Fabia almak istiyorum

İkinci el Skoda arıyor yada aracınızı satıyorsanız bu bölüm sizin için.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia almak istiyorum

İleti exelante » 10 Nis 2009, 23:36

Arkadaşlar ben bir fabia sahibi olmak istiyorum. Yıllardır araç kullanmama rağmen şahsıma ait ilk aracım olacak. Değişik marka ve modellere baktım ve aşağıda linkini verdiğim model fabia'da karar kıldım. Yani 2001 model Elegance 16V. Size sormak istediğim birkaç sorum var.

1- Bu araçlar km'de ne yakıyor ortalam (istanbul şehiriçi)

2- Alırken nelere dikkat etmem gerekiyor. Bu modellerde standart problem var mı?

3- Parça fiyatlarında bana pişmanlık yaratır mı? Ben memurum, anlayacağınız maaşımız ortada, severek alıp, altından kalkamadığım için satmak istemiyorum ama aracı'da çok sevdim.

4- Bu aracın kaskosu ne kadara yapılır ortalama.

Vereceğiniz yanıtlar için şimdiden teşekkür ederim.

http://www.sahibinden.com/elegance_full ... isplayitem

exelante
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti derude » 11 Nis 2009, 00:28

Siz aracı yeni alabilirsiniz ama araç yeni değil sekiz yaşında.Wink Buraya dikkat!

Fotolarda araç düzgün gözüküyor ama yeterli değil.

2001-2003 arası modellerde can yakabilecek standart  problem olarak direksiyon arızaları var. Buna dikkat ederseniz diğer problemleri sizi üzmez.

Yakıt olarak; şahin ve broadway dan az yakıyor desek yeterli mi?

Eğer yeterli değil diyorsanız; litresi 3 ytl olan benzini,  lpg ve dizelle kıyaslamak da akıllıca değil.Cry

Kasko firmalara göre değişkenlik gösterebileceği için aklı başında bir kasko 700 civarı olacaktır. " Aabiii 500 liraya da var" denilmesin. "Aklı başında" ifadesine dikkat!

Şu an piyasa da altından kalkılamayacak araba olarak Süper Çinli Cherry'i görüyoum. Alanların Allah yardımcısı olsun.Smile

derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti exelante » 11 Nis 2009, 10:55

İllaki bu araç olacak diye değilde model olarak örnek göstermek için bu linki verdim. Aynı modelin temizini düşürene kadar beklerim artık. Brodway derken, bu araçlar 25 krş civarı mı yakıyor km'de, birde bu direksiyon problemi dediğiniz ne? Böyle birşey başıma gelirse masraf olarak ne çıkarıyor.
exelante
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BaTeRRiiSStt » 11 Nis 2009, 11:12

Bende almak istediğin aracın 2002 modeli var.şehir içinde diğer araclar gıbı yakıyor zaten benzinli olupta az yakan pek yoktur hele istanbul trafıgınde.Benım aracım tüplü 30liralık tüp ile 200-210km arasında gidiyorum sehır ıcı dısı karısık..Aracın problemlerı ise cam mekanızmaları dayanıksız..dıreksıyon problemı cıkanlar olmus ki cok şükür bende olmadı..ama dolu ve emsallerıne gore daha konforlu bır araç.
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti abdullah » 11 Nis 2009, 20:21

bende 2001 model fabia elegance kullanıyorum gayet güzel ve memnunum tavsiye ederim murat kardeşim sen istanbuldamı kalıyorsun yoksa konyadamı
Kullanıcı avatarı
abdullah
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: 2005 fabia special gıranit gıri

İleti exelante » 11 Nis 2009, 23:26

Dostum aslen konyalıyım ama istanbulda yaşıyorum. Bu araçtan sizde varsa sorularıma en iyi cevabı siz verebilirsiniz. Lütfen detaylı olarak bilgilendirirmisiniz?
exelante
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 12 Nis 2009, 00:13

ben tüplü octi 1.8T ile 210 kuruş yakıyorum istanbul trafiğinde her gün köprüden geçiyorum sende tüpde tahminen 180 ykr yakarsın bu da gayet makul?
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti y.emre » 12 Nis 2009, 00:19

daha sonra satıp dizel almak isticeksin .
bence biraz daha bekleyip kenara para koy dizel al

aldıktan sonra muhakkak tüp takacaksın çok biniyorsan eğer ve asıl sorunlar o zamn başlıcak forumu araştır genellikle sorun yaşanıyor tabi yaşamayanlarda var , sistemin markası, usta farkları v.b çok başın ağrır dediğim gibi bnce imkanın varsa al dizel bak keyfine
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti exelante » 12 Nis 2009, 16:43

Anladığım kadarıyla biraz fazla yakıyor, bir defa daha düşünmek lazım almadan önce. Teşekkürler arkadaşlar.
exelante
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 13 Nis 2009, 04:40

1- Bu araçlar km'de ne yakıyor ortalam (istanbul şehiriçi)

7 litre civarında yakar.

2- Alırken nelere dikkat etmem gerekiyor. Bu modellerde standart problem var mı?

Motor çalıştıktan sonra gösterge panelinde herhangi bir uyarı ışığı yanık kalmasın. Elektronik aksamda özelliklede direksiyon sensörü ve pompasında arıza varsa masraf çıkarır.

3- Parça fiyatlarında bana pişmanlık yaratır mı? Ben memurum, anlayacağınız maaşımız ortada, severek alıp, altından kalkamadığım için satmak istemiyorum ama aracı'da çok sevdim.

Periyodik bakım parçaları avrupalı emsallerinden pek farklı değil. Ama neticede VW Gruba bağlı bir markadır parça fiyatları şahin doğan gibi 20 liraya ayna 50 liraya bilmemne olmaz doğru düzgün arabaların parça fiyatı neyse bunlarınkide o kadardır.

4- Bu aracın kaskosu ne kadara yapılır ortalama.

Firmasına göre değişir bu yaşta araçlar eski müşteriye 700 lira civarında kasko edilir yeni müşteriye 1.000 liranın bile üzerinde rakam çıkabilir. Bu konuda Ankara Sigorta insaflı rakamlar çıkartıyor. Ayrıca kasko bedelinin arabanın markasıyla falan ilgisi yok yaşına ve piyasa değerine bakılır bu yaşta başka araçta alsanız göreceğiniz muamele aynı.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

2. El Skoda

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir