fiestaa..

İkinci el Skoda arıyor yada aracınızı satıyorsanız bu bölüm sizin için.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fiestaa..

İleti RAZOR10 » 15 Ağu 2008, 00:23

[quote="sılver_exelance"][quote="RAZOR10"][quote="crash"]

Bana kalırsa puntoyu bilemem kullanmadım çünkü ama fabianın yanından geçemez.Fiestalar bana çok sert geldi kalas gibi yani.İç dizaynı estetikten yoksun ve malzeme kalitesi iyi değil.B segmentinde düşünebileceğim en son araçtır fiesta...

[/QUOTE]

1:kalas gibi olduğuna nası kanaat getirdin?

2:iç dizayn nası estetikten yoksun?

3: malzeme kalitesi iyi deil?

bunlar alakası olamayan şeyler sen sanrım 2007-2008 fiesta hiç kullanmadın sanırım?

[/QUOTE] razor burası bildiğin gibi skoda sitesi .....yorumların genelinde fiestanın daha iyi bir yerde olduğunu görür gibi oldum ....Ki bunu söyleyen arkadaşlar doğru söylemiş...yani ancak arabadan anlayan o aracaı kullanan birisi yorum yaparki  crash nikli üye skoda forumunda fiesta yorumlanmasına alınmış tahminime göre ve tamamen sallamasyon bilgilerle ileri çıkmış...Bilmem anlatabildimmi ....o yüzden sorularının cvb ını arama yoksa tartışabilir seninle[/QUOTE]

Ya sılwer benim derdim fabia kötü bi araba deilki.. estetik yok demiş bu biraz komik geldi bana sadece.. yoksa tartışcaz tabi sonuçta skoda forum sitesi we bende de feli war çokta memnunum ama şölede bi gerçek war skodamı fordmu bana göre tabiki ford tartışmasız....

Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti RAZOR10 » 15 Ağu 2008, 00:27

[quote="crash"]Tartışma konusu yaratma gibi bir niyetim kesinlikle yok olamazda.Ben herkesin düşüncelerine saygı gösteriyorum ve kendi düşüncelerimide yine bu anlayışla yazıyorum.Burası skoda sitesi olabilir fakat aynı zamandada bir otomobil sitesi.Burdaki amaç buraya gelen arkadaşlarımıza bilgilerimi paylaşmak ve sorularını ve sıkıntılarını en doğru şekilde gidermektir.Burda skoda sempatizanlığı yapıpda insanları yanlış yönlendirme gibi bir düşünceye sahip olmam ve burdaki herkesde eminim ki bu şekilde düşünüyodur.Saygılar...[/QUOTE]

crach dostum.. elbette sen beğenrisin ben beğenmem zewk meselesi..fabia güsel bi araç ben hala almayı düşünüorum ama gerek motor olsun gerek. sürüş kalitesi olsun kokpitte genişlik we rahat haraket fabiadan daha ağır basar fiestanın çünkü on tarafı daha geniş.ama 101 hp lik fabiınında gidişine dicek lafım yok.. içeri daha çok ses alıo mesala fiesta fabişe göre... ama burası türkiye benim dışarda 100 kişiye sor eminim 85 i ford der.. çünkü bizim aramalarımız kötü imajdan yeni yeni sıyrılıyor...
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 15 Ağu 2008, 00:38

bencede feliden sonra fiesta iyi seçenek. sonuçta ford yani, ve fiesta modeli, aldığın araba verdiğin para belli. bence tatminkar bi araç. hele ki üst donanımlı versiyonlarını alabilirsen çok güzel olur.

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti crash » 15 Ağu 2008, 00:43

Tabiki 85 i ford der söylediğin doğru ama bunun nedeni türk insanının skodayı henüz tam olarak tanımamasından ileri geliyor.Yoksa fabianın fiestadan kötü olduğundan değil.Mesela bana göre yeni mondeo sınıfının en iyisi passattan bile daha iyi.Focusta gerçekten çok iyi bir araç yol tutuşta sınıfının en iyisi ama fiesta bence focus ve mondeo kadar başarılı bir araç değil bence benim savunduğum nokta bu.Söylediklerim bazı arkadaşlara sallamasyon gelmiş olabilir ama dediğim gibi herkesin görüşü farklıdır.

crash
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RAZOR10 » 15 Ağu 2008, 00:44

[quote="hakanerdogan"]bencede feliden sonra fiesta iyi seçenek. sonuçta ford yani, ve fiesta modeli, aldığın araba verdiğin para belli. bence tatminkar bi araç. hele ki üst donanımlı versiyonlarını alabilirsen çok güzel olur.

[/QUOTE]
saol hakanerdoğan dostum.. ya coll yada ghia bakacıam artık 7-8 ay snr param hangisine yetecek....
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti crash » 15 Ağu 2008, 00:45

Allah şimdiden hayırlı uğurlu etsin diyelim dostum.
crash
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RAZOR10 » 15 Ağu 2008, 00:51

[quote="crash"]

Tabiki 85 i ford der söylediğin doğru ama bunun nedeni türk insanının skodayı henüz tam olarak tanımamasından ileri geliyor.Yoksa fabianın fiestadan kötü olduğundan değil.Mesela bana göre yeni mondeo sınıfının en iyisi passattan bile daha iyi.Focusta gerçekten çok iyi bir araç yol tutuşta sınıfının en iyisi ama fiesta bence focus ve mondeo kadar başarılı bir araç değil bence benim savunduğum nokta bu.Söylediklerim bazı arkadaşlara sallamasyon gelmiş olabilir ama dediğim gibi herkesin görüşü farklıdır.

[/QUOTE]

focus we mondeonun sınıfı fiesta sınıfı deil aman focus 31 milyardan mondeo 40 milyardan balışıo onlarda standart donanım olanları.. başarıyı fıesta segmenti bi araçla kıyaslarsak daha iyi sonuçlar alabirirz. teşekkürler dostum senin fikirlerine(sana kısa bi dipnot gerçekten fiesta(2006-2007-2008) seni bahsettiğin gibi bi araç deil zewk meselesi yine tabi) iyi akşamlar arkadaşım kazasız belasız sürüşler..
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 15 Ağu 2008, 00:52

[quote="RAZOR10"][quote="hakanerdogan"]bencede feliden sonra fiesta iyi seçenek. sonuçta ford yani, ve fiesta modeli, aldığın araba verdiğin para belli. bence tatminkar bi araç. hele ki üst donanımlı versiyonlarını alabilirsen çok güzel olur.

[/QUOTE]
saol hakanerdoğan dostum.. ya coll yada ghia bakacıam artık 7-8 ay snr param hangisine yetecek....
[/QUOTE]

kardeş bence fiesta, duygusallığı bi kenara bırakıp sana bi mukayese yapayım...

bindiğim arabaya babam tam 36.000 YTL gibi bi mebla ödedi. alınabilecek en pahalı fabia idi 2006 model, 0 km...

buna pahalı yağ değişimleri, pahalı yedek parçayı da eklersek uzar gider. fabialar küçük sınıfın çok para yiyen modelleridir. VW çatısı altında oluşu, alman menşeili oluşu falan...

yani parayı babam değilde ben kazansam bu küçük arabaya bu parayı vermezdim. şu bi gerçek fabia fiestadan daha ağır, daha sağlam, yada kendi fabiam için bu durum böyle. ama bu küçücük bir araba olduğu gerçeğini değiştirmiyor. belki artı olarak 195 tork veren 1.6 benzinli gibi kaçan motoru sayılabilir.

ama zaten az yol yapacam diyon sen al benzinli fiestanı, bakımın ucuz, yağın ucuz olur. hemde fabiaya nispeten daha ucuza daha genç araba alırsın. elindede patlamaz malın. ben dizel fabialar için konuştum. benzinlisine ne bindim ne dokundum ama abarttığın 101 hp lik fabia tork mork vermez bakma 101 hp oluşuna. 4000 devirden sonra hırçınlaşır o motor, en azından kağıt üzerinde böyle. 4000 devir yapacan mı sorarım sana... geç o işi...

hem fiesta daha hafiftir daha kibardır. fiestada fusionda focusta tecrübem var. alınmayacak mal değil kesinlikle.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti crash » 15 Ağu 2008, 01:20

Benim demek istediğim focus ve mondeo segmentlerinde başarılı araçlar.Fiesta ise segmentinde onlar kadar başarılı değil.Tabiki fiestayı focusla ve mondeoyla kıyaslayamayız.Segmentleri farklı.Sende sağol dostum yorumların için

crash
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 15 Ağu 2008, 11:27

Ford'lara bir türlü ısınamadım,ailemde geçmişte Ford arabamız oldu ama benim şimdiye kadar binek ticari 15-20 civarında araç geldi geçti elimden hiçbiri Ford değildi,VW,Opel,Renault,Hyundai,Skoda,Kia, aldım kullandım ama 93 senesinde son Taunus'umuzdan sonra adeta ailecek yemin ettik ve hiç Ford almadık..En memnun kaldığım araba ise geçmişte kangoo ve şimdi octavia oldu..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ufuk » 15 Ağu 2008, 15:30

teknik ve donanımsal konular bir yana...benim fabia almamın bir nedenide her kafamı çevirdiğimde gördüğüm arabalardan olmaması...Piyasada istemediğim kadar corsa,fiesta,207,clio,megan var.Genelde şirketler tercih ediyor bu segment arabalarını ve modelleride belli.Kendine has özelliği olan bir araba fabia...Bu yüzden daha farklı bir duruşu var fabianın...
ufuk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RAZOR10 » 15 Ağu 2008, 15:42

[quote="ufuk"] teknik ve donanımsal konular bir yana...benim fabia almamın bir nedenide her kafamı çevirdiğimde gördüğüm arabalardan olmaması...Piyasada istemediğim kadar corsa,fiesta,207,clio,megan var.Genelde şirketler tercih ediyor bu segment arabalarını ve modelleride belli.Kendine has özelliği olan bir araba fabia...Bu yüzden daha farklı bir duruşu var fabianın...
[/QUOTE]

şirketlerin tercih etmesinde son derece haklsın saydığın arabaların hepsini şirketler tercih ediyor.. ama saydığın arabalar güsel arabalar fena araba deiller. bakıcaz artık..

Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti nolies » 25 Ağu 2008, 20:21

geçtiğimiz 10 gün boyunca 2008 model fiesta kullandım. araba 10000 kilometredeydi.
2000 km den fazla yol yaptım.

ilk defa fiesta kullandım ama beğendiğimi söyleyemeyeceğim. bir kere hızlanma ve çekiş gücü çok zayıf. direksiyon hidrolik olmasına rağmen ağır. virajlarda çok savuruyor.

2. vites felaket. hiç koymasalarmış daha iyiymiş. hiç çekmiyor 2 viteste. ben genelde 1-3 yaptım zaten. ses yalıtımı da kötü.

bunun yanında kliması çok başarılı. yakıt tüketimi çok iyi. frenler oldukça başarılı. cd çalar lı ses sitemi oldukça iyi ve yüksek ses veriyor.

genel olarak 10 üzerinden 6 verebilirim. ana etken ise tırmanma şeritlerinde arkamda sıra oldu.

hemen akabinde ise 2004 focus kullandım. kıyas götürmez. pedallar yağ gibi (fren, debriyaj, gaz). direksiyon süper yumuşak. çekiş gücü çok iyi. yol tutuşu fiesta dan çok daha iyi.  10 üzerinden 8.

hatta şöyle bir görüş oluştu bende sıfır fiesta yerine 3-4 yaşında focus alırım.
nolies
CLASSIC
CLASSIC

İleti i-bo » 10 Eyl 2008, 03:36

sen kalkarken o fiestayla ben 101 le uzamayım yanından?
i-bo
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti i-bo » 10 Eyl 2008, 03:42

bide anlamadığım avuç içi kadar arabalara 35 milyar parayı nasıl veriyorlar? neymiş dizelmiş! şaka gibi sen gidiyosun kafadan 5 milyar fazla veriyon 2 senelik benzin paranı dizele yatırıyosun motor sesini çekiyosun ağır bakım maliyetlerine katlanıyosun bide motorun turbo oluşundan dolayı 100.000 km de eline alıp geziyosun turbo turbo diye...
i-bo
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 10 Eyl 2008, 07:23

[quote="i-bo"]bide motorun turbo oluşundan dolayı 100.000 km de eline alıp geziyosun turbo turbo diye... [/QUOTE]
böyle bir inanış var, oysa turbo ömrü debriyaj balatası ömrü gibi tamamen kullanımla ilgilidir.

ben trabzonda yetkili ve özel hangi skoda ustasına sordumsa henüz turbo değişmedik dediler. trabzon havaalanıdaki ticari taksilerin çoğu fabia ve oktavia tdi dirler. bunların en düşük km lisi 180 bin en yükseği de 440 bin km imişler ve hiçbiri daha turbo değişmemişler.

bahsedilen durum crdi ler için geçerli olmasın...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti fabialife » 10 Eyl 2008, 14:01

[quote="hakanerdogan"]yol tutuş biraz kafama takıldı doğrusu, fabia yol tutuşu ile meşhurdur. 
[/QUOTE]
 yol tutuş konusuna gelince fabianın, özellikle söz konusu choice ise, değil fiesta, focus hatta  mondeo bile eline su dökemez.

fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 10 Eyl 2008, 14:02

doğru abi, sert süspansiyonlu zaten. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

ÖncekiSonraki

2. El Skoda

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir