camdaki skoda amblemi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

camdaki skoda amblemi

İleti ihsan » 13 Haz 2008, 03:18

arkadasım bi ornek verecem orjinal ve yan sanayi hakkında biraz ne alakası var dıye bilrisiniz ama bence cok var. muglaya okula gıdıp gelırken genellıkle ön koltukta seyehat etmeyi severim ön tarafta oturunca soforlede muhabbet felan oluyo veya kulak aşinalıgım oluyo bazı seylerde bi ara söförler konusurken sunları duydum. hiç bi cam orjinalını tutmuyo otobusun camı buyuk oldugu için mercek gibi goruntu netlıgı orjınalı ıle bir olmuyo demıstı yani camda dalgalanma ne bileyim göruntu netlıgı bir olmuyo demıstıler. orjınalını kolay kolay bulamazsın demıstıler bulsanda cok tuzlu oluyo demıstı. benım duyduklarım bunlar benden soylemesi

Kullanıcı avatarı
ihsan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ihsan ACAR
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia special 1.4 16v 101hp

İleti fmaka » 13 Haz 2008, 03:22

orjinal cam hele opellerdeki ve renolardaki gibi ısı,renk özellikleri varsa çok fark ortaya çıkar.
birde orjinal ile yan sanayi cam hızı göstermede ve ışığı yansıtma gibi özelliklerde farklılıkları ortaya çıkar.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti ihsan » 13 Haz 2008, 03:28

aynen katılıyorum arkadasım
Kullanıcı avatarı
ihsan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ihsan ACAR
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia special 1.4 16v 101hp

İleti lazianke » 13 Haz 2008, 07:15

arkadaşlar servisteki şefin söylediği şey şu :skodanın orjinal camı yoktur. orjinal dediğimiz amblemli camı skoda ason olarak spilintex, sekurit gibi belirli firmalara yaptırır. aynı marka skoda camı bulur da taktırırsan farkı olmaz sadece amblemi eksik olur dedi. ben camı taktırmaya karar verdim. orjinal skoda amblemli cam buldum, hatta taktıracağım camın üst kısmı da renkli.
benim sorum şuydu:

"eski kaskom 17.06.2008 tarihinde doluyor, ben 17 sinde cam değişimi yapabilir miyim yoksa o gün kasko bitiyor mu? "
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti yonetici » 13 Haz 2008, 10:13

Kasko poliçede yazılı bitiş tarihindede geçerlidir.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti lazianke » 16 Haz 2008, 03:07

[quote="?"]

Kasko poliçede yazılı bitiş tarihindede geçerlidir.

[/QUOTE]
teşekkürler.

artık yarına nasipse değişeceğim...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti lazianke » 16 Haz 2008, 22:27

arkadaşlar bugün camı değiştirttim, sabah arabamı bırakıp okula gttim akşam 15.30 gibi aldım. adamlarla bir güzel kavga ettim, çünkü adam bana ellerindeki camın orj. skoda amblemli cam olduğunu demişti, ama üzerine takılana baktım ki arma yok ,ama cam aynısı, üzerindeki kodlar da aynı, farkı sadece laminated. 

adama dedim ki taktığınız cam eskisinin aynı fakat siz bana logolu olanı var diye söz verdiniz ama iş ciddiye binince takamadınız. adama abi bunun amblemlisi sadece fabrikada olur ben nereden bulacaktım vs vs. esnaflığınız bu kadarmış felan dedim çıktım gittim. 20 dk içinde dr randevum vardı kızgınlıkla hiçbir şeye bakmadım tabii. yolda yağmur çişeledi, sişeceği çalıştırdım soldaki öyle sola geliyor ki neredeyse sol aynayı da silecek, su fışkıtttım biri 5 cm atıyor diğerinde tık yok. tabii benim şartel iyice arttı.ıslanmasın diye camın kenarlarını bantladım. neyse dr gittik geldik. o kızgınlıkla bereket versin kaza maza yapmadık.

hemen sanayiye gazladım, yolda baktım ayna sola dönmüyor, asfaltın yarısını göremiyorum. surat beş karış. anlattım hiç ses çıkaramadılar sileceği söktü ayarladı, su fışkırtmayı düzeltti,aynayı söktü ayarladı. ama adamlar süt dökmüş kedi gibi oldular.

siz siz olun cam değişimi yaparsanız aracınızı alırken sileceği, su fıskiyesini ve aynanızı iyi kontrol edin...Smile
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti skodacı » 16 Haz 2008, 23:39

sakin ol,hocam...

skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 17 Haz 2008, 02:17

Cam değişimi maceralı olmuş. Cam değiştirirken silecekleri sökmek gereksiz bir davranış sadece silecekleri kaldırarak camı yerine rahatlıkla oturturlardı. Hele birde ön camla hiç ilgisi yokken sol aynanızın ayarının bozulması enteresan. Ben en çok dikiz aynasının yanlış oturtulmasından endişe duymuştum fakat camda fabrika çıkışı aynanın montaj noktası belliymiş bir problem çıkmadı.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti lazianke » 17 Haz 2008, 06:32

galiba herifler hiç skoda camı takmamışlardı. neyse şimdi problemler çözüldü, ama sadece sağ fıskıyenin fışkırtması eskisi gibi değil. tekli fışkırtıyor gibi.  gözenekleri de tıkanmış olabilir sabah olsun iyice de bir bakcağım.acaba oradan içeriye su kaçıyor olabilir mi?
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 17 Haz 2008, 12:24

valla bende ön camı değiştirttim ama çıkanın aynısını amblemli saint-gobain sekurit cam taktı, tam hatırlamıyorumda 300-400 YTL bişeydi.

hemde yetkili serviste taktırmadım, adam arabamı yıkamış, içini paspasları temizleyip teslim etti sorun da çıkmadı. küçük şehirde olmanın avantajları yanı sıra bazen böle küçük dezavantajlarıda olabiliyor hocam dert etme.

bizim çankırıda zamanında renomuz şanzıman dağıtmıştı, babam katil olacaktı. izini bitmiş, dönmemiz gerek...

geçmiş olsun, yeni camınızı güle güle eskitin.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 17 Haz 2008, 12:28

[quote="lazianke"]galiba herifler hiç skoda camı takmamışlardı. neyse şimdi problemler çözüldü, ama sadece sağ fıskıyenin fışkırtması eskisi gibi değil. tekli fışkırtıyor gibi.  gözenekleri de tıkanmış olabilir sabah olsun iyice de bir bakcağım.acaba oradan içeriye su kaçıyor olabilir mi?[/QUOTE]

benimde sol fıskıye fabrika çıkışından beri az püskürtüyo, düzgün püskürten sağ fıskiye da iki şeritli değil, zerre halinde püskürtüyo. memeler farklı galiba. bi iğneyle hallolur heralde. ordan içeriye su girmesi biraz zor gibi hocam. girse tıkar toz toprak...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti kadir_ » 17 Haz 2008, 12:32

[quote="hakanerdogan"]valla bende ön camı değiştirttim ama çıkanın aynısını amblemli saint-gobain sekurit cam taktı, tam hatırlamıyorumda 300-400 YTL bişeydi.

hemde yetkili serviste taktırmadım, adam arabamı yıkamış, içini paspasları temizleyip teslim etti sorun da çıkmadı. küçük şehirde olmanın avantajları yanı sıra bazen böle küçük dezavantajlarıda olabiliyor hocam dert etme.

bizim çankırıda zamanında renomuz şanzıman dağıtmıştı, babam katil olacaktı. izini bitmiş, dönmemiz gerek...

geçmiş olsun, yeni camınızı güle güle eskitin.
[/QUOTE] 

Ön cam üstleri renkli orjinal skoda 240 YTL ye değiştirdim o kadar olacağını tahmin etmem arka cam olabilir rezistanslı olduğundan
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 17 Haz 2008, 12:33

kasko ödüyor diye adam fazla fiyat çekti diye düşünüyorum bende. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti kadir_ » 17 Haz 2008, 12:36

[quote="hakanerdogan"]kasko ödüyor diye adam fazla fiyat çekti diye düşünüyorum bende.  [/QUOTE]

Bende kaskodan değiştim ama adam çok uçuk söylemiş ne de olsa kaskoyu sömürücek ya

Bu arada geçen gün sert bi taş çarptı camı kalın bir şekilde çizde neyle kırabilirim camı kaskonun bitiş arihine yakın değiştirsem kırmasam kasko resim felanda istiyor
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 17 Haz 2008, 13:06

valla abicim git arabayı kimsenin göremeyeceği bi yere çek, yanınada bir saksı al toprağıyla, bütün gücünle çarp cama, topraklar falan saçılmışken çek resmini, saksı kırmaz ya camı sen bi taşla hallediver.

zaten yılda bi sefer hasarsızlık bozmadan değişme hakkın var. yada hiç uğraşma bi avuç çakılı çarp cama mıcıra girdim deyiver.

benden hiç hesap sormadılar hemen değişelim dediler.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti kadir_ » 17 Haz 2008, 13:09

[quote="hakanerdogan"]valla abicim git arabayı kimsenin göremeyeceği bi yere çek, yanınada bir saksı al toprağıyla, bütün gücünle çarp cama, topraklar falan saçılmışken çek resmini, saksı kırmaz ya camı sen bi taşla hallediver.

zaten yılda bi sefer hasarsızlık bozmadan değişme hakkın var. yada hiç uğraşma bi avuç çakılı çarp cama mıcıra girdim deyiver.

benden hiç hesap sormadılar hemen değişelim dediler.
[/QUOTE]

iyice sahtekar oldum kaskoya karşı ayna dağılmıştı onuda eniştenin üzerine atmıştım kasko içinSmile
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 17 Haz 2008, 13:10

yıl bitimlerinde yapılabilir abi sahtekarlık falan değil adam sana bu hakkı tanıyorsa, parasını ödüyorsan seve seve değişecek. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

Önceki

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir