ilana bakarmısınız :) şaştım !

İkinci el Skoda arıyor yada aracınızı satıyorsanız bu bölüm sizin için.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ilana bakarmısınız :) şaştım !

İleti delidolu » 14 Tem 2009, 00:21

Daha önce 1 konuda geçmişti yazmıştım. Örneğin ben aracı alırken adam her bi mok vardır demişti, zamanla neyin olup neyin olmadığını anladımış olduk, ayrıca 90 bin bakımı tamam demişti ama fren balataları/diskleri bile değişmemişti -90bin bakımda tamamen bitik olan frenler pahalı olduğu için değştirmemiş, satana kadar aracı kullanmayıp garaja çekmiş- ben değiştirttim sonra...   

Yani sözün özü, sözünün eri insan bulmak zor bu devirde, adam tamam diyor ama kendine göre tamam, yapıldı diyor kendine göre yapıldı, referans eksiği insanın gözünden hep kaçıyor buna bir de bendeki gibi "cahil alıcı" sıfatı ile birleşince sonuç kısaca mortingen...

En azından adam tek tek yazmış, yetmemiş evrakla ispatlarım demiş, yetmemiş gel-git paranı ve olaki masraf çıkarsa parasını da veririm demiş... helal olsun. heykeli dikilecek adam. belki 1az aracın tanıtım reklamını inciğine cıncığına varana kadar yazması trajikomik olmuş ama kimbilir bu aşamaya gelene kadar neler çekti, illalah demiş de olabilir :)

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti justwalking » 14 Tem 2009, 00:25

siz de haklısınız valla, o boyuttan bakınca da insanın gözüne çok sevimli geliyor. tipik aziz nesin, kemal sunal tiplemeleri gibi. iyi yürekli ama şartların delirttiği yurdum insanı:)
justwalking
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 14 Tem 2009, 00:33

[quote="justwalking"]siz de haklısınız valla, o boyuttan bakınca da insanın gözüne çok sevimli geliyor. tipik aziz nesin, kemal sunal tiplemeleri gibi. iyi yürekli ama şartların delirttiği yurdum insanı:)[/QUOTE]

Aziz Nesin demişken aklıma geldi :)))

----------------------------------------

BİZ BU BOKU NİYE YEDİK?

Bir zamanlar Anadolu köylerinden birinde, Şükr’efendi ile Yaylı Yahya arasında geçen bir hikaye bu. Şükr’efendi’nin hali vakti yerinde. Yaylı Yahya ise çok fakir. Bir ayağı da sakat bu Yahya’nın, o yüzden yaylana yaylana yürüyor. Bir gün Şükr’efendi traktörüne kurulmuş kasabaya pazara giderken, bir de bakmış yolda yaylı yahya sallana yaylana kasaba pazarına gidiyor. Acımış,

Şükr’efendi – Ben de kasaba pazarına gidiyorum, bin traktöre de götüreyim

Anlatıcı – demiş. Yaylı Yahya da binmiş traktöre. Bunlar söyleşe gülüşe giderken çok şakacı olan Şükr’efendinin asklına bir hinlik gelmiş

Şükr’efendi – Len Yaylı Yahya!

YY – Söyle ağam

Şükr’efendi – Bak şurda, yolun üstünde manda pislemiş, buğusu tütüyor taze taze. Boku gördün mü?

YY – Heee gördüm

Şükr’efendi – İşte o bokun hepisini yer yutarsan aha bu traktörü sana veirirm

(gözlerini hareket ettirerek -traktör gidiyor ya- yavaş yavaş geride kalan boka bakarlar)

Anlatıcı – Yaylı Yahya şöyle bir düşünmüş, boku yesin mi yemesin mi? Yahu ömründe bunca halt yemiş zaten ilk değil ya... Şuncacık boku yerse koskoca traktör kendisinin olacak.

YY – Dur ağam dur, yerim ben o boku (aşağı iner boku yer)

Şükr’efendi – Hakettein len Yaylı Yahya, buyur traktör öz malın! Beni de kasabaya kadar götür hele

(Yer değişirler ve yola devam ederler. Kasabaya vardıklarında sandalyenin yani traktörün önünün yönünü değiştirirler, geri dönmeye hazır hale gelirler)

Anlatıcı – Yaylı Yahya geçmiş direksiyona, kasabaya varmışlar, pazarda işlerini görmüşler. Akşama da köye beraber dönmek üzere anlaşmışlar. Dönerken yine konuşa söyleşe gidiyorlar. Gelgelelim yediği bok bir türlü Yaylı yahya’nın aklından çıkmıyor. Nasıl etsem de yediğim bokun acısını şu heriften çıkarsam diye içinden düzenler kuruyor. Derken yol üztünde taze bir bok görmez mi!

YY – Şükr’efendi be

Şükr’efendi – Buyur Yaylı Yahya

YY – Şimdi bu traktör benim ya...

Şükr’efendi – Evet senin

YY – Bak şurda tüten taze bok varya, önde gördün mü?

Şükr’efendi – Gördüm Yaylı Yahya

YY – İşte o boku yer bitirirsen, nah bu traktörü sana vereceğim.

Anlatıcı – Şükr’efendi de traktörü elden gitti diye kendi kendine kızıyor, traktörü Yaylı Yahya’dan geri almanın bir yolunu düşünüyormuş. Yaylı yahya böyle deyince bunu fırsat bilip elinden kaçırdığı traktöre yeniden sahip olmak için atılmış yere...

(Şükr’efendi boku yer)

YY – Buyur, traktörü hakettin!

(Yer değişip yola devam ederler)

Anlatıcı – Yaylı Yahya ile Şükr’efendi tarktörün üstünde köye dönüyorlar. Ama o zamana kadar konuşup gülüşürken, birden ikisini de bir suskunluk almış.

Şükr’efendi – Ne düşünüp duruyorsun Yaylı Yahya, neden susuyorsun?

YY- Yahu, biz sabah seninle köyden çıkarken bu traktör senindi, öyle değilmi?

Şükr’efendi – Eveeet, benimdi.

YY – Şimdi akşam oldu köye dönüyoruz, traktör gene senin. Sabah benim traktörüm yoktu, şimdi gene yoook...

Şükr’efendi – Evet öyle Yaylı Yahya

YY – Traktör gene senin benim gene bir şeyim yok, demek hiç bir şey değişmedi. Öyleyse biz bu boku niye yedik?

http://www.baraka.cc/down/b8_metin.doc

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti justwalking » 14 Tem 2009, 00:37

güzel yazmış yine. :)) teşekkürler paylaşım için.

justwalking
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RoadFighter » 14 Tem 2009, 01:43

İlan öyle dalga geçme amaçlı yazılmışa benzemiyor. Hatta bana gayet samimi geldi.

Araçta, bahsedilen özellikler varsa hakkaten hayret.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti mygokhan » 14 Tem 2009, 02:22

Açıkçası çok konuşan pazarlamacı tehlikelidir..Buda buna benzer bişey..Hislerim çakal birisini olduğunu söylüyor.Tabi iç yüzünü bilemeyiz.Adamı görsem anladım gerçi :)

Yazmışta yazmış..

İstediği kadar özellik anlatsın satıcıya kanım ısınırsa alırım aracı..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti KONFOR***** » 14 Tem 2009, 02:45

BU adamın bir mercedes sattığını düşünemiyorum kim bilir neler yazardı:)
ama gercekten acıklayıcı aramaya veya mesaj atmaya gerek yok soracak bişey yok çünkü yiğeninin düğününü bile yazmış helal olsunBig%20smile
KONFOR*****
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti by wodoo » 14 Tem 2009, 03:38

En iyisi az, öz diyorum.. 
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Arabanız: Astra GSİ

İleti derude » 14 Tem 2009, 04:29

Ama fıkranın sonunda bişey eksik kalmışSmile

Yaylı Yahyanın en son verdiği cevap..

"İşlem hacmini artırdık Şükr'efendiSmile"

Borsayla uğraşan arkadaşları tenzih ederimWinkTongue

derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti emrtkn » 14 Tem 2009, 14:25

Garip :)
Kullanıcı avatarı
emrtkn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre TEKİN
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Octavia A5 (RS Modified)

Önceki

2. El Skoda

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir