ford sierra ile takas yapmalımıyım

İkinci el Skoda arıyor yada aracınızı satıyorsanız bu bölüm sizin için.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ford sierra ile takas yapmalımıyım

İleti Balki, Burak » 01 Haz 2009, 14:20

[quote="HTP"]Ben 1988 sierra 2.0 cl modelini yaklaşık 4 sene kadar kullandım  en güzel yıllarımın arabasıdır. Arkadan çekişli olmasının verdiği zevk yol tutuşu seri olmasıyla yolda muadil bmw opellere nal toplatması ile daima hatırladığım bir arabadır. Ankara kızılayda kırmızı ışıkta ayağımı daha frene bile götüremeden 40+ ile arkadan vurduğum henüz yeni vecrtanın arkasını sahibi görünce şaşırmış ve ilk sorusu şu olmuştu neden senin arabanda birşey yok, bende çünkü o ford deyivermiştim. Sağlamlığını defalarca test ettim ve daima beni şaşırtmıştır.
Sonuçta parça seni korkutmasın istanbulda daima bulabilirsin özellikle italyan yan sanayileride vardır ki çin parçaların piyasayı sardığı şu halde hiç korkma.
Şimdiden hayırlı olsun adam skoda ile takas yapıyorsa hemde kafa kafaya hiç düşünme ben olsam sierradan sonra favorite asla binmezdim arada dağlar kadar fark var.

[/QUOTE]
Bencede:) Hem oyle parca olayına cok gırmezsın bu arabayla.Saglam arabalar.Favorıt gıbı 10 kmde bır hata vermez bunlar omurluk arabalar

Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak BALKI
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 306

İleti fıratt » 01 Haz 2009, 15:25

10kmde bir hata vermesini aratır bu arac 100kmde hata verse 10km hatalarından daha tuzluya gelir
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti HTP » 01 Haz 2009, 15:49

Ford Sierra'yı yıllarca kullandım bir kere bile arıza vermedi. Yanlızca bir kere civalı fanı değişti okadar onun haricinde sadece periyodik bakımları vardı. Ama aklında bulundurman gereken ben 90 lı yıllarda kullandım o zaman araba henüz yeni sayılırdı daha 5 yaşında filandı, şimdi ise araba 18 yaşında bunu aklında bulundur. Birde bu arabalar yere yakındır özellikle buna dikkat etmek gerekiyor altını iyice kontrol ettirtmekte fayda var.
1996 da arabayı sattığımızda km si 106000 binde idi ilanlara bakıyorumda sanki hiç binilmemiş gibi km'leri var. ,Bana bu pek inandırıcı gelmiyor bunların motorları uzun ömürlüdür 155000 binde hemen motor istemez iyi bir motor ustasına götürmelisin.
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti sonertevfik » 01 Haz 2009, 21:14

SKODA MARKASININ KIYMETİNİ BİL, FAVORİTİN KEYFİNİ SÜR DERİM... HİSLERİMDE ASLA YANILMAM, SON KARAR SENİN...
BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

İleti copyright5 » 01 Haz 2009, 21:26

[quote="samet"]10kmde bir hata vermesini aratır bu arac 100kmde hata verse 10km hatalarından daha tuzluya gelir[/QUOTE]

buna % 1000 katılıyorum , bence herhangi bir büyük arızada altından kalkılmaz ve parçası pahalıdır :P  ford taunus ile karıştırmayın taunus un her parçası ucuz ve bol..
copyright5
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti LiLPlayya » 01 Haz 2009, 21:32

[quote="copyright5"]
[quote="samet"]10kmde bir hata vermesini aratır bu arac 100kmde hata verse 10km hatalarından daha tuzluya gelir[/QUOTE]

buna % 1000 katılıyorum , bence herhangi bir büyük arızada altından kalkılmaz ve parçası pahalıdır :P  ford taunus ile karıştırmayın taunus un her parçası ucuz ve bol..
[/QUOTE]

En azından yoLda bırakma oLasıLığı düşük.. Feliciadan çok çekmiştim :S
LiLPlayya
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti skinoske » 02 Haz 2009, 01:55

Şahsen hiç kullanmadım ama favorite göre çok çok konforlu bir araç olduğuna eminim.1-2 servise göster.önemli bir şeyi yok ise al gitsin derim.Parça ihtiyacı durumunda tabiki pahalı olacak favorite göre ama trilyon tutacak hali yok.Araba da hemen bozulmuyor ya.belki hic arıza vermez.sadece yağ su koyup yola devam edersin belli mi olur :D Bunların klimasıda oluyordu bildiğim kadarıyla ama bunda yok galiba.
skinoske
CLASSIC
CLASSIC

Önceki

2. El Skoda

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir