2003-2005 Skoda Fabia

İkinci el Skoda arıyor yada aracınızı satıyorsanız bu bölüm sizin için.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2003-2005 Skoda Fabia

İleti Tekadam » 15 Tem 2012, 13:11

Selamlar,

Ben üniversite öğencisiyim ağustos ortasında ehliyet alıcağım ve daha sonra skoda fabia almak istiyorum.

2003-2005 model km'si 100.000'i geçmeyen skoda fabia'nın ederi nedir? ABS-KLİMA özellikleri mutlaka olmalı..

Ve 2. el araba nerden alınmalı? Sahibinden.com'dan araştırıyorum başka önericeğiniz mecra var mıdır? Galeriden araba almayı önerir misiniz?

İlkkez araba alacağım için kazık yemek istemem, 2. el araba alırken nelere dikkat etmeliyim?

Bütçem max. 15 bin TL. Başka öneriniz olursa açığım.

Tekadam
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)

İleti hetepe » 15 Tem 2012, 13:37

15 000 e çok kolay bulunamayabilir...Bulunsa da çok temiz olmaz, sahibinden almanız mantıklı olur, galeriden aldığınızda pişman olma olasılığı var, ufak tefek vuruklara kafayı takmayın, km nin fazla olmaması, temiz kullanılmış olması, bakımlarının aksatılmamış olması en önemli unsurlardır...Kolay gelsin...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti MyVipTeacher » 15 Tem 2012, 19:52

15.000 e bence de zor. ABS istiyorsan ozellikle. Ayrica 100.000 olayına da takılma bence 1.000.000 km yapan Fabia gordum. Ben 2. Fabiami kullanıyorum su an. önce sattığım 80.000 deydi. Bu 120.000 de. Çok büyük fark yok. Önemli olan bakımlarının zamanında ve ehil kisiler tarafından yapılmış olmasi. Bakınca arabanın dirilişinden motor sesinden anlaşılır. 2001 Comfort var bende kılmalı. İlanı yok hiçbirlerde düşünürsen görüşelim. Bakımları ve muayenesi Nisan'da yapıldı.
Kullanıcı avatarı
MyVipTeacher
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ozan Hoca
Nereden: İstanbul (Avr.)

İleti Tekadam » 15 Tem 2012, 20:25

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-orjinal-68000-km-de-bu-kadar-temizini-zor-bulursunuz-92829878/detay

Bu satılık ilanına ne dersininiz?

2003 Model 68 binde ve temiz gözüküyor. Nasıl yorumlarsınız? Fiyat olarak 14.750 istiyor ama pazarlıkla 14'e yakın bırakabilir. Fabia'nın piyasası fazla yok fiyattan anlaşılacağı üzere.

1.4 COmfort ama abs hakkında bilgi verilmemiş.

Myvipteacer, en az 2003 model düşünüyorum teşekkürler. Ama bulamazsam size dönüş yaparım satmayı düşünürseniz tekrar görüşürüz.
Tekadam
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)

İleti MyVipTeacher » 15 Tem 2012, 22:07

Üniversite öğrencisiyken ben de ilk arabamı aldım. 93 favorit =) bu araba iyi görünüyo ama bildiğim kadarıyla Comfort'ların hiçbirinde ABS yok. Çapraz fren sistemi var. Bu fiyata bu araba iyi. ama kazasından dolayı olabilir bi emsal daha bulamayabilirsin ve sahibinden.com der ki bi ürün gerçek olamayacak kadar ucuzsa uzak durun. Arayıp kaput boyalı mı işlem görmüş mü bi sor. Bi de sen anadolu yakasındasın, Göztepe köprüsünün orda Seçkin Otomotiv var. Erhan usta bi baksın. Al derse al ( 8 yıldır 3. Skodam ve en güvenilir usta) ama 200 TL civarı bi tespit ücreti alıyo.
Kullanıcı avatarı
MyVipTeacher
CLASSIC
CLASSIC

İleti erginbkr » 16 Tem 2012, 13:12

MyVipTeacher yazdı:Üniversite öğrencisiyken ben de ilk arabamı aldım. 93 favorit =) bu araba iyi görünüyo ama bildiğim kadarıyla Comfort'ların hiçbirinde ABS yok. Çapraz fren sistemi var. Bu fiyata bu araba iyi. ama kazasından dolayı olabilir bi emsal daha bulamayabilirsin ve sahibinden.com der ki bi ürün gerçek olamayacak kadar ucuzsa uzak durun. Arayıp kaput boyalı mı işlem görmüş mü bi sor. Bi de sen anadolu yakasındasın, Göztepe köprüsünün orda Seçkin Otomotiv var. Erhan usta bi baksın. Al derse al ( 8 yıldır 3. Skodam ve en güvenilir usta) ama 200 TL civarı bi tespit ücreti alıyo.

seçkin usta bayağı bi kazıkçıymış üstad...araba alırsan haber ver 30 tlye ekspertiz yaptırtıyım...200 tl nedir...para kolaymı kazanılıyor...:x
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti Bluedays » 16 Tem 2012, 13:25

erginbkr yazdı:
MyVipTeacher yazdı:Üniversite öğrencisiyken ben de ilk arabamı aldım. 93 favorit =) bu araba iyi görünüyo ama bildiğim kadarıyla Comfort'ların hiçbirinde ABS yok. Çapraz fren sistemi var. Bu fiyata bu araba iyi. ama kazasından dolayı olabilir bi emsal daha bulamayabilirsin ve sahibinden.com der ki bi ürün gerçek olamayacak kadar ucuzsa uzak durun. Arayıp kaput boyalı mı işlem görmüş mü bi sor. Bi de sen anadolu yakasındasın, Göztepe köprüsünün orda Seçkin Otomotiv var. Erhan usta bi baksın. Al derse al ( 8 yıldır 3. Skodam ve en güvenilir usta) ama 200 TL civarı bi tespit ücreti alıyo.

seçkin usta bayağı bi kazıkçıymış üstad...araba alırsan haber ver 30 tlye ekspertiz yaptırtıyım...200 tl nedir...para kolaymı kazanılıyor...:x

+1
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti MyVipTeacher » 12 Ekm 2012, 18:28

Zaten para kolay kazanılmadığı için 15.000 - 20.000 TL' yi çöpe atmak istemez kimse. Ayrıca merak ettim nerde bu 30 TL ekspertiz? Yakın zamanda araba alıcam. Sistemleri nasıl? Nelere bakıyolar? Rapor veriyolar mı?
Kullanıcı avatarı
MyVipTeacher
CLASSIC
CLASSIC

İleti betoo » 13 Ekm 2012, 09:52

200 tl ne için alıyor,ayıptır yaa bukadarda olmaz
betoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: çayan aydemir
Nereden: İzmir
Arabanız: 2001 1.4 16 V ELEGANCE

İleti tuzsuz » 13 Ekm 2012, 11:03

yuh artık 200 liraya ekspertiz ücreti mi olur!!! kardeşime alığımız fabiayı almadan önce ustama gittim şu arabaya bi bakalım dedim (satan kişi anahtarı vermedi çünkü söylediğimden başka bir şey çıkmaz dedi) usta sağolsun topladı cihazları aldı bilgisayarı 10-15 km yol gittik servisin arabasıyla. baktı inceledi arabayı cihaza bağladı, deneme sürüşü yaptık vs kaporamızı verdik çıktık geri döndük. ustaya borcum ne diye sorduğumda "ne borcu" dedi illa vereceksen "servisin arabası ne yaktıysa onu ver" dedi. ben de 20 lira verdim çıktım. satan adamın da söylediğinden başka bir şey çıkmadı zaten.
Kullanıcı avatarı
tuzsuz
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: 2005 Fabia special 1,4 101 HP

İleti MyVipTeacher » 13 Ekm 2012, 17:01

ben de öyle yaptırıyorum ama buna Ekspertiz denmiyo; Şans deniyo =) Motor güç kaybını söyledimi ustan sana mesela. Ben de 200 TL'ye yaptıralım demiyorum. 30 TL'ye EKSPERTİZ yapan yerler nerde diye soruyorum.
Kullanıcı avatarı
MyVipTeacher
CLASSIC
CLASSIC

2. El Skoda

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir