Aracın kilometresi ile oynamışlar!.....

İkinci el Skoda arıyor yada aracınızı satıyorsanız bu bölüm sizin için.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Aracın kilometresi ile oynamışlar!.....

İleti eerbek » 23 Mar 2010, 22:51

Pazar günü Ankara gimat otopazarından kayın biraderime 2006 model skoda octavia elegans alacaktık. aracın kilmetresi 89 binde idi. Aracı NADİR OTO diye bir galerici satıyordu. adamlar arabanın temiz olduğunu dair yeminler ettiler. Birde adamlarla hemşeri çıktık. otopazarının dışındaki araç test yerleri var. aracı oaraya götürdük. araçta 4 parça boya çıktı. (iki parça demişti) neyse önemli değil dedik. Ertesi gün yetkili servis kayıtlarına baktık. araç 130 binde bakıma girmiş. Adamlara söyledik kesinlikle bilmedikleri söylediler.
    Dün akşam biraz internet araştıması yaptım. Adamlar farklı bir octavia aracı sahibinden com'a 89'binde vermişler, aynı araç kendi sitelerinde 125 binde gözüküyor.

eerbek
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti FabiaElegance » 23 Mar 2010, 22:57

Geçmiş olsun ucuz yırtmışsınız...
Bence o galerici senin hemşoda değil
FabiaElegance
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti balarest » 23 Mar 2010, 22:59

yok yok hemserısıdır. aynısı ıstanbul ramı otopazarında basımıza geldı aamlar temız masrafsız dıye 90 model lada samara satacaklardı arabanın yurumeye ıman gucu ıhtıyacı vardı.
balarest
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kayseri

İleti mygokhan » 23 Mar 2010, 23:04

Galerici araç alacağım en son kişi olur sanıyorum..

İyi bari almadan baktırmışsınız.
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti octaviaman » 23 Mar 2010, 23:12

Geçmiş olsun.Bu satıcı esnaf takımı var ya...Arada helal süt emmiş birkaçı olabilir.Fakat istisnalar kaideyi bozmaz.Kötü ünlenmişlerdir,öyle de bilinirler.Kolay kolay bu yaftadan da kurtulamazlar..Söylendiği zaman da çok bozulurlar asla kabul etmezler.Sütten çıkmışlardır adeta....

Bu tayfayla yaşadığım en son olayı anlatayım.

Dört ay önce araba bakıyorum.Sadece de sahibinden almaya kesin niyetli pozisyondayım.Nette gezerken denk geldi.İzmir de büyük çaplı isim yapmış bir esnaf da bir araba gördüm,dedim oğlum önyargılı olma git bir bak.Esnafa bir şans tanı.Araba cordoba tdi gittim baktım,pek ısınamadım.Araç biraz sıkıntılı geldi gözüme.Büyük ihtimalle darbeli filandı.Ordaki ilgili buyrun muyrun yapıyor tabii.Ben de laf olsun diye aracın nesi var nesi yok dedim.Saydı bir-iki basit mevzu.Dedim ki ileride seat yetkili servisi var götürecez bu dediklerinin haricinde ciddi bir problem çıkarsa aracı da almam,expertizi de sen ödersin.Vay bir bozuldu dümbelek teyyaresi,kabul etmedi bizim expertizimiz var filan saydı.Velhasıl yamuğundan dolayı yemedi.Bunlar böyle...konuşmaya bile gerek yok,kendimi tutuyorum,kibar olmaya zorluyorum ...
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti onurhan2006 » 24 Mar 2010, 00:20

galerici çok iyi bir tanıdığınız varsa piyasadaki en güzel en bakımlı en temiz ve en uygun fiyattaki bir aracı gönül rahatlıyla size ayarlayabilir, durumu iletirsiniz galericide size uygun olanı bulduğunda hemen işi halleder ama çok yakından tanıdığınız yoksa güvenmek biraz zor olur Smile
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti Mithath » 24 Mar 2010, 00:25

Galericiyle İşim Olmadı Bu Zamana Kadar İnşallah Bundan Sonrada Olmaz :) Üzücü Bi Olay Kardeşim allah Korumuş..
Kullanıcı avatarı
Mithath
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: Octavia, Elegance..

İleti alpino » 24 Mar 2010, 00:28

boşuna dememişler hemşehri hemşehriyi gurbette öpermiş diye
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti eerbek » 24 Mar 2010, 00:41

önceden yetkili servislere verilen paraya acıyordum. ama düşüncelerim bu son olaydan dolayı değişmeye başladı. kendi arabamın bakımlarını artık yetkili serviste yaptırmayı  düşünüyorum. en azından satacağım zaman , belki bu bakımlarının yetkili serviste yapılması işe yarar.
eerbek
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti eerbek » 24 Mar 2010, 00:44

Almanya'da aslında kilometre düşürme yasal bir şey. fakat arabayı satttığın kişiye bunu söylemek zorundasın. eğer söylemezsen çok büyük cazaları var. Mutlaka Türkiye'de de bu yasal düzenleme yapılmalı. Çünkü bu işler yüzünden insanlar maddi zarar uğradığı gibi, manevi zararları daha büyük oluyor. Ben bu yüzden bir hafta uyuyamayan insanlar tanıyorum
eerbek
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti önder38 » 24 Mar 2010, 01:01

pazarda aynı aracı farklı zamanlarda kaç kere sorduysam boyanan değişen parçaları sürekli değişti. adamlar tutturabildiğine...
bi arkadaşıma contası yanık, kilometresi oynanmış haşat istanbul arabasını temiz diye satmışlar. abi götürüp baktırmadınmı diyorum, boya ve motor ustalarımı alıp gittim onlar temiz deyince aldım dedi. sanayiye götürüp baktırılamıyormuş, ustanı getirip baktıracakmışın.

aman arkadaşlar siz böyle hatalara düşmeyin, adamlar ne çakal olmuş...
FABİA TDI Sedan
Kullanıcı avatarı
önder38
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Kayseri
Arabanız: Fabia TDI

İleti selcuk07 » 24 Mar 2010, 01:23

dikaktli olmak lazım  ... araştırmanız iyi olmuş
selcuk07
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RoadFighter » 24 Mar 2010, 02:13

Nadir Otomotiv önceden Yenimahalle'de faliyet gösteren ve Skoda satan bir galeri idi.

Yenimahalle'den taşındılar ama herhalde hala Skoda satışı ile uğraşıyorlar.

Oto pazarında hala bir köşede görüyorum Nadir'in Skodalarını.

Geçmiş olsun. Bu olay Nadir'den duyduğum ikinci olay! Bir ara diğer forumlardan birisi de Nadir'den aldığı Skoda'da bir maraza olduğunu dile getirmişti.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti turker » 24 Mar 2010, 02:30

Belki Nadir Oto'nun suçu olmayabilir. Yani bu ihtimali de göz önünde bulundurmak lazım.

İlk arabam olan 131 şahin'i onlardan almıştım. Daha sonra da 2-3 defa görüşmemiz oldu. Bir defa Favorit'ime, 1 de Fabia'ma müşteri olmuşlardı, almamışlardı gerçi. İlk şahin'i alışta elimdeki vekaletin süresini geçirmiştim, acemilik işte... sahibini bulup ekstra çaba ile sorunu halletmişlerdi.

Takip ettiğim kadarıyla mesela ellerinde 3 tane A5 octavia varsa 3'üne de aynı fotoğrafı koyabiliyorlar. O açıdan "sahibinden com'a 89'binde vermişler, aynı araç kendi sitelerinde 125
binde gözüküyor." durumu ile karşılaşmanız normal olabilir.

Biraz hüsn-ü zan tarafından yaklaştım olaya belki ama birinin yapması lazım :)
turker
CLASSIC
CLASSIC

İleti RoadFighter » 24 Mar 2010, 02:44

[quote="turker"] Belki Nadir Oto'nun suçu olmayabilir. Yani bu ihtimali de göz önünde bulundurmak lazım.

İlk arabam olan 131 şahin'i onlardan almıştım. Daha sonra da 2-3 defa görüşmemiz oldu. Bir defa Favorit'ime, 1 de Fabia'ma müşteri olmuşlardı, almamışlardı gerçi. İlk şahin'i alışta elimdeki vekaletin süresini geçirmiştim, acemilik işte... sahibini bulup ekstra çaba ile sorunu halletmişlerdi.

Takip ettiğim kadarıyla mesela ellerinde 3 tane A5 octavia varsa 3'üne de aynı fotoğrafı koyabiliyorlar. O açıdan "sahibinden com'a 89'binde vermişler, aynı araç kendi sitelerinde 125 binde gözüküyor." durumu ile karşılaşmanız normal olabilir.

Biraz hüsn-ü zan tarafından yaklaştım olaya belki ama birinin yapması lazım :)
[/QUOTE]

Doğru diyorsunuz,belki suçları olmayabilir.

Biz gene de su-i zanda isabet etmektense hüsn-ü zanda yanılalım.

Gene de insan endişe ediyor galericilerden.

Adem-i itimat,hüsn-ü zan dengesini iyi ayarlamak lazım.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti goksu » 24 Mar 2010, 02:48

Nadir otoya güvenilmez. 2007 yılında octavia bakarken, bana da Yüce otonun test aracını satmaya çalışmışlardı. Aracı Yüceden alıp ortaklardan birinin üstüne geçirmişler. Bana test aracı olduğunu söylemiyorlar. Şasi numarasından sigorta şirketlerine sorunca Yüce otonun test aracı olduğu ortaya çıktı.
goksu
CLASSIC
CLASSIC

İleti turker » 24 Mar 2010, 03:01

Hmmm...Confused
turker
CLASSIC
CLASSIC

İleti RoadFighter » 24 Mar 2010, 03:14

[quote="turker"]Hmmm...Confused [/QUOTE]

Hüsn-ü zannı gene de elden bırakmamak lazım :D
Kullanıcı avatarı