Satılık Fabia 1.2 HTP, Alınık Mitsubishi ASX

İkinci el Skoda arıyor yada aracınızı satıyorsanız bu bölüm sizin için.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Satılık Fabia 1.2 HTP, Alınık Mitsubishi ASX

İleti Henien » 12 Arl 2012, 15:19

fabia 1.2 htp'mi 3 yıl dertsiz tasasız (60 TL'ye mal olan bir direksiyon stresi dışında) kullandıktan sonra artan aile nüfusunu da göze alarak büyük bir araba alma amacıyla araştırmalara başladım. Saatlerce başta forumdonanım olmak üzere bir çok forumu taradım.

Öncelikle ÖTV'si az olduğu dizel olduğu içi çok geniş ve fonksiyonel olduğu için partner tepee zenith almaya karar verdim. Zira ticariydi ve şirket üzerine alınca 8 bin TL kdv'den yırtacaktık. Ancak kdv indrimi falan olmadığını öğrenince, yani fiyat 42 bin olunca araba birden gözümde daha bi' ticarileşti :)

Sonra aynı paraya c-max 1.6 benzinli trend'e baktım. Bayilerde nedense hep titanyum donanımlılar vardı ve çok güzellerdi. Trend ne kadar fark edebilirdi ki... Ta ki bir trend görünceye kadar. Evet genişlikse genişlik ama malzeme kalitesi beni hiç tatmin etmemişti. Üstelik motorunun da PSA olduğunu görünce forumlardaki pejo ve citroen şikayetleri aklıma geldi ve soğudum. Kardeşmin de telkinleriyle vazgeçtim.

Allahtan sadece telkin değil maddi destek de veren/verebilen bir kardeşim var. Onun da desteğiyle madem bu kadar çıktık, gidelim verso alalım, 4-5 sene dertsiz tasasız kullanırız dedik. Fakat artık şanssızlık mı dersiniz, nasipsizlik mi dersiniz Türkiye'de bir tane bile sıfır verso bulamadık. Toyota merkezi bile aradım, hani Hakkaride var deseler Ankara'dan kalkıp Hakkariye gidecem. Yok arkadaş.

Bu arada reklamlarda indirim olduğunu duyunca zaten dış tasarımını beğendiğim Qashqai'ye bakmaya gittim. İç tasarımı dışı kadar başarılı değil. Bi Alex değil yani :) ama yine de idare ederdi. Lakin arka koltuğu iki kişiye göre ayarlanmış, orta kısmı yüksekti. Benim 3 civciv hayatta rahat edemezdi arkada. Bir de 51 bin olduğunu gördüğüm ve ulan alıyoruz madem içimize sinsin verelim 51 bin diye gittiğim modelim 16 jant olduğu, aslında böyle bir arabanın hiç satılmadığını, satışta olanın ise 17 jant ve 53 bin olduğunu öğrenince, yazın babama micra aldığımız ve çok da memnun olduğumuz Nissan'a gıcık oldum.

Mesele anlaşılmıştı sıfır araba alamayacaktım. 40-45 arası geniş ne alabilirim diye döndüm yine sahibinden'e. Bir kaç gel gitten sonra ASX'de karar kıldım. (2 yıl önce forumda dobloya benzeterek sahiplerini kızdırdığım yetiye bile alıcı gözü ile baktım, ama ne yazık ki hala dobloya benziyor :D ) Netice olarak linkteki araca müşteri olduk. (Arabanın sıfırı 55.500, üzerindeki navi-geri görüş kamerası dokunmatik sistem montaj dahil 2.000, diğer ıvır zıvırla aynısını sıfır almak istesem 57-58 falan yani) ASX hakkındaki bilgi ve tecrübeleriniz ile ilandaki araba hakkındaki yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-a ... 419/detay/

Tabi Allah nasip eder de bir ASX alabilirsem kendi arabam da satılık. Ankara'da buluşmalara gelenler arabamı da sahibini de bilirler. Bir fiyat belirlemedim henüz. Almayı düşünen olursa tekliflere açığım. İşin kompetanlarının da fiyat önerilerini dikkate alacağım tabi ki.

Fabia 1.2 HTP 85 bin km sağ arka çamurlukta 30-40 cm'lik bir boya var başka bir boyası yok. değişeni yok. Bir iki de resim koyayım yorumlarınızı bekleyeyim.

Bu arada biraz uzun bir hikaye olmuş galiba. Sabrınız için teşekkür ederim.

Eklentiler
fabia4.jpg
fabia3.jpg
fabia2.jpg
fabia1.jpg
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Nereden: Ankara
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti eengineer » 12 Arl 2012, 15:29

okuması bayağı eğlenceli idi :) hayırlı olsun, ama bu zamanda benzinli araç almak için umarım iyi düşünmüşsünüzdür. Bu paralara otomatik dizel, 0 km Caddy'de düşünülebilir. dizel candır, 45-50 aralığına çıktıktan sonra güzel bir dizel araç alınabilir sanıyorum.
eengineer
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ömer aslanbaş
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Fabia TDI

İleti agros » 12 Arl 2012, 18:06

2 hafta önce toyota servisine gittiğimde antalyada ki bayi de verso vardı. hatta kızım baba bundan alalım dedide bende nerdeee dedimdi. bilginize.
Kullanıcı avatarı
agros
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: 2011 Toyota Corolla 1.33 Comfort Dual VVT-i

İleti Henien » 12 Arl 2012, 20:39

eengineer yazdı:okuması bayağı eğlenceli idi :) hayırlı olsun, ama bu zamanda benzinli araç almak için umarım iyi düşünmüşsünüzdür. Bu paralara otomatik dizel, 0 km Caddy'de düşünülebilir. dizel candır, 45-50 aralığına çıktıktan sonra güzel bir dizel araç alınabilir sanıyorum.

lpg ile ilgli mocan diye bir brc bayi hakkında okuduklarımdan lpg'nin en iyi seçenek olduğuna karar verdim. Dizelde ikinci ele kesinlikle girmem zaten.

agros yazdı:2 hafta önce toyota servisine gittiğimde antalyada ki bayi de verso vardı. hatta kızım baba bundan alalım dedide bende nerdeee dedimdi. bilginize.

asx hakkında okuduklarımdan sonra mpv'yi bir sonraki araba olarak düşünmeye karar verdim. Ama bilgi için teşekkür ederim. Gerçi kesin satılmıştır zaten.
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Henien » 15 Arl 2012, 20:33

Yorum yapma zahmetine katlanan tüm forumdaşlara teşekkür ederim, özellikle Ankaralı skodacılar sağolsunlar. 14.12.12 itibariyle 2011 model 17.000 km'de ASX İnvite aldım. Yaklaşık 1000 km kullandım ve çok memnun kaldım.

Fabia'm hala satılık. İlgilenenlere duyurulur.

Sahibinden klişeleri ; :)
(Evin ikinci arabası, araç fazlalığından satıyoruz )
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti forman37 » 16 Arl 2012, 12:32

paranın gozu kör olsun :D hayırlı olsun :D
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti archiles » 16 Arl 2012, 13:03

KARDEŞ HAYIRLI OLSUN ASX İ KAÇA ALDIGINI SORABİLİRMİYİM
archiles
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: necdet
Nereden: Batman
Arabanız: fabia

İleti kispest » 16 Arl 2012, 13:40

Daha cuma günü Hacettepe Üniversitesi Hastanesi'nin otopark çıkışında gördüm siyah bir Mitsubishi ASX. Çok hoşuma gitmişti. Belki de sizinkidir. :)

Hayırlı olsun, Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Enes
Arabanız: Skoda Fabia (2005) 1.4 Special 101 HP

İleti hakanerdogan » 16 Arl 2012, 13:50

Üzerindeki 1.6 MIVEC makineyi Lancer'da bir hafta boyunca kullandım, güzeldi.

Hayırlı olsun abi :)
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti mustklc » 16 Arl 2012, 15:58

verso 1.6 benzinli ve qashqai 1.5 dci kullandım. ikisi de vasattı. ama asx çok övüyorlar. güle güle binin
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti Henien » 16 Arl 2012, 18:22

Tüm iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. 2012 ocak trafiğe çıkışlı 2011 model 17.000 km gri invite, geri görüş kamerası navigasyon vs eklenmiş. 46.200'e aldık. Multimedya bulunmayan yaşı ve km'si biraz daha yüksek daha ucuza vardı ama nasip buymuş. Artık mitsu forumuna paylaşımlar. :)

Ama bahardaki Ankara buluşmasına mutlaka katılmak istiyorum. Artık Selçuk mu ayarlar, Hakan mı ayarlar, Engin mi ayarlar... Bana da bir telefon edersiniz.
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti onurson » 17 Arl 2012, 09:01

Abi hayırlı olsun..
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

İleti Bluedays » 17 Arl 2012, 11:57

Hayırlı uğurlu olsun. Allah güle güle binmenizi nasip eder inşallah.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti T.T. » 17 Arl 2012, 15:16

Fabia 1.2 htp' den sonra ASX bayağı bi çağ atlamış oldun. Darısı başımıza...
Kullanıcı avatarı
T.T.
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Skoda Fabia 2004 1.2 47 Kw Kit : Lovato EasyFast

İleti Henien » 17 Arl 2012, 19:00

T.T. yazdı:Fabia 1.2 htp' den sonra ASX bayağı bi çağ atlamış oldun. Darısı başımıza...

Valla öyle oldu. 4 günlük izlenimlerim ; kesinlikle geniş, konforlu ve kaliteli bir araba. Allah gönlüne göre versin, ben invite aldım, sen de intense alasın.

Bluedays yazdı:Hayırlı uğurlu olsun. Allah güle güle binmenizi nasip eder inşallah.

onurson yazdı:Abi hayırlı olsun..

Teşekkür ederim Onur sağolasın Selçuk. Yukarıda dediğim gibi, buluşmada bana haber vermezlik etmeyesiniz
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

2. El Skoda

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir