Octaviamı sattım.İnsanların Skodaya nasıl baktıklarımı?

İkinci el Skoda arıyor yada aracınızı satıyorsanız bu bölüm sizin için.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Octaviamı sattım.İnsanların Skodaya nasıl baktıklarımı?

İleti lionrem » 15 Oca 2011, 13:37

orthosis yazdı:15000 liraya ucuz gitmiş %20 daha fazla ederdi gibime geliyor

Benden önceki sahibi önden çarpmış bir yere kaput değişmiş. Başka değişen yok. Ama insanlar bir abartıyor görseniz. Ancak 15.300'e alıcı bulabildim.

Kullanıcı avatarı
lionrem
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Octavia Elegancemi sattım

İleti zurna1788 » 15 Oca 2011, 14:39

arabadan anlamayan insanlar renault clio ya binmeye mahkumdurlar... hayırlı olsun sizede. bende yeni sattım fabiamı 13600 e 2001 model 68 hp diye. görseniz 12000 verenlermi dersiniz 12500 verenlermi... ama mutlaka değerini bilen biri çıkıyor işte.
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti ORHANK53 » 15 Oca 2011, 18:14

Bütün yorumları okudum. Her yorum doğru noktalara değinmiş. Bu nedemle çok fazla tekrarlamaya gerek olmadığını düşünüyorum. Bende uzun araştırmalardan sonra 10 gün önce Yeni oktavia aldım. İlk izlenimlerim son derece olumlu. Tabiki kararımı kolay vermedim. Tüm skodacılara önerim; biraz daha sabırlı olmak ve Skoda gerçeğini anlatma konusunda katkıda bulunmak. Sonuçta bilmeyenler ne denli kaliteli bir araç olduğunu anlayacaklar
ORHANK53
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ORHAN KABAOSMANOĞLU
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: OKTAVİA 2011

İleti labrador » 15 Oca 2011, 22:41

mustklc yazdı:20 bin nufuslu küçük bir ilçede yaşıyorum. 1 tane fabia, 2 tane favorit var. başka da skoda yok. ama inanır mısınız 20den fazla reno fluence var. bugun yolda giderken ard arda 3 tane gördüm. sıfır alınmış. şöyle bir alıcı gözüyle baktım. araç yerden yüksek, yahu o nasıl yolu tutar? eçiş büçüş çirkin birşey. ama ilçede 20den fazla saydım nerdeyse. cebine parayı koyan almış.

ama insanımız fazla önyargılı, nedense reno deyince alıyorlar. gözü kapalı o araçlara 40-50 bin tl yi veriyorlar.

bu arabamı alınca kapının önüne getirdim. burnu havada komşunun yorumu şu:""skoda da neymiş, rus malı mı bu?", zıkkımın peki, "he dedim rus malı" . birgün camdan perdenin arkasından bakıyorum. bizim komşu geliyor gidiyora şağıda, eğilip bükülüp arabanın içine bakıyor, sağına bakıyor soluna bakıyor, içi içini yiyor. nedir bu diye :D beni görmüyor tabi. hay dedim senin gibi cahile :D

şimdi de ben giderken gelirken o perdeden bakıyor, nasıl gidiyor bu araba diye? perde oynuyor ne zaman gelsem gitsem. :D

arabamdan çok memnunum. bence B sınıfı alınabilecek en iyi araç. aynı platformdaki poloya bakın. doğuş motor donanımdan kısa kısa, aracı şahine benzetmişler nerdeyse. hiçbir şey yok. arkadaş almış benzinli 35 bin tl ye . kesnlikle parasını hakeden bir araç değil. aynı paraya aynı platform TDI fabia almak varken. onu da ikna edemedim.

ama durun bu önyargı bize yarıyor, skoda fiyatları makul seviyede. bir de ben octavia alayım ondan sonra fırlasın fiyatları :D

hemşerim mucur'da çağlayanlar var. çağlayanlar el arabası satsa 50,000 liraya mucurlular alır
Kullanıcı avatarı
labrador
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: habip kahraman
Nereden: Kayseri
Arabanız: skoda octavia 2015 elegance tdi

İleti labrador » 15 Oca 2011, 23:26

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 7353/detay
sanırım insanların skodaya bakış açısına bir örnek. adam arabadaki bütün skoda amblemlerini kapatmış. niye ki?
Kullanıcı avatarı
labrador
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: habip kahraman
Arabanız: skoda octavia 2015 elegance tdi

İleti FenerisT » 16 Oca 2011, 01:50

labrador yazdı:http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-ozel-tasarimli-2011-model-12-000km-de-kapali-garaj-arabasi-39057353/detay
sanırım insanların skodaya bakış açısına bir örnek. adam arabadaki bütün skoda amblemlerini kapatmış. niye ki?

utanılacak olan marka değil, bizim cahil, bilgisiz ve ön yargılı zihniyetimiz.
Kullanıcı avatarı
FenerisT
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: cevdet demir
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: OCTAVIA 1.6 GLXi 102 bg

İleti guvenmat » 16 Oca 2011, 01:51

bende octavia glxi vardı benzinli 14250 ye aldım
140000 km metalik gri

15000 ne sattım hemde pazara ilk çekişimde 2 saat içinde
kısmet biraz şansın varsa gidiyor hiç satmak istemeyerek sattım ihtiyaçtan

bakan çok oldu araç temizdi sadece iki parça boya vardı
guvenmat
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: güven
Arabanız: octavia 2000 1.8 Turbo

İleti AhmetH » 16 Oca 2011, 06:36

insanların kişilik sorunları var ciddi ciddi...

allah yardımcıları olsun hidayete erdirsin. :|
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti balarest » 16 Oca 2011, 10:07

eskı bır skoda fabıa yenı seat kullanıcısı olarak;

skoda gercekten muhtesem bır arac benım ılk goz agrımdı. gecenlerde kucuk bır kazadan dolayı hyundaı ı20 bındım bır hafta araba altınızda emnaet duruyor. goguse vurunca bos ses cıkıyor. ama skoda oyle degıl cok degıstı bırde aracın sempatı ıle karsılandıgı ulke-bolge-sehır ucgenı var. ornegın ıstanbulda fabıa nazlı gıder ama ıc kesımlere gelınce bıraz serı gıder. skoda 2000 yıllara kadar pek hosnut kalınmayan bır markaydı ama suanda bulundugu grup ıcerısınde satıs ve arge klasmanı seatı gecmıs durumda. saglamlık wv grubunda ayrı bır durum skoda ıle gerı gerı dogan'a vurudum benım arka tamponda aracın boyası cıktı. doganda on ızgara sol far ve tampon zarar gordu.

herkes araba kullanır, herkes sokda kullanamaz
balarest
CLASSIC
CLASSIC

İleti mustklc » 16 Oca 2011, 17:13

haklısın kırşehirde çağlayanlar iyi düdüklüyor milleti
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti sekban » 16 Oca 2011, 18:15

arkadaşlar ha dediğin zaman alamıyorsun sıra var şu anda özellikle octavıada herkes konuşsun skoda kendini aştı sınıflarının en iyi arabaları skodada b segmentinde birde citroen c 3 derim yani fabianın sınıfı ama skoda kalite,birde servisler biraz daha bilgili ve yardımcı olsalar daha iyi olacak selam ve sevgilerimle....
sekban
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: timuçin
Nereden: Trabzon
Arabanız: octavia tdı ambiante otomatik

Önceki

2. El Skoda

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir