sedan fabia arıyorum.

İkinci el Skoda arıyor yada aracınızı satıyorsanız bu bölüm sizin için.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

sedan fabia arıyorum.

İleti yusufbyz » 26 Oca 2009, 19:14

arkadaşlar 4 yıldır 2000 model glxi felicia kullanıyorum. 56 binde aldım 100 bini yeni geçtim.
atiker lpg ilede son derece ekonomik ve memnunum.

fakat aile fert sayımız arttığından sedan fabia aramaktayım.  bir kaç arkadaşım 5 kapılı çok temiz arabaları sattılar, fakat ben kafaya sedan koydum. fakat piyasada sedan bulamıyorum. bunun sebebi ne olabilir. diğerlerine oranla daha mı problemli? çözemedim. tavsiye edermisiniz.

sedan fabia kullananlardan bilgi almak, satmak ve takas etmek isteyen arkadaşlarla da görüşmek isterim.

ha bu arada ankarada ikamet etmekteyim.

yusufbyz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 26 Oca 2009, 23:34

sana en iyi hakan kardeş yardımcı olur o sedan kullanıyor
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti 61ogretmen61 » 27 Oca 2009, 00:32

bende var, 2006 1,2 classic sedan. 15900 den satışa çıkardım. inegölde öğretmenim.
61ogretmen61
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tolga_kaan_ » 27 Oca 2009, 10:48

ben  1.4  75 HP   amb. fabia sedan kullanıyorum.  yol tutuşu güzel bi araba.  arka koltuklar o kadar geniş olmasa da  feliciayı aratmaz sanırım. bagajı  lpg tankı  olmasına ragmen yine de yeterli derecede geniş. HB olanlarına nazaran  piyasada daha az var. Görüntü olarak HB kardeşlerine göre bence daha estetik duruyor. İçini zaten hepsinde aynı. aracım satılık bu arada görüşebiliriz. Sahibinden.com da Sakarya olarak arattırırsanız çıkar.  İyi günler
tolga_kaan_
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 27 Oca 2009, 15:34

Piyasada fazla bulunmaması, kullananların memnun olup satmamasından da kaynaklanabilir.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti hakanerdogan » 27 Oca 2009, 16:59

aile fert sayın arttıysa benden sana tavsiye fabia mabia alma, git en baz donanım daha üst segment bir araç al. fabiadan aile aracı falan olmaz. arkasına minyon insanlardan başka kimse sığamıyor.

istersen resim eklerim ben sağ dizim hep konsola dayalı gidiyorum, arkamda bacak sığacak mesafe kalmıyor, benim arkam iptaldir, arka koltuğa oturunca (Allah düşürmesinSmile) kafam hep tavanda, ya öndeki sıkışacak ya arkadaki.

ben öğrenciyim, bana yetiyor. ama çok aerodinamik makinedir, alçaktır, darlık bu sebepten, yüksek hızda yere iyi basar sınıfında.

bence alma, pişman olursun, ama bagaj için evet, mükemmel bir bagajı var.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ormankadılı » 27 Oca 2009, 17:44

Eğer aileniz çekirdek bir aile ve bagajla alakalı ihtiyacınız da çok oluyorsa, Fabia sedan özellikle bagaj açısından çok iyi bir tercih olur çünkü kendisi sınıfının en geniş bagaj hacmine sahiptir. Bu yüzden Fabia sedanın bagajını görenler hayretlerini gizleyemezler. Fabia sedanla alakalı bazı açıdan özellikle kuyruk tarafından olumsuz yorumlar yapılsa da fabia vw grup üst sınıf araçlarların bir prototipidir bence.

Ayrıca hatcback araca göre şekli tuhaf diyorsanız da bu açığı antrasit gri renk bence çok iyi kapatıyor. Yani sedan arabada gümüş gri özellikle benim pek favorim değil. Son olarak Fabia sedanı tercih edenlerin de arkadaşın dediği gibi bilinçli olarak tercih ettiğini ve de araçlarından memnun olduklarını düşünüyorum.
ormankadılı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 27 Oca 2009, 17:56

Aile derken obez ağırlıklı bir aile değil ve de aile derken sülalenizi kastetmiyorsanız fabia sedan en iyi seçenektir bence...(kaliteli işçilik, kaliteli malzeme, güvenli, sağlam, düşük tüketim, yüksek performans ve sınıfına göre yüksek donanım seviyesi)
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti umt_d » 27 Oca 2009, 18:06

fabia felicia'dan büyük değil
umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 27 Oca 2009, 18:16

valla abi annem babam ben ve 2 kardeşim var onlar ufak, sığamıyoruz kavga çıkıyor yok oğlum kutuğunu gözüme sokma, e ben diyom anne nası süreyim, peder kendi koltuğunu öne çekip sıkışıyor e bu sefer ben rahatsız oluyorum, adam sıkışıyor.

tamam hadi ben baya iriyim, ebeveynlerde biraz kilolu şimdi hepimiz tığ gibi değiliz ama öle abartılı tipler değiliz ve genelde sığılmıyor.

fabiadan aile arabası falan olmaz bana göre.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti barutoglu » 27 Oca 2009, 19:48

Ben de felicia'yı darlık sebebiyle sattım. fabia'yı atlayıp octavia almayı düşünüyorum da bütçeme ve kafama uygun bir araba henüz bulabilmiş değilim.  bence fabia dar. bagaj büyük ancak octtilerinki gibi kullanışlı sayılmaz. 
Sür çıkar ağyârı dîlden ta tecelli ede Hakk
Padişah girmez saraya hane ma'mur olmadan.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gazi BARUT
Arabanız: 2004 FABİA SP COMBİ 16V GRANİT GRİ ATİKER FAST SYS

İleti yusufbyz » 02 Şub 2009, 16:49

arkadaşlar çok teşekkür ederim yorumlarınıza.
çocuklar küçük o yüzden ekonomik yakıt ve vergi açısından, fiyat açısından, birde sadece skoda marka araç kullanıcısı olarak fabia dedim. oktavia beni üzer diye düşünüyorum. vergi, bakım, masraf, fiyat, yakıt olarak.
yanılıyormuyum?
yusufbyz
Yeni Üye
Yeni Üye

2. El Skoda

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir