Araba Satmanın Alternatif Yolları

İkinci el Skoda arıyor yada aracınızı satıyorsanız bu bölüm sizin için.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Araba Satmanın Alternatif Yolları

İleti lazianke » 11 Ağu 2007, 10:22

Aracınızı satarken ister galeriye verin ister kendiniz satın bazı unsurları gözden kaçırmamanız gerekir. Değer tespitinden devir teslime kadar püf noktaları …

Aracınızı satmanın iki farklı yolu vardır. Birincisi bir galeri aracılığıyla aracınızı satabilirsiniz, ikincisi doğrudan kendiniz satabilirsiniz.

Galeri aracılığıyla aracınızı satmak en kolay yoldur. Aynı galeriden bir araç satın alacak olursanız eski aracınızı daha yüksek bir bedele sayabilirler.

Buna karşın aracınızı kendiniz satarsanız, daha yüksek bir fiyata satabilirsiniz, ancak bu size zaman kaybettirir. Aracınızı kendiniz satarsanız tanımadığınız kişilerden gelecek telefonlara ve test sürüşü için buluşmalara hazır olun. Ayrıca reklam yapmak için para harcamanız gerekebilir ve satış süreniz uzayabilir. Ayrıca aracınızı gittigidiyor.com gibi bir site aracılığıyla açık artırmayla da satabilirsiniz.

Arabanızın Değerini Tespit Etmek
Aracınızı satarken en yüksek rakamı elde etmek için değerini doğru tespit etmek zorundasınız.
• Aracınızın değerini doğru tespit etmek için araba.com, sahibinden.com gibi sitelerden
faydalanabilir, ikinci el araç fiyat rehberlerinden doğru fiyat aralığını tespit edebilirsiniz.

• Eğer aracınız iyi durumdaysa ve kilometresi ortalamanın altındaysa daha yüksek bir fiyata satabilirsiniz.
• Eğer aracınızın kilometresinormalin üzerindeyse satış fiyatını normal fiyatının altına çekmeniz gerekecektir.
• Aracınızı satarken kendinize karşı dürüst olun. Yanlış bir fiyat belirlerseniz aracınız için satmanız aylar sürebilir.
• Aracınızın özel ya da sınırlı üretim olması satarken fiyatının daha yüksek olmasını sağlar ama radikal bir fiyat farkını beraberinde getirmez.
• Eğer ikinci el piyasası iyi olan ve çok aranan

bir araç satıyorsanız normal fiyatının biraz üzerinde teklifle ilan verebilirsiniz.

lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti ahmetva » 11 Ağu 2007, 12:01

arkadaş bırakın şu kopyala-yapıştır konuları... konu açmak için konu açmayın...
ahmetva
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 11 Ağu 2007, 14:40

[quote="ahmetva"]arkadaş bırakın şu kopyala-yapıştır konuları... konu açmak için konu açmayın... [/QUOTE]
bugüne kadar forumdaki arkadaşlarımın faydasına olacağını düşündüğüm konuları açtım sizden başka da olumsuz görüş belirten olmadı. eğer bu tür uygulamaları gereksiz görüyorsanız. forumda bir anket açalım. arkadaşlar ne derse ona uyarım. görüşünüze de sonuna kadar saygılıyım.

lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti ErTaN06 » 11 Ağu 2007, 15:00

[quote="ahmetva"]arkadaş bırakın şu kopyala-yapıştır konuları... konu açmak için konu açmayın... [/QUOTE]

Arkadaşım bu yazılanları kopyala yapıştır yapmasada kendi yazsaydı ne diyecektin?  Neticede bizlerin bilgilendirilmesi için yazılan yazılar bunlar kopyala yapıştır olmuş, kendisi yazmış benim için farketmez bilgi bilgidir. Saygılar.
ErTaN06
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ertan TEMEL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 Skoda Fabia Special

İleti guvenxoca » 11 Ağu 2007, 15:18

kesinlikle katılıyorum,bu bilgiler bizim için ,aramızda 1 kişi dahi bu bilgilerden faydalanabiliyorsa ne mutlu,kimse bu sitede otmobil yazarı değil,arkadaşlar araştırmaları sonucu faydalı bilgileri bizimle paylaşıyorlar ne var bunda???ona kalırsa forumda elli kere aynı konuyu açıyorlar ona birşey demeli asıl...

bu arada paylaşım için teşekkürler
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 11 Ağu 2007, 16:13

ben baştan sona okudum, beğendimde.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti aytekin041 » 11 Ağu 2007, 16:46

bence çok güzeldi paylaşım için saol anketede gerek yoq sonuç belliClap
aytekin041
CLASSIC
CLASSIC

İleti skoda baba » 19 Ağu 2007, 02:55

feyz almak lazım...emeğine sağlık.

skoda baba
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silverline93 » 19 Ağu 2007, 02:59

önemli olan okuyup diğerleriyle paylaşmak belki bir gün o beğenmediğin bilgiler senin işinede yarayabilir lütfen birbirimizin paylaşım şevkini kırmayalım...
silverline93
Yeni Üye
Yeni Üye

2. El Skoda

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir