camdaki skoda amblemi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

camdaki skoda amblemi

İleti lazianke » 30 May 2008, 18:03

arkadaşlar aracımın camında taş çarpması sonucu biri 1ytl paranın çevresi kadar çizik şeklinde, biri de küçük bir nokta şeklinde iki cam kusuru var. kaskom aksigortadan ve servis orjinal cam için sadece başak a yetki vermiş. benim kaskomla işlem yaptıracağım yerde fabia amblemi olmayan ama fabia camı olup aynı marka (sekurit olması lazım) cam takılıyor. acaba skoda amblemli camla gene avrupa malı olan aynı marka camın arasında fark var mıdır? bu amblem fabrikanın siparişi üzerine üretici tarafından konulan bir şey midir yoksa arada fark yok mudur ne dersiniz? camı değiştirmesem de olur fakat, kaskomun bitmesine 15 gün var. bitmeden hakkımı kullanayım, sonrakini başaktan yaptırırım diyorum.
siz ne dersiniz?

lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti loveskoda » 30 May 2008, 18:15

Camların fiyatı aynı ise problem yok bence... 15 gün dolmadan değiştirin...
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti parsanoto » 30 May 2008, 18:17

orjinal camla yan sanayi camlar arasında fiyat farkı yokki..taktırmışken orjinal cam taktırın..
parsanoto
CLASSIC
CLASSIC

İleti lazianke » 30 May 2008, 18:57

[quote="parsanoto"]orjinal camla yan sanayi camlar arasında fiyat farkı yokki..taktırmışken orjinal cam taktırın..[/QUOTE]
orjinal derken skoda amblemli olan mı?

çünkü arabamdaki  skoda amblemliyle camcının takacağının ikisi de aynı marka sekurit, ama camcınınkininde skoda amblemi yok.babana dediği sadece fabrika çıkışında amblem olur.bizdeki de orijinaldir. sedece amblem yok. doğru mudur?

lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti parsanoto » 30 May 2008, 19:20

fabiaların fabrika çıkışında 2 marka cam kullanılıyor..bazılarında splintek bazılarında sekurit..şu anda yüce otonun sattığı cam larda skoda logosu var..he o da aynı markadır ama logo yoktur..biz sigorta tedarik işi yaptığımız için logosuz olan malzeme muadil malzeme kabul edilmektedir aynı marka olsa bile..

parsanoto
CLASSIC
CLASSIC

İleti mxengine » 30 May 2008, 20:11

Camlarda E1 E2 gibi semboller var bunlar ne oluyor acaba ?
mxengine
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 30 May 2008, 21:14

[quote="parsanoto"]orjinal camla yan sanayi camlar arasında fiyat farkı yokki..taktırmışken orjinal cam taktırın..[/QUOTE]

Çok mantıklı ama splintex marka orijinal cam hasarsızlığı yok ediyor.İlaaki yerli istiyor sigorta şirketi...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti lazianke » 30 May 2008, 22:10

[quote="hetepe"][quote="parsanoto"]orjinal camla yan sanayi camlar arasında fiyat farkı yokki..taktırmışken orjinal cam taktırın..[/QUOTE]

Çok mantıklı ama splintex marka orijinal cam hasarsızlığı yok ediyor.İlaaki yerli istiyor sigorta şirketi...
[/QUOTE]
 bana splintex ya da sekurit için yani avrupa cam için bozmaz dediler. sadece değişen yerli cam 1 yıl daha garantili oluyor ama avrupa cam bir daha kırılırsa cepten ödüyorsunuz.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 30 May 2008, 22:57

valla hocam geçenlerde bende ön camı değiştim, kasko acentesi sen camı beğen taktır biz ödiyelim demişti.

bende Saint-Gobain yazan skoda amblemli orijinal, çıkanın aynısı olan en pahalı camı taktırmıştım daha fazla bilgim yok. Saint-Gobaint yazıyordu.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti lazianke » 31 May 2008, 01:44

[quote="hakanerdogan"]valla hocam geçenlerde bende ön camı değiştim, kasko acentesi sen camı beğen taktır biz ödiyelim demişti.

bende Saint-Gobain yazan skoda amblemli orijinal, çıkanın aynısı olan en pahalı camı taktırmıştım daha fazla bilgim yok. Saint-Gobaint yazıyordu.
[/QUOTE]
doğrudur saint gobaint sekurit yazıyor da. ak sigortada yok ander kalası...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti lazianke » 31 May 2008, 01:48

arkadaşlar kıs ve net soruyorum, üzerinde skoda amblemi olanla olmayan aynı marka cam kalitede fark ediyor mu?
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti loveskoda » 31 May 2008, 01:59

Hayır, fark etmiyor... Lamine cam (kırılıp da dağılmayan) olsun da ne olursa olsun...
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 31 May 2008, 02:01

[quote="loveskoda"]Hayır, fark etmiyor... Lamine cam (kırılıp da dağılmayan) olsun da ne olursa olsun...[/QUOTE]
eyvallah böyle bir cevap istiyordum...

sonuç olarak değil tür olarakSmile
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti lazianke » 31 May 2008, 13:46

başka görüşü olan yok mu arkadaşlar, loveskoda der ki lamine olsun da amblem önemli değil...
ya siz...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti yexplorer » 31 May 2008, 14:02

lamine olsun dağılmaz böylece ama amblem olsun bence. araba alırken ben camlara bakarım eğer camlardan birinde amblem yoksa cam değişmiş demektir.bence amblemli olsun
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti lazianke » 31 May 2008, 15:51

[quote="yexplorer"]lamine olsun dağılmaz böylece ama amblem olsun bence. araba alırken ben camlara bakarım eğer camlardan birinde amblem yoksa cam değişmiş demektir.bence amblemli olsun[/QUOTE]
arabayı kullanacaksam önemli değil ki öyle görünüyor gibi. ayrıca bir sonraki anlaşmayı başaktan yaparsam herhangi bir problemde serviste skoda amblemliyle de değişebilirim. aslında benim kafamı kurcalayan kasko bitimine 15 gün kalmışken değiştreyim mi değiştirmeyim mi? değer mi değmez mi? idi. neyse cevabı bulduk sayılır.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti yexplorer » 31 May 2008, 16:38

geçen sene benimde oldu. yolda durdum silecekle oynarken elimden kaydı ve cam gitti. 1 ay vardı değiştirdim. değiştirmekte fayda var
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti hakanerdogan » 31 May 2008, 17:01

hocam bence inat etseniz, biraz da çingenelik yapsanız takarlar, bence orijinal saint-gobain taktırmaya çalışın. nede olsa kaskoya bunca ay para ödediniz, buna hakkınız var, yıl bitimlerinde yapmaya değer, bi kaç ay sora yenilenecek nasılsa.

lamine cam olsun deyip geçmekle olmaz, lamine olmasına lamine de bi de üzerine fransız cam kalitesi olan Saint-gobaini koymak var. nihayetinde benim bildiğim fabia için en iyi cam.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

Sonraki

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir