Kısmetlisine Satılık Fabia Sadece kısa bir süre için

İkinci el Skoda arıyor yada aracınızı satıyorsanız bu bölüm sizin için.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Kısmetlisine Satılık Fabia Sadece kısa bir süre için

İleti HTP » 24 Arl 2011, 22:47

Arkadaşlar konuyu kısa tutucam. Allah kısmet ederse yeni bir araba düşünüyorum. Astra classic. Oradaki 2. elcilere arabayı yok pahasına vermektense uygun bir fiyata sizlerden birinin almasını istiyorum.
İstediğim fiyat 15.000 tl. En son yapıcagım ise pazarlıksız olmasın diye 14.750'dir bunun ötesinde başka bir fiyat kabul etmiyeceğim. Gerekirsede takas ederim. İlan önümüzdeki 4 gün için geçerlidir.

1.2 htp 2005 (7. ay) Fabia classic. İlk sahibiyiz. Arabada ekstra olarak;
-Sırali LPG sistemi var (Milanano filtreleri yeni değişti enjektörleri temizlendi)
-15" alaşım jantlar ve tekerlekler. (Lastikler kışa girmeden önce değişti)
-Yeni akü
-Yeni eksoz sistemi.(Katalizatör kontrol edildi ve tertemiz ben arkadaşıma söktürüp baktım.)
-Atik skodada ön takım değişti 1250 tl faturası mevcut. (Diskler balatalar rot başları kolları viraj lastikleri vb..)
-Atik Skodada Cruise control takıldı. Faturası mevcut.
-Park sensörleri vardır.
-El yapımı özel spoiler mevcuttur.
-6 haparlör ve orjinal teypten aux girişi.
-Sol çamurluk el kadar bir hasar yüzünden kasko tarafından değişti başka hiçbir değişeni yoktur. Kefiliyim.
-Klima kompresörü çalışmıyor. Değişmesi gerekiyor. Bu fiyat üzerinden alıcak arkadaş kardan biraz zarar edicek.

Daha sayamadığım bir çok özelliği var bakımlarını asla atlamadım. Üzerinde tam sentetik yağ vardır. Özel bosh Lpg bujileri daha geçen hafta taktım.

Kilometresi an itibari ile 168.000'de geçen sene 99.000'de debriyajını değiştirdim. Aeşleme bobinlerini değiştirdim. Genelde uzun yol yaptım. eğer hesaplarsam bu araba en fazla 35.000 km şehiriçinde yapmıştır.

Son fiyat 14.750. Telefonum 05325943018 başka bir yerde ilan yoktur. Siteden arayan arkadaşlarımın telefonlarını beklerim.

Eklentiler
kısmetlisine.jpg
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti mustklc » 25 Arl 2011, 11:50

astra classic çok kötü ya. arkadaş sıfır almış sağından solundan ses geliyor. 1.3 cdti motor. gitmiyor.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti murat11h1 » 25 Arl 2011, 13:26

Bence araç kesinlikle sizin gibi aracını seven ve bakımı yapan birilerinden alınmalı.Hayırlı Satışlar.
Dünyada araç mı kalmadı da opel düşünüyorsun kardeş?
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Murat
Nereden: Çorum
Arabanız: Fabia 2005 101Hp Special

İleti HTP » 25 Arl 2011, 14:23

Sizlerde haklısınızdır mutlaka ama birde şu yönden bakın. Skoda artık çok pahalı octavia classic dizele neeredeyse 50.000 fiyat koymuşlar. Ben boş bir araba alıcam ve üzerine bir sürü para harcayıp istediğim bir araba haline getircem derken birsürü emek ve zaman. astra öteden beri hoşuma giden bir araba hemde tek donanım seviyesi var oldukçada donanımlı bir araba sanırım Fabia'dan sonra beni üzmeyecektir.
HTP
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 25 Arl 2011, 17:03

Klima kopresörü ucuz, 200-300 e garantili çıkmalar var, alacak kişi için bu sorun olmamalı... ;)
Hayırlı satışlar, umarım daha iyisini alırsın...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti HTP » 25 Arl 2011, 21:39

Teşekkür ederim Engin, güzel dilekler hepimiz için geçerli. Yarın ben çalışıyorum babam sağolsun sabahleyin bu işle ilgilenmek için bayiye gidecek. Benim arabayı artık kaça saydırırsak. Ben buradan birine gitmesini istedim ama sanırım yarın arabayı almak için anlaşırsak bu mümkün olmayacak. Şimdi geriye birtek sedan mı hatchback mi arasındaki kararsızlığım var arada yaklaşık olarak 3700 tl fiyat farkı var bundan dolayı yine hatchback olucak galiba. Malum para kolay kazanılmıyor ucu ucuna hesaplar yaptım. İnşallah hayırlısı olsun.
HTP
CLASSIC
CLASSIC

İleti HTP » 03 Oca 2012, 17:47

Arkadaşlar arabayı geçen hafta pazar günü opel bayisine teslim ettim. Arabayı verdiğimde 169.000 km'de ve klima hariç sorunsuz durumdaydı. Arabayı verirken üzülmedim değil içinde öyle çok yaşanmışlıklar bıraktı ki geride bunlar bile en büyük kar ve mutluluk oldular benim için. En güzel tarafı ise Allaha çok şükür acı hatıralar bırakmadık geride.
Yeni sahibi inşallah benim gibi arabasına bakar ve uzun yıllar mutlu biner. Torpidodaki saklı göze tüm faturalarını bıraktım ve gelecekte yapılacak periyodik bakım kilometrelerini yazdım. İnşallah arabanın kilometresiyle oynayıp arabayı öyle satmazlar. Eğer öyle birşey olursa yetkili servis faturalarda ismim ve telefonum var beni mutlaka yeni sahibi arayacaktır.
Uzun lafın kısası skoda fabia 1.2 ile ilgili deneyimlerim çok olumluydu fiyatına göre ummadığım bir fayda fiyat performansı gösterdi. Ufak tefek masraflar dışında ekstra süpriz olarak kabul edebileceğim hiçbir sorun yaşamadım. (klima hariç, oda radyatör sökülürken gazının boşalmasından ve yeni dry takılmamasından kaynakladı diye düşünüyorum.) Benzinli olarak 38.000 km kullandım geri kalan tüm kilometreler boyunca LPG ile yol aldım. Toplamda 130.000 kilometreden fazla gazlı olarak kullandığım arabam ilk aldığımda nasıl çalışıyorsa en son günde motor sesi aynı ve sorunsuzdu.
İnşallah yeni arabamda güzel ve mutlu günlere gebedir yıllarca sorunsuz binmek nasip olur.
HTP
CLASSIC
CLASSIC

İleti erginbkr » 03 Oca 2012, 18:18

hayırlısı olsun kardeş...kazasız belasız binmen dileğiyle...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti abrek » 03 Oca 2012, 23:58

hayırlısı olsun hocam yeni arabanızla kazasız belasız sürüşler inş
Kullanıcı avatarı
abrek
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EMİN KAYA
Nereden: Düzce
Arabanız: FABİA TDI CLASIC

İleti mustklc » 04 Oca 2012, 15:49

hayırlı olsun. kaça saydılar arabanı?
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti MyVipTeacher » 04 Oca 2012, 23:51

bu konuyu kapatamaz mıyız; resmi gördükçe içim gidiyo :(
bu km'de böyle Fabia; İbrahim Çakır'ı elinden öpmek lazım.
Kullanıcı avatarı
MyVipTeacher
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ozan Hoca

İleti HTP » 05 Oca 2012, 14:45

Hocam teşekkür ederim. Arabayı bir de yakından görmeliydiniz. Fotografta boyut küçük ve yolda çekmiştim. Arabanın boyasında kılcal çizik dahi yoktu. Kardeşim öğrencilik yıllarında özel bir firmada profesyonel detailing yapmıştı egzotik arabalara. Benim arabada birkaç ay önce uygulamıştık kendi malzemeleriyle harika bir sonuç çıkarmıştı. Dış görünümü sıfırdan farksızdı tabii yıllar içinde olan küçük çizikler ve noktasal göçükleri saymassanız. İnşallah sizde gönlünüzdeki temiz fabiayı bulursunuz.
Bu arada fotografta araba 99.000 km civarlarındaydı bundan bir seneden fazla bir zaman önce (15 ay olmuştur herhalde) geçen seneden bu yana inanılmaz uzun yolculuklar yaptım. Hatta servis kayıtlarına bakmıştım geçen mayıs ayından bu yana 60000 km yol yapmışım satana kadar. Neredeyse araba sırtından inmeden. Arabanın kilometresi tabiki çok önemli ama bakımlarını aksatmadan binilirse birçok marka uzun yıllar binilebilir diye düşünüyorum.
HTP
CLASSIC
CLASSIC

İleti SARACOGLU » 05 Oca 2012, 15:03

2. Elde bayiler arabayı öldürür
resimdeki aracı tahminimce 12-12500 e saymışlardır diye tahmin ediyorum
bence astra çok doğru bir seçim babamda 2002 g kasa var.
o arabadan inip megan 2 ye mareaya yani sınıfındaki araçlara biniyorum şirkette linea megane kullanıyorum
2002 astra farkını ortaya koyuyor.
hele yeni kasa dahada güzel bir araç
kazasız belasız sürüşler kardeş
SARACOGLU
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: abdurrahman saraçoğlu
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: fabia 1.4 16v elegance

İleti HTP » 05 Oca 2012, 15:16

Evet dediğiniz doğru o fiyatları veriyorlar. Kasko bedelide öyle gözüküyordu. Bayrampaşa odakta arabaya 12.500 bedel biçtiler vermem dedim oradan Atik skodayı aramışlardı, sanırımAtik iyi bir referans verdi. Uzun lafı kısası araba 13.000 tl gibi bir fiyata gitti isteseydim üzerindeki jantları Cruise control vb. gibi parçalarını alabilirdim ve bunları nakte çevirebilirdim ama gerek görmedim. Zaten verdikleri fiyat arabanın exstralarını içermiyordu onları keyfe keder ben eklemiştim. Bayiden alacak yeni sahibi bunlara para vermesin benim hediyem olsun diye geçirdim içimden. Yeni araba almanın nasıl birşey olduğunu bilirim ben özenerek yıllar içinde ekledim birçok exstra özelliği ama herşey para değil birini mutlu etme fikri bile insana daha büyük bir haz veriyor.
Bundan önce bende astranın F ve G kasalarını tecrübe ettim uzun yollarda kullandım. Her yönden güzel arabalardır. Özellikle yola tutunmaları ve verdiği sürüş zevki çok güzeldi astra'nın. G kasası ise ayrıca takdire şayan bir araba bir arkadaşımda var kilometresi şu aralar 300.000 olmalı geçen sene bindiğimde 280 bin civarındaydı ve hala taş gibiydi söylediğine göre hiç motor yapılmamış. Bakalım H kasasını ilk kez test edicem. Bu cumaya yetiştirebilirlerse tabii :))
HTP
CLASSIC
CLASSIC

İleti SARACOGLU » 05 Oca 2012, 15:42

hocam g kasanın daha kaliteli oldugunu söylüyorlar
bende diyorumki, hiç bir marka bir önce çıkardığı versiyondan daha kötüsünü cıkarırmı hani 97-98 corollacılar aracını bulunmaz hint kumaşı sanırlar ya:) onun gibi. sorsanız yeni kasa corolladan daha çok överler. malesef böyle bir toplumuz şehir efsanelerine cok inanıyoruz. şimdi siz dediniz araç 13 bine gitti diye bunu sonradan duyan yakınlarınız derki tühya ucuz gitmiş bize niye söylemediniz biz alırdık kaçırdık v.s v.s iş almaya gelince kimse düşünmez. zaten bunlar mazide kalmış ama emin olun siz bir gömlek değil 3 gömlek birden değiştirmissiniz
SARACOGLU
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: abdurrahman saraçoğlu
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: fabia 1.4 16v elegance

İleti HTP » 05 Oca 2012, 17:24

Teşekkür ederim. Bende bu fikre katılıyorum. Bazı forumlarda bilgiden çok şehir efsaneleri dolaşıyor kimine çok gülüyorum beni eğlendiriyor. Ama nihayetinde böyle bir toplumuz her konuda fikir beyan etmeyi seviyoruz buda bizi biz yapıyor galiba bu noktada değerli bilgiler değerli fikirler aradan kolayca sıyrılabiliyor ve bunlardan istifade etmiş oluyoruz.
Arabanın fiyatına gelince evet mutlaka öyle söyleyeceklerdir ama derler ya biz yolumuza devam edicez. Yeni araba ile ilgili fikirlerin için teşekkür ederim. Ailecek yada arkadaşlarla binince sunacağı alan ve konfor konusunda eminim geri kalanıda tecrübe ederek görücez artık.
HTP
CLASSIC
CLASSIC

İleti MyVipTeacher » 06 Oca 2012, 00:35

SARACOGLU yazdı:hocam g kasanın daha kaliteli oldugunu söylüyorlar
bende diyorumki, hiç bir marka bir önce çıkardığı versiyondan daha kötüsünü cıkarırmı hani 97-98 corollacılar aracını bulunmaz hint kumaşı sanırlar ya:) onun gibi. sorsanız yeni kasa corolladan daha çok överler. malesef böyle bir toplumuz şehir efsanelerine cok inanıyoruz. şimdi siz dediniz araç 13 bine gitti diye bunu sonradan duyan yakınlarınız derki tühya ucuz gitmiş bize niye söylemediniz biz alırdık kaçırdık v.s v.s iş almaya gelince kimse düşünmez. zaten bunlar mazide kalmış ama emin olun siz bir gömlek değil 3 gömlek birden değiştirmissiniz

Walla ben bugüne kadar hep 100.000 km altı araba bakan biri olmama rağmen o fiyata arabayı görmeye gelirdim.
ama bu kadar iyi niyetli biri olan İbrahim Bey'den Avrupa yakasında servis ve bakım konusunda destek alabilirim diye düşünüyorum.
Zira pazartesi ben de yeniden Fabia'lı oluyorum kısmetse
Kullanıcı avatarı
MyVipTeacher
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ozan Hoca

İleti HTP » 06 Oca 2012, 09:27

Tabiki memnuniyetle elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
HTP
CLASSIC
CLASSIC

2. El Skoda

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir