2004 Fabiamı sattım üzgünüm :/

İkinci el Skoda arıyor yada aracınızı satıyorsanız bu bölüm sizin için.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2004 Fabiamı sattım üzgünüm :/

İleti emre14 » 02 Tem 2012, 20:11

Bi aralar arabayı satmayı düşündüğümüzü hatta bir pazarlıktan 250 lira için vazgeçtiğimizi söylemiştim. Tam olarak satmaya hala niyetimiz yoktu ancak bugün babam sağolsun benim istanbulda olmamamı fırsat bilerek gelen bi abimize vermiş arabayı. Normalde bende duruyordu Odtüde okuyorum ben ankarada. sene sonunda eve götürmüştüm arabayı Ancak yaz okuluna kalmam yüzünden dün ankaraya geldim. Hatta otobüsün servisinin kalktığı yere kadar arabayla gittik ve ayrılırken babama arabaya iyi bak dedim benim gibi iki-üç günde her tarafını sil temizle dedim. Babamda sağolsun ilk fırsatta vermiş bugün arabayı. Hayırlısı olsun diyelim artık. 2004 fabia 1.4 tdi idi aracım 101.300 km de ve sağ arka kapı değişik sağ arka çamurlukta boyalıydı. 17.500 e gitmiş belki fikir edinirsiniz buradan.
Bu da aldıktan bir hafta sonra sizlerle paylaştığım linki; http://www.skodam.com/fabia-6y/ben-de-artik-aranizdayim-fabia-1-4-tdi-special-t27973.html

emre14
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Yunus Emre İpek
Nereden: Ankara
Arabanız: vw bora 2000 1.6 comfortline

İleti hakanerdogan » 02 Tem 2012, 21:15

Peder bey satışı yapabildiğine göre araba onun :)

Duygusala gerek yok boşver gitsin, altı üstü hepsi metal yığını. Hayırlısı olsun ilerde daha iyilerine binersiniz :)
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti emre14 » 02 Tem 2012, 23:25

Öyle duygusala gerek yok haklısınız da benim ilk arabam olduğu için üzüldüm sadece ilk uzun yoluma çıktığım vs. :) araba onun üstüne orası öyle de aldığımızdan beri 4500 km yaptık en fazla 150 km sini o yapmıştır geri kalanı hep bendeydi:) inşallah babamla aramızda bir sıfır araç muhabbeti döndü bugün bakalım artık nasip kısmet. İnşallah sende daha iyilerine binersin abicim sağolasın :)
emre14
CLASSIC
CLASSIC

İleti mustklc » 03 Tem 2012, 08:21

4500 km mi? ben ayda 5000den fazla yapiyorum. sen bu araca bu kadar baglandiysan benim arabanin icinde yatmam lazim
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti hakanerdogan » 03 Tem 2012, 10:41

Valla bizde de durum farklı, otomobilden sıkıldım ve bir motorsiklet aldım, en azından yazın içinin hamam gibi sıcağını, klimasının çarpma derdini falan çekmiyorum, trafikte beklemiyorum aralardan vın :)

Bi tek sigara içip müzik dinleyemiyorum o kötü :)

Yani çok süper şeyler değiller boşver, daha güzel şeyler de var hayatta :) Mesela iki teker bir Honda gibi :lol: :lol:

Arabamla 111.000 km bizzat yaptım, ilk sahibiyim, 200'e oturttum yeri geldi her gün, baydı. Dün motorumla ilk defa bi çılgınlık yaptım ve 160 km/s hıza kadar çıktım :lol: Uçaktan atlamak gibi, 280-300 giden litreliklerin üstünde neler yaşıyorlar acaba :) paçadan giren rüzgar boynunuzdan çıkıyor, o ses, apış arandakı strok... Namusun gibi :)

Mesela hiç birisini aşık olduğun bi Fabia'da yaşamadım :) Boşver gitsin.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hetepe » 03 Tem 2012, 14:18

Gençlik yıllarımda ilk 1-2 arabaya ben de bağlanmıştım, baktım sonu yok, salladım gitti hepsini...
şimdiki artık baydı, 7 seneyi devirdik, yapıştı kaldı üstüme keranacı...Bakalım, polo gti gibi spor tip bişeye geçme kaşıntısı başladı inceden...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti skodkuzum » 03 Tem 2012, 15:00

gecmıs olsun her seyın ılkı unutulmaz alana gule gule kullan demekten baska bır sey gelmez..........
skodkuzum
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: huseyın
Nereden: Kırşehir
Arabanız: skoda fabıa

İleti yonetici » 03 Tem 2012, 15:06

hakanerdogan yazdı:Dün motorumla ilk defa bi çılgınlık yaptım ve 160 km/s hıza kadar çıktım :lol: Uçaktan atlamak gibi, 280-300 giden litreliklerin üstünde neler yaşıyorlar acaba :) paçadan giren rüzgar boynunuzdan çıkıyor, o ses, apış arandakı strok... Namusun gibi :)

Tamam zehir vücuda yayılmış bu bünye iflah olmaz artık :D
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti hakanerdogan » 03 Tem 2012, 17:37

? yazdı:
hakanerdogan yazdı:Dün motorumla ilk defa bi çılgınlık yaptım ve 160 km/s hıza kadar çıktım :lol: Uçaktan atlamak gibi, 280-300 giden litreliklerin üstünde neler yaşıyorlar acaba :) paçadan giren rüzgar boynunuzdan çıkıyor, o ses, apış arandakı strok... Namusun gibi :)

Tamam zehir vücuda yayılmış bu bünye iflah olmaz artık :D

Durum farksız, aynen öyle. Seneye ölmez sağ kalırsak 600RR mı alsam yoksa cidden ölürüm bi cruiser mı alsam onu düşünüyorum :)
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti eengineer » 11 Tem 2012, 14:16

Arkadaşlar Merhaba,

Yukarıda bahsi geçen Emre Bey'in aracını ben aldım :) Emre Bey'e ve Babası Turgut Abi'ye teşekkür ederim... Araç gerçekten temiz ama masrafa ihtiyacı var, şimdilik memnunum.. yavaş yavaş masraf edip daha güzel bir hale getirmeyi planlıyorum. aracı aldığım gün İlk iş direksiyonu deri kaplattım, zira araç bayağı güneşte kalmış, yanmış direksiyon..

Kendimi de kısaca tanıtayım, Ömer Faruk, mühendisim, istanbul'da yaşıyorum... önceki aracım seat ibiza favorim ama fabia'yı da seveceğim gibi duruyor...

14" jant araçta çok küçük duruyor, 15" orjinal jantı var mı bu aracın? Birde farlar güneşte yanmış temizletsem işe yarar mı kalıcı olur mu?

Selamlar...
eengineer
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ömer aslanbaş
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Fabia TDI

İleti BaCHeLoR » 11 Tem 2012, 15:01

piyasada var orjinal jant bulabilirsin benim araca jant alamadım alabilseydim satardım size orjinal 15"
BaCHeLoR
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Mersin
Arabanız: Fabia 1.4 Choice 04"

İleti HASSAN » 11 Tem 2012, 15:08

ömer bey forma hoşgeldiniz arabanız hayırlı olsun kazasız belasız kullanın
sorularınıza bilgisi olan arkadaşlar yanıt verecektir
RENORENORENORENO
Kullanıcı avatarı
HASSAN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan
Nereden: İzmir
Arabanız: 1998 GLX FELİCİA

İleti eengineer » 12 Tem 2012, 07:26

BaCHeLoR yazdı:piyasada var orjinal jant bulabilirsin benim araca jant alamadım alabilseydim satardım size orjinal 15"

Bulursan haberleşelim
eengineer
CLASSIC
CLASSIC

İleti emre14 » 12 Tem 2012, 15:18

eengineer yazdı:Arkadaşlar Merhaba,

Yukarıda bahsi geçen Emre Bey'in aracını ben aldım :) Emre Bey'e ve Babası Turgut Abi'ye teşekkür ederim... Araç gerçekten temiz ama masrafa ihtiyacı var, şimdilik memnunum.. yavaş yavaş masraf edip daha güzel bir hale getirmeyi planlıyorum. aracı aldığım gün İlk iş direksiyonu deri kaplattım, zira araç bayağı güneşte kalmış, yanmış direksiyon..

Kendimi de kısaca tanıtayım, Ömer Faruk, mühendisim, istanbul'da yaşıyorum... önceki aracım seat ibiza favorim ama fabia'yı da seveceğim gibi duruyor...

14" jant araçta çok küçük duruyor, 15" orjinal jantı var mı bu aracın? Birde farlar güneşte yanmış temizletsem işe yarar mı kalıcı olur mu?

Selamlar...

Hayırlı olsun Ömer abi o zaman görüşemedik ben orda olmayınca o zamanda demek nasip olmadı şimdi nasipmiş demek ki :) Güle güle kullan Allah kaza bela vermesin inşallah :)
emre14
CLASSIC
CLASSIC

İleti eengineer » 12 Tem 2012, 16:00

[/quote]

Hayırlı olsun Ömer abi o zaman görüşemedik ben orda olmayınca o zamanda demek nasip olmadı şimdi nasipmiş demek ki :) Güle güle kullan Allah kaza bela vermesin inşallah :)[/quote]

Teşekkür ederim kardeşim... çok daha güzelleri tez zamanda senin olsun.. gönlünce bir araç almanız dileğiyle..
eengineer
CLASSIC
CLASSIC

İleti teknikeleman123 » 13 Tem 2012, 10:54

deri kaplattım dediniz . nerede ve ne kadara kaplattınız öğreneblirmyim bende yaptırmak istiyorum. hatta fotolarını koyarsanız daaha mutlu olurum fikir olusur kafamda hayırlı olsun .
teknikeleman123
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: fabia 1.4 tdi

İleti eengineer » 13 Tem 2012, 11:01

teknikeleman123 yazdı:deri kaplattım dediniz . nerede ve ne kadara kaplattınız öğreneblirmyim bende yaptırmak istiyorum. hatta fotolarını koyarsanız daaha mutlu olurum fikir olusur kafamda hayırlı olsun .

ustamın tavisyesi ile Avrupa yakası Esenyurtta bulunan bir döşemeciye yaptırdım... uzun ömürlü olması için suni deri ile yaptık 2 yıl garanti veriyor. 80 lira.. derisi dökülmüş direksiyona göre çok güzel oldu.. fotoğraf çekmeye çalışırım
eengineer
CLASSIC
CLASSIC

2. El Skoda

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir