DİKKAT!!! ARAÇ ALIRKEN SORMANIZ GEREKEN SORULAR

İkinci el Skoda arıyor yada aracınızı satıyorsanız bu bölüm sizin için.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

DİKKAT!!! ARAÇ ALIRKEN SORMANIZ GEREKEN SORULAR

İleti arnetta » 26 Eyl 2011, 21:50

isozfer yazdı:kısa mesajla öğrenilen hasar sorgulamasında aracın pert olup olmadığını nasıl anlıyorsunuz. "pert"diye yazıyo mu açık açık...

Dostum 5664 den sorulamalarda çoğu zaman pert kaydı görünmüyor. 2003 ten sonraki verileri saklıyoruz demelerine rağmen 2009 da pert olan bir aracı 5664 den sorgulattığımda hasarsız çıkıyor. Ama sigorta acentesinde pert olduğunu öğrendim. Yani asıl sorgulanması gereken motor şasi numarasıdır. Motor şasi numarasıyla sigorta geçmişine baktırın herşey orda görünür. Selamlar...

Trafik hayattır...
arnetta
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: MUSTAFA
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: FAVORİT 135 LX

İleti arnetta » 26 Eyl 2011, 22:01

Bugün almaya niyetlenmiş olduğum clio nun km si 128 000 idi. Servis kayıtlarına baktırdım araç iki sene önce 150 000 km ile servise girmiş. Muhtemelen daha sonra 150 000 km nin başındaki 1 i silmişler olmuş sana 50 000 km. İki sene içinde tekrar 128 000 e çıktığını düşünürsek araç şu an 230 000 km civarında olsa gerek. Araç sahibinin olaydan haberi yokmuş o da yeni öğrendi. Ben artık alıştım bu km ile oynama vakalarına. Aracı yinede alacaktım ama direksiyon pompasında yağ kaçağı vardı. Usta dediki 750-1000 tl arasında masraf çıkarır. Bende tabi 11 750 TL ye anlaştığım araca bin lira daha vermeyi göze alamadım. Onun yerine daha temizini alırım daha iyi dedim. Aldım kaporamı yolladım arkadaşı. Artık iyice bunaldım bu araba işlerinden. Bi tane at alıp at arabası yaptırıcam kendime. Masrafsız dertsiz binicem olacağı o. :))
Trafik hayattır...
arnetta
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: MUSTAFA
Arabanız: FAVORİT 135 LX

İleti doktor » 26 Eyl 2011, 22:28

arkadaşlar hakikaten bu işlerde allah herkesi allah korkusu olan insanlarla karşılaştırsın ne şerefsizler çıkıoyor bişeyi yok deyip araçdan anlamayan daha ilk arabasını alacak insanlarra bişeyi yok deyip satıyorlar pert araçları.
ne yokluklar içinde para biriktiriyor insanlar araba alabilmek için
doktor
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: recep ışık
Arabanız: bora

İleti Ömer Fatin » 29 Nis 2012, 09:48

Güzel bilgi ve paylaşım olmuş. Teşekkürler.
1998 Skoda Felicia 1.3 GLX Combi
Benzin/LPG Tüketimi
Kullanıcı avatarı
Ömer Fatin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ömer Fatin
Nereden: Bolu
Arabanız: 98 Felicia GLX Combi

İleti balarest » 29 Nis 2012, 10:37

arkadaslar artık ne araclar eskısı gıbı ne de teknolojı, aracın degısenı kazadan dolayı(agır kaza) degılse onemsemeyın. boya takıntı halıne gelmesın. eger dızel motorlar sızın her 150.ooo km bakım vs masraf gerektırse tıcarı kullananların vay halıne. zıra tıcarı araclarda mın 500.ooo km garantısı ıle yola cıkıyorlar. bence aracı satan kısının ıyıı nıyetı herseyden onemlı. 5 yasından buyuk araba eger tıcarı maksatla almak dusunulmuyorsa soyut sebeblerden dolayı boyalı olması muhım degıldır.

kendı fıkırlerım boyle
balarest
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kayseri

Önceki

2. El Skoda

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir