Octavia 1.6 Elegance A5 Kasa Arıyorum

İkinci el Skoda arıyor yada aracınızı satıyorsanız bu bölüm sizin için.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Octavia 1.6 Elegance A5 Kasa Arıyorum

İleti oguz » 21 Ağu 2010, 00:02

lostar58 yazdı:http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-octavia-skoda-octavia-full-full/detay

bu istediğni araç galiba hemde otomatik istersen bu araç ile yardımcı olabilirim bi arkadaşın

bu nasıl bi octavia öyle anlayamadım far yıkama mercek far sunroff elegance plus felan mı bu?

FSİ motor yorumuna gelecek olursak fsi motor şuanda audi tarafından kullanılıyor ve cayır cayır da üretiliyor ayrıca audi tsi kullanmıyor.

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti shumenli » 21 Ağu 2010, 07:08

Arkadaşlar bu araçta triger zincirmiş oyle mi? Bu zincir bakımı değişimi ne zaman gerekiyor biliyor musunuz? Ayrıca bu arabada alırken nelere dikkat etmek gerekiyor? Yani ne bileyim oyle arıza verebilecek yada çalışmayan, kronik birtakım arızaları var mı? ya da yok şu arızayı falan verdiyse almayın ileride .... arızası verir falan yani aklınıza gelen şeyleri yazar mısınız? Bu gün aracı bir de yakından goreceğim inşallah. Bakalım ilk görüşmemiz nasıl olacak Octavia Elegance ile... Sabırsızlanıyorum aranıza Octavia ile gelmeye. Gece gözüme uyku girmedi yahu :)
2001 FABIA ELEGANCE 1.4 16V 101BG

A5 - 2005 OCTAVIA ELEGANCE 1.6 FSI 115BG

B6 - 2011 SUPERB ELEGANCE 1.4 TSI 125BG
Kullanıcı avatarı
shumenli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: EROL GÜLER
Nereden: Yurt Dışı
Arabanız: B6 - 2011 SUPERB ELEGANCE 1.4 TSI 125BG

İleti grey_wolf » 21 Ağu 2010, 07:53

shumenli yazdı:Arkadaşlar bu araçta triger zincirmiş oyle mi? Bu zincir bakımı değişimi ne zaman gerekiyor biliyor musunuz? Ayrıca bu arabada alırken nelere dikkat etmek gerekiyor? Yani ne bileyim oyle arıza verebilecek yada çalışmayan, kronik birtakım arızaları var mı? ya da yok şu arızayı falan verdiyse almayın ileride .... arızası verir falan yani aklınıza gelen şeyleri yazar mısınız? Bu gün aracı bir de yakından goreceğim inşallah. Bakalım ilk görüşmemiz nasıl olacak Octavia Elegance ile... Sabırsızlanıyorum aranıza Octavia ile gelmeye. Gece gözüme uyku girmedi yahu :)

zincir değiştirmeye gerek olmayan bir sistemdir ve kopması çok mümkün değildir. sadece bakım dönemlerinde kontrol edilip gerginlik ayarı yapılır. eğer gerginlik ayarı yapılmaz ise aşırı ses yapar. diğer konuda fsı kullanıcıları cevaplarsa daha iyi olur.

ama genel kanı fsı için çok kronik sorunlar yok ama sen istersen birde vwturk forumundan araştır.birde donanım haberden oralarda daha çok bilgi var. örn.http://forum.donanimhaber.com/m_9790703/tm.htm

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti shumenli » 21 Ağu 2010, 08:04

grey_wolf yazdı:
shumenli yazdı:Arkadaşlar bu araçta triger zincirmiş oyle mi? Bu zincir bakımı değişimi ne zaman gerekiyor biliyor musunuz? Ayrıca bu arabada alırken nelere dikkat etmek gerekiyor? Yani ne bileyim oyle arıza verebilecek yada çalışmayan, kronik birtakım arızaları var mı? ya da yok şu arızayı falan verdiyse almayın ileride .... arızası verir falan yani aklınıza gelen şeyleri yazar mısınız? Bu gün aracı bir de yakından goreceğim inşallah. Bakalım ilk görüşmemiz nasıl olacak Octavia Elegance ile... Sabırsızlanıyorum aranıza Octavia ile gelmeye. Gece gözüme uyku girmedi yahu :)

zincir değiştirmeye gerek olmayan bir sistemdir ve kopması çok mümkün değildir. sadece bakım dönemlerinde kontrol edilip gerginlik ayarı yapılır. eğer gerginlik ayarı yapılmaz ise aşırı ses yapar. diğer konuda fsı kullanıcıları cevaplarsa daha iyi olur.

ama genel kanı fsı için çok kronik sorunlar yok ama sen istersen birde vwturk forumundan araştır.birde donanım haberden oralarda daha çok bilgi var. örn.http://forum.donanimhaber.com/m_9790703/tm.htm

Teşekkürler

Kullanıcı avatarı
shumenli
CLASSIC
CLASSIC

İleti goksu » 21 Ağu 2010, 09:39

4 yildir FSI kullanirim, kronik yada degil, hicbir sorunla karsilasmadim arkadasim. Ayrica triger zinciri
arkadaslarinda soyledigi gibi degismesine gerek olmayan bir sistem, ses yapacagini da zannetmiyorum,
yayli gergi sistemine sahip olmasi lazim, ama emin degilim.
goksu
CLASSIC
CLASSIC

İleti taner_octavia » 21 Ağu 2010, 09:49

FSI motora lpg taktıran arkdaslar yasadıkları sorunları memnuniyetlerini yazabilirlermi acaba.
Octavia'ya hayranım , Elegance hastayım :)
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Taner Semercioğlu
Nereden: Bursa
Arabanız: Kia Sportage

İleti tivoli » 22 Ağu 2010, 00:34

- Yapılan yorumlardan FSI motorun benzini koklayacağını düşünüyorsanız yanılırsınız 100km'de MPI motordan biraz daha az yakar fakat buna rağmen daha güçlü bir motora sahiptir motor sesi farkedilebilir oranda MPI'dan biraz daha azdır ve ara hızlanmaları gayet keyif vericidir (otobanda anlaşılabilir)

- Her ne kadar takılıyor deniyorsada ben yeni nesil araçlara lpg önermem çünkü lpg ye geçtikten sonra elektronik arızalarla ve masrafıyla uğraşmak zorunda kalabilirsin hatta toplamda astarı yüzünden pahalıya gelebilir

- vw grubu artık fsi'da üretmiyor mpi'da üretmiyor :) fsi'lar geliştirildi tfsi ve tsi olarak üretiliyor motorlar artık.. az yakıt çok performans yani ;)

- FSI'lar zincirlidir

- hiçbir kronik arızası yoktur.. düzenli bakımlarına gir yeter.. hiç çekinme octavia al ister mpi ister fsi olsun farketmez kesinlikle öneririm şimdiden hayırlı olsun aracın ;)
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti taner_octavia » 22 Ağu 2010, 11:39

guzel acıklama olmus.tesekkurler...
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti shumenli » 22 Ağu 2010, 13:05

Açıklamalar için teşekkürler arkadaşlar. Arabayı gördük çok hoşuma gitti. Ufak tefek değişiklikler gerekecek ve sonax'a girerse yepyeni olacak. Sadece vites topuzu ve direksiyon simidinde aşınmalar olmuş. Satan arkadaş önceki sahibinin yüzük kullanmayı çok sevdiğini ve buna bağlı olarakta aşınmalar olduğunu söyledi. Anlayacağınız bu ikisi dışında gayet güzel. Aracı da kullandım bayıldım. Motorun çalışıp çalışmadığı anlaşılmıyordu bile öyle güzel izolasyon vardı ki şaşırdım gerçekten. Birkaç parça boyası var herşeyi orjinal. Lastikler 1 sene once Michelin, aküsü 1 hafta önce Bosch olarak değişmiş. 116.000 km de. sunroof var 26.000 den el sıkıştık. Ne diyorsunuz? Ha bu arada 2005 model araç. Benim Fabia elegance mi de 130.000 km de 2001 model 16.000 TL den Cuma satmıştım zaten üzerine kredi çekiyorum ve kısmetse giren hafta içerisinde alacağım. Bu arada benim Fabisimdeki gibi motor arıza ışığı yandı ve ara ara yandığını soyledi. Aynı şey bende de olduğundan önemsemedim. Bu tür şey diğer Octavia'lardada oluyor mu? Yani bu sanırım genel bi arıza türü. Egzoz sensörleri mi yakıyor ne? Octaviacılar cevabınızı bekliyorum. Çok uzun oldu ama...

Kullanıcı avatarı
shumenli
CLASSIC
CLASSIC

İleti taner_octavia » 22 Ağu 2010, 13:29

hayırlısı olsun octinin resimleri koyarsın artık brat :)
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti shumenli » 22 Ağu 2010, 13:33

taner_fabia yazdı:hayırlısı olsun octinin resimleri koyarsın artık brat :)

Haftaya inşallah brat mi ;)

Kullanıcı avatarı
shumenli
CLASSIC
CLASSIC

İleti goksu » 22 Ağu 2010, 14:21

shumenli yazdı:Açıklamalar için teşekkürler arkadaşlar. Bu arada benim Fabisimdeki gibi motor arıza ışığı yandı ve ara ara yandığını soyledi. Aynı şey bende de olduğundan önemsemedim. Bu tür şey diğer Octavia'lardada oluyor mu?

Motor ariza isigi yandiysa servise goturup hata kodu okutsan iyi olur. Arizasi olmayan aracta yanmaz. Ornegin benim octide 4 senede sadece 1 defa yandi, o da bogaz kelebegi kirlenmis ondanmis.
goksu
CLASSIC
CLASSIC

İleti tivoli » 22 Ağu 2010, 22:59

haydi hayırlı uğurlu olsun güle güle kazasız belasız kullan inşallah aracını.. bayramdan önce octavia' ya kavuşmanda senin için ayrı bir güzel olmuştur :D kilometre durumu yaşı ile gayet uyumlu benimde 2005 model fsi octaviam var 105.500km'de şu anda ;) arıza lambasına gelince, bazen ben sıkışık veya egzost gazının yoğun olduğu noktalarda uzun süre dur kalk şeklinde hareket ediyorsam 5-10 saniye yanıp sönüyor ama çok ender oluyor bu.. yetkili servisteki periyodik bakımlardada cihaza bağlandığında bununla ilgili herhangi bir arıza kaydı vermiyor beyin.. ama sen yinede ihtiyatlı ol servise yolun düştüğünde bir kontrol ettir için rahat olsun.. bayramda kafan rahat gezersin ;)
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti citapis » 22 Ağu 2010, 23:35

Arkadaşım öncelikle octavia alacağın için tebrik ederim, mantıklı bir tercih ama 26000 2005 model ve fsi için biraz fazla gibi geldi. Ayrıca yakıt senin için önmeli ise bence mpi motor almalısın, ayrıca arkadaşlar kayış ve zincir olayından bahsetmişler bildiğim kadarıyla fsi motorlarda zincir 120.000 bakımında değişiyor istersen ara servise sor. Dikkatli bir araştırma yaparsan otomatik olmasına rağmen fsi motorlu octiler mpi motorlara göre daha ucuzdur. ben de alalı 10 ay oldu ve aracım mpi, ve yakıt konusuna gelince benzinde uzun yolda 23 kuruş yakarken şehir içi ölçmedim lpg ise 17,5 kuruşu yakaladığım oldu. Fsi lar sorunlu olarak biliyorum ama sen bilirsin. Ayrıca bir de dod a bak oradada fsi otomatik bulabilirsin ve mpi ile fiyat farkını daha iyi anlarsın. Mpi için almanyada ölümsüz motor deyimi hala kullanılmaktadır ve herhangi bir rektefe yapılmadan 1.000.000 km ile şu an dünya lideridir. otomatik şanzıman olduğu için sana şunu söyleyebilirim kullanımı gayet rahat ama arabanın ara hızlanmaları söylendiği gibi değil aksine aşırı hantal:( maalesef böyle...
Kullanıcı avatarı
citapis
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Abdullah DOĞAN
Nereden: Afyonkarahisar
Arabanız: Superb b6 comfort

İleti tivoli » 23 Ağu 2010, 00:46

kısaca citapis arkadaş uzanamadığı ciğere mundar demiş :D
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti gbasara » 23 Ağu 2010, 08:26

e o zaman şu sizin A5 kasa da ciğer oluyor yani.?

çiçek abbas repliklerine başlayalım mı,?

ilki benden

kuzguna yavrusu şahin görünürmüş..
gbasara
CLASSIC
CLASSIC

İleti donmezfatih » 23 Ağu 2010, 11:22

arkadaşım hayırlı olsun aracın inş alırsında kazasız belasız binersin A5 kasa octavia ya. bende yeni aldım aracı fiyat yüksek diyecek çok kişi çıkacak ucuz almışsın diyen pek çıkmaz. donanım haberde skoda topicinde bir servis yetkilisi arkadaş her türlü soruyu sorabilirsniz diye telini yazmış. ben arabayı bulunca aradım onu anlattım durumu neyse soruma cevap verdi güya daha sonra da bana kaça alacağımı sordu ben 25.000 TL dedim " oooo hocam çok para valla ben daha yeni bir yaş gencini 23.000 e sattım " dedi. tamam dedim bu numara benim hemen bu ben senden alacağım cevap bekliyorum dedi akşama kadar dönecekti demek ki hala akşam olmamış :)
bana bu araba için bile alma elinde kalır diyen çok oldu ki aldıktan sonra hepsi ağzı açık kalıyor kontor rahatlık sürüş kalitesi güvenlik hepsi bu fiyata çok zor diyorlar sonrada. dediğim gibi hayırlı olsun kimsenin sözünü dinleme git al keyfine bak.
donmezfatih
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: fatih dönmez
Nereden: Kütahya
Arabanız: 2005 Octavia Elegance MPİ

ÖncekiSonraki

2. El Skoda

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir