2009 OCTAVİA 1,6 CLASIC ARACIMI SATIYORUM

İkinci el Skoda arıyor yada aracınızı satıyorsanız bu bölüm sizin için.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2009 OCTAVİA 1,6 CLASIC ARACIMI SATIYORUM

İleti mira » 17 Şub 2011, 23:41

skodaizm yazdı:Şimdi ben buraya yorum yazıp fiyatı çok bulan arkadaşlar için, herhalde galericidirler diye düşünmeye başladım.

İnsan kendi sahip olduğu mala ve markaya ayağa düşecek fiyatı verdirmeye kıyamaz; olsa olsa bu işten bir çıkarı olması gereklidir.

Araç sıfırı baz alınırsa yaşına ve km sine göre normal fiyatlandırılnış. Ölü fiyata satıp malın değerini düşürmesini veya fiyatı çok yazdın diyenleri kendi arabalarını fiyatlandırırken görmek isterim.

Araç fiyatı piyasasına göre ölü yazmaya değil; muadil araçlar ve amortisman değeri düşünülerek yazılmalı. Kısacası aracın kasko değeri asıl tutulmalı.

__Hakan Ün__

galericilikle vs hiçbişeyle alakam olmaz hatta galericiden kolay kolay araba bile almam ben malı tabikide kötülemiyorum sadece o özellikteki bi araca aynı aracın full fiyatını isteyenleriydi sözüm yoksa ilandaki arkadaşada bi sözüm yok sadece fiyatları inceleyerek yazdım kimseyede yanlış anlaşılmak istemem

mira
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Ankara
Arabanız: oktavıa

İleti Kyron » 18 Şub 2011, 08:17

benim burda konu açmamın sebebi asla bir polemik yaratmak değildi sonuçta bu sitenin bende bir üyesiyim
iyi kötü paylaşımlar var hani arabayı satıyorum olurda siteden birinin ihtiyacı olur ona veririm düşüncesiyle ben bu başlığı açtım
aracın değerinide hakan arkadaşımın demiş olduğu gibi kasko değerini baz alarak söyledim konu bundan ibaret..
Kullanıcı avatarı
Kyron
CLASSIC
CLASSIC

İleti Bluedays » 18 Şub 2011, 09:55

skodaizm yazdı:Şimdi ben buraya yorum yazıp fiyatı çok bulan arkadaşlar için, herhalde galericidirler diye düşünmeye başladım.

İnsan kendi sahip olduğu mala ve markaya ayağa düşecek fiyatı verdirmeye kıyamaz; olsa olsa bu işten bir çıkarı olması gereklidir.

Araç sıfırı baz alınırsa yaşına ve km sine göre normal fiyatlandırılnış. Ölü fiyata satıp malın değerini düşürmesini veya fiyatı çok yazdın diyenleri kendi arabalarını fiyatlandırırken görmek isterim.

Araç fiyatı piyasasına göre ölü yazmaya değil; muadil araçlar ve amortisman değeri düşünülerek yazılmalı. Kısacası aracın kasko değeri asıl tutulmalı.

__Hakan Ün__

Altını çizdiğim cümleye katılmıyorum. Benim aracım 2005 Model 101 HP Fabia Special
2011 Kasko değeri ne kadar belirlemişler biliyor musun? 13.750 TL

Ben bu fiyatı mı baz alayım satarken?
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti levent06 » 18 Şub 2011, 10:32

YA ARKADAŞLAR HER ARABANIN TEMİZLİĞİNE GÖRE PİYASASI VARDIR KASKO DEĞERİ BİR KAÇ YAŞ OLURSA BAZ ALINIR.PİYASA ÇOK ÖNEMLİ ;ADAMIN BİRİ BİLMEM KAÇ MODEL BMV SATIYORDU HATIRLAMIYORUM, KASKO BEDELİNDEN 4 BİNLİRA FELAN FAZLA İSTİYORDU ARAŞTIRMIŞTIM .BUYURUN BURDAN YAKIN:):) BENDE BENİM FABYAYI BİRKAÇ AY SONRA SATMAYI DÜŞÜNÜYORUM 2006 MODEL 44000 KİLOMETRE HATA,KAZA,BOYA YOK İLK SAHİBİYİM VEDE PİYASADAN BİRAZ FAZLA İSTEYECEĞİM ÇÜNKÜ DEDİĞİM GİBİ ÇOK TEMİZ ARABA..
VELHASIL İKRAM BU ARKADAŞIN İSTEDİĞİ RAKAM BENCE NORMAL GELDİ.
Kullanıcı avatarı
levent06
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: levent
Arabanız: GOLF 6 2011 1,6 MPI

İleti HTP » 18 Şub 2011, 10:33

Bluedays yazdı:Komedi ya, benim nacizane tavsiyem buraya araç satışını yazmamanız. Gördüğünüz üzere her türden eleştiri ve yorum gelecektir. Kardeşim adam malına 100.000 TL bile yazsa çok falan deme hakkı yok kimsenin.

Burası bir paylaşım forumu herkes fikrini yazmakta olabildiğince serbesttir.
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti skodaizm » 18 Şub 2011, 20:25

Bluedays yazdı:
skodaizm yazdı:Araç fiyatı piyasasına göre ölü yazmaya değil; muadil araçlar ve amortisman değeri düşünülerek yazılmalı. Kısacası aracın kasko değeri asıl tutulmalı.

__Hakan Ün__

Altını çizdiğim cümleye katılmıyorum. Benim aracım 2005 Model 101 HP Fabia Special
2011 Kasko değeri ne kadar belirlemişler biliyor musun? 13.750 TL

Ben bu fiyatı mı baz alayım satarken?

Burada söylenen zaten malınızın değerini düşük değil değerinde göstermeyi anlatmakta Ama yinede anlanmayan noktaları bir daha açıklamaya çalışayım.

Araç kasko değerleri, aracın yaşına bağlı olarak yıpranmışlığı baz alınarak belirlenir.5-6 yaş araçlarda da yıpranma çoktur mantığı ile düşük fiyat verilir.Ancak yaşı düşük araçlarda da kasko değerlerinin makul seviyede eskilere göre yüksek olduğu da bir gerçektir.

Araç kasko değeri düşük gözükse bile bu durumda da aracın yıpranıp yıpranmadığı, kazası, temizliği, boyası vs. göz önüne alınmalı. Fiyat ta bu şekilde belirlenip ölü olarak verilmemeli.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti halil2202 » 18 Şub 2011, 23:41

Hemen hemen herkes aracını satarken elbetteki satabileceği en yüksek fiyattan satmak ister. Alıcıda alabileceği en düşük fiyattan. BU gayet normaldir.
halil2202
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: halil halil
Nereden: Çorum
Arabanız: fiat stilo

İleti Kyron » 28 Şub 2011, 10:28

güncel...
Kullanıcı avatarı
Kyron
CLASSIC
CLASSIC

İleti Kyron » 07 Mar 2011, 19:41

merhaba arkadaşlar aracın yeni resimlerini ekleyip güncelledim bilgilerinize.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 1299/detay
Kullanıcı avatarı
Kyron
CLASSIC
CLASSIC

Önceki

2. El Skoda

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir