''octavia vs jetta'' sizce ??

İkinci el Skoda arıyor yada aracınızı satıyorsanız bu bölüm sizin için.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

''octavia vs jetta'' sizce ??

İleti oguzhan dogan » 05 Şub 2011, 04:09

octavia a5 kasa 2005-2006 1.6 fsi yada mpi ''elegance'' veya vw jetta 2005-2007 1.6 fsi yada mpi ''comfotline'' (yani en full olanı octaviadaki elegance vw ile ilgilenmeyenler içindir alınmayınız) sizce hangisini tercih etmeliyim aşağı yukarı fiyatları aynı... lütfen yardımcı olun çok arada kaldım. şimdiden teşekkür ediyorum. hayırlı günler... :?:

oguzhan dogan
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: oguzhan doğan
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: bmw 520 ia

İleti xMEGANx » 05 Şub 2011, 04:59

ya bunun tartışması bile yapılamaz ! tabiki Octavia. jetta kadar soğuk bir arabamı var ya :S her gördüğümde kütüğü anımsatan tek araba. passat ta yatağımı hatırlatıyo hem passata özenmişler jettaya gelince buzdolabı muamelesi yapılmış. Bence Octavia
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti xMEGANx » 05 Şub 2011, 04:59

hem bu saatte yorum yapıyorum değerli bi yorum yani he :) ( saat 04:59 )
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti halil2202 » 05 Şub 2011, 07:32

Jetta Octavia dan 1-2bin tl daha pahalıya gidiyor.
İkiside hemen hemen aynı araba ama Octavia şekil olarak daha ağır basıyor bence...
halil2202
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: halil halil
Nereden: Çorum
Arabanız: fiat stilo

İleti bildiricihan » 05 Şub 2011, 09:20

BENCE O KASA JETTA VW GURUBUNUN GÖRÜNTÜ İTİBARI İLE EN KÖTÜ ARABASI ÖNDEN GOLF ARKADAN PASSAT KARIŞIK BİŞEY İÇ DONANIMI DA GOLF İLE AYNI SAYILIR.... TABİ BU SÖYLEDİKLERİM GÖRÜNTÜ İTİBARI İLE DİĞER PARAMETRELERİ KENDİNİZ DEĞERLENDİRİN VE SİZE EN UYGUN OLANII TERCİH EDİN.
Kullanıcı avatarı
bildiricihan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: cihan
Nereden: Van
Arabanız: OCTAVİA ELEGANCE 1.6 TDI 2011

İleti alpino » 05 Şub 2011, 09:46

Şekil olarak mutlaka ki Octavia. ama kabin sessizliği derseniz Jetta. zaten ikisi de en üst donanım olduğundan pek bir fark olmayacak. octavia çok dolu bir araba.

Yani sizin yapmanız gereken seçim şu:
- Güzel görünüm fakat biraz fazla kabin gürültüsü mü?
- Görece kötü görünüm ama sessiz bir kabin mi?

Bir de Yüce oto sayesinde asla kurumsallaşamamış Skoda yetkili servisleri ile, VW gruptan başkasına elini sürmeyen VW yetkili servisleri farkı var :)
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti Haluk » 05 Şub 2011, 13:26

bence kesinlikle jetta.3 sene octi fsi ye binmiş biri olarak yol ve rüzzgar uğultusu istemiyorsan jettadan şaşma.satarkende jettayı daha kolay satarsın gibime geliyor birde herşeyi aynı farklı bir kabin değil nasıl olsa ikiside.ama kesinlikle fsi alma bu yakıt fiyatları ile cebinizi boşu boşuna yorma.ben iki gün önce sattım aracımı.jettayı bende düşünüyorum kaça buldunuz acaba
Haluk
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Erzurum
Arabanız: Peugeot 308 1.6 HDI SPORTİUM

İleti skodaizm » 05 Şub 2011, 16:17

alpino yazdı:Bir de Yüce oto sayesinde asla kurumsallaşamamış Skoda yetkili servisleri ile, VW gruptan başkasına elini sürmeyen VW yetkili servisleri farkı var :)

Diğer yerlerdeki VW servislerini bilmem ama,Esenyurt Doğuş Oto Skoda araçlara servis vermekte ve muşteri memnuniyetini de üst seviyede tutmakta.

Skoda Octavia kullanıcısı olarak, fiyat bazında ve uzun yıllar kullanacaksanız ve de donanımı gözetiyorsanız Octavia derim.

Satın aldıktan sonra çabuk satma ve değeri düşmesin fazla diye alacaksanız Jetta veya Bora derim. Ancak verdiğiniz fiyat farkını da göz önünde tutunuz; alırken verilen para satarken de aynı olacak.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti octaviaman » 05 Şub 2011, 16:19

2008 senesinde octi ve Jetta arasında gidip gelmiştim.Jetta daha pahalı oluşu ve iç malzemenin octiye göre kalitesizliği canımı sıkmıştı.Tercihimi A5 den yana kullanmıştım.
Beğendiğim bir araba olmasına rağmen,Jetta da ses gürültü faktörü octiden daha az değil.Açın vw forumlarını okuyun.Satarken octiden 1-2 bin TL fazlaya gidiyor diyen arkadaşlara,alırken 5-6 bin TL fazla ödenerek alındığını da hatırlatırım.Sonuç olarak zevk meselesi Skoda imajından tırsanların veya vw hayranı olanların tercihi kesinlikle Jetta olmalıdır.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti alpino » 05 Şub 2011, 16:20

skodaizm yazdı:
alpino yazdı:Bir de Yüce oto sayesinde asla kurumsallaşamamış Skoda yetkili servisleri ile, VW gruptan başkasına elini sürmeyen VW yetkili servisleri farkı var :)

Diğer yerlerdeki VW servislerini bilmem ama,Esenyurt Doğuş Oto Skoda araçlara servis vermekte ve muşteri memnuniyetini de üst seviyede tutmakta.

Skoda Octavia kullanıcısı olarak, fiyat bazında ve uzun yıllar kullanacaksanız ve de donanımı gözetiyorsanız Octavia derim.

Satın aldıktan sonra çabuk satma ve değeri düşmesin fazla diye alacaksanız Jetta veya Bora derim. Ancak verdiğiniz fiyat farkını da göz önünde tutunuz; alırken verilen para satarken de aynı olacak.

__Hakan Ün__

Hakan bey Skoda kullanıcıları tüm Volkswagen servislerinden yararlanabiliyor mu peki? yoksa sadece VW markalı araçlara mı bakıyorlar biliyor musunuz?
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti skodaizm » 05 Şub 2011, 16:34

Ben istanbul'da Doğuş Oto'ya (VW ana bayi ve satıcısı) Hem Fabia mı hemde hali hazırda Octavia mı götürmekteyim.

İstanbul haricinde başka servislere de götürmedim araçımı. İstanbulda da özellikle Ferhat Otomotivden ve kapanan Batı otomotivden servis alırdım. Bu sebepten başka illeri bilemiyorum.

Ama özellikle diğer servislerin başaramadıkları arızaları( Bende uzaktan kumanda algılama sorunu vardı aracı satın aldığım dahil buradaki yetkili servisler çare bulamadı) Doğuş Oto kolaylıkla çözüme ulaştırdı.

Aynı zamanda Seat araçlara da servis veriyorlar. Tek sorun randevulu çalışmaları. Bazen bir hafta gibi sürelere arıza için gün verebiliyorlar. Acil arıza ve bakımları ise gün içinde alıyorlar.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti quickcan » 05 Şub 2011, 20:04

jetta da, octavia'ya göre bir takım artı özellikler vardır. mesela kararan ayna gibi. hea önemli midir? sizin isteğinize bağlı. ben aracımın orasından burasından bişeyler fırlasın (teknoloji adına) diyorsanız jetta almalısınız. ama diyorsanız ki ben neden 2-3.000tl fazla vereyim yaklaşık aynı araca kimsenin ne dediği umrunda değil o zaman Octavia almalısınız.. umarım anlatabilmişimdir..

Saygılarımla CAN...

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti alpino » 05 Şub 2011, 20:48

skodaizm yazdı:...Tek sorun randevulu çalışmaları. Bazen bir hafta gibi sürelere arıza için gün verebiliyorlar. Acil arıza ve bakımları ise gün içinde alıyorlar.

__Hakan Ün__

hocam varsın randevulu çalışsınlar. bence daha güzel. zaten VW tüm araçlarında çoğu parça birbirinin aynısı. ben skoda servisini arıyorum sabah burda olun diyorlar. sabah gidiyorum aracı servise alana kadar 1-2 saat geçiyor. sonra iş bitene kadar öğleni buluyor.

liftlere bakıyorum skoda hariç tüm markalar var.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 05 Şub 2011, 22:00

Kuşkusuz Jetta, daha az değer kaybeder, kolay satılır, adı var VW.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti unknown1 » 05 Şub 2011, 22:14

Ben skodayı wolkswagenin marka fiyatının alınmadığı hali olarak düşünüyorum.Eniştemin jettasını kullandım.Ama octavia kullanmadım.Elbette çok iyi idi.Yorum yapma hakkım yok bu yüzden ama.Genede skoda octavia derim görünüş itibari ile.
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: unknown
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: unknown

İleti srkndnc » 06 Şub 2011, 12:12

quickcan yazdı:jetta da, octavia'ya göre bir takım artı özellikler vardır. mesela kararan ayna gibi. hea önemli midir? sizin isteğinize bağlı. ben aracımın orasından burasından bişeyler fırlasın (teknoloji adına) diyorsanız jetta almalısınız. ama diyorsanız ki ben neden 2-3.000tl fazla vereyim yaklaşık aynı araca kimsenin ne dediği umrunda değil o zaman Octavia almalısınız.. umarım anlatabilmişimdir..

Saygılarımla CAN...

Skodalarda kararan dikiz aynası var biliyordum... Eğer gerçekten yoksa ben şanslıyım demekki :D Saolsunlar takmışlar benimkine... ;)
Kullanıcı avatarı
srkndnc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: SERKAN D.
Nereden: Eskişehir
Arabanız: SKODA OCTAVİA 1.6 TDI ELEGANCE CR BEYAZ

İleti srkndnc » 06 Şub 2011, 12:14

srkndnc yazdı:
quickcan yazdı:jetta da, octavia'ya göre bir takım artı özellikler vardır. mesela kararan ayna gibi. hea önemli midir? sizin isteğinize bağlı. ben aracımın orasından burasından bişeyler fırlasın (teknoloji adına) diyorsanız jetta almalısınız. ama diyorsanız ki ben neden 2-3.000tl fazla vereyim yaklaşık aynı araca kimsenin ne dediği umrunda değil o zaman Octavia almalısınız.. umarım anlatabilmişimdir..

Saygılarımla CAN...

Skodalarda kararan dikiz aynası var biliyordum... Eğer gerçekten yoksa ben şanslıyım demekki :D Saolsunlar takmışlar benimkine... ;)

bu arada mesajımı ciddiye alıp açıklama yapmaya çalışmayın :P maksat muhabbet olsun, yoksa hangisinde ne donanım mevcut anlarım yanii 8-)
Kullanıcı avatarı
srkndnc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: SERKAN D.
Nereden: Eskişehir
Arabanız: SKODA OCTAVİA 1.6 TDI ELEGANCE CR BEYAZ

İleti hasan67 » 12 Şub 2011, 23:52

2008 fsi jetta kullandım.sadece wolksvagen .izalasyonu 2010 octavianın yanından bile geçmez.jetta,octiye göre daha sert kullanım özellikleri gösteriyor,yol tutuşta ikiside aynı gibi.yalnız şunu unutmayalımki jetta C sınıf, octavia ise iç kalitesi ve sağlamlığı ileDsınıf araba olarak geçiyor.bunu ben değil,herkes biliyor.
hasan67
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: hasan nihat öztürk
Nereden: Zonguldak
Arabanız: skoda octavia

Sonraki

2. El Skoda

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir