06
CLASSIC
CLASSIC

İleti irfant » 17 Mar 2008, 11:19

[quote="baho06"][quote="irfant"][quote="34 SCU 59"][quote="silverlinemania"]evet bide onu öğrenelim cam farı olan araçlarda (favoritlerde) senin ki kadar iyi aydınlatır mı far camı bütün ışığı içeriye vericekse hiç bi anlamı yok[/QUOTE]
favoritlerde hiç bir ampul beyaz vermez ben iddalıyım hepsini denedim sonunda xenon aldım çunkğ bşzşm farlarda cam ve isigi kıran çızgıler oldugu için hatta isıgı farın içindeki tastan yaydıgı için çok zor
[/QUOTE]

Xenon için de düz far camı lazım, camdaki ışığı kıran çizgiler Xenon ışığını da dağıtıyor. Orijinal Xenon olup da çizgili cam farı olan model yok. Işık dağıldığı için olması gerekenden daha az aydınlatma sağlıyor senin araçtaki gibi farlarda. Üstelik odaktan kaçan bu ışık karşıdan gelenin gözünü alıyor.
[/QUOTE] irfan hocam. orjinal olupta camı çizgili olan bi araba mevcut.mercedes e serisi w210 [/QUOTE]

Farın önündeki şeffaf kısım plastiktir ama cam değil, genelde polikarbonat olur. Cam Xenon için uygun değil, cam olanlardaki kalın çizgiler ışığı dağıtıyor.

Hele Merso, orijinal Xenonlu ise hiç sorun olmaz. O işe uygun dizayn edilmiştir, yazılımlarla önce bilgisayarda sonra araç üzerinde test ediliyor far dizaynları, çizgiler vs. Öyle bir detayı gözden kaçırmış olamazlar.
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti baho06 » 17 Mar 2008, 11:29

hocam o konuda bilgim yok.yani camı cammı plastikmi diye.aydınlattığın için tşk.hocam hani geçen sis taktımıştımya.dün arabayla biyerden geldim.sisleri yanık unutmuşum.arabaya tekrar binerken baktım.biri yanmıyo.akşamda baktım ikiside mefta.neden olabilir .ampul ne alıyım
baho06
CLASSIC
CLASSIC

İleti irfant » 17 Mar 2008, 11:32

[quote="baho06"]hocam o konuda bilgim yok.yani camı cammı plastikmi diye.aydınlattığın için tşk.hocam hani geçen sis taktımıştımya.dün arabayla biyerden geldim.sisleri yanık unutmuşum.arabaya tekrar binerken baktım.biri yanmıyo.akşamda baktım ikiside mefta.neden olabilir .ampul ne alıyım[/QUOTE]

Üzerinde ne  tip,  model , marka ampul vardı?

Çekilen hatta sigorta + röle var mı? Yok ise röle ve sigortayı hat üzerine eklet.
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baho06 » 17 Mar 2008, 13:04

hocam hepsi mevcut.biraz önce götürdüm.rezil elektrikçi çin malı ampul takmış.onlarda patlamış.şimdi osramla değiştirdik.sabaH sabah 10 ytl içerdeyiz.h3 ampul
baho06
CLASSIC
CLASSIC

İleti silverlinemania » 17 Mar 2008, 14:29

irfan abi benim demek istediğim şimdi benim favonun camı şekilli olduğu için bight breaker dan iyi bir sonuç alabilir miyim yoksa normal ampul gibi gene önünü aydınlatıcaksa almamın hiç bi anlamı yok o açıdan soruyorum
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 17 Mar 2008, 15:00

[quote="baho06"]hocam hepsi mevcut.biraz önce götürdüm.rezil elektrikçi çin malı ampul takmış.onlarda patlamış.şimdi osramla değiştirdik.sabaH sabah 10 ytl içerdeyiz.h3 ampul[/QUOTE]

Mis gibi ve ucuz Osram varken... Ucuz kurtulmuşsun yine.  Smile
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 17 Mar 2008, 15:03

[quote="silverlinemania"]irfan abi benim demek istediğim şimdi benim favonun camı şekilli olduğu için bight breaker dan iyi bir sonuç alabilir miyim yoksa normal ampul gibi gene önünü aydınlatıcaksa almamın hiç bi anlamı yok o açıdan soruyorum [/QUOTE]

Night Breaker standart halojen ampulünüzden daha iyi sonuç verir.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi

İleti irfant » 17 Mar 2008, 15:03

[quote="silverlinemania"]irfan abi benim demek istediğim şimdi benim favonun camı şekilli olduğu için bight breaker dan iyi bir sonuç alabilir miyim yoksa normal ampul gibi gene önünü aydınlatıcaksa almamın hiç bi anlamı yok o açıdan soruyorum [/QUOTE]

Elbette şeffaf plastik far camlı kadar verim alamazsın ama üzerindeki standart halojenden iyi olacağı kesin.

Zaten %90'a kadar daha iyi ibaresi var, her dizaynda yakalamak zor o değeri.
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir