Alfa 146 mı? Peugeot 206 XS mı? Yardım

İkinci el Skoda arıyor yada aracınızı satıyorsanız bu bölüm sizin için.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Alfa 146 mı? Peugeot 206 XS mı? Yardım

İleti zurna1788 » 04 Şub 2010, 21:39

alfa...

Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti erbilgs » 04 Şub 2010, 22:43

[quote="WXW"]http://www.sahibinden.com/satilik_alfa_romeo_cok_temiz-19WQQaXQQ17693669WQQpXQQdisplayitem

ya şu ilandaki açıklamaya bakar mısınız? gül gül öldüm[/QUOTE]

parkta kullanmış sadece :)
erbilgs
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti erbilgs » 04 Şub 2010, 22:45

[quote="WXW"]ben de alfa derim, yukarıdaki mesajdan anlaşılabildiiği üzere.Kullanan bütün arkadaşlarım almamamı tavsiye etsede:) Alfa parçası pahalı ve cok yakan bir araç, ancak görüntüsü hep beni cezbeder.Farklıdır, serttir.Peugeot un da ondan geri kalır yanı yok ancak öncelik ihtiyacınız, bekarım gezerim eğlenirim derseniz pejo, yok ailemle binerim derseniz alfa.[/QUOTE]
aile yok abi. tek ben binicem.pejo ya karar verdim gibi bakalım.
erbilgs
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti WXW » 05 Şub 2010, 00:03

parçasını her yerde nispeten daha ucuza bulursun, istediğin gibi ekstra modifiye de yaparsın, beğendiysen herşeyden önemlisi, şimdiden hayırlı olsun:)
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan
Nereden: Ankara

İleti MehmetÖZCAN » 05 Şub 2010, 05:32

Hertürlü Peugeot.. herşeyini bir kenara itin gezmekten sıkılırsınız :) 307 ci olarak söylüyorum bunu :)
MehmetÖZCAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti erbilgs » 05 Şub 2010, 12:19

[quote="MehmetÖZCAN"]Hertürlü Peugeot.. herşeyini bir kenara itin gezmekten sıkılırsınız :) 307 ci olarak söylüyorum bunu :)[/QUOTE]

saol birdr:)
erbilgs
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti MehmetÖZCAN » 05 Şub 2010, 15:31

[quote="erbilgs"][quote="MehmetÖZCAN"]Hertürlü Peugeot.. herşeyini bir kenara itin gezmekten sıkılırsınız :) 307 ci olarak söylüyorum bunu :)[/QUOTE]

saol birdr:)[/QUOTE]
Ne demek yardımcı olabildiysek ne mutlu bize.. he birde Peugeot albenisi büyük bir araçtır siz daha iyi bilirsiniz. herkez mutlaka döner bir kezde olsa bakar ;)
MehmetÖZCAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti quickcan » 05 Şub 2010, 15:43

[quote="MehmetÖZCAN"][quote="erbilgs"][quote="MehmetÖZCAN"]Hertürlü Peugeot.. herşeyini bir kenara itin gezmekten sıkılırsınız :) 307 ci olarak söylüyorum bunu :)[/QUOTE]

Ne demek yardımcı olabildiysek ne mutlu bize.. he birde Peugeot albenisi büyük bir araçtır siz daha iyi bilirsiniz. herkez mutlaka döner bir kezde olsa bakar ;)[/QUOTE]

tabiki.. pug, hdi ise gezmekten bıkarsınız gerçekten...

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti MehmetÖZCAN » 05 Şub 2010, 15:57

[quote="can"] [quote="MehmetÖZCAN"][quote="erbilgs"][quote="MehmetÖZCAN"]Hertürlü Peugeot.. herşeyini bir kenara itin gezmekten sıkılırsınız :) 307 ci olarak söylüyorum bunu :)[/QUOTE]

Ne demek yardımcı olabildiysek ne mutlu bize.. he birde Peugeot albenisi büyük bir araçtır siz daha iyi bilirsiniz. herkez mutlaka döner bir kezde olsa bakar ;)[/QUOTE]

tabiki.. pug, hdi ise gezmekten bıkarsınız gerçekten...
[/QUOTE]
1.6 HDI :) canavar gibi motor nasıl olurda mazotu su gibi içmez hiç anlamıyorum :)
MehmetÖZCAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hdoner » 05 Şub 2010, 16:21

Alfa romeo yu kullanan bilir.öyle çok kısıye nasıp olmaz.Parçası pahalıdır ustası zor bulunur ama taş gıbı arabadır.Kaportası olsun ,plastık kalıtesı,parça kallıtes  olarak peugeot ıle kıyaslama yapılması kaantımce yanlıştır.Çoğu modelı spor kullanıma uygun oalrak dizayn edılmıstır.Mantıken alınacak araba elbette peugeottur yakıt ,parça,ikinci elde daha ıyıdır.Ama olay zevk ıse kesınlıkle alfa derım.Kullanan bılır, bı test surusu yaparsanız benı daha ıyı anlıyacaksınız
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti MehmetÖZCAN » 05 Şub 2010, 16:33

[quote="hdoner"]Alfa romeo yu kullanan bilir.öyle çok kısıye nasıp olmaz.Parçası pahalıdır ustası zor bulunur ama taş gıbı arabadır.Kaportası olsun ,plastık kalıtesı,parça kallıtes  olarak peugeot ıle kıyaslama yapılması kaantımce yanlıştır.Çoğu modelı spor kullanıma uygun oalrak dizayn edılmıstır.Mantıken alınacak araba elbette peugeottur yakıt ,parça,ikinci elde daha ıyıdır.Ama olay zevk ıse kesınlıkle alfa derım.Kullanan bılır, bı test surusu yaparsanız benı daha ıyı anlıyacaksınız [/QUOTE]
söylediklerinizden yola çıkarak bi gün fırsat yaratmaya çalışıcam alfa için ama söyledikleriniz biraz abartı gibi alfa o kadarda zevk verecek bir araç değil bence.. ama denedikten sonra fikirlerimde değişebilri tabiki.
MehmetÖZCAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti y.emre » 05 Şub 2010, 16:41

[quote="MehmetÖZCAN"][quote="hdoner"]Alfa romeo yu kullanan bilir.öyle çok kısıye nasıp olmaz.Parçası pahalıdır ustası zor bulunur ama taş gıbı arabadır.Kaportası olsun ,plastık kalıtesı,parça kallıtes  olarak peugeot ıle kıyaslama yapılması kaantımce yanlıştır.Çoğu modelı spor kullanıma uygun oalrak dizayn edılmıstır.Mantıken alınacak araba elbette peugeottur yakıt ,parça,ikinci elde daha ıyıdır.Ama olay zevk ıse kesınlıkle alfa derım.Kullanan bılır, bı test surusu yaparsanız benı daha ıyı anlıyacaksınız [/QUOTE]
söylediklerinizden yola çıkarak bi gün fırsat yaratmaya çalışıcam alfa için ama söyledikleriniz biraz abartı gibi alfa o kadarda zevk verecek bir araç değil bence.. ama denedikten sonra fikirlerimde değişebilri tabiki. [/QUOTE] kardeş kullanmadan yorum yapma derim.. : )
2003 modelini kullandım 1.6  138 bg di sanırım bakmıştım unuttum..

ama tam bi canavar direksiyon acayip his veriyor oturaklı araba hele orta egzosta alfanın orjinal bi parçası var öyle bi ses yapıyorki halt  yesin açık hava filtreleri..
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti MehmetÖZCAN » 05 Şub 2010, 16:48

[quote="y.emre"][quote="MehmetÖZCAN"][quote="hdoner"]Alfa romeo yu kullanan bilir.öyle çok kısıye nasıp olmaz.Parçası pahalıdır ustası zor bulunur ama taş gıbı arabadır.Kaportası olsun ,plastık kalıtesı,parça kallıtes  olarak peugeot ıle kıyaslama yapılması kaantımce yanlıştır.Çoğu modelı spor kullanıma uygun oalrak dizayn edılmıstır.Mantıken alınacak araba elbette peugeottur yakıt ,parça,ikinci elde daha ıyıdır.Ama olay zevk ıse kesınlıkle alfa derım.Kullanan bılır, bı test surusu yaparsanız benı daha ıyı anlıyacaksınız [/QUOTE]
söylediklerinizden yola çıkarak bi gün fırsat yaratmaya çalışıcam alfa için ama söyledikleriniz biraz abartı gibi alfa o kadarda zevk verecek bir araç değil bence.. ama denedikten sonra fikirlerimde değişebilri tabiki. [/QUOTE] kardeş kullanmadan yorum yapma derim.. : )
2003 modelini kullandım 1.6  138 bg di sanırım bakmıştım unuttum..

ama tam bi canavar direksiyon acayip his veriyor oturaklı araba hele orta egzosta alfanın orjinal bi parçası var öyle bi ses yapıyorki halt  yesin açık hava filtreleri..
[/QUOTE]
orda fikirlerimiz ayrılıyor işte :) ben ses yapan aracı aracına göre severim. alfa gibi araçlar yani şuan bindiğimiz binek araçlarda sese gerek yok bence :) sessiz olsun sadece asfalt sesi gelsin istiyorum ben. o ses dediğiniz olay iste eski chareolet lerde olucak ozamn deyme keyfimeeee :)
MehmetÖZCAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hdoner » 05 Şub 2010, 16:48

Emre haklı bir de boxer motorlu bı 146 ya bın koltuga yapıstırıyor resmen.Motor seside ıyıdır cıdden.Alfaların bence tek eksıgı frenlerının hızlanmaya göre yetersız kalmasıdır.
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti y.emre » 05 Şub 2010, 17:13

bu dediğim ses doğan şahinlerden çıkan çakma bi ses değil, tok ve orjinal bi ses birde iç aksam kalite olarak pejoya ve bi çok araca bin basar..
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti sonertevfik » 05 Şub 2010, 17:53

BENCE HİÇBİRİ ALINMAZ. ZATEN ALFA'DAN, LOGOSUNDAKİ ''İNSAN YUTAN YILAN TASVİRİ'' NEDENİYLE NEFRET EDİYORUM, BEDAVA VERSELER ALIP DA KAPIMIN ÖNÜNE KOYMAM ALFA'YI KESİNLİKLE... NEFRET ETTİĞİM BİR MARKA ÇÜNKÜ, AYRICA ALFA'LAR HARARET SORUNUYLA ÜNLÜDÜR... HER İKİ MARKAYI DA TAVSİYE ETMEM. YA SKODA AL, YA DA GİT 3 KUŞAK SÜPER BİR WW GOLF AL, PARANA YAZIK ETME...
BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

İleti sonertevfik » 05 Şub 2010, 17:54

10 TANE PEUGEOT'A,  1000 TANE ALFA'YA DEĞİŞMEM GOLF'Ü, ÇÜNKÜ SEVERİM KERATAYI... 
BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

İleti agros » 05 Şub 2010, 17:58

soner arkadaşıma katılıyorum alfaların hararet sorunu yaptığına. kronik problemi o onların. ayrıca lambda sensörü arızası veriyor bunlar. bi de benzin pompası sorunu var ki bu alfaların sormayın gitsin. bir iki arızası daha vardı ama simdi aklıma gelmiyor. benim bi arkadaşta vardı alfa bu sorunların hepsi onun aracta vardı ve bi türlü hararete çözüm bulamamıştı yetkili servisinde. 3000 lirayı geçik masraf etmişti araca ama bi türlü toparlayamadı en son bıktı ve sattı. emek, eziyet yanına kar kaldı.
Kullanıcı avatarı
agros
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: 2011 Toyota Corolla 1.33 Comfort Dual VVT-i

ÖncekiSonraki

2. El Skoda

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir