Octavia hevesim devam ediyor...

İkinci el Skoda arıyor yada aracınızı satıyorsanız bu bölüm sizin için.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Octavia hevesim devam ediyor...

İleti akfırtına » 15 Tem 2009, 00:36

Arkadaşlar Merhaba! Fazla uğrayamıyorum ama yine de sitemizi seviyorum. Malumunuz ben de Fabia var. Bir ara satmayı denemiştim. İlanlarda gözüme şu http://www.sahibinden.com/triptonik_-di ... isplayitem Octavia ilişti. Ne dersiniz? Bu fiyat iyi midir? Bi yamuğu var mıdır acaba? Herkesten, özellikle de Octavia tecrübesi olan arkadaşlardan görüş rica ediyorum.

akfırtına
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti zurna1788 » 15 Tem 2009, 00:39

fiyat gayet normal... 32-33000 liraya 2008 dizel elegance satanda oluyo aciliyetten bazen düşüyo nete takip ederseniz...bence biraz daha bakın...az km yapmış bir araç düşünün dizel istiyorsunuz neticesinde.bu araba 60000 km de 20-30000 km sonra ağır bakımları başlicak ve altından kalkmakta zor gelebilir size.20-30000 km yapmış temiz acil araçlara yönelin derim ben....
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti alpino » 15 Tem 2009, 00:43

normal görünüyor. kesinlikle tavsiye ederim kalitesi tartışılmaz bir motoru var. ayrıca octavia hakikaten çok iyi bir araba.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti akfırtına » 15 Tem 2009, 00:46

Ben tiptronik vitesli bakıyordum, dizel de olunca daha bambaşka oluyor...Smile 
akfırtına
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ayhani » 15 Tem 2009, 12:56

Hocam bu araba elegance değil dikkat! Bu araç ambiante! Elegancın kliması dijitaldir ayrıca jantları alaşımdır, bunun kliması manuel jantıda saç jant.
Satıcı elegance diye yanlış  yazmış

Ben olsam tiptironik ambiante yerine düz vites elegance düşünürüm.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti delidolu » 15 Tem 2009, 13:15

[quote="ayhani"]
Hocam bu araba elegance değil dikkat! Bu araç ambiante! Elegancın kliması dijitaldir ayrıca jantları alaşımdır, bunun kliması manuel jantıda saç jant.
Satıcı elegance diye yanlış  yazmış

Ben olsam tiptironik ambiante yerine düz vites elegance düşünürüm.

[/QUOTE]

+1

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti fıratt » 15 Tem 2009, 13:18

zurna nicli arkadaşımız seni gecenlerde adanada gordum hayal park civarlarında oldukça yaşı kuçuk skodacılardansın..
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Arabanız: su aracım yok

İleti zurna1788 » 15 Tem 2009, 14:10

:))) 19 yaşındayım samet abi.
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti zurna1788 » 15 Tem 2009, 14:17

samet abi sen nerde oturuyordun.
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti RoadFighter » 15 Tem 2009, 14:37

Bu araç DSG'li galiba. Aslında 1.9 TDI ve DSG güzel olur.

Aracın fiyatı da donanımına göre tabi.  Donanım çok da önemli değil diyorsanız güzel bir araç.

Ama arkadaşların dediği gibi Elegance da alınabilir.(gerçi 2006 model 60000 km'de araç bulmak da zor)
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti akfırtına » 15 Tem 2009, 15:43

Elegance güzel evet ama, ESP, Yağmur Sensörü, Kendiliğinden Kararan Dikiz Aynası ve Alaşım Jant, Klimatronik, Deri Direksiyon gibi ekstralar bana genellikle göz doldurma,şişirme suni bir prestij gibi geliyor.Bunun için ekstra 5 ila 10 bin tl bütçe ayırmak gerekiyor. Hem elegance olsun, hem DSG olsun hem de dizel olsun ben de çok severim ama o kadar para vermeye değmez gibime geliyor.  Ben kesinlikle otomatik düşünüyorum. DSG şanzuman hakkında bilgim yok. Arıza çıkarıyor diyen var, bişey olmaz güzel teknoloji diyen de var. zaman zaman tereddüde düşüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz.
akfırtına
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RoadFighter » 15 Tem 2009, 18:38

Otomatik vitesli araçlar arıza açısından her zaman risklidir düz vites araçlara göre. İlla ki arıza çıkaracaklar diye birşey yok ama açtıkları arıza hatrı sayılır rakamlara maloluyor.
 Burada veya diğer Skoda sitesinde bir Superb kullancısı Superb'in şanzımanında çıkan arıza neticesinde komple şanzıman yenilediklerini söylemişti. (yanılmıyorsam garantiden değişen şanzımanın fiyatı da 18 bin lira idi)

Bence otomatik vites ve arıza olayını düşünmeyin. Bizim araç da otomatik vites.

Piyasada VW'nin çıkma bir sürü parçası var. DSG'li araçlar da azımsanmayacak miktarda. Çıkma parçalar bile temin edilebilir şanzıman meselesinde.

Bir Elegance kullanıcısı olarak saydığınız şeylerin bir kısmına katılıyorum.

Kararan dikiz aynası,far,park,yağmur sensörü gibi şeyler çok da kullanılan şeyler değil. Olmazsa olmaz şeyler değil daha doğrusu.

Ama bir ESP sistemi mesela(ki Ambiante'da da ESP namına bazı özellikler var) çok iyi birşey.

Alaşımlı jantlar da farklı bir hava katıyor araca. Gerçi jantın da çok alternatifi var.

Bizim araç 1.6 FSI Elegance.

Donanım olarak Ambiante alsaydık da keşke araç 1.9 TDI olsa idi diyorum. Hele DSG'li olsa idi donanım düşüklüğü de görmezden gelinebilirdi (ABS, 4 hava yastığı,klima,maxi-dot olmasa da yol bilgisayarı; öpüp başa konacak şeyler gene de) 
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti delidolu » 16 Tem 2009, 00:06

asım "maxi-dot olmasa da yol bilgisayarı" da demişsin 1az açarsan sevinirim, a5lerin bilg ekranları gayet güzel yazıları bile yuvarlak hatlı, benimkisi o dediğin maxidottan ama keşke sizinki gibi olsa diyorum içimden hep. sen de böyle söyleyince kafam bulandı.

akfırtına arkadaşım: "Elegance güzel evet ama, ESP, Yağmur Sensörü, Kendiliğinden Kararan Dikiz Aynası ve Alaşım Jant, Klimatronik, Deri Direksiyon gibi ekstralar bana genellikle göz doldurma" diye düşündükten sonra araba seçimin daha kolay olur. zaten octi göz dolduran bir araç, bu özelliklerle insanın tabiri caizze hem gözü hem karnı doyuyor. örnek ben öyle bir haldeyim ki en gıcık olduğum insan bile ferrari alsa yanıma park etse dönüpte bakmayacak kadar diyebilirim... mesela ben aracımın ederi 21 civarı iken bu göz dolduran zımbırtılardan ötürü 24bin tl ye aldım şimdi kel alaka olacak ama aracıma 25bin tl verseler bile satmam!!! çünkü bu paraya bundan daha iyisini bulamam... zevkine söylecek söz yok; bu konuda sana ancak şu şekilde katılabilirim, bir araçta ne kadar çok extra donanım varsa o kadar çok baş ağrıtıcı sebep oluyor :) gülü seven dikeni misali.....

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti RoadFighter » 16 Tem 2009, 02:44

Sizin ekran böyle idi galiba hocam.  Aslında sınıfına göre iyi bir ekran. Eski Superb'lerin makyajsızları da yanılmıyorsam buna benzer birşey kullanılıyor(ya da 3'e bölünmüş bir ekran)

A5'in maxidot bilgi ekranı da böyle malum

Makyajlı eski kasa Superb'lere de böyle beyaz zeminli bir bilgi ekranı koydular. Ekranın beyaz zeminli olması hakkaten iyi oluyor gösteriş açısından. VW'nin kırmızı rengi gözü kamaştırıyor bence. (Audi de beyaza geçti yanılmıyorsam)

Ama özellik olarak sizin araçtaki bilgi ekranı ile A5'in maxi-dot'u arasında pek fark olacağını sanmıyorum.

Ama A5 Classic ve Ambiante'de ki bilgi ekranı ile Elegance'ın maxi-dot'u hakkaten görsel olarak farklı. (hoş gerçi ort. yakıt ve toplam menzil gösteriliyorsa sorun yok bence)

A5'in bilgi ekranında

-Kalan menzil,

-Aracı kullanım süresi,

-Katedilen yol,(1 saatlik bekleme süresinden sonra sıfırlanıyor)

-100 km'de ort. yakıt tüketimi,

-Anlık yakıt tüketimi,

-Hız uyarısı gibi şeyler gösteriyor. (unuttuklarım da olabilir)

Dinlenen radyo frekansı veya şarkı ismi de maxi-dot ekrana yansıtılabiliyor.

Benin en çok gözattıkları ise 100 km'de ort tüketim ve katedilen yol(bu özellikler Classic'in bilgi ekranında da var; o zaman soru yok:))

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti fıratt » 16 Tem 2009, 14:25

[quote="zurna1788"]samet abi sen nerde oturuyordun. [/QUOTE]

mavi bulvar..
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Arabanız: su aracım yok

İleti zurna1788 » 16 Tem 2009, 14:27

[quote="samet"][quote="zurna1788"]samet abi sen nerde oturuyordun. [/QUOTE]

mavi bulvar..
[/QUOTE]

gördüğün zaman sellektör felan yap abi ya  yada önüme kır LOL
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

2. El Skoda

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir