bu yalancı fabia satıcılarının ilanı

İkinci el Skoda arıyor yada aracınızı satıyorsanız bu bölüm sizin için.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

bu yalancı fabia satıcılarının ilanı

İleti felicia042 » 20 May 2011, 21:31

mbarman yazdı:http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-boyle-temizi-yok-pazarliksiz-biniciye-komisyoncu-aramasin-45982893/detay/

eee arkadaşlar dürüst olunca sanki birşey değişiyormu. bakın ilanıma ne diyorum. ilanda yazılan harici bir kusur tespit ederseniz hertürlü masrafını karşılarım demişim. bukadar dürüstlüğü ve temizliğe 1000-1500tl fark isteyemezmiyim

D
:D :D :D :D :D
Dürüstlüğün olmadığı yerde dürüstlüğe para ödemek yeni bir iş alanı olsa gerek :D
Ama dürüst olmayanlara ödenen parada zarar ne kadar varsa... dürüstlüğe ödenen para ile aynı sayılmaz mı sizce:evil:

Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Nereden: Konya
Arabanız: VW POLO 1.0

İleti asdfghjk » 20 May 2011, 21:39

Alın size bu da perte çıkmış Golf 6, üstelik bu aracın eski sahibi bu konuyu açtı !!!

http://forum.donanimhaber.com/tm.asp?m=49203911

Direk aracın linki için:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... otion_chva

Not:Aracı gerçekten güzel toplamışlar
asdfghjk
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir

İleti yituk » 21 May 2011, 13:36

benimde başıma geldi arabada 1. si arabada hiç birşey yok diyen arabada 4500tl masraf çıkardı servis 2. si hemşeri kazıgı yiyorduk adam sadece boya var dedi başka hiç birşey yok trmer kaydı hiç öyle demiyordu araba 5 kazaya karışmış direk olay :D şimdi gülüyorum ya insan şerefsiz olduktan sonra herşeyi yapıyor
Kullanıcı avatarı
yituk
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: 2001 fabia

İleti Henien » 24 May 2011, 08:21

mbarman yazdı:eee arkadaşlar dürüst olunca sanki birşey değişiyormu. bakın ilanıma ne diyorum. ilanda yazılan harici bir kusur tespit ederseniz hertürlü masrafını karşılarım demişim. bukadar dürüstlüğü ve temizliğe 1000-1500tl fark isteyemezmiyim

Temizliğe dilediğiniz kadar fark isteyebilirsiniz de dürüstlüğe fark istemek dürüstlüğe pek uymadı gibi sanki
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti derbeder » 24 May 2011, 10:17

Hayatımda bir kez araba pazarına gittim, 2000 model hyundai accentimi satmak için. Pazar günü, eğlenceli bile olur diye düşünüyordum (hiç öyle değilmiş) Bir kaç saat bekleme, gelen-giden meraklılara, soranlara boyalı yerlerini bir bir gösterdim, zaten tavan, bagaj , ön kaput hariç hemen her yerde boya vardı. Bu arada elinde boya ölçüm cihazı olan amcalardan tavanda boya var diyen çıktı (oysa kesinlikle tavanda boya yok) , kaputun üzerinde boya var diyen çıktı , yani çeşit çeşit arıza-boya insan çıktı...Zannedersem ellerindeki o cihazın da kalitelisi- ucuzu falan var. Bir süre sonra onlara aldırış etmemeyi öğrendim . Aracımı düzenli olarak bakıma sokan ,periyodik bakım aralıklarını normalden daha dar tutan biriyim. Sonra bir vatandaş ile fiyatta anlaştık, boyalı yerlerini onada bir bir söyledim. Ekspertiz yapalım dedi, tabi ki dedim. Oto pazarı yakınında bu işleri yapan bir yere gittik; çalışan genç aracı yine o aletle ölçtü biçti, eksozundan ölçüm aldı,motoru açtı, bilgisayara baktı vs... Sonuç ; boyalı yerler benim dediğim gibi ama , arabanız yağ yakıyor demezmi :x

Potansiyel müşterinin karşısında bir anda yalan söyleyen, üçkağıtçı adam durumuna düştük. Adam almaktan vazgeçti, haliyle bende otopazarına dönmekten vazgeçtim, utandım yerin dibine girdim. Geniş bir çevrem var, sonrasında gidip özellikle arabama defalarca baktırdım, kesinlikle yağ yakma gibi bir sorun olmadığı, aksine motorun saat gibi olduğu teyit edildi. Aracım 90 binde, benzinli, çok yumuşak kullanılmış bir araçtı zaten. Aracınız yağ yakıyor diyen hanzonun yanına tekrar gittim, böyle böyle anlattım, ne iş dedim ; abi şimdi tüm arabalar bir miktar yağ yakar, bu çok normal bişeydir falan demeye başladı. Bu kadar normal ise benim expertiz raporuna bunu neden yazdınız, alıcının yanında niye böyle demediniz ? Cevap yok. Aracı sürekli ben kullanıyordum, yağ değişimde ve sıradan kullanımda bakıyordum ara sıra, cidden yağda azalma yok. Bir daha oto pazarımı, tövbe , asla !

Ne mi oldu ? internete ilan verdim. Bir galerici geldi, olgun bir adamdı, olması gerekenden biraz daha uygun vermemi, kendisinin geçim kaynağının bu olduğunu, aksi durumda para kazanamayacağını söyledi. Bende ona uygun fiyata verdim , o para kazandı benim kafam rahat etti.
derbeder
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: güner kanat
Arabanız: Skoda yeti 1.2 Ambition

Önceki

2. El Skoda

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir