2004 Octavia --> 2001 Pajero ????

İkinci el Skoda arıyor yada aracınızı satıyorsanız bu bölüm sizin için.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2004 Octavia --> 2001 Pajero ????

İleti emre_tokay » 21 Şub 2009, 01:39

Merhaba arladaşlar yaklasık 3aylık octavia kullanıcısıyım şile ağvada yasıyorum fakat buranın şartlarına octavia pek uygun değil octavia aldığım kişi krediyle aldığı için suan daha ruhsatı üstüme almadım yaklasık 2-3 ay sonra borcu bitecek fakat ben 4x4 arazi tasıtı ile değiştirmeyi düşünüyorum bir araç buldum tabi gözüme ilk çarpan araçlardan biri beğendim ve sizinle paylaşmak istedim yorumlarınızı ve başka 4x4 tavsiyelerinizi ÖNEMLE VE ŞİDDETLE BEKLİYORUM....

emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre TOKAY
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: A4 Octavia Elegance 2004 (SATILDI) Felicia GLXi

İleti hakanerdogan » 21 Şub 2009, 01:43

köyde yazın bahçemizde ırgatlık yaparken 3 ay 4 çeker kullanırım. az çok anlarım, sana diyeceğim o ki, otomobilden sonra asfaltta adamı perişan ediyor. köpek gibi yakarlar, şanzıman kısa, yerden yüksek, çok rüzgar yiyorlar.

bizde ranger thunder var, köyden çıkartmıyoruz yük getirmeyeceğimiz zaman, asfaltta işkence oluyor inan bana otomobilden sonra. bence bu tarz durumlarda bizim yaptığımız gibi asfalta ayrı, araziye ayrı arac almak en mantıklısı.

arazi aracında lüxe anlam veremiyorum, zaten toz çamurun içinde. Lada Nivayı tek geçerim. hem ucuz hemde piyasada görebileceğin en pahalı arazi makinelerini arkasına bağlar gelir. bu pajeroya bu kadar verme bence.

konu açtığın için fikirlerimi belirttim, yanlış anlama.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti emre_tokay » 21 Şub 2009, 01:48

[quote="hakanerdogan"]köyde yazın bahçemizde ırgatlık yaparken 3 ay 4 çeker kullanırım. az çok anlarım, sana diyeceğim o ki, otomobilden sonra asfaltta adamı perişan ediyor. köpek gibi yakarlar, şanzıman kısa, yerden yüksek, çok rüzgar yiyorlar.

bizde ranger thunder var, köyden çıkartmıyoruz yük getirmeyeceğimiz zaman, asfaltta işkence oluyor inan bana otomobilden sonra. bence bu tarz durumlarda bizim yaptığımız gibi asfalta ayrı, araziye ayrı arac almak en mantıklısı.

arazi aracında lüxe anlam veremiyorum, zaten toz çamurun içinde. Lada Nivayı tek geçerim. hem ucuz hemde piyasada görebileceğin en pahalı arazi makinelerini arkasına bağlar gelir. bu pajeroya bu kadar verme bence.

konu açtığın için fikirlerimi belirttim, yanlış anlama.
[/QUOTE]

Yooo asla yanlış anlamam sizin gibi değerli arkadaşlar yorum yapacakki bizim gibi acemiler doğru yolu bulacak aslında dediğin cok güzel ama suan ki madddi durumda 2 araca sahip olmak birazcıkın zor olur sanırım Big%20smile
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 21 Şub 2009, 01:57

sadece evin kısa bi mesafelik yolu kötüyse, yada ne bileyim sadece kışın belli dönemlerde sorun oluyorsa ben asla tavsiye etmem, yarın uzun yola çıktığında anlarsın, koca rangerin mazot tankını asgari ücrete doldurup, çankırıdan izmire bir depoyu yok ettiğini belirtmek isterim.

octavianızı bence arazi şartları ile donatabilirsiniz, lastik almak gibi, palet bulundurmak gibi.

arazi araçları hiç öle dıştan göründüğü gibi değil asfaltta, tabi sizin bütçenize uygun taşıtlardan bahsediyorum, yoksa elbette bir Navigatör, bir Cayenne, X5, Touareg asfaltta harikadır ama sapık araçlar bunlar.

normal bize uygun bir arazi taşıtından bahsedelim, linkteki pajero arazide iyidir hoştur, ama bunu 2L konumuna alsanız bile şanzımanı bir otomobile göre kısadır, uzun yolda sürat yapmana pek müsaade etmeyecektir, yaparsan devir coşacaktır, buna bağlı olarak rüzgar direnci hayli yüksek olan bu taşıt, altına çok rüzgar aldığı gibi, yol tutuşta seni zorlayacaktır, ve çok çok fazla yakar. sürat dediğimde 120-130 ha.

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti fıratt » 21 Şub 2009, 11:13

bırak yaa alınmaz bu araba fotograf çektirmiş arabanın tepesinde bide ayagını tampona koymuş hareket baştan faso adamda dolayısıylaWink
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti alpino » 21 Şub 2009, 12:27

yalan yok yerden yüksek araçları kullanmak keyiflidir. ben de işim gereği çok kereler arazi aracı kullandım. hatta çok yararını da gördüm. ama dedikleri gibi çok yakar, hızlandığın anda dengesizdir, asfaltta konforsuzdur
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti esercelik24 » 21 Şub 2009, 13:24

ilk kasa toyota raw 4 tavsiye ederim hem asfaltta hem arazide rahat bi araçtır...

99 Felicia Glx-i 1.3 Mpi bir efsaneydi... (SATILDI)
Honda Civic 2007 1.6 İ-Vtec
Kullanıcı avatarı
esercelik24
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Eser ÇELİK
Nereden: İzmir
Arabanız: Honda CiViC 1.6 İ-Vtec

İleti esercelik24 » 21 Şub 2009, 13:25

http://www.sahibinden.com/ilk_sahibinde ... yword=rav4 

bu veya bunu 4 kapılısını ;)

99 Felicia Glx-i 1.3 Mpi bir efsaneydi... (SATILDI)
Honda Civic 2007 1.6 İ-Vtec
Kullanıcı avatarı
esercelik24
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Eser ÇELİK
Nereden: İzmir
Arabanız: Honda CiViC 1.6 İ-Vtec

İleti emre_tokay » 21 Şub 2009, 20:11

Benim ikinci işim arazi alım satımı ve dolayısıyla bazen araziye girmek zorunda kalıyorum. Bazen yeni arazilerin fotograflarını cekmem gerekiyor. Ağvanın genel olarak istanbul büyükşehir belediyemiz sağolsun yolları berbat her yer köstebek yuvası dolu.  Ama başka bir işim gereğide ayda 2-3 kez istanbul ve bursaya gitmem gerekiyor.  aracıma arazi lastiği ve bir kaç koruyucu uygulamalar yapsam sanırım daha iyi olacak.

GÜNCELLL....
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

İleti mbarman » 22 Şub 2009, 01:05

octavia scout 4x4 tek geçerim. emde her keseye uygun.
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

İleti emre_tokay » 22 Şub 2009, 02:42

[quote="mbarman"]octavia scout 4x4 tek geçerim. emde her keseye uygun.[/QUOTE]

Vallahi merak ettim ama sahibinden.com da bulamadım hemide her keseye uygun demişsin aracı gördüm araç mükemmel bişi onun herkeseye uygun olanını merak ettim bi ilanını gösterirsen sevinirim.
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

İleti mbarman » 22 Şub 2009, 02:52

hocam birkaç ilan vardı ama satılmış olabilir. ben benzetmeyi ulaşılabilir fiyatı olduğu için söyledim
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

İleti emre_tokay » 22 Şub 2009, 02:54

peki fiyat aralıkları nedir bi bilgin varmı benim pek bi bilgim yokda
emre_tokay
CLASSIC