SKODA ARIYORUM

İkinci el Skoda arıyor yada aracınızı satıyorsanız bu bölüm sizin için.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SKODA ARIYORUM

İleti Ahmet USTA » 01 Ekm 2009, 19:55

selamlar. binilebilecek bir skoda arıyorum. tavsiye edebileceğiniz bir araç varsa bilgi vermenizi rica ederim. mümkünse araç ankara da olsun. çünkü şehir dışına araç bakmaya gidemem.                 fiyat aralığı da 10-13 bin lira . teşekkür ederim

Ahmet USTA
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti y.emre » 01 Ekm 2009, 20:23

öncelikle aramıza hosgeldiniz

o fiyata km si yüksek ekmeği yenmiş fabia bulursunuz

veya düsük km li temiz sorunsuz felicia bulabilrsiniz
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti C@GL@R » 01 Ekm 2009, 23:49

[quote="y.emre"]

[/QUOTE]

ARKADAŞA BİR KONUDA KATILMIYORUM BENİM ALDIĞIM ARAÇ 142 BİNDE SKODA FABİA SERVİSTEN TAM RAPOR ALDI HİÇBİR SORUN YOK DAHA Bİ O KADAR DAHA SORUNSUZ GİDERSİN DEDİ AYRICA OTOMOBİLLER ESKİSİ GİBİ DEĞİL ARTIK GEREKLİ BAKIMLARI YAPILINCA 250 BİNE KADAR SORUNSUZ GİDEBİLİYOR...DİZEL HARİÇ...

13 BİN TL YE GÜZEL BİR FABİA ALABİLİRSİN TABİKİ SERVİSE MUTLAKA GÖSTERİLMELİ...

tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti sonertevfik » 02 Ekm 2009, 01:47

AHMET USTA, SKODA MARKA BİR ARAÇ AL DA HANGİ MODELİNİ ALIRSAN AL... İSTERSEN 93 MODEL FAVORİT LX AL, İSTER 2000 FELİCİA GLXİ AL, İSTER FABİA AL, İSTER OCTAVİA AL... SKODA AL DA YAŞI MODELİ ÇOK ÖNEMLİ DEĞİL... KAÇ PARAYA ALIRSAN AL, HANGİ MODELİNİ ALIRSAN AL, VERDİĞİN PARAYI SONUNA KADAR HAK EDEN OTOMOBİLLERDİR SKODALAR...
BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

İleti mbarman » 02 Ekm 2009, 10:24

[quote="caglarkrbyk"] [quote="y.emre"]

[/QUOTE]

ARKADAŞA BİR KONUDA KATILMIYORUM BENİM ALDIĞIM ARAÇ 142 BİNDE SKODA FABİA SERVİSTEN TAM RAPOR ALDI HİÇBİR SORUN YOK DAHA Bİ O KADAR DAHA SORUNSUZ GİDERSİN DEDİ AYRICA OTOMOBİLLER ESKİSİ GİBİ DEĞİL ARTIK GEREKLİ BAKIMLARI YAPILINCA 250 BİNE KADAR SORUNSUZ GİDEBİLİYOR...DİZEL HARİÇ...

[/QUOTE]
neden diesel hariç. diesel konusunda uzmanmısın. ortalama diesel ömrünü biliyormusun. ve vw kökenli dieselleriin dünya üzerinde üretilmiş en sorunsuz ve sağlam motorlar olduğunu biliyormusun. atma din kardeşiyiz
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

İleti C@GL@R » 02 Ekm 2009, 10:31

[quote="mbarman"][quote="caglarkrbyk"] [quote="y.emre"]

[/QUOTE]

[/QUOTE]
neden diesel hariç. diesel konusunda uzmanmısın. ortalama diesel ömrünü biliyormusun. ve vw kökenli dieselleriin dünya üzerinde üretilmiş en sorunsuz ve sağlam motorlar olduğunu biliyormusun. atma din kardeşiyiz
[/QUOTE]

benim demek istediğimi anlamadın... bu arkadaş araç almak istiyor bende
km o kadar önemli değil eğer araç bakımları zamanında yapılmış
kullanımı normal ve servisden tam rapol alındığında... sadece dizel
araba km fazla ise alınmaz diyorum...siz 2004 model 150 bin km dizel
alırmısın 2.el....konu bu...
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti octaviaman » 02 Ekm 2009, 12:47

Bu konu ve son zamanlarda tüketilen bazı benzer konular içimi depreştirdi.3-5 yaşını doldurduktan sonra araba çöpe mi atılıyor.Enayi ve aptal arkadaş sıfır araba alıcak.Gezmicek ,tozmıycak km yapmıycak satacağı akıllı arkadaş için,arabayı kenarda yatırcak,sonra da ben yemedim siz yeyin mi diyecek.Bu anlayışı kınıyorum.Rektifiye yapıp bindiğimiz sanayi kültürümüzü arttıran araçları ne çabuk unuttuk.istedikten sonra 20 sene de binilir.Ben 77 model arabaya senelerce bindim taş gibi arabaydı.Birçok sıfırı cebinden çıkarır çöpe atardı
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti fabialife » 02 Ekm 2009, 12:48

[quote="caglarkrbyk"]
[quote="mbarman"][quote="caglarkrbyk"] [quote="y.emre"]

[/QUOTE]

[/QUOTE]

servisten rapor almak aracın sorunsuz olduğunu kanıtlamaz. servis sadece aracın görünenine bakar ve bilgisayara bağlayarak arıza olup olmadığına bakar. bunlar her şey değildir. hangi parçasının ne kadar aşındığını kimse bilmez. hangi servis lifte kaldırıp aracın alt düzenini kontro ediyor.

bildiğin tanıdığın bir araba dışında 2. el araba almak kim bakarsa baksın her zaman bir risktir, bunu unutmayın. 

30 yıldır bu sektörün içindeyim, 6-7 tane araba forumuna üyeyim ve her gün girerim oralarda yazılanları okusanız görürsünüz. ben ne sıfır arabalar biliyorum servisle akraba olmuş ve sahibi en sonunda bıkıp satmış.

söylemek istediğim şu, tabiki araba alırken mümkünse tetkili servis başta olmak üzere birden fazla servis ve ustaya, kaportacı ve boyacıya gösterin. serviste bilgisayara bağlattırıp gerekiyorsa ücreti karşılığı yazılı ve onaylı ekpertiz raporu alın.( yazılı ekp.raporu istendiği zaman servis daha ciddi incelemek zorunda kalır) ayrıca aracı lifte kaldırtıp altını ve ön düzenini incelettirin.

buraya kadar yapılması gereken her şey yapılmış ve hiç bir problem çıkmamış olsa bile unutmayın ki çalışan her parça aşınır, yolların ve yılların arabaya gözle görülmeyen, cihazlarla tespit edilemeyen yorgunluğunun her zaman bir sürpriz olarak geri dönebileceği aklınızda kalsın.

gelelim dizel konusuna; günümüz dizelleri en az benzinlileri kadar sağlam şüpheniz olmasın. dizelin en hassas yeri enjektör  sistemi ve turbosudur. dizel kullanan kişi bilinçli kullanır ve temiz yakıt alırsa bu günkü dizellerin ömrü ortalama 500.000 km.dir ve benzinli motordan daha sağlamdır.

çünki benzinli motorun verdiği torku dizel motor 1.500-2.000 devir daha az çevirerek verdiği için daha az devir daha az aşınma demektir.

fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti y.emre » 02 Ekm 2009, 13:14

[quote="fabialife"] [quote="caglarkrbyk"] [quote="mbarman"][quote="caglarkrbyk"] [quote="y.emre"]

[/QUOTE]

[/QUOTE]

servisten rapor almak aracın sorunsuz olduğunu kanıtlamaz. servis sadece aracın görünenine bakar ve bilgisayara bağlayarak arıza olup olmadığına bakar. bunlar her şey değildir. hangi parçasının ne kadar aşındığını kimse bilmez. hangi servis lifte kaldırıp aracın alt düzenini kontro ediyor.

bildiğin tanıdığın bir araba dışında 2. el araba almak kim bakarsa baksın her zaman bir risktir, bunu unutmayın. 

30 yıldır bu sektörün içindeyim, 6-7 tane araba forumuna üyeyim ve her gün girerim oralarda yazılanları okusanız görürsünüz. ben ne sıfır arabalar biliyorum servisle akraba olmuş ve sahibi en sonunda bıkıp satmış.

söylemek istediğim şu, tabiki araba alırken mümkünse tetkili servis başta olmak üzere birden fazla servis ve ustaya, kaportacı ve boyacıya gösterin. serviste bilgisayara bağlattırıp gerekiyorsa ücreti karşılığı yazılı ve onaylı ekpertiz raporu alın.( yazılı ekp.raporu istendiği zaman servis daha ciddi incelemek zorunda kalır) ayrıca aracı lifte kaldırtıp altını ve ön düzenini incelettirin.

buraya kadar yapılması gereken her şey yapılmış ve hiç bir problem çıkmamış olsa bile unutmayın ki çalışan her parça aşınır, yolların ve yılların arabaya gözle görülmeyen, cihazlarla tespit edilemeyen yorgunluğunun her zaman bir sürpriz olarak geri dönebileceği aklınızda kalsın.

gelelim dizel konusuna; günümüz dizelleri en az benzinlileri kadar sağlam şüpheniz olmasın. dizelin en hassas yeri enjektör  sistemi ve turbosudur. dizel kullanan kişi bilinçli kullanır ve temiz yakıt alırsa bu günkü dizellerin ömrü ortalama 500.000 km.dir ve benzinli motordan daha sağlamdır.

çünki benzinli motorun verdiği torku dizel motor 1.500-2.000 devir daha az çevirerek verdiği için daha az devir daha az aşınma demektir.

[/QUOTE] Clap
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti y.emre » 02 Ekm 2009, 13:19

[quote="caglarkrbyk"] [quote="mbarman"][quote="caglarkrbyk"] [quote="y.emre"]

[/QUOTE]

[/QUOTE]
[/QUOTE]

benim demek istediğimi anlamadın... bu arkadaş araç almak istiyor bende km o kadar önemli değil eğer araç bakımları zamanında yapılmış kullanımı normal ve servisden tam rapol alındığında... sadece dizel araba km fazla ise alınmaz diyorum...siz 2004 model 150 bin km dizel alırmısın 2.el....konu bu...
[/QUOTE] asıl bakımları zamanında yapılmışsa dizel arabanın ömrü daha uzundur
kişi fabia alıcaksa en az 15 16 bin TL yi gözden çıkarması lazım bence.
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Ahmet USTA » 02 Ekm 2009, 13:29

araç satış sitelerinde ilginizi çeken bir skoda olursa linkini atarsanız sevinirim. ayrıca sizlerde varsa resimleri ile bilgi verirseniz sevinirim. mümkünse ankara olsun. çünkü şehir dışına gidemem.
Ahmet USTA
Yeni Üye
Yeni Üye

2. El Skoda

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir