A5 ELEGANCE -- 24.000 TL --

İkinci el Skoda arıyor yada aracınızı satıyorsanız bu bölüm sizin için.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

A5 ELEGANCE -- 24.000 TL --

İleti zbicer » 12 Şub 2009, 00:46

Arkadaslar herkese tekrar merhaba..
Daha önce 2003 model A4 kasa Octavia Elegance aracımı sattığım için foruma pek uğramıyordum ama yollar tekrar Octavia ile kesişecek sanırım :) Bununla ilgili olrak fikirlerinizi almak için yazıyorum..

Satın almayı düşündüğüm 2006 model A5 Octavia Elegance şu an kapının önünde duruyor, bi tanıdığın arabası denemem için bu akşamlığına bana verdi ve yarın öğlene kadar haber bekliyor..

Araç 59.000 km de, Bej rengi, 4 lastik 1 ay önce takılmış, LandiRenzo marka LPG ruhsata işli, 4 parça (çamurluk ve kapılar) sürtmeden dolayı serviste boyanmış ve aracın fiyatı 24.000 TL.

Genel görüntü, motor ve yürür olarak temiz bir araç..

Benim tek kafama takılan  nokta boya konusu ama serviste boyandığı için sırıtmıyor hiç. Araştırdığım kadarıyla da fiyat uygun..

Sizlerden de acil olarak özellikle bu gece yorumlarınızı şiddettle bekliorum cünkü yarın cvp vermem gerekiyor... Herkese saygılar

zbicer
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 12 Şub 2009, 00:58

Düz mantığım der ki: 2006 elegance 24'e alana kadar 2009-tour sıfır modelini tercih ederim. Artık a4 kasa olan tourları da bayağı bir dolu olduğunu duyuyorum. Ayrıca tanıdık olduğun için belki senin için sorun olmaz ancak 4 parça (çamurluk ve kapılar) sürtmeden dolayı serviste boyanmış "4 parça (çamurluk ve kapılar) sürtmeden dolayı serviste boyanmış" durumu sen satarken başını ağrıtır. servis de desen adam "servisteki ustacıyla anlaşmıştır der kendi kendine" demese de durduk yerde pinpiriklenir. Ayrıca 2006 için bu kriz -psikolojik de olsa!- zamanında 24 bin bana çok gibi geldi. Sanki insanın içinden 21 araba etse 1,5 lpg etse, 500 kar versem max 23 bin eder gibi geldi. Ama para senin, keyif senin, araba senin. Sen bilirsin. Hayırlı olsun şimdiden inşallah.
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti zbicer » 12 Şub 2009, 02:06

A4 kasayı kullandığım için sıfır bile olsa aynı aracı almak istemem.. Daha önce A5 kullanma şansım olmamıştı, binince baya bi hoşuma gitti araba benim eski Octiava ya hiç benzemiyor ve de ona göre çok çok daha dolu.. 2 gündür araştırıyorum ama -psikolojik- krize rağmen çok da uygun fiyatlı araba denk gelmedi hiç.. Bilen, gören, duyan, satmak isteyen varsa daha uygun fiyata ya da aynı fiyata daha temiz bi araba buyursun gelsin arkadaslar acilen bekliyorum!!
zbicer
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fmaka » 12 Şub 2009, 02:14

tatılde konyada bır a5 vardı 2006 elegance deri döşeme ve araçta lpg vardı.yanılmıyorsam araç 25 tl idi.daha sora nete ilanını verdielr 27500 olmuş...
bilgi amaçlı yazdım aklınızda fikir olsun.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti zbicer » 12 Şub 2009, 02:45

http://www.sahibinden.com/orjinal_skoda ... isplayitem

Bu ilandaki aracı diyosunuz sanırım.. 27.000 TL fiyat görünce arayıp sormadım cünkü benim alacağım fiyata ineceklerini sanmam.

Bir de deri döşeme olması benim için başlı başına arabayı almamak için bir sebep cünkü önceki octaviam deri döşemeydi ve koltuk ısıtması yoktu, ne çektiğimi bi ben bilirim bi allah :)

Tesekkürler ilginiz için, başka önerisi olan arkadaşları bekliyorum..
zbicer
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti OKTAVİACI » 12 Şub 2009, 12:41

ya satarken kafan ağrır biraz ama sonuçta alırken ekonomik alıyorsun satarkende düşük satacaksın bu şekilde düşünürsen sorun yok fakat sen boyalı fiyattan alıpta orjinal fiyatla kıyaslayıp satmayı düşünmemelisin
OKTAVİACI
CLASSIC
CLASSIC

İleti fmaka » 12 Şub 2009, 15:32

[quote="OKTAVİACI"]ya satarken kafan ağrır biraz ama sonuçta alırken ekonomik alıyorsun satarkende düşük satacaksın bu şekilde düşünürsen sorun yok fakat sen boyalı fiyattan alıpta orjinal fiyatla kıyaslayıp satmayı düşünmemelisin[/QUOTE]

senin içine sindi ise hocam kimseyi dinleme satarken arkadaşın dediği gibi aldıgın fiyat ve özelliği düşünerek satarsın.kullandığın sana kar kalır.

fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti mustisahin » 12 Şub 2009, 15:44

valla su kriz ortamında o kadar paran varsa cebinde kesinlikle sıfır araba al derim, sıfırlarda bu aralar kes paraya cok iyi indirimler var,

mustisahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RoadFighter » 12 Şub 2009, 16:22

Almayı düşündüğünüz aracın kasko bedeli 28 küsür bin lira.

Normalde piyasası da 25 ile 28 arası muhtemelen.

Geçtiğimiz aylarda bir tanıdığım 2005 MPI Elegance'ı (tipt.) 23 bin liraya sattı.( piyasada o kadar yere sorup ölü fiyatlar teklif edildiğini görünce biraderine sattı:)))

Onunda aşağı yukarı 3-4 parçasında boya vardı(ön kaput,çamurluk,yan 2 kapı boyalı idi galiba )

Km'si de 60 bin km'den fazla idi muhtemelen. (LPG'si de vardı)

Araçta boya olması fiyatı etkiler muhakkak.

Bu araç için 24 bin ytl aslında çok fazla değil. Pazarlık ettiniz mi bilmiyorum ama 23.500 lira gibi bir rakam geldi benim aklıma (aracın modelini,donanımını ve boyanan yerlerini görünce)

Aslında 24 bin liraya piyasada boyasız araç bulunur fakat LPG sistemi takmak size ek bir maliyet getirir muhakkak.

Aracın boyanan yerleri sırıtmıyorsa çok da kafaya takmayın. Büyük şehirlerde boyasız araba az artık.

Hayırlısı olsun.

Memleketim Kayseri'ye de selamlar.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti fıratt » 12 Şub 2009, 16:32

bence al gitsin yaa madem tanıdıgın adam muhatap olacagın kişi el altında guvenip arabasını sana verecek kadarda samimi yamuk yapsa binersin tepesine bide elegance bende fabianın elegancı var bambaşka classice binince traktore binmiş gibi olyorum(allah classic kullananların gazabı yakındır gelirLOL) bence al piyasada neler var en azından dogruyu solemiş boyaa var die
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti zbicer » 13 Şub 2009, 12:59

Arkadaslar cvp yazan herkese teşekkürler, arabayı dün itibariyle aldım.
Sabah götürüp 2-3 ustaya daha ve araba alıp-satan bikaç arkadaşa gösterdim. Hepsinin fikri de olumlu olunca boya olayını çok fazla kafama takmadım. Üzerindeki 2 ay önce takılmış kışlık lastiklerin yanında diğer lastiklerini de alıcam satıcıdan artı 250 TL lik 60.000 bakımını da ( V kayışı-bilyası ve bujiler de değişti) kendisi yaptırdı. Yani 23.500 gibi almış olduk arabayı.

Fiyatın uygun olmasının bi sebebi de aracın kredili olmasından dolayı satışının verilememesi. 30 haziranda devrinin yapılacağına dair sağlam bi sözleşme yaptık ve 24.000 TL lik teminat senedi aldım satıcı arkadaştan. Arabayı üzerime alınca vericem senedini..

Şu kafama takılan tek bişey var, arabanın park sensöründe problem çıktı ve bakım yapılan yerde sağ köşedeki sensörün arızalı olduğunu dolayısıyla diğerlerininde devre dışı kaldığını söylediler. Bana pek inandırıcı gelmedi, aradım servisi sordum , daha önce böyle bir arızayla karşılaşmadıklarını ve tek sensör değil komple 4'lü set olarak getirtebileceklerini söylediler..

Neyse bu konuyu gerekirse forumun ilgili bölümlerinde tartışırız arkadaslar yardımlarınızı bekliyorum..

Yeni arabamın fotoğraflarını da eklemeye çalışıcam enkısa zamanda.. Herkese kolay gelsin 

zbicer
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RoadFighter » 13 Şub 2009, 16:32

Arabanız hayırlı olsun.

Sensörlerden birinin arızalı olması neticesinde diğerlerinin arızalı olması fikri bana saçma geldi.

Şu takım halinde parça değiştirme olayı -bazen- öyle saçma ki insanı zorla yan sanayiye yönlendiriyorlar.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti zbicer » 13 Şub 2009, 23:10

[quote="RoadFighter"]Arabanız hayırlı olsun.

Sensörlerden birinin arızalı olması neticesinde diğerlerinin arızalı olması fikri bana saçma geldi.

Şu takım halinde parça değiştirme olayı -bazen- öyle saçma ki insanı zorla yan sanayiye yönlendiriyorlar.

[/QUOTE]

Teşekkürler hemşerim ;)

Bana da saçma gelmişti lakin öyle bi saçmalık olmadığı çıktı ortaya bikaç tesadüf sonucu :)

A4 kasada olduğu gibi benzin deposu kapağının içerden açıldığını sandığımdan yana yana düğme ararken sol taraf iki kapının arasındaki sütunda yani direkte bir düğme gördüm ve bastım hemen ama depo kapağı açılmadı tabiki...Sonra arabaya binip geri geri giderken park sensörü çalıştığını farkettim :)

Ama daha sevinemeden 2-3 saat sonra eski haline döndü maalesef ve şu an çalışmıyor.. Yine aynı düğmeyi kurcaladım ama işe yaramadı.. Yani park sensöründe çözemediğimiz başka bi sorun var :(

A5 kullanan arkadşlar bu düğme tam olarak ne düğmesidir ve arabanın kullanma kılavuzunu nerden bulurum?? cvp verirseniz cok sevinirim...
zbicer
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RoadFighter » 14 Şub 2009, 00:18

O düğmelerin tam olarak ne işe yaradığını kullanma kılavuzuna bakarak size ileteyeceğim.

Bu arada ;

2006 model arabanın kullanma kılavuzu yok mu yahu? :)
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti ozgurbeyaz » 14 Şub 2009, 00:47

Bence hemen al. km iyi, tüp iyi fiyat iyi. boyadan zarar gelmez zaten piyasanın çok altında fiyatı var.
ozgurbeyaz
CLASSIC
CLASSIC

İleti muca » 14 Şub 2009, 00:54

[quote="zbicer"]Arkadaslar cvp yazan herkese teşekkürler, arabayı dün itibariyle aldım.
Sabah götürüp 2-3 ustaya daha ve araba alıp-satan bikaç arkadaşa gösterdim. Hepsinin fikri de olumlu olunca boya olayını çok fazla kafama takmadım. Üzerindeki 2 ay önce takılmış kışlık lastiklerin yanında diğer lastiklerini de alıcam satıcıdan artı 250 TL lik 60.000 bakımını da ( V kayışı-bilyası ve bujiler de değişti) kendisi yaptırdı. Yani 23.500 gibi almış olduk arabayı.

Fiyatın uygun olmasının bi sebebi de aracın kredili olmasından dolayı satışının verilememesi. 30 haziranda devrinin yapılacağına dair sağlam bi sözleşme yaptık ve 24.000 TL lik teminat senedi aldım satıcı arkadaştan. Arabayı üzerime alınca vericem senedini..

Şu kafama takılan tek bişey var, arabanın park sensöründe problem çıktı ve bakım yapılan yerde sağ köşedeki sensörün arızalı olduğunu dolayısıyla diğerlerininde devre dışı kaldığını söylediler. Bana pek inandırıcı gelmedi, aradım servisi sordum , daha önce böyle bir arızayla karşılaşmadıklarını ve tek sensör değil komple 4'lü set olarak getirtebileceklerini söylediler..

Neyse bu konuyu gerekirse forumun ilgili bölümlerinde tartışırız arkadaslar yardımlarınızı bekliyorum..

Yeni arabamın fotoğraflarını da eklemeye çalışıcam enkısa zamanda.. Herkese kolay gelsin 

[/QUOTE]

hayırlı olsun güle güle kullan üstad.

Serviste adam kandırmaca işlemi ne kadar tutarsa diye uydurduklarına biizat şahidim. Aracı Fanibia II aldım sıfır KM. 2nci gün yağmurlu havada geri geri çıkarken. sağ taraf sürekli 0 cm gösteriyor. derhal servise " sevgili yüce aş servisi" gittim. dedim arızalı usta geldi baktı sildi bi güzel sensoru  oldu dediClap. dışarı çıktım. yağmur var devam , eve geldim. park ederken geri vitese taktığım anda aynı sorun devam.Angry yine gittim servise aynı işlem hadi hayırlı olsun muhabbeti. Cinler tepemde. Dedim usta bu kadar yıllık ustasın mesleğine saygım var ama senin yapmaya çalıştığın "ÇOCUK KANDIRMACA " sistem arızalı adam gibi incelemek lazım.

cevap : abi yağmur yağıyor gayet  normal sensorun onune su damlası geldimi maalesef okumuyor mesafeyi uyarı veriyor.

Aynı cümleyi bu sefer kelime kelime tekrarladım. olay budur kafanı takma gibi abuk bir cevap verdi.

bende cihazı sökmesini yer,ine yeni bir cihaz takmasını  bu aracın ilk kullandığım sensorlu araç olmadığını" çocuk kandırma işlemine son vermesini " söyledim. ve servis müdürünü çağırmasını istedim. Big%20smile vs vs neyse bu yine 10 küsür yıllık usta olduğunu bu işleri kendinden iyi anlayacak olmadığını vs vs söylemeye devam ederken nasıl oldu anlamadım servis müdürü yanımızda bitti ve sensorde sorun olduğunu, yedek parçadan sağ çift sensor getirilmesini ve değiştirilmesini istedi. bu arada ithalatçı arandı ve böyle bir sorun olmaması var ise arızalı olduğu dile getirldi ve 10küsür yıllık usta aracın altına yatıp sensoru değiştirmesi için genç bir delikanlıyı çağırıp değiştirtti.

kıssadan hisse" skoda serviste PROFESYONEL USTA'lar garanti dahilindeki parçayı ( henüz araç 2 günlük hatırlatayım tekra) değiştirmemek için mesleki kariyerini bile riske edebiliyor.

bilgin olsun istedim.  Ustaya inanma!  tek sensor getiremeyebilitler belki ama 4 sensor de getirmelerine gerek yok çünki sistem 2 li 2 li çalışıyor:))

Şikayetim var gibi oldu ama kusura bakmasın skoda severler.
Kullanıcı avatarı
muca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti zbicer » 14 Şub 2009, 03:07

[quote="RoadFighter"]O düğmelerin tam olarak ne işe yaradığını kullanma kılavuzuna bakarak size ileteyeceğim.

Bu arada ;

2006 model arabanın kullanma kılavuzu yok mu yahu? :)
[/QUOTE]

Zahmet olacak ama gerçekten merak ettim o düğme neymiş..

Arabanın kullanma kılavuzu çıkmadı o dosyanın içinden diğer ıvır zıvır bütün kitapçıklar falan var.

Haftasonu çözmeye çalışıcam bu işi olmadı pazartesi servise kadar gidicez artık mecburen :)
zbicer
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fyyaman » 14 Şub 2009, 12:27

Şöför tarafındaki sol direkte bulunan düğmeyi kasdediyorsanız.....Aktif iç alarm ı devreden manuel olarak çıkartmak için;içerde bir hareket algılandığında flaşörler yanar,sesli uyarın açıksa ses alarmıda verir...Ama kapılar kilitliyken devreye girer.
fyyaman
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Yalçın YAMAN
Nereden: Bursa
Arabanız: Octavia

Sonraki

2. El Skoda

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir