DOD, O2, VE DİĞER ARABA SATIŞ HAKKINDA FİKİRLERİNZ

İkinci el Skoda arıyor yada aracınızı satıyorsanız bu bölüm sizin için.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

DOD, O2, VE DİĞER ARABA SATIŞ HAKKINDA FİKİRLERİNZ

İleti muratogretmen25 » 25 Ekm 2008, 16:25

MRBLAR;

BEN ARAÇ PAZARLARINA UZAK BİR YERDEYİM.EN AZINDAN İSTANBUL  ANKARA GİBİ ÇEŞİDİN BOL OLDUĞU PAZARLARA GİTMEM ÇOK ZOR.

İNTERNETTE DOD DİYE BİR OTO ALIM SATIMI YAPAN VE TÜRKİYE NİN BİR ÇOK YERİNDE BAYİSİ OLAN BİR SİSTEMLE KARŞILAŞTIM. BAZI ARAÇLARA KENDİLERİ DE EKTRADAN 12 AY GARANTİ VERİYORLAR. FİKİRLERİNİZİ ÖĞRENEBİLİR MYM?

muratogretmen25
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tolga_kaan_ » 25 Ekm 2008, 17:46

dod un sistemini iyi biliyorum.  Sitesinden  birçok araç baktım. sattıkları arabalar ya takasta gelen ya da şirketlere kiraladıkları arabalar. Kredi ile arç almayı düşünüyorsan  masrafı-evrak parası- kaskosu vs için  cebine  fazladan 2000 ytl koyman gerekli. (bizzat  dod  bayisi ile görüşmemden alıntıdır.) ve sitelerini güncellemezler   5 araba için aradıysam   4 ü satılmıştır. satılan aracın ilanı haftalarca  sitede kalır. Bi diğer konu verdikleri garantinin tutar bi yanı yoktur.Forumların bi tanesinde  kazalı aracı sağlam diye sattıklarını okumuştum. Araçlara ait resimlere gelince   filo şeklinde satılan araçlardan   tek bir resmi  hepsine koyarlar. Bizzat yaşadığım durum servisin 2000 ytl tamir masrafi istediği yüksek model bi aracı  immobiliserını ve uzaktan kumanasını iptal ederek satışa sundular.  Şahsen verdikleri garantiye çok fazla inanmıyorum.  mantık hep aynı  "satana kadar" ( İşini düzgün yapan  firmaları tenzih ederim) 
tolga_kaan_
CLASSIC
CLASSIC

İleti fabialife » 25 Ekm 2008, 20:16

[quote="tolga_kaan_"] dod un sistemini iyi biliyorum.  Sitesinden  birçok araç baktım. sattıkları arabalar ya takasta gelen ya da şirketlere kiraladıkları arabalar. Kredi ile arç almayı düşünüyorsan  masrafı-evrak parası- kaskosu vs için  cebine  fazladan 2000 ytl koyman gerekli. (bizzat  dod  bayisi ile görüşmemden alıntıdır.) ve sitelerini güncellemezler   5 araba için aradıysam   4 ü satılmıştır. satılan aracın ilanı haftalarca  sitede kalır. Bi diğer konu verdikleri garantinin tutar bi yanı yoktur.Forumların bi tanesinde  kazalı aracı sağlam diye sattıklarını okumuştum. Araçlara ait resimlere gelince   filo şeklinde satılan araçlardan   tek bir resmi  hepsine koyarlar. Bizzat yaşadığım durum servisin 2000 ytl tamir masrafi istediği yüksek model bi aracı  immobiliserını ve uzaktan kumanasını iptal ederek satışa sundular.  Şahsen verdikleri garantiye çok fazla inanmıyorum.  mantık hep aynı  "satana kadar" ( İşini düzgün yapan  firmaları tenzih ederim)  [/QUOTE]

ClapClapClapClapThumbs%20Up

bundan daha güzel ankatılamazdı. eğer bayi dürüst değilse; biraz belirsiz ise değişen parçayı da söylemezler, arabada olmayan özellikleri de yazarlar, pertten toplanan arabayı orjinal diye satarlar ve sattıkları araç düz yolda giderken hava yastıkları kendiliğinden patlayınca olay ortaya çıkar, mahkemelik olurlar vs. sadece dod doğuş oto ismi adı altında olduğu için vatandaş belki daha fazla güveniyor ama türk insanındaki zihniyet aynı olduğu için pek değişen bir şey yok. üç kağıtçı galerici ile üç kağıtçı bayi arasında bir fark yok. ciddi galeriler dod dan daha güvenli hiç olmazsa adam ismini kötülemek istemiyor.
fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti yonetici » 25 Ekm 2008, 21:26

Böyle firmalardan araç almanın cazip bir tarafı yok. Ballandıra ballandıra anlattıkları inceleme ve test prosedürleri onlara bir araç satmak istediğinizde fiyat kırmak için kullanılıyor sizden o arabayı aldıktan sonrada X'in garantisi ve kalitesi altında diyerek üzerine bindirip satıyorlar.

Araba denilen şey sahibinden alınır en doğru yol budur.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti ünsal » 26 Ekm 2008, 00:30

ben geçen hafta dodtaydım tanıdıklarım var hem araba arıyorum hem piyasa araştırması bitane fabia gördüm dizel bazı yerlerinde boya vardı olsun dedim arkadaş uyardı sana gelmez abi araç dedi sordum nedenini söylemedi bir çay içtikten sonra biri araca bakmaya gelmiş ballandıra ballandıra övdüler sonra kendi aralarında konuşurken duydum araç meğer taklalıymış bana ondan sana gelmez demişler demekki bana yinede söylemediler hesapta çok şaşırdım aracımı pazarda sahibinden ustama baktırıp aldım ....
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti crash » 26 Ekm 2008, 15:32

Bende sahibinden alınması taraftarıyım.Şuana kadar hiç ikinci el araç almadım gerçi ama galerilere bu konuda güven olmaz diye düşünüyorum ( aynen bende işini düzgün yapanı tenzih ediyorum )
crash
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti muratogretmen25 » 27 Ekm 2008, 00:23

mrblar;
     dod hakkında ki fikirleriniz için teşekkürler. ama aynı problem sahibinden alınan araba içinde geçerli değil mi? valla memlekette dürüst insan parmakla sayılacak kadar az. galerici olsun, aracın kendi sahibi olsun özel sistemli şirketler olsun( dod gibi) maalesef güven vermiyor. arabasını satmak isteyen herkes elinden cıkarmak adına uafak ve ya büyük  bazı detayları mutlaka saklıyor. ben 2- 3 kez farklı arabalar için aradım idod u isim vermeden ;acık ve net bi şekilde kaportasının surasıda burasında bu var diye acıkladılar.

bilmiyorum valla kafam karıştı? bu gidişle araba alamıcam sanırım :((((
muratogretmen25
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti A.SERKAN » 27 Ekm 2008, 00:38

dod dan 3 araç aldık.söylenenlerin haricinde pek farklı çıkmadı arabalar.bazı küçük masraflar oluyor tabiki.ama oradaki muhatap  olunacak kişininin samimiyeti veya önceden bir tanışıklık olmasıda tabiki buna etken.dilerim gönlüne göre bulursun.

A.SERKAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baho06 » 27 Ekm 2008, 10:01

bunlardan araba maraba alınmaz.araba alacaksan ya interneti çok iyi takip edeceksin yada gazete ilanlarından.ciddi satıcı gazeteye ilan verir.çünkü paralı.internet beleş
baho06
CLASSIC
CLASSIC

İleti binbirotomotiv » 27 Ekm 2008, 10:54

Arkadaslaroyle demeyin su zamanda araba alım satımındakı yapılan dolandırıcıklar cok buyudu araba alacam diyon adam sana preslenmıs arabaya temiz orjinal diyor. Cok ucuz degil ama karsında bir sirket var Araba aldın temiz diye bir baktırdın 3 milyarlk masraf cıktı o sana kalan miras olur Bu sirketlerde oyle bir sey olursa ona hesabını sorabilirsin 
binbirotomotiv
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 27 Ekm 2008, 11:11

dod la bağlantıları var mı bilmiyorum, teknik olarak sıkıntı yaşadığım ve eleştirdiğim bölge servisindeki 2. el araçlar için fiyat sormuştum. hangisinde ne kusur varsa hepsini söylemişlerdi...
bayiden bayieye fark edebilir ama genel olarak söylenilenlere katılıyorum. dod un en büyük oto kaynağı takaslılar ve filolar.

filoları bilirim. ağabeyimin şirketi kullanıyor. yalnız onların şirketi 2 yıl sonra piyasasının %30 ucuzuna binicisine satabiliyor. o nedenle temiz kullanan kendi aracını alabiliyor. ancak abiminin tüm özenlerine rağmen servis hatası yüzünden araç 2 kez yatak sardı. şimdi siz olsanız alabilir misiniz? abimin arabası ne olacak km si 100000 de ama temiz kullanılmış bir araba görüntüsü altında birine satılacak. alan da 2007 polo aldım diye sevinirken daha sonra motorunun 2 kez ağır işlem gördüğünü fark edecek...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti baho06 » 27 Ekm 2008, 12:03

adamlar arabayı kiralıyor.sonra elemanına veriyor.elemanın babasının arabası olmadığı için dünya umrunda değil.sonra bu arabalardan hayır beklemek yanlış  olur.istisnalar kaideyi bozmaz
baho06
CLASSIC
CLASSIC

İleti lazianke » 27 Ekm 2008, 13:59

[quote="baho06"]adamlar arabayı kiralıyor.sonra elemanına veriyor.elemanın babasının arabası olmadığı için dünya umrunda değil.sonra bu arabalardan hayır beklemek yanlış  olur.istisnalar kaideyi bozmaz[/QUOTE]
dediğiniz gibi elbette zaten firmanın arabası olduğu için özen gösteren olmuyor. ama .elde almayı düşünen olunca itinalı kullanıyor. bir de şu var. adamlar sürekli uzun yol gidiyorlar, araç aslında kendi eşdeğeri olup da şehir içinde yarı km sini yapmış bir araç kadar bile yıpranmıyor...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti mesmogsuz » 27 Ekm 2008, 14:03

Bir örnekte yüce oto arkadaşlar hatırlarsanız benim 2007 1,2 sorunlu (motor rolanti sorunu) bir aracım vardı ve aracın arızasını bulamamışlardı fark alarak 2009 modelini vermişlerdi bana sonra araştırdım ve aracı 18.500 ytl ye satıkklarını öğrendim alıcıyada ulaştım ve adamcağıza hiç bir şey söylememişler. Yani en doğrusu sahibinden hiç olmazsa aracın büyük bir problemi varsa kaskodan çıkıyor...
mesmogsuz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti muratogretmen25 » 28 Ekm 2008, 01:26

arkadaşlar ne edicemi ne yapacağımı şaşırdım. ya araba almak öss sınavını geçmekten zor!! dod da işimiz şansa kalmış, elden alsak adam dürüst değilse gene yandık. sıfır almaya gücümüz yetmiyo. eee nası araba alacak bu garip arkadasınız yaaa
muratogretmen25
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti A.SERKAN » 28 Ekm 2008, 01:30

araba işi birazda şans işi.beyeniceksin abicim.kapatıcaksın gözünü alıp geçiçeksin.hadi hayırlısı olsun.Smile
A.SERKAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti muratogretmen25 » 28 Ekm 2008, 01:51

valla öle galiba ama aldığında bi ceket pantol değil nerden baksan 17- 18000ytl vericem ya bana sıkıntı ysatmasın sorunsuz 3-5 sene binim baska sey istemiyorum
muratogretmen25
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti A.SERKAN » 28 Ekm 2008, 02:02

tabiki doğru söylüyosun.az paralar değil.kendi tecrübene ve işin içindeki bir yakınına güvenip alınacak.yada eskiden beri bildiğin bir araba denk getirmek lazım.ya şesesi düzgün ağır darbesi olmadıktan sonra hani çamurluk veya kapı değişmiş çok sorun olmamalı bence.neticede yol yapmış bir araba dimi.allah gönlüne göre verir inşallah.
A.SERKAN
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

2. El Skoda

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir