İkinci el Fabia alacağım. Önerileriniz.

İkinci el Skoda arıyor yada aracınızı satıyorsanız bu bölüm sizin için.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

İkinci el Fabia alacağım. Önerileriniz.

İleti wolfson61 » 06 Ekm 2011, 19:04

Arkadaşlar merhabalar... Foruma yeni üye oldum, umarım bundan sonra sık sık yorumlarda buluşuruz... Ben kendimi bildim bileli Fabia'ya bir sempatim vardır. En sonunda bir fabia almaya karar verdim. Sizlerden bana tavsiyelerde bulunmanızı rica edeceğim. Daha önce de aynı konular sorulmuştur ancak biraz baktım bulamadım.

Bütçem 15.000 TL civarı. Temiz bulabilirsem 16.000 TL verebilirim. İlk arabam olacak. Kendi kriterlerim şu şekilde; ABS ve klima olmalı bunun haricindeki donanımlara açıkçası şuan için çok bakmıyorum. Kilometre üst sınırım 150.000 Bir iki değişen malzeme çok önemli değil (Tampon, çamurluk vs.) Komple boyalı araç istemiyorum en çok 4-5 parça boyalı olursa olabilir. Motor seçimim 1.4 16V 101BG olacak. Tabiki tüplü olmasını istiyorum. Bulabilirsem yeni tüp takılmış bir araç, ama olmazsa ve KM az olursa kendim de taktırabilirim. Sarı renk pek hoşuma gitmiyor haricinde diğer renkler olabilir.

Arkadaşlar bu yazdıklarımdan sizce hangileri isabetli hangileri isabetsiz ve bunların haricinde nelere dikkat etmeliyim. Mesela şu özellik olmazsa olmaz diyen veya şu kriter seçimi yanlış olmuş diyen arkadaşların yorumlarını bekliyorum. Parmaklarınıza kuvvet, yazmaktan çekinmeyin :)

Arkadaşlar bir de ben Ankara'da ikamet ediyorum. Ankara da Nadir Otomotiv isimli bir ikinci el skoda satıcısı var. Şirket daha çok Skoda üzerine çalışıyor sanırım. Bazı araçlar çıkıyor çok temiz duruyorlar. Örnek olarak aşağıda verdiğim linkteki otomobil. Bu işyeri hakkında bilgisi olan varsa bilgisini paylaşmasını rica ediyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-nadir-den-2001-fabia-elegance-full-full-hatasiz-60777672/detay/

Biraz fazla oldu sanırım. Şimdiden çok teşekkürler...

wolfson61
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Süleyman
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1.4 MPI Comfort

İleti erdemguner35 » 06 Ekm 2011, 19:44

valla kardeş linkteki araç güzel duruyor... bence bulmuşken en donanımlısını al derim ben... birde bu var bak bolu dan bu da full bir araç...adam plakayı da gizlememiş...
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 436/detay/

"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDEM GÜNER
Nereden: Manisa

İleti wolfson61 » 06 Ekm 2011, 20:12

erdemguner35 yazdı:valla kardeş linkteki araç güzel duruyor... bence bulmuşken en donanımlısını al derim ben... birde bu var bak bolu dan bu da full bir araç...adam plakayı da gizlememiş...
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 436/detay/

Evet o da hoş. Ben genelde Ankara içi bakmıştım ama sanırım çevre illere de bakmak gerekiyor. Favorilere ekledim... Ama galiba o model 75BG'lik.
wolfson61
CLASSIC
CLASSIC

İleti felicia_3437 » 06 Ekm 2011, 21:01

skodashack/hafta-sonu-hatay-gezim-fotografli-t22843.html?hilit=hatay

bu konudakı aracta satılıktı resımlerıne bak tedaylarınıda onur abıden örene bilirsin oda ankaradan aracıda gözü gibi bakıyor yanı belkide nasibi sizinizdir
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti wolfson61 » 06 Ekm 2011, 21:23

felicia_3437 yazdı:http://www.skodam.com/skodashack/hafta-sonu-hatay-gezim-fotografli-t22843.html?hilit=hatay" rel="nofollow

bu konudakı aracta satılıktı resımlerıne bak tedaylarınıda onur abıden örene bilirsin oda ankaradan aracıda gözü gibi bakıyor yanı belkide nasibi sizinizdir

Ben o ilanı Sahibinden.com'da incelemiştim zaten. Evet çok temiz ama dediğim gibi fiyat üst sınırım maalesef 15.000 TL.
wolfson61
CLASSIC
CLASSIC

İleti erdemguner35 » 06 Ekm 2011, 22:26

ben elegance modellerinin 101 bg lik olduğunu düşünüyorum... ilanı veren belkide o detayı atlamış olabilir... neyse umarım güzel bir tane bulur ve aramıza katılırsınız....

"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDEM GÜNER
Nereden: Manisa

İleti Henien » 07 Ekm 2011, 10:31

Nadirden araç alırken dikkatli olmak gerek. Ben de aracımı oradan aldım, lastikleri dışında bir sıkıntı yaşamadım. Ama ben oradayken başka bir müşteriye sattıkları arabanın km ile oynandığı ortaya çıktı. Tabi ki haberleri olmadığını iddia ettiler.
Oradan araç alan başkalarından mesela satın aldıktan sonra showroomdaki aracın tesliminden önce farın değiştirildiğini, vites kolunun vs değiştirildiği söyleyen bir iki tanıdık da oldu. genç bir arkadaş vardı orada sahibinin oğlu, duyduğum kadarıyla o ilgileniyormuş. Çok ilgili biriydi. bende bıraktığı izlenim şahsen iyi olmuştu.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti onurson » 07 Ekm 2011, 15:38

ben satıyorum sana özelden msj attım. alıcıysan pazarlık payım var..
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

İleti onurson » 07 Ekm 2011, 15:40

felicia_3437 yazdı:http://www.skodam.com/skodashack/hafta-sonu-hatay-gezim-fotografli-t22843.html?hilit=hatay" rel="nofollow

:) tşk ederim. gerçekten gözüm gibi bakıyorum.. özelden msj attım arkadaşa ama bakalım henüz cvp vermedi.
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

İleti wolfson61 » 08 Ekm 2011, 11:27

Arkadaşlar mesajlarınız için teşekkür ederim. Yazılanların dışında aracın donanımları hakkında tavsiyesi olan var mı?
wolfson61
CLASSIC
CLASSIC

İleti montoyajp » 08 Ekm 2011, 12:29

ben gecen sene bu aylarda aynen senın gıbı krıterlerle yola cıktım. birbucuk ay falan aradım en sonunda 17ye 2004 choice aldım. cok memnunum cok sukur. ınsallah sende bulursun gonlune gore. sorun olursa ozelden mesaj at seve seve yanıtlarım. Allah gonlune gore versın ınsallah
montoyajp
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Uğur YAĞLI
Arabanız: Fabia 1.4 Choice

İleti rsndmrbjk » 26 Kas 2011, 00:52

42808279 bi bak istersen dayı benim araç satılıktır sahibinden.com
rsndmrbjk
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: ersin damar
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: fabia spc

İleti diseqc » 26 Kas 2011, 08:43

araba yaşlandıkca cok fazla donanıma kaçma zira elektronik parçalar yaşlandıkça sorun cıkarıyor ve parçalar çok pahalı, her halikarda iyi baktırmakta fayda var forumda dolaştıysan bazı kronik sorunları var fabiaların mesela direksiyon mpompası, acı sendörü, kapı kilitleri,arka kapılardan su alıp paspas altında birikmesi,egr valfi,yağ pompası,ve inatcı bir arıza lambası bunlara dikkat etmeni şiddetle tavsiye ederim ve mümkün olduğunca modeli yükselt 101 hp denilenler aslında 96 ps dir ve 126 nm tork tur ancak 96 ps olanlar 126 torku 4000 devirden sonra sunarken 75 pd olan motorlar 126 nm olan torkunu daha düşük devirlerde sunarlar yani şehir içinde 75 liklerde iyidir benim eski arabam 101 hp idi uzun yolda motor iyi satarken cok iyi, donanım olarakda genelde iyiler, sana tavsiyem tüp takılmış vede takılalı çok olmamış bir araba bul yaşlanmış motorlara tüp takılınca takıldıktan sonra bazen cok ciddi sorunlar cıkarabiliyor özellikle ateşleme sistemlerinde benden bu kadar iyi bişey bulursun inşallah....
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

2. El Skoda

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir