Bir Octavia buldum almak istiyorum

İkinci el Skoda arıyor yada aracınızı satıyorsanız bu bölüm sizin için.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Bir Octavia buldum almak istiyorum

İleti muratogretmen25 » 25 Kas 2008, 23:55

http://www.sahibinden.com/sahibinden_ih ... isplayitem

bekledim çok aradım taradım kararsız kaldım ama sonunda buldum galibaaaaa

muratogretmen25
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabiamania » 26 Kas 2008, 00:00

araba temiz duruyor km si de düşük

bazı özellikleri yanlış yazılmış olmalı; lastik basınç sensörü, ESP gibi.. bunlar sizin için önemliyse donanımından emin olun
fabiamania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti merasity » 26 Kas 2008, 00:10

evet o özellikler benim de dikkatimi çekti. araç çok hoş yalnız. kısmet olur inş.
merasity
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti terasus » 26 Kas 2008, 00:16

Bu benim arabamla aynı renk ama, bendeki elegance olduğu halde lastik basınç olayı yok. 2008 in bazı modellerinde lastik basınç göstergesi, ön yolcu hava yastığını iptal etme ve 17 jant olayı farklı gelebiliyor. Ambiante de lastik basınç göstergesi olmayabilir. Diğer özelliklerininde doğru olduğunu sanmıyorum. Görmeden almamak lazım.
Bazı satıcılar vardır herhalde deyip bilmeden kutuları işaretliyorlar.
Ben fabia yı Yüce oto ya takasa verdikten sonra fabia yı satarlarken özelliklerini internetten okudum. Otomatik klima yazmışlar... :))
terasus
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti isnilgiz » 26 Kas 2008, 00:36

Değerli arkadaşlar
Lastik basınç sensörü (TPM) ile ilgili olarak;

Octaviası olup da bu özelliğe sahip olan arkadaşlar için kötü;

Ancak octaviasında bu özelliği olmayan arkadaşlar için de iyi sayılabilecek bilgi vereyim size:

Octavialarda TPM özelliği ayrı bir unit (kontrol modülü) değildir. Lastiğin basıncındaki değişimleri doğrudan ölçmez. (Haddi aşan bir kelime olacak ama) Hileli bir yöntem kullanır. dört lastiğin de devir sayılarının eşli olup olmadığını takip eder. BUnun için ABS ve ASR sisteminden yararlanır. Diğer bir deyişle devamlı tetikte olan ABS ASR sensörleri lastik devir hızlarını takip ederken aracın ECU suna bir komut eklenir ve bu devir hızlarındaki değişimleri takip ederken bu eşleşmede fark varsa bunu ışıkla uyar der. Biz de bunu TPM çalıştı deriz. Ama gerçek anlamda bir basınç kontrolü değildir. Örneğin bir mercedesteki lagunadaki (ya da bazı diğer araçlardaki gibi) bağımsız bir birim yoktur. Çünkü onlarda bu sensör basıncı bar olarak ölçer araç hareket etmiyorsa bile senin sağ ön tekerindeki basınç düşmüştür der. Bizim araçlarda ise hareket yokken bir ölçüm yoktur devir tekerlek devir takibi vardır. Bu yüzden VAGCOM ya da VCDS testlerinde istenen kontrol modülü bu araçta test edildiğinde bu özellik bulunamamıştır sonucu çıkar.

Pardon gitmek zorundayım devamını müsait olunca yazacağım.

Kalın sağlıcakla     

isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti muratogretmen25 » 26 Kas 2008, 01:20

anladım arkadaslar yalnız lastik sensoru olması ya da olmaması cok önemli değil fakat esp yok mudur gercekten sasırdım zaten fiyat olarak da bence biraz daha pazarlık yapılmalı ben 22000    22500 arası vermeyi düşünüyorum tabi kaportasında dediği gibi en ufak bir boya hata vs. yoksa. km olarak 47000 de olması güzel. renk olarak ii ve sanırım bu kasa a4 le a5 arasında ki geçiş kasası. hoş duruyor yanii ama aracla ilgili sizlerin daha detaylı bilgi ve yardımlarınıza ihtiyaç duyuyorum bir skoda sahibi olarak hem de bir oktavia sahibi olarak aranıza katılmak istiyorum yardımlarınızı esirgemeseniz cook sevinirim şimdien teşekkürler
muratogretmen25
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti A.SERKAN » 26 Kas 2008, 02:05

güzel araba.hayırlısı olur inşallah.
A.SERKAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti bülbül » 26 Kas 2008, 12:02

[quote="muratogretmen25"]anladım arkadaslar yalnız lastik sensoru olması ya da olmaması cok önemli değil fakat esp yok mudur gercekten sasırdım zaten fiyat olarak da bence biraz daha pazarlık yapılmalı ben 22000    22500 arası vermeyi düşünüyorum tabi kaportasında dediği gibi en ufak bir boya hata vs. yoksa. km olarak 47000 de olması güzel. renk olarak ii ve sanırım bu kasa a4 le a5 arasında ki geçiş kasası. hoş duruyor yanii ama aracla ilgili sizlerin daha detaylı bilgi ve yardımlarınıza ihtiyaç duyuyorum bir skoda sahibi olarak hem de bir oktavia sahibi olarak aranıza katılmak istiyorum yardımlarınızı esirgemeseniz cook sevinirim şimdien teşekkürler[/QUOTE]

inşallah hayırlısı olur.Ancak ESP kesinlikle yoktur ambiante araçlarda.Birde takıldığım nokta en ufak boyası yoksa noktası.Ben araçta boya olmasının neden bu kadar önem arzettiğini anlamakta güçlük çekiyorum.Bence önemli olan şasi-tavan-motor üçlüsünde bi sıkıntı olmamasıdır.Boya olsa ne olur olmasa ne olur.Her boya veya değişen çok önemli bir kaza işareti değildir.
bülbül
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yexplorer » 26 Kas 2008, 12:39

değişen olması iyi aslında adam kapıyı yamulutmuş direk sağlam olmak kaydıyla ama düzeltip boya yaptırmış. bu drumda kapı değişse daha iyi sonuçta yerine takılan ev kapısı değil
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti fmaka » 26 Kas 2008, 14:27

[quote="bülbül"][quote="muratogretmen25"]anladım arkadaslar yalnız lastik sensoru olması ya da olmaması cok önemli değil fakat esp yok mudur gercekten sasırdım zaten fiyat olarak da bence biraz daha pazarlık yapılmalı ben 22000    22500 arası vermeyi düşünüyorum tabi kaportasında dediği gibi en ufak bir boya hata vs. yoksa. km olarak 47000 de olması güzel. renk olarak ii ve sanırım bu kasa a4 le a5 arasında ki geçiş kasası. hoş duruyor yanii ama aracla ilgili sizlerin daha detaylı bilgi ve yardımlarınıza ihtiyaç duyuyorum bir skoda sahibi olarak hem de bir oktavia sahibi olarak aranıza katılmak istiyorum yardımlarınızı esirgemeseniz cook sevinirim şimdien teşekkürler[/QUOTE]

inşallah hayırlısı olur.Ancak ESP kesinlikle yoktur ambiante araçlarda.Birde takıldığım nokta en ufak boyası yoksa noktası.Ben araçta boya olmasının neden bu kadar önem arzettiğini anlamakta güçlük çekiyorum.Bence önemli olan şasi-tavan-motor üçlüsünde bi sıkıntı olmamasıdır.Boya olsa ne olur olmasa ne olur.Her boya veya değişen çok önemli bir kaza işareti değildir.
[/QUOTE]
+1

aracın gönyesinde bir bozulmanın olmaması ve motorunun sğlam olması daha önemli
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti mustisahin » 26 Kas 2008, 15:22

Kimsenin alısverisene engel olmak istemem ama, direksiyonda renk ton farkı var, sanki ortası degismis gibi, airbag acıldığı icin olmasın sakın,

mustisahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti muratogretmen25 » 26 Kas 2008, 15:54

[quote="mustisahin"]

Kimsenin alısverisene engel olmak istemem ama, direksiyonda renk ton farkı var, sanki ortası degismis gibi, airbag acıldığı icin olmasın sakın,

[/QUOTE]

valla bravo nasıl algıladın resimden hocam ya?? inşallah öyle değildir ben bunu bi yere not alim cumartesii inceletirken aklımda bulunsun gerçi samsunda da adam gibi skoda yetkili serviş yok heralde wv servise giderim
muratogretmen25
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yexplorer » 26 Kas 2008, 16:08

[quote="mustisahin"]

[/QUOTE]
helal olsun iyi bakmışsın
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti 10TOPRAK » 26 Kas 2008, 16:11

FSİ motor lpg takılmaz...
10TOPRAK
CLASSIC
CLASSIC

İleti mustisahin » 26 Kas 2008, 16:37

fiyat düsük gibi, iyice baktırmadan alma bence, nakit paran varsa araba cok bu aralar, en temizini en ucuza alabilirsin bu günlerde,
ögretmensiniz sanırım, benim fikrim o kadar para veriyosam, az yakan araba alırım, maaslı calısan insanlarız biz, ben 200 ytl lik dizel ile ayda gezebildigim kadar geziyorum, benzinli Seat ı olan arkadas 450 ylt lik benzin harcıyomus ayda, 250 X 12 ay= yılda 3 milyar, zaten dizel arabalarda ucuzladı artık, bundan önceki tüm arabalarım benzinli yada tüplü idi, bu dizel, cok memnunum, yok gaza basmayım yakar filan sorunu yok, tork da yüksek, sadece biraz fazla sesli ama, yeni arabaların yalıtımı, müzik sistemi güzel, farketmiyosun cok,

eurodiesel de 2640 oldu cok sükür :-)
mustisahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti y.emre » 26 Kas 2008, 19:31

araç kazasız yazmış adam..bu aracı alan herkez servise gösterir mutlaka almadan
aırbaglar  bnce patlak değil 2005 model araç yıpranma payını düşünmek lazım..vede skodanın o direksyonlarının hemen hemen hepsi o şekilde internetten incelyin 2005 model araçları yıpranma bence..
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti kadir_ » 26 Kas 2008, 22:12

biraz daha koyup elegance almak daha mantıklı bence bu arada fsı değilde mpı tercih et arasında perforans farkı fazla yoktu hemde bilindik motordur herkez anlar ki fsı lar üretimdende kalktı

Km konusuna fazla takma derim bakımlarını tam mı değilmi onları öğren elinde faturavs döküman varsa sor bak inceleyip al

bende fsı bakıyosun diğe ondan ekleyeyim dedim

kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti Hataylı » 26 Kas 2008, 22:27

Kardeş ince eleyip sık dokuman iyi.Ama alışverişte hassas davranman kararsız kalmana neden olabilir.Aracı senin yerine değerlendirecek arkadaş,araç konusunda memnun kalırsa bence fiyat makul.Alıp satsan dahi aşağı yukarı fiyat aralığı budur diye düşünüyorum.Hayırlısı olsun.Son karar senin.

Hataylı
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

2. El Skoda

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir