SKODA MI TÖVBEEE

İkinci el Skoda arıyor yada aracınızı satıyorsanız bu bölüm sizin için.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SKODA MI TÖVBEEE

İleti volkang61 » 18 Eyl 2008, 01:56

arkadaşlar 2002 model elegance aracım vardı.araçtan gerçekten çok memnundum.bazı durumlardan dolayı aracı satmak istedim ve neredeyse 2 ay alıcı bekledim.alacak olan arkadaşlarda skoda mı o da nası bi araba?? diye resmen kafa buldular.bu arabayı satan şahıslarda servislerde önce bu araba volkswagen diye satıyorlar,almaya sıra geldi mi ne yazık ki abi bu araba skoda piyasası yok diye almaya yanaşmıyorlar. sonra tam bir baş belası servisler... skoda servisleri valla sağolsunlar müşteriyi nereden ne kadar daha yontarım diye herşeyi buluyorlar. örneğin arabanın expertiz raporunu almaya gittim. sadece ne kadar masrafı var diye sormaya gittim. adamlar skodalarda olmayan[en azından ben öyle biliyorum]  karter korumasını rapora yazmışlar.koydukları korumalıkta zaten plastik dandik birşey. bunların orjinallerinde var mı diye soruyorum adam bana yüzsüz yüzsüz yok diyor.bide aldığı fiyat uçuk... bi karter korumalığına 200 ytl diyor ya..vallahi ayıp billahi ayıp...AngryAngryAngry en sonunda lanet olsun dedim ve arabayı 2000 ytl aşağıya verdim.ama durumlarım el verseydi arabayı satmayı hiç istemezdim.çünkü küçük bir araba olmasına rağmen en lüks araçlarda olan özelliklerin hepsi var. ama forumdan ayrılmayı hiç düşünmüyorum burada ayrı bir arkadaşlık var. şimdilik sizlere hayırlı skodalarBig%20smileBig%20smileBig%20smile

volkang61
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti weyis » 18 Eyl 2008, 02:00

hayırlısı olsun kardeş
weyis
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti volkang61 » 18 Eyl 2008, 02:01

eyvallah abi sağol
volkang61
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sinnex » 18 Eyl 2008, 02:03

Ne demeli bilmiyorum ama hayırlısı olsun, malesef skodanın türkiye'deki sıkıntısı bu olsa gerek, 1. Servisleri berbat, 2. İkinci eli çok zayıf...
sinnex
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fmaka » 18 Eyl 2008, 02:08

tamamen yetkılı fırmanın sıkıntısı bu.
satıcı tamırcı olayında skoda malesef sınıfta kalıyor.

hepsı keserlık yapıp hep bana dıyor.ancak kullanıcı dostu bır araca kullanıcı dusmanı bır dagıtıcı fırma yakısmıyor.üzülüyorum buna.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti crash » 18 Eyl 2008, 02:10

hayırlı olsun daha iyi bir araç alman dileğiyle
crash
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti volkang61 » 18 Eyl 2008, 02:12

[quote="fmaka"]tamamen yetkılı fırmanın sıkıntısı bu.
satıcı tamırcı olayında skoda malesef sınıfta kalıyor.

hepsı keserlık yapıp hep bana dıyor.ancak kullanıcı dostu bır araca kullanıcı dusmanı bır dagıtıcı fırma yakısmıyor.üzülüyorum buna.
[/QUOTE]

bu sıkıntı tamamen distiribitörün suçu.. arabayı sat gerisine karışma.hep söyledim yine söylüyorum ssonyang mıdır nedir o arabalar bile yıllardır türkiye piyasasında olan skoda dan çok daha fazla prim yaptı valla insafAngry
volkang61
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baha » 18 Eyl 2008, 02:13

evet satışla alakalı bir durum skodalar yoksa iyidir bunu her kez bilir 2 el malesef yok servislerede diyecek lafım yok bende sana katılıyorum eğer garantisi devam eden veya sıfır araç alacak olursam bu skoda,seat olmayacağı kesin
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti oguz » 18 Eyl 2008, 02:14

kendi arabamı 2. el aldık biz.hyundai galerisine fiyat sormak için gittik.içeri girerken fabia yı gordum 2. el satısda.baba dedim bak fabia var.o ne dedi.dedim skodanın arabası.ondan araba alınmaz bosver dedi.gel dedim bi bakalım.içine bindi arka koltuklarına felan baktı bagajını actırdı.yarım saat dolastırdı kendisini.sonra içeri girip hiç bir fiyatı sormadan sözleşme imzaladı :D skodanın su zamanda bir cok aracın yerini aldıgından eminim.  yaptıkları satıslardanda bu acıkca belli oluyor.suan için bilemem ama kendi fikrimce 1-2 sene sonra 2. el satısdada patlama yaparlar diye dusunuyorum.ama servis ve parca olarak cok sıkıntı cektimiz ayrı bi gercek.yetkililere duyrulur.

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti azakoglultd » 18 Eyl 2008, 02:15

[quote="volkang61"]arkadaşlar 2002 model elegance aracım vardı.araçtan gerçekten çok memnundum.bazı durumlardan dolayı aracı satmak istedim ve neredeyse 2 ay alıcı bekledim.alacak olan arkadaşlarda skoda mı o da nası bi araba?? diye resmen kafa buldular.bu arabayı satan şahıslarda servislerde önce bu araba volkswagen diye satıyorlar,almaya sıra geldi mi ne yazık ki abi bu araba skoda piyasası yok diye almaya yanaşmıyorlar. sonra tam bir baş belası servisler... skoda servisleri valla sağolsunlar müşteriyi nereden ne kadar daha yontarım diye herşeyi buluyorlar. örneğin arabanın expertiz raporunu almaya gittim. sadece ne kadar masrafı var diye sormaya gittim. adamlar skodalarda olmayan[en azından ben öyle biliyorum]  karter korumasını rapora yazmışlar.koydukları korumalıkta zaten plastik dandik birşey. bunların orjinallerinde var mı diye soruyorum adam bana yüzsüz yüzsüz yok diyor.bide aldığı fiyat uçuk... bi karter korumalığına 200 ytl diyor ya..vallahi ayıp billahi ayıp...AngryAngryAngry en sonunda lanet olsun dedim ve arabayı 2000 ytl aşağıya verdim.ama durumlarım el verseydi arabayı satmayı hiç istemezdim.çünkü küçük bir araba olmasına rağmen en lüks araçlarda olan özelliklerin hepsi var. ama forumdan ayrılmayı hiç düşünmüyorum burada ayrı bir arkadaşlık var. şimdilik sizlere hayırlı skodalarBig%20smileBig%20smileBig%20smile
[/QUOTE]

skodaların hepsinde orjinal çelik karter koruma var o servisteki şerefsizi varya....ben benimkine 125 ytl ye orjinal çelik koruma taktırdım
azakoglultd
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baha » 18 Eyl 2008, 02:19

ben skodanın kendine özgü yapı oluşturmadığı sürece satışını arttıracağına inanmıyorum arabalar wv nin aynısı her yerini aynı yapıyorlar kendine özgü çizgileri yok millet hyundaiyi,renoyu,fiatı beğenmiyor ama sonuçta bir tarz yaratmış adamlar .yoldan geçene oktavia passatla aynı araç desen ucuz diye bahane arayacak haklıda neden ucuz??? abicim pahalıya satacaksınki millet alsın bizim millet ondan anlar megane gibi ver ayarı gitsin
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti maozkan64 » 18 Eyl 2008, 02:20

Skoda'yı binmek için alacaksınız, satmayı pek düşünmeyeceksiniz. Maalesef durum böyle.
Octavia Collection 2004
Kullanıcı avatarı
maozkan64
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet Alaeddin ÖZKAN
Nereden: Kayseri
Arabanız: Octavia Collection 2004

İleti oguz » 18 Eyl 2008, 02:37

[quote="baha"]ben skodanın kendine özgü yapı oluşturmadığı sürece satışını arttıracağına inanmıyorum arabalar wv nin aynısı her yerini aynı yapıyorlar kendine özgü çizgileri yok millet hyundaiyi,renoyu,fiatı beğenmiyor ama sonuçta bir tarz yaratmış adamlar .yoldan geçene oktavia passatla aynı araç desen ucuz diye bahane arayacak haklıda neden ucuz??? abicim pahalıya satacaksınki millet alsın bizim millet ondan anlar megane gibi ver ayarı gitsin[/QUOTE]

cok guzel bir yorum.evet hemen hemen herseyi wv.belkide bu yuzden bukadar cok guzeller.ama bide su yonden dusun.ayni kaliteyi daha ucuza sunuyolar.turkiyedeki servisler bunun degerini bilmeyip markaya kotu hizmet ediyolar.bunun sorumlusu alanlar yada bizim gibi yorumlayanlar deil bence.bu forumu okuyan yetkili kişilerde...

2005 fabia htp classic
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti baha » 18 Eyl 2008, 02:43

elin adamı türkiyeye chevroleti soktu amlem değişik yoksa uzak doğu işi tutturdu skodadan çok satıyor opel servisleri bakıyor skodayada wv servisleri baksa bence satışlar ve markaya güven artar derim aynı yerde satmıyorlar aynı aracı daha ucuza vermez bunlar skodayı sattırmak isteseler öyle bir sattırırlarki biz bile şaşarız bunlar satış politikası kendimizi yormayalım bizim gibi hiçmi düşünmez bu insanlar

baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti oguz » 18 Eyl 2008, 02:54

karısık mevzu dedigin gibi:) ya bilemiyorum.arkadas servise gidip skodanın orjinal cd calarlı teybini sormus.ne mp3 calar ne usb ne bişi hiç bişi yok.artıları sadece cd calar ve orjinal olması. verilen cvp su "900 ytl ve aractaki teyp inizi alıyoruz" bu konuda bilgisi olan varsa paylasabilir...

2005 fabia htp classic
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti baha » 18 Eyl 2008, 03:17

ben şahsen sıfır araç almayı düşünüyorum tabiiki önümüzdeki sene alacağım araç büyük araç olacak araştırıyorum 30.000-33000 ytl civarları çok güzel araçlar var seat leon,oktavia,astra,golf vb. gibi direk kendime sordum amaç ne lüksemi binmek yoksa ayağını yerden mi kesmek oktavia ağır basıyor peki servis yedek parça müşteri memnuniyeti denilince valla toyata auriste şu an için karar kıldım hayırlısı yani anlıyacağın skoda çok uzak duruyor sırf satış politikası ve servis rezaleti nedeniyle
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

2. El Skoda

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir