ŞAMYELSİZ LASTİK ?????

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ŞAMYELSİZ LASTİK ?????

İleti serrrkan » 12 Tem 2008, 11:52

SELAM DOSTLAR. GEÇENLERDE 98 MODEL FELİŞİME LASTİK SEÇİMİM İÇİN KONUŞMUŞTUK. BİRDE BEN ŞUNU ANLAMIYORUM YARDIMCI OLURMUSUNUZ ACABA?? ŞAMYELLİ YADA ŞAMYELSİZ LASTİK ARASINDAKİ FARK NEDİR HANGİSİNİ ALSAM İYİ OLUR BUNLARDAN HANGİSİ YAKITIN FAZLA YAKMASINI SAĞLAR YADA Bİ FARKI YOKMUDUR _? YARDIMCI OLUSANIZ SEVİNİRİM. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM

serrrkan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti by wodoo » 12 Tem 2008, 12:34

dublex, yani şamyelsiz lastik daha iyi... (gerek bakımı, gerek güvenliği fln herşeyiyle şamyelliden iyi)
hem zaten binek arabalarda şamyelli lastik neredeyse kalmadı...
bence dublex (şamyelsiz) al...
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Nereden: Ankara
Arabanız: Astra GSİ

İleti serrrkan » 12 Tem 2008, 12:50

[quote="by wodoo"] dublex, yani şamyelsiz lastik daha iyi... (gerek bakımı, gerek güvenliği fln herşeyiyle şamyelliden iyi)
hem zaten binek arabalarda şamyelli lastik neredeyse kalmadı...
bence dublex (şamyelsiz) al...
[/QUOTE]

Sağolasın dostum ancak şamyelli şamyelsiz fiyat farkı varmıdır yada varsada fazlamıdır fark _?
serrrkan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti by wodoo » 12 Tem 2008, 13:18

fazla bi fark olacağını sanmıyorum 
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Nereden: Ankara
Arabanız: Astra GSİ

İleti AhmetH » 12 Tem 2008, 13:33

şamyel  dediğiniz  iç lastik heralde.

o devir  bitti  benimde feliciam var   1998  de   üzerinde   fabrikadan  orijinal  gelen  Matador  marka  lastikleri  bile  Tubeless   ti..

Size  tavsiyem  Bridgestone B330 evo   alacaksınız  lastik  derdi  bitecek..
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti ahmetva » 12 Tem 2008, 14:33

şamrel mi kaldı... 1980 lerde vardı... nerde yaşıyorsun arkadaşım sen  :)
ahmetva
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 12 Tem 2008, 14:34

nerdeyse unutacaktım bu lastikleri
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti sainz » 12 Tem 2008, 14:47

Dubleks denen lastiğin asıl adı tubeless yani tüpsüz demektir. Tüpten kasıt da iç lastiktir. Tubeless lastiklerde iç lastik bir nevî dış lstiğe iç kısmından yapıştırılmış gibidir. Çok çok basit anlatımıyla böyle.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti ilk aşk » 12 Tem 2008, 14:50

şamyelle denizde yüzüyorlar LOL   AYILAR
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serrrkan » 13 Tem 2008, 02:13

[quote="ahmetva"]şamrel mi kaldı... 1980 lerde vardı... nerde yaşıyorsun arkadaşım sen  :)[/QUOTE]

AHMETVA KOMİKMİ ? EĞLENEBİLDİNMİ ? KOMİK OLAN NEDİR ? BİLMEK ZORUNDAMIYIM HERŞEYİ. YARDIMCI OLSUNLAR DİYE KONU AÇTIM AMA SEN YAZMA GEREK YOK SEN GELECEĞİNLE YAŞA TAMAMMI.HAA BİDE SÖYLİM  BEN MİLATTAN ÖNCE YAŞIYORUM
serrrkan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti favoritrally » 13 Tem 2008, 02:25

Şamriyelli lastik günümüzde artık kalmadı şamriyeli benim arabamdaki gibi lastik kenerları çatlamış jantlarından hava kaçıran lastikler için kullanılıyor birde tavsiyem var eğer lastğiniz yeni ise ve birkaçkez janttan çıkartılmış ve takılmış ise lastik kenarlarında problemler meydana geliyor buda yanaklardan hava kaçırmasına ve lastiğin inmesine neden olabiliyor böyle durumlardada lastiğiniz yeni bile olsa şamriyel kullanmanızda fayda var.
favoritrally
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ahmetva » 13 Tem 2008, 09:14

[quote="serrrkan"][quote="ahmetva"]şamrel mi kaldı... 1980 lerde vardı... nerde yaşıyorsun arkadaşım sen  :)[/QUOTE]

AHMETVA KOMİKMİ ? EĞLENEBİLDİNMİ ? KOMİK OLAN NEDİR ? BİLMEK ZORUNDAMIYIM HERŞEYİ. YARDIMCI OLSUNLAR DİYE KONU AÇTIM AMA SEN YAZMA GEREK YOK SEN GELECEĞİNLE YAŞA TAMAMMI.HAA BİDE SÖYLİM  BEN MİLATTAN ÖNCE YAŞIYORUM
[/QUOTE]

milattan önce yaşıyorsan interneti kullanma... yukarda yazmış arkadaş kimin şamrel kullandığını LOLLOLLOL çok eğlendim... ayrıca şamyel diye birşey de yok şamrel olacak bilmediğin kelimeleri kullanma, bilmediğin çok şey var sanırım... o zaman soracaksın, öğreneceksin... efelenmeyeceksin Clap Büyük harf kullanmazsan iyi olur. OK
ahmetva
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serrrkan » 14 Tem 2008, 00:23

[quote="ahmetva"][quote="serrrkan"][quote="ahmetva"]şamrel mi kaldı... 1980 lerde vardı... nerde yaşıyorsun arkadaşım sen  :)[/QUOTE]

[/QUOTE]

milattan önce yaşıyorsan interneti kullanma... yukarda yazmış arkadaş kimin şamrel kullandığını LOLLOLLOL çok eğlendim... ayrıca şamyel diye birşey de yok şamrel olacak bilmediğin kelimeleri kullanma, bilmediğin çok şey var sanırım... o zaman soracaksın, öğreneceksin... efelenmeyeceksin Clap Büyük harf kullanmazsan iyi olur. OK
[/QUOTE]

ne rahatsız insanlar var yaa :S
serrrkan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti muharremkarin » 14 Tem 2008, 02:15

[quote="serrrkan"]SELAM DOSTLAR. GEÇENLERDE 98 MODEL FELİŞİME LASTİK SEÇİMİM İÇİN KONUŞMUŞTUK. BİRDE BEN ŞUNU ANLAMIYORUM YARDIMCI OLURMUSUNUZ ACABA?? ŞAMYELLİ YADA ŞAMYELSİZ LASTİK ARASINDAKİ FARK NEDİR HANGİSİNİ ALSAM İYİ OLUR BUNLARDAN HANGİSİ YAKITIN FAZLA YAKMASINI SAĞLAR YADA Bİ FARKI YOKMUDUR _? YARDIMCI OLUSANIZ SEVİNİRİM. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM [/QUOTE]

dublex, yani şamyelsiz lastik takmak için kamyonlarda jantın da değişmesi gerekiyor.

sen en iyisi lastikçiye bir danış
muharremkarin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti favo29 » 14 Tem 2008, 02:34

Soru soran-bilmeyen arkadaşları kırmadan,incitmeden cevap yazabilirsek herhalde daha iyi olur.Ayıp değil ya bilmemek.
Arkadaşım sen kullanılan tabiri ile dublex lastik kullanırsan biraz daha güvenli tarafta kalırsın.Otoyolda şamrelli lastiğim patlamıştı yani Allah'tan hızlı değildim.Dublex lastiği eğer yırtmazsan hemen öyle 3-5 saniyede inmez.Müdahale için daha fazla zamanın olur.

favo29
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilk aşk » 14 Tem 2008, 02:36

[quote="favo29"]Soru soran-bilmeyen arkadaşları kırmadan,incitmeden cevap yazabilirsek herhalde daha iyi olur.Ayıp değil ya bilmemek.
Arkadaşım sen kullanılan tabiri ile dublex lastik kullanırsan biraz daha güvenli tarafta kalırsın.Otoyolda şamrelli lastiğim patlamıştı yani Allah'tan hızlı değildim.Dublex lastiği eğer yırtmazsan hemen öyle 3-5 saniyede inmez.Müdahale için daha fazla zamanın olur.

[/QUOTE]

ClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClap
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 14 Tem 2008, 03:24

ozaman  olaya  şurdan  yaklaşalım Big%20smile

bana  içlastiği  olan   165/70 R13   bir  lastik markası söyleyin.  merak  ettim  çünkü..

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti serrrkan » 14 Tem 2008, 10:45

[quote="favo29"]Soru soran-bilmeyen arkadaşları kırmadan,incitmeden cevap yazabilirsek herhalde daha iyi olur.Ayıp değil ya bilmemek.

[/QUOTE]

saolasın  kardeş sonuçta herşeyi bilmek zorunda değiliz amaç yardımcı olmak birbirimize ama bazı zat kişiler olayı dalgaya almış. ne diim sana ve diğer arkadaşlardan allah razı olsun
serrrkan
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir