SATILIK ANFİ--SUBWOOFER+AÇIKHAVA FİLTRESİ HEDİYE..

İkinci el Skoda arıyor yada aracınızı satıyorsanız bu bölüm sizin için.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SATILIK ANFİ--SUBWOOFER+AÇIKHAVA FİLTRESİ HEDİYE..

İleti hetepe » 23 Haz 2009, 14:46

Şaşırdım ve üzüldüm.Yüklüce bir liste oluşmuş.
Ahmet, kızma ama bu kadar mal ,ödeme alınmadan verilmez ki...Şehir farklı, adamı site dışında tanımazsın..nasıl kaptırdın bu kadar malı...

Sen de şimdi ''Hırsızın hiç mi kabahati yok? '' diyeceksin ama... yazık olmuş, bununla geçmiş olsun..

D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti real81 » 23 Haz 2009, 16:04

ya işte insan kendi gibi sanıyor bizde söz herşeyden önce gelir...
real81
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Balki, Burak » 23 Haz 2009, 16:45

Mide bulandırıcı bir durum.real arkadasım canını sıkma bir şeyin üzerinde alın yeri varsa o gelir yine seni bulur ;)
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak BALKI
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 306

İleti 10TOPRAK » 23 Haz 2009, 16:49

ClapClap Evet dostlar herkes kendince bişiler yazmış ama bir dinlemek gerekir ne nedir diye hemen atlamamak lazım ki bilip bilmeden konuşulmasın şimdi başka bir bakış acısıda benden size iyi okuyunki hak verin..
WinkWink 2 sene önce başka bir forumda tanıştık ahmetle hoş-sohbet derken arabasına talip oldum,arabayı gördüğüm şekilde beğendim fiyatta anlaştık istanbula geldiğimde arabanın sağ tarafının vuruk olduğunu gördüm ses çıkartmadım, arka kapı-arka çamurluk boyalı ses çıkarmadım,ön camlar manuel yine ses çıkartmadım(dostuz,arkadaşız ya)..

Ve arabayı teslim alcaz şunlar şunlar listedeki gibi değil allah var yukarda ne varsa sök ben uğraşamam,ödeyemem dedim ahmete:

-Para sorunmu ne zaman ödersen öde biz dostuz falan filan vs..(herkesi kendimiz gibi kim biliyor acaba?)

Velhasıl arabayı aldım geldim 2 ay sonra beyin arızası çıkarttı 1000 tl gitti; bu arada 1 ay sonra para diye tutturan kimdi tahmin edin tabiki ahmet..bende tadımız bozulmasın herşeyi iyi yöne çekerek tarih vermeden ödicez dur bakam dedim ama nerde araba sanayiden çıkmıyor..

Bu arada sanayide ustalar şurası boyalı burası boyalı derken arabanın boyasız yeri kalmadığını öğrendik;malzemeleri yada paramı diye tutturdu arkadaş, bende işlerimin bozulmasından ötürü,koli yaptım hepsini gönderiyordum dedim;ne dedi beğenirsiniz..

-Ben istemiyorum gönderme dedi hayda deyip söktüklerimi tekrar taktım.

SmileSmile Yine ben burda satayımda gelen parasıyla ahmete vereyim dedim,tabi beni burda tanıyan tanır,tanımayan boşuna ellerini yormasın yazmakla.

WinkWink Siz söyleyin şimdi 2 seneden beri bunca yapılanları görüp ne yapmak lazım bu ahmete,aldatılıp arkadaş-dost ayağına kazıklanmayı yedirmekmi yoksa burda kimsenin ne olduğundan haberi yokken yazılanlara gülmek mi? Evet arkadaşlar siz siz olun sakın arkadaştan-dostunuzdan araba almayın bin pişman olursunuz..

NOT:AHMET

TARİHİ BELİRLEYELİM GEL, EŞİNLE-ÇOCUĞUNLA AĞIRLAYAYIM SENİ; BİZDE SANAYİYE GİDİP BU YAZDIĞIN LİSTE HARİCİNDE(ARABAYI ALIRKEN LİSTE YOKTU HABİRE LİSTE YAZMA BOŞUNA) ANLAŞARAK SÖKERİM AKSESUARLARINI..

Allaha emanet olun...
10TOPRAK
CLASSIC
CLASSIC

İleti toGah » 23 Haz 2009, 16:53

walla bşi diyemeyeceğım ama herkesin haklı olduğu bir sebebi vardır.

keşke bu konuşalar burda geçmeseydi.

toGah
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Balki, Burak » 23 Haz 2009, 17:01

Valla karısık durummus.:s
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

İleti Balki, Burak » 23 Haz 2009, 17:02

ama dedıgım gıbı yukarıda allah var herseyı goren o bır ıste haram varsa veya ıftıra varsa herkes belasını bulur burda konusmanın pek faydası yok
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

İleti delidolu » 23 Haz 2009, 17:20

Evet burada konuşulmasının 2 tarafa da kâr getireceğini ben de inanmıyorum. Daha radikal 1 çözümü mutlaka olmalı.

Ancak; madem paylaşılmış -yazılanlar üzerinden- nacizane düşüncelerimi de belirtmek isterim.

En nihayetinde 2 tarafı da tanımam.

Pazarlık yapıldıktan sonra isterse arabanın tüm parçaları dökülsün, bu satıcıya pazarlık üzerinden ödenen/ödenecek olan parayı bağlamaz, işin eş/dost bölümüne girmiyorum bile.

Ayrıca beyin arızası da verse, kaportanın alayı boyalı da olsa, araç sanayiden çıkmasa da fiyat ne ise o verilmeli, bunlar asla bahane olmamalı; yoksa adama demezler mi kardeşim alırken neden yetkili servis/ustaya baktırmadın diye... Araba alırken baktıranlar  o zmana boşuna baktırıyorlar, bu tür işlerde değil eş/dost kardeşten bile mal alım-satımı yaparken tarafsız mercilerden 2 tarafında sözlerine gerek bırakmayacak durum değerlendirmesi şart.

Bu konuda toprakcım kusura bakma seni haksız gördüm.

Ancak sen ihtiyaç duymadığın için ürünleri yada ürünler satıldıktan sonra ücretini vermek istediğin konusunda 1kaç defa girişimde bulunduğu ancak her seferinde eş/dost gibiyiz lafı mı olur gibisinden gerisin geriye atıldığını söylüyorsun, sanki böyle olunca ihale 1az üstüne yıkılmak istenmiş gibi geldi bana :) Bu şekilde girişimlerden sonra aracı aldığım kişiolayı sürüncemede bıraksa -madem kardeşim öyle de böyle de almıyorsun hesabından- ben de senin yaptığını yaparım. Ancak bunu orasıda vurukmuş burasıda boyalıymış gerekçesinden ötürü yapmam, çünkü pişmiş aşa sonradan su katılmaz.

Bu konuda real81cim kusura bakma seni haksız gördüm.

Elbette ben ne tarafım ne de hakem; sadece 2 taraf 1birinin hakkını yemeden güzellikle işleri çözülsün istiyorum.

Sözlerimde rahatsız/rencinde edici olduysam affola, o zaman farzedin ki tek kelam etmedim... (En nihayetinde yazılanların üzerinden ve onları doğru kabul ederek yorum yapıyoruz.)

Her 2 taraf için "hak" almamak şartıyla, hayırlısı neyse o olsun.

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti fıratt » 23 Haz 2009, 17:20

arac neydiki fabiamı?

fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti mesutd » 23 Haz 2009, 17:21

aranızdaki mevzu kim haklı bilemeyiz .o yüzden kendiniz düzeltin sorunu.keşke buraya taşınmasaydı olay
mesutd
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: mesut d
Arabanız: fabia 1

İleti hetepe » 23 Haz 2009, 17:41

Evet, şu an durum biraz değişti ve iki tarafında haklı olduğu durumlar oluştu.Ve toprak arkadaşımın yapmak istediği, malları satıp, parasını ahmete vermekmiş.Ahmet aletleri değil, parasını almak istiyor anlaşılan.Ve anladığım üzere araç 2005 öncesi 1.2 HTP ve bu araçların bazılarında otm cam, klima gibi şeyler olmayabiliyor.Net konuşulma olmadığından iki taraf ta beklediklerini bulamamış.
Umarım konu çözülür, iki taraf için de tatlıya bağlanır.
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti toGah » 23 Haz 2009, 18:40

walla son durumda 2 tarafında haklı yönleri var gibi gözüküyor. o yüzden kendi aralarında halletmeleri gerekli. gerçi şey edilmiş şeyin davası olmas derler ama..
toGah
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RoadFighter » 23 Haz 2009, 23:43

Ahmet abiyi(bizzat) de Toprak abiyi de tanırım.

Bu alışveriş dostane bir şekilde gerçekleşti diye biliyorum.

Sonradan böyle tatsız şeylerin olması hakkaten hoş olmamış.

Ahmet abi:

Keşke araca aksesuarları ile bir değer biçseydin veya aksesuarlarını sökerek satsa idin.

Toprak abi :

Keşke aracın ekspertizini yaptırsa idin.

İki taraf da kendince haklı.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti 34SCU59 » 24 Haz 2009, 00:14

valla satılan araçdan ne olursa olsun bişi sokulmez diye biliyorum.. biz sanayide buyuduk kaset bile olsa verilmez...verilmez derken dolaylı yoldan soyledim tabiki verilir ama ben parasını verdim aldım ceketini al git gibi bişi olur bu satıs durumu....

madem bole bir arada sürtüşme vardı toprak abimizin o kadar küçük düşünecegini zannetmiyorumki

ahmet abinin takıldıgı ettigi siteye sitelere girip bildigi seyleri satsın..kim olsa aklına gelir ben bunu burda satsam anlar parasını istedigi bir seyi oldugu filan der hiç bişi düşünemezse

ama sonus olarak kotu olmus bunlar para ile ile telafı edilecek seyler

ahmet abiyide toprak abiyide iyi karar vermelerini istiyorum sonusta toprak abimiz demiş gel al mallarını yada gondereyim diye tabiki isterse tarihini versin toprak aibde yollasın yok ben istemiyorum diyeceksede bence bişi yazmasına geerek yok...
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti irfant » 24 Haz 2009, 10:26

Bu işler araya kimseyi sokmadan karşılıklı konuşarak hallolur.

irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti hetepe » 24 Haz 2009, 10:48

Parayla çözülebilecek bir konu olduğundan, umarım 2 taraf ta zarar görmeden çözülür.
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti real81 » 24 Haz 2009, 12:07

ben ne zaman ne konuştuğumuzun farkındayım ben senden para istediğimde hepsini birden öde demedim , paket satış yapmışsız sen bu işime yaramaz bu işime yaramaz diyorsun ben sana her zaman söyledim ya tam listeyi sök gönder yada paramı diye ama 2 sene oldu sen hala 5 krş ödememişsin ve ürünleri satmaya çalışıyorsun , forumdan ortak tanıdıklarımızdan birine mail attığında " bebek doğsun " sonra ödeme yapacağım dedin mi ? demedin mi? 2 yılda her ay 100 tl yollasan çoktan bitmişti ama sen işin kolayına kaçıp çamura yatıyorsun . sen kendi istediğin servise götürüp incelettin arabayı ben takastada aksesuarlar hariç aynı paraya anlaşmıştım sen kendin aynı parayı ben vereyim bana ver dedin. zorla kimseye araba satmadım . gelip gördüğünde vazgeçebilirdin senden ne kapora almıştım nede başka bişey madem içine sinmedi almasaydın , senin o tamirci dediklerine bakarsan herşey boyalı zaten , beyin arızasına gelince 66000 km de sattığımda tıkır tıkır çalışan bi arabaydı çok rahat 1.2 olmasına rağmen 190-195 basıyordu , aldıktan sonra ne yaptın ettin beni ilgilendirmez böyle bi arıza vereceğini kimse bilemez. ben hala diyorum ya malzemelerin hepsini yolla yada paramı.......

para işi senin için problemli olur zira zamanında başka bi arkadaşın senin yüzünden yediği fırçanın hesabı yok... uludağa gelen arkadaşlar anlar bu mevzuyuda.....
real81
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Balki, Burak » 24 Haz 2009, 12:12

Arkadaslar kusura bakmayın ama ticarette pek güven olmaz.real arkadasım madem senın ıcın o kadar onemlıydı bu sıstem söküp alsaydın aracı satmadan once.Diğer arakdasında haklı-haksız oldugu yerler var.Yanı ne kadar konusursanız konusun bu konu 2 sene daha uzar gıder.Arayın telefondan bırbırınızı 2 yetıskın ınsan gıbı konusun mutlaka bır cozume varırsınız.burda bırbırınızı suclayarak bır noktaya varamazsınız.
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

ÖncekiSonraki

2. El Skoda

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir