2. El Dizel skoda arıyorum

İkinci el Skoda arıyor yada aracınızı satıyorsanız bu bölüm sizin için.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2. El Dizel skoda arıyorum

İleti hakangemini » 01 Arl 2012, 11:58

Bütçem 19.000 TL. 2004 modelden aşağı olmayan dizel skoda arıyorum. Sanırım bu kirtere uyan fabia var. Temiz kullanılmış, düzenli olarak bakımları yaptırılmış 100-110.000 km'yi geçmemiş araç arıyorum. Düzce,Ye çok uzak olmayan yerlere (Kocaeli ,Sakarya, Zonguldak, Bolu, vd.) gidip aracı görebilirim.

Kullanıcı avatarı
hakangemini
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: HB
Nereden: Düzce
Arabanız: 2003 Octavia Business

İleti atonal » 01 Arl 2012, 12:01

Umarım gönlüne göre bulursun bir tane :)
Kullanıcı avatarı
atonal
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: OCTAVIA

İleti hakangemini » 01 Arl 2012, 12:11

Arıyorum, iyi dileklerinize teşekkürler. WV grubun dizel motorları sağlam göründüğünden uygun fiyata bulursam alabilirim.

Alttaki linkteki ilan hakkında bilgisi olan var mıdır?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 7417/detay
Kullanıcı avatarı
hakangemini
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Fabian » 01 Arl 2012, 14:25

Dostum 19.ooo Lira bütçeyle, 110 Bini geçmemiş, en az 2005 model temiz DİZEL fabia bulamazsın diye tahmin ediyorum...

''Temiz'' Fabiaların 2001 benzinlilerine bile 16-17 istiyorlar..Hergün bakıyorum ilanlara..Ki benim eski Fabia perte çıkınca 3-4 tane GÜYA İLK GÜNKÜ GİBİ denilen FABİAlara da bakmaya gittimm...

19.000 liralık 2004 üstü dizel fabialar ilanlarda(fotoğraflarda)şöyle :

Direksiyon soyulmuş, koltukları leş..sigara yanığı, yanıkları var.Havalandırma ızgaraları kırık, döşemeler dalgalanmış, kaporta ve tamponlarda çizikler..

Bunlar buzdağının görünen yüzü..

Motor, enjektörler, direksiyon ve mazot pompası, direksiyon kutusu, egr ve egzoz valfi, baskı balatası, fren disk ve balataları, klima ve kaloriferi vs vs vs vs vs ...

Bunlar da görünmeyen yüzü olarak araç başında ortaya çıkıyor..

Yalova'ya gittim, öğretmenden satılık Fabia'ya bakmaya.. Telefonda : İlk günkü gibi, sigara içilmemiş falan dedi.. Aracın Km'si 60.000'deydi...3-4 Yıllık fotoları koymuş adam ilana !

Ustayla gittim : KM düşürülmüş,en az 170-180 Binden enjektörler kaputa vuruyor sanki ! .. Koltuklara döşeme, direksiyona kılıf takmış ! Koltuk döşemelerinde sigara yanıkları var. Konsol ve kapı içlerindeki tüm plastikler çizik... Direksiyonda 4-5cm boşluk var. Direksiyon pompası ve kutusu arızalı..Daha saymıyorum..

Yine ilana dayanarak gittiğim başka TEMİZ FABİA'da da şase düzeltilmiş, Direksiyon pompası arızalı.. AMA Tramerde kaydı yok !!!

Yani dostum ŞANS işi.. Tanıdık birisi olacak, uygun fiyata verecek falan filan... Özellikle SEAT ve SKODA sahipleri araçlarından memnunlarsa uzun yıllar biniyorlar...Eğer satacaklarsa da memnun oldukları TEMİZ araçlarının HAKKINI istiyorlar..
Mesela 2006 model 100 Binde temiz ,kazasız, değişensiz dizel Fabiası için; 22.ooo, 23.ooo Lira istiyor.. Piyasa Böyle ...Araba herşeyiyle temiz gibidir, mesela DİREKSİYON POMPASI sorunu vardır aracın... kullandığında anlamazsın ilk, tamam dersin anlaşırsın, Notere gidersin alırsın arabayı 19.000' liraya; önce sensörlerden başlar, kutu, keçe, yağ, şu bu 2,3 Bin lira masraf çıkarmasının yanında, canını çıkarır, pişman olursun ! Olur araba 2 haftada 22.bin lira : )
Baskısı ,trigeri, frenleri, lastikleri,muayenesi falan feşmekan... 25.000 Lira olur bir anda !
Umarım gönlüne göre bulursun...
Fabian
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fabian
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Fabia

İleti emre14 » 01 Arl 2012, 20:32

Bulursun abi rahat ol. Ben sattım temmuz ayında 2004 1.4 tdi 101.000deydi 17.500e. O aracıda ben görsem uzak dururum nedenini bilmiyorum. Sevmedim görüntüsünü hiç orjinal gibi gelmedi gözüme.
emre14
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Yunus Emre İpek
Nereden: Ankara
Arabanız: vw bora 2000 1.6 comfortline

İleti emre14 » 02 Arl 2012, 13:54

emre14
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Yunus Emre İpek
Arabanız: vw bora 2000 1.6 comfortline

İleti eengineer » 03 Arl 2012, 08:33

eengineer
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ömer aslanbaş
Arabanız: Fabia TDI

İleti hakangemini » 03 Arl 2012, 13:29

Doğrusu Fabian bir anda gözümü korkuttu. Direksiyon pompasındaki sorunları bu forumda okumuştum. Yazdıkları gayet doyurucu oldu benim için. Kimi araçlar var, dışarıdan güzel görünüyor, karoser-motor sorunu yok, ama içi hor kullanılmış. Koltuklar kirlenmiş, aiınmış, sigara yanığı delikleri vs. Gerçekten iyi bir 2. el araç bulmak şans işi. Hayırlısı diyelim. Ben herkesi kendim gibi iyi niyetli olarak gördüğümden kandırılmam da bazen kolay oluyor. Allah bizi vicdansızların, sahtekarların şerrinden ve hilelerinden korusun.

Linkini verdiğim ilandaki arabada 93.000km değil 198.000km'yi devirmiş (Muayene kayıtlarından çıktı).
Kullanıcı avatarı
hakangemini
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Bluedays » 03 Arl 2012, 13:39

Birazda buna sebep olan bizleriz. Birisi malını değerinden satmak istese hemen çok pahalı deriz, adam ucuza satsa altında bir neden ararız.
Anlayacağınız, temiz araç almak da, satmakda çok zor.
:D
Yinede size tavsiyem, üçe beşe bakmayın, temiz bir araç alın. Yani 18 ise piyasa aracın temizliğine güveniyorsanız, 1.000-1.500 TL fazla verin, bir kez verin.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti Fabian » 03 Arl 2012, 14:16

hakangemini yazdı:Doğrusu Fabian bir anda gözümü korkuttu. Direksiyon pompasındaki sorunları bu forumda okumuştum. Yazdıkları gayet doyurucu oldu benim için. Kimi araçlar var, dışarıdan güzel görünüyor, karoser-motor sorunu yok, ama içi hor kullanılmış. Koltuklar kirlenmiş, aiınmış, sigara yanığı delikleri vs. Gerçekten iyi bir 2. el araç bulmak şans işi. Hayırlısı diyelim. Ben herkesi kendim gibi iyi niyetli olarak gördüğümden kandırılmam da bazen kolay oluyor. Allah bizi vicdansızların, sahtekarların şerrinden ve hilelerinden korusun.

Linkini verdiğim ilandaki arabada 93.000km değil 198.000km'yi devirmiş (Muayene kayıtlarından çıktı).

Hakan kardeş,

Fabia dizel diyorsun..
Araba VW motor,
hem güçlü, hem kaçıyor, hem sağlam ( şase, şanzuman, barlar, kaporta vs), işçilik güzel..
Üstüne üstlük özellikle 70 ve 75 , hatta 80 beygirleri piyasadaki emsal araçlardan az yakıyor bu akaryakıt pahalılığında..
:..
Yani adamın satmak için nedeni olmalı : Ya ev alacak, ya paraya ihtiyacı olacak, ya da model yükseltecek...

Binici birisi böyle bir arabayı neden satmak isteyebilir?
Bulunmaz demiyorum, ama inan ŞANS işi... o paraya dediğin özellikleri bulmak..

Yerinde olsam önce fizibilite yaparım baktığım araçla ilgili : Arabayı Bu fiyata alırsam, bana ne kadar masraf çıkartır ?? diyerek : (KM 'yi göz önünde bulurdurmak şartıyla tabi ki)

Triger, d.daim, Baskı Balata, fren ve balatalar vb değiştirilmiş, Salıncak burçları, yok viraj demir lastiği vbbb , orj. parçalarla yenilenmiş, lastiklerin durumu, Muayenesi ne zaman vs vs vs gibi durumları değerlendiririm.

Triger değişmemişse + 600
Baskı balata kötüyse + 500
frenler titriyorsa + 300
Ön ve Alt Takım + 200
Yağ-filtre +250
4 Lastik +800
Muayene + 170
Klima/Fan/Cam ve Teyp Arızaları/Antifiriz/Şanzıman yağı/Fren hidroliği/Direksiyon Hidroliği vs vs vs daha neler neler : ))

Moralini bozmak gibi olmasın ama insanlar bir de bu masraflar çıkınca arabalarını satmak istiyorlar.. Kâr edecem diye Uygun fiyata alıyorsun temiz bir aracı ama bu bakımlar yapılmamışsa, fatura kabarıyor..

Aman bulursan da bu durumlara dikkat et...
Fabian
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakangemini » 03 Arl 2012, 15:11

Fabian,

Almaya karar verirsem (görmeden karar vermem) zaten servisine görütüp inceletmeden almak büyük risk. Bu riski de alamam. Ustasıyla gelsin diyenlerin ilanlarına da zaten pek sıcak bakamıyorum. Çünkü beraberinde 1 değil bir kaç usta getirmen lazım (kaportacı, boyacı, motor ustası, mekanik ustası) Bunların hepsini tespit edecek usta bulmak zor. Hele onu uzak bir şehire götürmek daha zor. Yetkili serviste ekpertiz yaptırıp sonuçları yazılı olarak da alabiliyorsun. Aslında aracını satmak isteyenler bunu yaptırsa herkes için kolaylık olur. Üzerinden 3-4 ay geçmemişse muteber kabul edilebilir.
Kullanıcı avatarı
hakangemini
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Fabian » 03 Arl 2012, 15:52

Hakan kardeşim,

tabii ki servise veya tanıdığın bir yere götüreceksin ;
İlanda zaten belirtirler : Trigeri yeni değişti, baskı balata yeni değişti, lastikler yeni gibi... Alacağın araç önce bu bakımları yapılmışlardan olsun servise götüreceğin araba...onu demek istiyorum...

Kendim aldım 6 ay önce, araba mekanik anlamda saat gibiydi..Baktırdım. Zaten oturup kullandığında anlıyorsun ( Bi de önceden de Fabia kullanmışsan )

Tamam araba saat gibi ama, trigeri, baskısı, şuyu buyu miadını doldurmaya başlamış. Başın ağrımasın diye değiştiriyorsun mecburen...
bilseydim bu kadar maliyetli olacağını sıfır araba alırdım.. 28.650 'den başlayan fiyatlarla Seat İbiza mesela : )) en azından 100 Bin km'ye kadar rutin bakım yaptırırım...

Ben tecrübe edindim. Bari senin ağzın yanmasın.. 1,5 - 2 lira fazla ver bakımlı araba götür servise, alacaksan ...
Fabian
CLASSIC
CLASSIC

İleti elegance » 03 Arl 2012, 21:01

yerinizde olsam fabia yerine böyle birşey alırdım.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 4337/detay
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti umutgiray » 04 Arl 2012, 10:56

birader kilometre takıntın yoksa ben aracımı satmayı düşünüyorum sahibinden ilan numarası 103121922
Kullanıcı avatarı
umutgiray
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: SALİH TEMİZ
Arabanız: WW Jetta Comfortline 2011 1.6 TDI Ot.

İleti e144552 » 04 Arl 2012, 11:10

elegance yazdı:yerinizde olsam fabia yerine böyle birşey alırdım.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 4337/detay

Üstad, kaçıncı sahibi belli olmayan 190 binde dizel bir araba almak bence kumar oynamaktan farksız olmaz.
Oturman mümkünse ayakta durma, yatman mümkün ise, oturma!
Kullanıcı avatarı
e144552
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: OCTAVIA 1.4 TSI Elegance

İleti hakangemini » 04 Arl 2012, 13:19

Otokontrol 5664 ile ben de ilanı buraya link verdikten sonra kontrol ettim. Araç 193.000 km'de gözüküyor. Belki şu an daha da fazladır. Benim anlamakta zorluk çektiğim aracın km'sinin bir şekilde öğrenilebileceği, hasarı varsa bunun öğrenilebileceğinin tahmin edilmesi, bilinmesine rağmen eksik/hatalı bilgi verilmesi. Bu gibi şeylerin bence ilanda yazılması gerek.

birader kilometre takıntın yoksa ben aracımı satmayı düşünüyorum sahibinden ilan numarası 103121922

Biraz km takıntım var . Mümkünse 100.000-110.000km'den aşağı olmasını tercih ediyorum. Ama araç temiz görünüyor.
Kullanıcı avatarı
hakangemini
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti umutgiray » 04 Arl 2012, 13:21

Biraz km takıntım var . Mümkünse 100.000-110.000km'den aşağı olmasını tercih ediyorum. Ama araç temiz görünüyor.[/quote]

.
araç göründüğü gibi neyse o. arabama her konuda kefilim
Kullanıcı avatarı
umutgiray
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: SALİH TEMİZ
Arabanız: WW Jetta Comfortline 2011 1.6 TDI Ot.

İleti hakangemini » 10 Arl 2012, 13:26

Ben de hayırlısı ise 2006 Palio dizel almaya karar verdim. Anlaştık gibi.
Kullanıcı avatarı
hakangemini
AMBIENTE
AMBIENTE

Sonraki

2. El Skoda

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir