fabiayı satıp astra alacağım acil fikir

İkinci el Skoda arıyor yada aracınızı satıyorsanız bu bölüm sizin için.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabiayı satıp astra alacağım acil fikir

İleti vedat-guler » 05 Oca 2009, 20:56

Arkadaşlar merhaba, 2001 fabia 101hp aracımdan çok memnunum ancak arka koltuk aralığının az olması ve bagajının fazla büyük olmaması özellikle son zamanlarda büyük sıkıntı yaratmaya başladı.
http://www.sahibinden.com/inanilmaz_ucu ... b=megafoto  şöyle bir araç var bakıp yorumlarınızı yazarsanız çok sevinirim. daha önce opel kullanmadığımız için bu araç hakkında çok fazla bilgimiz yok, aracı satan bir tanıdığımız olduğu ve vuruğu kırığı çiziği olmadığı ve herhangi bir mekanik problemi olmadığından emin olduğumuz için bu araca niyetlendik. artılarını eksilerini fiyatı hakkında fikirlerinizi yazarsanız çok memnun olurum.

vedat-guler
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Hataylı » 05 Oca 2009, 22:31

Belki inanmaycaksınız ama benim arkadaşım 2004 modelini aynı kasa 12.000 tl'ye (100.000 km'de) aldı.Bağaj  ve arka diz mesafesinin az olduğuna bende katılıyorum. 4 kişilik bir aileyim.bende aynı gerekçelerle aracımı birgün fabia'mı değiştereceğim ama Octavia alacağım....
Hataylı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tolga_kaan_ » 05 Oca 2009, 23:51

astra  güzel  ama   bagaj  küçük geliyo diyorsun  hala  hb  araç bakıyorsun.   sedan  sanki daha elverişli senin için.   oldum olası   ısınamadım  opel'e   torpido ve   konsol aydınlatması bence  kötü.   25 bin  tl civarı ya da biraz ekleyerek   bu kasa civic  alırdım.    http://www.sahibinden.com/super_honda_s ... isplayitem

yine de  şimdiden hayırlı olsun alacağınız araç. kazasız belasız günler diliyorum.

tolga_kaan_
CLASSIC
CLASSIC

İleti fabialife » 06 Oca 2009, 00:00

vedat bey merhaba, öncelikle foruma hoş geldiniz.
kayserideki gökhan hocanın arabası o iyi tanırım. 2004 model astranın en fulu olan elegans. (yenilerde cosmo olarak geçiyor)  kendisi ile opel forumdan tanışırız, 49.000 km.de süper temiz bir arabadır. o modelde olupta o km de ve onun kadar temiz bir araba her zaman bulunmaz. kendisi leon sevdasına kapıldı ondan satıyor arabayı. ben yazın corsayı almadan 3 ay astra elegans aradım ama temiz bir araba bulamadım.

burası skoda sitesi olduğu için olumsuz yorumlar ağırlıkta olacaktır ama, bence astra iyi bir aile arabasıdır ve almanı tavsiye ederim. opel vectra, astra, corsada aldım kullandım honda, toyota, leon, fabia da fabia ve opellerden hiçbir şikayetim olmadı. opeller sağlam, rahat, güvenli, ikinci eli iyi olan arabalardır. skoda ve opelle ikiside alman menşeli olduğu için sağlam arabalardır ama opellerin skodalar kadar kronik sorunları yoktur.

astra elegans donanım olarak oktavia a5 elegans ile yaklaşık aynıdır.

eksilerine gelince şu andakiler 115 hp, o araba 105 hp ama 16 valf twinport motor olduğu için performansı iyidir. bir de 2010 yada 2011 de  kasa değişecek yeni kasa nasıl alacak onu bilen yok.
fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti goksar » 06 Oca 2009, 00:04

kuzen merhaba:) hayırlı satışlar:)
goksar
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 06 Oca 2009, 00:25

Astra güzel arabadır ama vereceğiniz parayıda göz önünde bulundurarak alternatiflerinize bir gözatın.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti demirhan » 06 Oca 2009, 00:31

güzl araba fakat fiyatı pek ucuz gelmedi bana
ama inanılmaz ucuzluk yazmıs piyasası zaten böle değilmi bu arabaların
demirhan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti vedat-guler » 06 Oca 2009, 01:58

fabialife ilgiliz ve açıklamanız için teşekkürler. gökhan hoca benim okuldan arkadaşım olup iki sene kendisiyle ev arkadaşlığı geçmişimizle beraber dostluğumuz kardeşliğimiz çok ileri düzeydedir :)  zaten onun aracı olduğu için kafamda herhangi bir soru işareti bulunmamakta, yalnızca kronik sorunlar var mıdır yok mudur diye merak edip daha fazla bilgisi olan arkadaşlardan yardım almak istedim. tabi olayın birde ekonomik boyutu var para kısmı benden çıkıp sevgili ağabeyimi ilgilendirdiği için bakalım her şey bu gece belli olacak. ya bir süre daha fabiaya devam yada iki gün sonra ben astraya gökhan kardeşimde seata binecek :)
vedat-guler
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti agros » 06 Oca 2009, 09:50

http://www.sahibinden.com/20000_kmde_v_ ... isplayitem

bana kalırsa bu arac daha iyi olur. o fiyatı gördükten sonra niye civic almayasınız ki...
Kullanıcı avatarı
agros
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: 2011 Toyota Corolla 1.33 Comfort Dual VVT-i

İleti merasity » 06 Oca 2009, 11:24

haftasonu ankarada kullandım bu araçtan. benim fabia da kar lastiği yoktu, kar bastırınca pursaklara çıkmam için arkadaşın opeliyle değiş tokuş yaptık.(onda kar lastiği vardı) kar lastiğiyle beraber, akılalmaz yokuşları çıktım indim. performans güzel. 1.3 dizeldi yalnız, araç 2 devire kadar çok boğuk, turboyu açınca tutamıyosun. ben sevdim aracı.
merasity
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mustisahin » 06 Oca 2009, 11:28

benim arac 75 bg, cok yakın bir arkadasımın aynı astra nın 2007 modeli var 1,3cdti, 6 ileri vites, 1,3 olmasına ragmen benim aradan daha hızlı,
o aracla sehirlerarası yolda yaptık, 6 ileri oldugu icin cok az gazla 6. vitesle 120 ye kilitliyosun, cok az yakıyor, tabiki icide fabialardan daha genis, ama uzun vadede dizel motor cdti, tdi kadar istikrarlımıdır bilmem,
mustisahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabialife » 06 Oca 2009, 12:25

[quote="agros"]http://www.sahibinden.com/20000_kmde_v_ ... isplayitem

bana kalırsa bu arac daha iyi olur. o fiyatı gördükten sonra niye civic almayasınız ki...[/QUOTE]

araçları kıyaslarken donanımlarını da kıyaslasanız iyi olur derim.

fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti fabialife » 06 Oca 2009, 12:28

[quote="mustisahin"]benim arac 75 bg, cok yakın bir arkadasımın aynı astra nın 2007 modeli var 1,3cdti, 6 ileri vites, 1,3 olmasına ragmen benim aradan daha hızlı,

1.3 CRDİ astralar 90 hp olduğundan sizin arabalara göre motor güçlü ve torku yüksek.

fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti fabialife » 06 Oca 2009, 12:32

[quote="vedat-guler"]fabialife ilgiliz ve açıklamanız için teşekkürler. gökhan hoca benim okuldan arkadaşım olup iki sene kendisiyle ev arkadaşlığı geçmişimizle beraber dostluğumuz kardeşliğimiz çok ileri düzeydedir :)  zaten onun aracı olduğu için kafamda herhangi bir soru işareti bulunmamakta, yalnızca kronik sorunlar var mıdır yok mudur diye merak edip daha fazla bilgisi olan arkadaşlardan yardım almak istedim. tabi olayın birde ekonomik boyutu var para kısmı benden çıkıp sevgili ağabeyimi ilgilendirdiği için bakalım her şey bu gece belli olacak. ya bir süre daha fabiaya devam yada iki gün sonra ben astraya gökhan kardeşimde seata binecek :)[/QUOTE]

hayırlısı olsun, aracı beğenirseniz madem Gökhan hoca ile bu kadar samimiyetiniz var, nasıl olsa fiat konusunda anlaşırsınız. hani derlerye ''atınan deve değil alt tarafı bir araba''. anlaşamazsanız da haberimiz olsun, biz gökhan hocanın kafasına vururuz.

fabialife
CLASSIC
CLASSIC

2. El Skoda

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir