Fabia Alıcam Yardım

İkinci el Skoda arıyor yada aracınızı satıyorsanız bu bölüm sizin için.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia Alıcam Yardım

İleti OttomanSword » 22 Eyl 2008, 04:01

[quote="HTP"] eger istanbulda isen benim aracım 1.2 htp 2005 model denemeni isterim bu aralar satmayı dusunuyorum (yegenim aklıma giriyor bmw alabilirim 3.18 is arastırıyorum)
forumda fotograflar var arabada alasım jant sisler amerikan cam filmleri park sensorleri ve milano sıralı gaz sistemi var sigara icilmemis motoruna kadar tertemiz bir arabadır ben ilk sahibiyim hersyini basından itibaren biliyorum ve kefiliyim. [/QUOTE]
arabanın resimlerini ister burda ister ozelden yollayabilirmisin acaba bulamadımda

OttomanSword
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti HTP » 22 Eyl 2008, 04:03

msn adresini verirsen yada hotmail hemen atarım

HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti derude » 22 Eyl 2008, 20:09

[quote="OttomanSword"]

bir sorum daha olucak (kusura bakmayın cok soru soruyorum biliyorum) bu elegance lar sanırım sadece 101 bg lik yani 75 lik yok heralde.

ilgilendigin icin saol derude.

[/QUOTE]

Emin olmamakla birlikte sanırım yok.

Ama öyle enteresan modelleri var ki fabiaların, özel üretim promosyon gibi...

Yok diyosunuz var çıkıyor...

Bunu İrfan Hoca bilir en iyi, soruyu okursa cevaplayacaktır. Emin olunSmile
derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti azakoglultd » 22 Eyl 2008, 21:49

[quote="OttomanSword"][quote="HTP"] eger istanbulda isen benim aracım 1.2 htp 2005 model denemeni isterim bu aralar satmayı dusunuyorum (yegenim aklıma giriyor bmw alabilirim 3.18 is arastırıyorum)
forumda fotograflar var arabada alasım jant sisler amerikan cam filmleri park sensorleri ve milano sıralı gaz sistemi var sigara icilmemis motoruna kadar tertemiz bir arabadır ben ilk sahibiyim hersyini basından itibaren biliyorum ve kefiliyim. [/QUOTE]

su anlık sadece arastırıyorum en erken 1 aya parayi toplarım ama alıcagim sıra hala biri arabani almamıssa ve sende satmaktan vazgecmezsen bakarız tabi ki.

yanlız 1.2 de abs yok kafamı o cok kurcalıyor malum acemiyiz.
[/QUOTE]

Karışmayayım dedim ama yine son noktayı koymak bize düştü anlaşılan.Bak şimdi genç arkadaşım.Sana yapacağını söylüyorum limitini 17-18 olarak belirlemişsin.Öncelikle 18.500 ytl yi gözden çıkarcaksın ondan sonrada herşeyi bırakıp 2007 model 1.2 Classic Plus arayacaksın. Neden mi çünki senin kafandaki soruları çözecek araba o çünki hem ABS hem ÇİFT HAVA YASTIĞI hemde CD ÇALAR var.

Lpg takılırmı takılmazmı işine gelince Skoda fabrikası şu an avrupada orjinal fabrika çıkışlı 1.2 lere landirenzo marka lpg takıyor. ( Benim kinin de landirenzo olduğunu söylemem gerek yok sanırım) Yakıt tüketimine gelince şehir içi 0.155 kuruş şehir dışı 0.126 kuruş sakin kullanımda tabiki.

Parformansa gelince merak etme hiçbir kayıp yaşamazsın çünki bu motorlar optimizasyonu ve vites aralıkları mükemmel düzenlenmiş motorlardır.

İnşallah bulur ve sende mutlu azınlığa katılırsın.

Yaşasın 1.2 Kardeşliği Big%20smile
azakoglultd
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 22 Eyl 2008, 21:51

abi 18500 ayıran adam octide alır bence ne var kmde 1 kurus fazla yaksın hem 4 hava yastıgı abs dijital klima ıvır zıvır var niye 1.2 fabia alsınki yada gider 101lik fabiaa lır
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti azakoglultd » 22 Eyl 2008, 21:55

iyi diyosunda öğrenci adam düşük modelli octi arıza verirse zaten bütün parasını bu arabaya ayıracak cebinde kuruş kalmayacak ondan sonra ne yapar bu kardeşim , dinleyecek benim sözümü paşa paşa binecek kafası ağrımadan
azakoglultd
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 22 Eyl 2008, 21:58

[quote="azakoglultd"]iyi diyosunda öğrenci adam düşük modelli octi arıza verirse zaten bütün parasını bu arabaya ayıracak cebinde kuruş kalmayacak ondan sonra ne yapar bu kardeşim , dinleyecek benim sözümü paşa paşa binecek kafası ağrımadan [/QUOTE] okumadım orasını demek ögrenciymiş o zaman aylıga mayışa baglanınca ceker octiyi
elegance
CLASSIC
CLASSIC

İleti 61ogretmen61 » 23 Eyl 2008, 02:53

güzel kardeşim aracını satan birisi olarak sana ne desem senin açından arabasını övüyor olur. ama foruma baktığın zaman bana hak vereceksin. zaten ben de arabayı alırken bunları bilerek aldım. benim sana tavsiyem 1,2 dir. ABS olayına gelince şayet acemiysen ABS veya başka bir sistem kar etmiyor. Babam 40 yıldır araba sürüyor, hiç ABS li arabası olmadı ve hayatında hiç kaza yapmadı veya kazaya bulaşmadı. Bunları benim arabada ABS olmadığı için söylemiyorum. Belki de ABS olmaması senin için bir avantaj olacak. ONa göre araba süreceksin. Ona görü dikkatli olacaksın.
61ogretmen61
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti derude » 23 Eyl 2008, 18:47

[quote="61ogretmen61"]güzel kardeşim aracını satan birisi olarak sana ne desem senin açından arabasını övüyor olur. ama foruma baktığın zaman bana hak vereceksin. zaten ben de arabayı alırken bunları bilerek aldım. benim sana tavsiyem 1,2 dir. ABS olayına gelince şayet acemiysen ABS veya başka bir sistem kar etmiyor. Babam 40 yıldır araba sürüyor, hiç ABS li arabası olmadı ve hayatında hiç kaza yapmadı veya kazaya bulaşmadı. Bunları benim arabada ABS olmadığı için söylemiyorum. Belki de ABS olmaması senin için bir avantaj olacak. ONa göre araba süreceksin. Ona görü dikkatli olacaksın. [/QUOTE]

Yukarıda anlattıklarınızdan Abs gereksizdir ya da olmasa da olur gibi bir yorum çıkartılmaması için belirtmek istiyrum.

Abs güvenli bir kullanım ve de güvenliğimiz için kesinlikle ve kesinlikle gereklidir. 

Belki bir kez o güvenlik riski gerçekleşecek ve  hayatınızı kurtaracak ama unutmayın ki birden başka hayatınız yok.

Absnin gerekliliği konusunda ise;

120 km hız ile seyrederken  50-70 metre mesafede önünüze tali yoldan kamyon çıktığını farzedin.

Bu durumda ilk yapacağınız refleks yüzde doksan belli...

Frene basacaksınız ve kamyondan kurtarmak için direksiyonu kıracaksınız.

ABS siz bir araçta ;

Panik anında basılan fren pedalı şiddeti çok fazla olduğu için tekerler kilitlenecek,    kilitlenen tekerleriniz direksiyona da cevap veremeyecek ve  maalesef kamyona doğru kayarak ....

ABS li bir araçta ise

Panik anında basılan fren pedalı şiddeti ne olursa olsun  tekerler kilitlenmeyip dönmeye devam edecek ve hızınız düşmeye başlayacak,    kilitlenmeyen tekerleriniz  direksiyona da cevap verecek  ve  siz sevdiklerinizle bir iftar açma mutluluğunu  daha yaşayacaksınız.

Bu kadar hayati öneme sahip bir sistemin (Sırf 3-5 kuruş için) yeni üretilen araçlarda standart hale getirilmeyişinin mantığını anlayabilmiş değilim.

Sonuç olarak;

18000 ytl yerine 18500 verin ama ABS olsun aracınızda...

Sevgiyle...

derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti abdullah » 23 Eyl 2008, 19:57

bencede derude kardeşin yorumu çok dogru bende de fabia var ama abs yok satarsam yeni fabiamda mutlaka abs olmasını tercih edecegim
Kullanıcı avatarı
abdullah
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: 2005 fabia special gıranit gıri

İleti elegance » 23 Eyl 2008, 19:58

tabi ayni abs bir cok kişinin araba degiştirme sebebidir klimai le beraberaraba ararken 1.kriter klima 2.si ise abs idi
elegance
CLASSIC
CLASSIC

İleti ünsal » 23 Eyl 2008, 22:56

bence o kadarda gerek yok 120 km süratle direksiyonu kıran adam zaten şöför değildir hangi araba olursa olsun savrulur biraz tecrube işe yarar bu konuda ben çok abs si olupta kaza yapan araç gördüm gereklimi gerekli haklısınız ona lafım yok ben böyle düşünüyorum...
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti 61ogretmen61 » 24 Eyl 2008, 00:42

[quote="ünsal"]bence o kadarda gerek yok 120 km süratle direksiyonu kıran adam zaten şöför değildir hangi araba olursa olsun savrulur biraz tecrude işe yarar bu konuda ben çok abs si olupta kaza yapan araç gördüm gereklimi gerekli haklısınız ona lafım yok ben böyle düşünüyorum...[/QUOTE]

arkadaşlar ünsal kardeşin dediği gibi tüm mesele ABS de bitmiyor onu demek istedim mesajımda. ABS gereksizdir olmasa da birşey olmaz demedim. Benim 123 balina kasa mercedes vardı. Araba demir gibiydi. İnsan içinde kendini güvende hissediyordu. Kamyonla kafa kafaya çarpışsam yine de korkum olmazdı. Mercedesi bu güvenle sürüyordum. Fabia alınca biraz daha dikkatli olmaya başladım. Mercedese göre sanki ufacık bir kazada içinde ezilecekmişim gibi geliyor. Bu yüzden aracımı ona göre sürüyorum. Fabiada 90-100 ü geçmem. Kardeşimin 2000 motor turbo dizel protonu var onu sürdüğüm zaman da 120 nin altına inmiyorum. Ne demek istediğimi bilmem anlatabildim mi? Şoförü şoför yapan biraz da arabadır.
61ogretmen61
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti derude » 24 Eyl 2008, 21:06

Allah kimsye göstermesin ve yaşatmasın,

Yaklaşık 100 km hızla kızaklayan bir arabanın içinde traktöre kafadan çarptığınızda daha iyi anlıyorsunuz ABS denen şeyin ne anlama geldiğine.

Yaptığınız tek şey freni döşemeye yapıştırmak ve direksiyonu sonuna kada kırmak. Sonrasında ise göz göre traktöre kavuşmayı beklemek.

O arada bu araç neden dönmüyor diye muhasebe yaparken geçen 1-2 saniyenin ne kadar uzun olduğunun farkına varma talihsizliğini yaşıyorsunuz.

Arabadan indiğinizde nasıl kurtulduğunuzu açıklamak için ağzınızdan çıkan tek cümle "Allah esirgedi" oluyor.

Çünkü aracın 10-12 cm genişliğindeki şasisinin, binde bir ihtimalle motorun ön dingiline  denk gelmesi bizi hamur gibi ezilmekten kurtardığına şahit oluyorsunuz.

Sonuç olarak;

Güvenlik için teknolojinin tüm nimetlerinden faydalanmayı şart görüyorum.

Hiç birşey bizden daha değerli değil.

Sevgiyle...

derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti ufuk » 24 Eyl 2008, 21:28

kesinlikle abs konusuna katılıyorum.Benim içinde en önemlisi güvenlik oluyor.Eğer böle bir imkandan yararlanma olanağın varsa niye kullanmyasın.Teknoloji de yaşam için ilerliyor...
ufuk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti crash » 24 Eyl 2008, 23:44

1.4 101 bg derim hem yakıt konusunda üzmez hemde performans konusunda.17-18 bine 2005 model special temiz bir fabia bulabilirsiniz yada 2004 eleganceda olabilir şimdiden hayırlı olsun aşağıda bulduğum bikaç temiz ilan var isterseniz bakabilirsiniz

crash
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti muğlalı sanita » 25 Eyl 2008, 00:45

sahibinden.com da benim fabişimin ilanı var.bi incele hoşuna giderse sana vereyim...
muğlalı sanita
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti muğlalı sanita » 25 Eyl 2008, 00:47

ilan nosu 10480813
muğlalı sanita
Yeni Üye
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

2. El Skoda

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir