TDI FABIA ARAYANLAR!

İkinci el Skoda arıyor yada aracınızı satıyorsanız bu bölüm sizin için.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

TDI FABIA ARAYANLAR!

İleti SkodamFabiam » 23 May 2010, 13:06

Gezinirken gördüm, kaporta , motor sorunu yoksa alınabilecek bir araba.
Fakat fiyat fazla uygun ince elemek lazım ;)
http://www.sahibinden.com/sahibinden_temiz_fabia-35WQQaXQQ25737584WQQpXQQdisplayitem

Kullanıcı avatarı
SkodamFabiam
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 2004 Elegance 101Bg

İleti y.emre » 23 May 2010, 13:42

farlar çok yeni duruyo ?
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti AhmetH » 23 May 2010, 14:19

Temiz toplanmış maşallah :D

hava yastığı açık belki önü komple yeniden yapılmış renk farkı var
Türkiye ye has bir araba ... İngilterede olsa preste basıp hurdalığa atarlardı bizde toplayıp birine kaktırmaya çalışıyorlar..

ayıp şeyler :x
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti RAZOR10 » 23 May 2010, 20:01

büyük ihtimal kazalı. fiyat çünkü çok uygun. o araba da kaza bela yoksa sağlam bi 20.000 tl eder..
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti lazianke » 23 May 2010, 22:45

kesinlikle almayın, bayandansa kafadan debr. balatası değiştirirsiniz. tecrünemle sabittir :)
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti SkodamFabiam » 23 May 2010, 22:59

lazianke yazdı:kesinlikle almayın, bayandansa kafadan debr. balatası değiştirirsiniz. tecrünemle sabittir :)

Tek debriyaj balatası olsa yine iyi, pertten kaldırmadılarsa bu arabayı ;)
Kullanıcı avatarı
SkodamFabiam
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 24 May 2010, 00:38

Çok dikkatli inceledim. Denildiği üzere airbag bariz patlamış direksiyon göbeğinin rengi bariz farklı.

Akü ön siper kapağı kırılmış geçirdiği kaza esnasında, hasar o taraflara net sarkmış, o kapak orjinali değil.

Kontak resimi bize şunu gösteriyor, şayet kontak açıldıktan sonra bir süre beklenmiş ise airbag lambası sönmemiş, ayrıca fotoğrafı çeken kişi kontağı açıp, arkaya geçene kadar (ki geçmiş ayakları yok) geçen sürede rahat söner, görüldüğü üzere sönmemiş, muhtemelen ön airbag yok.

Motor bölümüne dikkatle bakarsanız aracın önünden hava aldığı ağızın hemen arkasındaki hortum bağlantısı orjinalinde öyle değildir. Hasar orayıda vurmuş.

Ayrıca araca göre sol ön kule gergisi bağlantı konumu gözüme yamuk göründü, orjinalinde nispeten daha yukarı bakar, bunda hafiften motor tarafına doğru eğiklik var gibi göründü gözüme.

Araca göre sağ ön kısımdaki tüm bağlantılarda oynama yahût kusur bulamadım. Ya sol önden geldi darbenin ağır kısmı yada müthiş toplandı. Ama sol ön kısımda çok net sırıtan kusurlar buldum. Airbagler zaten patlak kanıtıdır.

Bu kadar gevezeliğe sonuç bu araç kazalıdır.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti jamesdean » 24 May 2010, 08:32

Araç Detaylı iç-dış temizlik gördükten hemen sonra fotoğrafı çekilmiş. Muhtemelen pasta poliş ve cilada yemiştir. Bu yüzden ilk günkü gibi görünüyor... En azından lokal, parça boya varsa araçta 1 kaç hafta hiç belli olmayacaktır...
Satıcı neden sattığını belirtmemiş, belirtmek zorunda da değil belki ama..
Hem Turbo bir araç, hem de piyasadaki tüm 1,4 dizellerden az yakıyor. Tam performans alınabilecek KM de.
Darbe-boya-kaza olmadığını belirtmemiş, sanırım alıcı ile yüzyüze gelince durumu izah edecek. Yoksa çok acill ihtiyaç olmadığı halde kimse bu aracı bu KM de bu fiyata satmak istemez...
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Skoda Fabia TDI CL Sedan
Nereden: Bursa
Arabanız: FABIA CL

İleti grey_wolf » 24 May 2010, 09:10

hakanerdogan yazdı:Çok dikkatli inceledim. Denildiği üzere airbag bariz patlamış direksiyon göbeğinin rengi bariz farklı.

Akü ön siper kapağı kırılmış geçirdiği kaza esnasında, hasar o taraflara net sarkmış, o kapak orjinali değil.

Kontak resimi bize şunu gösteriyor, şayet kontak açıldıktan sonra bir süre beklenmiş ise airbag lambası sönmemiş, ayrıca fotoğrafı çeken kişi kontağı açıp, arkaya geçene kadar (ki geçmiş ayakları yok) geçen sürede rahat söner, görüldüğü üzere sönmemiş, muhtemelen ön airbag yok.

Motor bölümüne dikkatle bakarsanız aracın önünden hava aldığı ağızın hemen arkasındaki hortum bağlantısı orjinalinde öyle değildir. Hasar orayıda vurmuş.

Ayrıca araca göre sol ön kule gergisi bağlantı konumu gözüme yamuk göründü, orjinalinde nispeten daha yukarı bakar, bunda hafiften motor tarafına doğru eğiklik var gibi göründü gözüme.

Araca göre sağ ön kısımdaki tüm bağlantılarda oynama yahût kusur bulamadım. Ya sol önden geldi darbenin ağır kısmı yada müthiş toplandı. Ama sol ön kısımda çok net sırıtan kusurlar buldum. Airbagler zaten patlak kanıtıdır.

hakan sen nerdesin uzun zamandır sınavlaramı gömüldün. özledik teknik yorumlarını. ha şöyle arada bir bişeyler yazda forum teknik olaylardan uzaklaşmasın.

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti SkodamFabiam » 24 May 2010, 09:20

grey_wolf yazdı:
hakanerdogan yazdı:Çok dikkatli inceledim. Denildiği üzere airbag bariz patlamış direksiyon göbeğinin rengi bariz farklı.

hakan sen nerdesin uzun zamandır sınavlaramı gömüldün. özledik teknik yorumlarını. ha şöyle arada bir bişeyler yazda forum teknik olaylardan uzaklaşmasın.

+78
Kullanıcı avatarı
SkodamFabiam
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti jamesdean » 24 May 2010, 09:49

AhmetH yazdı:Temiz toplanmış maşallah :D

Türkiye ye has bir araba ... İngilterede olsa preste basıp hurdalığa atarlardı bizde toplayıp birine kaktırmaya çalışıyorlar..

Ahmet,
dediğin gibi burası İngiltere değil...

adam 2 maaşıyla bir araba alabiliyor, kişi başına düşen gelir bilmem kaç bin sterlin, vergisi , akaryakıtı bir o kadar düşük....

3 hafta önce aracım park halindeyken arka çamurluktan kadının birisi vurdu. Araç yapıldı, ama neme lazım lokal boyayı da yedi. Bunun gibi birkaç defa daha tamponlara park halinde aldığım hasarlardan araç yama manyağı oldu.
Piyasada kızoğlankız UCUZ araç satan kimseyi görmedim...He değişeni yok deyip, her tarafı vuruk çizik araç satanlara lafım yok : ) Sanki araca hep o halde binilecekmiş gibi....

Kısacası görüşüne katılmıyorum kısmen...
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Skoda Fabia TDI CL Sedan
Nereden: Bursa
Arabanız: FABIA CL

İleti C@GL@R » 24 May 2010, 10:01

boya değişen takıntısı olmayan biriyim ama bu arada maşşallah aman aman uzak durmak lazım. ama yinede alan oluyor böyle araçlar. arladaşımda kazalı leon aldı 35 bin normal değeri 25 bine aldı süperde gidişi var.. :D
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti AhmetH » 24 May 2010, 13:13

jamesdean yazdı:
AhmetH yazdı:Temiz toplanmış maşallah :D

Ahmet,
dediğin gibi burası İngiltere değil...

adam 2 maaşıyla bir araba alabiliyor, kişi başına düşen gelir bilmem kaç bin sterlin, vergisi , akaryakıtı bir o kadar düşük....

3 hafta önce aracım park halindeyken arka çamurluktan kadının birisi vurdu. Araç yapıldı, ama neme lazım lokal boyayı da yedi. Bunun gibi birkaç defa daha tamponlara park halinde aldığım hasarlardan araç yama manyağı oldu.
Piyasada kızoğlankız UCUZ araç satan kimseyi görmedim...He değişeni yok deyip, her tarafı vuruk çizik araç satanlara lafım yok : ) Sanki araca hep o halde binilecekmiş gibi....

Kısacası görüşüne katılmıyorum kısmen...

sitemim perte çıkmış araçları toplayıp satanlara... :)

Bir araç perte çıktıysa preste basılmalı yada işe yarar parçaları çıkma satılmalı bence...

onun dışında ufak - orta hasarlı kaza yapıpta düzeltilenlere sözüm yok.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

2. El Skoda

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir