FABİA almayı dusunuyorum bir kac sorum olacak

İkinci el Skoda arıyor yada aracınızı satıyorsanız bu bölüm sizin için.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FABİA almayı dusunuyorum bir kac sorum olacak

İleti ihsan » 12 Haz 2011, 10:08

merhaba arkdaslar uzun suredır sehir disindaydım sitede aktif olamadım. yaklasık bir ay once benım ilk göz agrım düldülüm gitti. 93 model metalik turkuaz forman lx. km 250bin+ ve 700masrafı vardı tüpde yoktu 5000binlira ya verdim ama aracımdan cok zor ayrıldım :( arabamın motor kompersoru 155psi cıktı fabrika verisi 160 psi demisti usta. neyse arkdaslar kafanızı sisirdim

simdi fabia almayı dusunuyorum ama kafama takılan seyler var. 1.4tdi ile chocie special arasında 1000-2000 tl fiyat farkı var ve sitedeki arkdaslara baktıgımda hep benzinli alayı dusunuyorlar neden aceba dizellerde sıkıntı mı oluyo. 1.4 tdi alırsam 2005-2006 model arası makul olan km kac olmalı aceba ?
motor rektifyesi kac km de oluyor. ben dizel alırsam en az 5 yıl sürmeyi dusunuyorum. satarken benzinliye gore satısı daha mı zordur aceba?

arkdaslar bana yardımcı olursanız cok sevinirim kendinize iyi bakın

Kullanıcı avatarı
ihsan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ihsan ACAR
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia special 1.4 16v 101hp

İleti skodahastası » 12 Haz 2011, 10:15

Artık benzin fiyatları tavan da ,alan dizel alır siz hiç hata edmeyin 1.4 tdı alın alırsanız ambiante alın arkadaşımın füme rengi bir tane var,arabasından çok memnun bundan sonra alırsam seninkinin 1.6 tdı ini alıcam sıfır diyor.Alıcagınız araba canlı olsun 120.000 km filen olsun
FABİA RS SEVGİSİ-SKODA HASTASI-ELEGANCE HAYRANI

2012 SKODA YETİ 1.2 TSI DSG KONFOR PAKET+SİWİNG+YOL BİLGİSAYARI+ SİYAH TAVAN+GÜMÜŞ TAVAN ÇITASI+YOL BİLGİSAYARI
2004 SKODA OCTAVİA 1.6 AMİBANTE PLUS(ESP FALAN HERŞEY VAR):(satıldı)
Kullanıcı avatarı
skodahastası
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: KERİM
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2012 Skoda Yeti Konfor paket +siwing+siyah tavan

İleti Abdülkadir » 12 Haz 2011, 11:33

Dizel almanızı tavsiye ederim,söylenenleri dinlemeyin bizim millet herşeyi bilir.O yüzden çok farklı yorumlarla karşılaşıyorsunuz.Sonuçta benzinli de,dizel de iki mekanik sistem bakımlar yapılırsa,temiz yakıt kullanılırsa hiç sorun olmaz,düşük km.li dizel derim.Ben uzun yıllar dizel kullandım,yakıtı unutuyorsun,şimdiki aracım tüplü ama,dizeli arıyorum.
Abdülkadir
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Abdülkadir BİLGİLİ
Nereden: Kayseri
Arabanız: FELİCİA

İleti zurna1788 » 12 Haz 2011, 11:59

ihsan abim özlettim kendini. :) bende şuan fabia arıyorum. 1-2 tane buldum. ama nasıl buldum. ikside TDI. abi bir baksana çevrene insanlar artık arabaya binmeye korkuyor. bu benzin pahalılığında dizelden şaşma bence.tdı taş gibi motor. yeter ki düzgün kullanmış biri tarafından al. ben 135000 de tdı special baktım. servise soktum. bu km bu araba için hava civa dedi adam bana. ki hakikaten öyle.sen düşündüğün tdı fabia yı iyi bir check up tan geçir. sağlamsa kafan rahat al :) bu arada açtık arayı numaramı biliyorsun :)
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti ihsan » 12 Haz 2011, 12:28

bilgiler icin sagolun arkadaslar bencede dizel en makulu cunku benzınlı ıle arasında cok ucuk bı fark yok gibi.insallah yazın ortalarına dogru alıyorum arkdaslar bi aksılık cıkmazsa . emrem ya kusura bakma ya gercekten arayı cok actık senı arıcam en kısa zamanda kardes okı :)
demek sende fabia dizel bakıyon banada linkleri atsana bi bakam bende :)
Kullanıcı avatarı
ihsan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti zurna1788 » 12 Haz 2011, 12:39

ihsan yazdı:bilgiler icin sagolun arkadaslar bencede dizel en makulu cunku benzınlı ıle arasında cok ucuk bı fark yok gibi.insallah yazın ortalarına dogru alıyorum arkdaslar bi aksılık cıkmazsa . emrem ya kusura bakma ya gercekten arayı cok actık senı arıcam en kısa zamanda kardes okı :)
demek sende fabia dizel bakıyon banada linkleri atsana bi bakam bende :)

atarım ama benim arabalara sarkmak yok haaa :) :) :) :) özelden atıyorum şimdi :)
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti ihsan » 12 Haz 2011, 21:15

ee hani emre :( nese ben bırazdan benım baktıklarımı yazacam buraya ama sw ler hosuma gıdıyo benım oncekı arabam forman oldugu ıcın buyuk araba ıstıyom aga
Kullanıcı avatarı
ihsan
AMBIENTE
AMBIENTE

2. El Skoda

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir