2005 fabiamı satıyorum.

İkinci el Skoda arıyor yada aracınızı satıyorsanız bu bölüm sizin için.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2005 fabiamı satıyorum.

İleti electro_tayfun » 30 Ekm 2014, 07:52

Öncelikle herkeze merhabalar.

Daha önce 2001 feliciam vardı şimdide fabia1 49000 binden 79 bine kadar kullanmakta olduğum aracımı fabia2 almak için keyfe keder satıyorum.Skoda yolunda devam ediyoruz gönül 2015 tanıtıma çıkan fabiayı almak ama bütçe meselesi.

60 bin bakımları sertepe oto skoda servisinde yaptırılmıştır.

lpg 10 bin km önce takılmış olup işletilmiştir.2016 yılı 5. aya kadar aracın muayenesi vardır.lpg de 2014 yılı 5.ayda takıldı.yani 5 aylık.
motorunda yürüyeninde bir sıkıntı yoktur 20 ekimde yağ filtre değişimleri en disk ve balatalar ve komple bakımı yapılmıştır.toplamda 700 tl civarında bakım yaptırdım.
koltuk kılıfı değişeli bir hafta oldu 100 tl lik kılıf taktırdım.aracta kendi yapmış oldugum double dın teyp ve geri görüş kamerası ve kenwood hoparlörler vardır. Bunların montajını kendim yaptım. Mugen rüzgarlık vw bora kolçağı çinden getirttiğim benzin depo kapağı gibi aksesuarları mevcut.
yedek olarak 2 adet kış lastiği mevcut
Direksiyondaki deriyi ben kendim diktim kronik direksiyon soyulmasını siteden duydugum için önlem amaçlı diktim.Normalde direksiyonun kendisinde sadece alt kısmında 1-2 cm lik kısım hafif soyulmaya başlamıştı.
Havalandırma ızgaraları da kronik biliyorsunuz bunun içinde orta kısmı tamir ettim yanlardakiler kötü durumda oldugu için iç kısmını çalışacak sekilde ayarladım.Yani yön ve acma kapama yapıyor dışına da resimlerde gördüğünüz gibi koruma yaptım.
Aracı çorumda pejo servisinde expertize sokarak almıştım.
Önceki sahibinde tümü evinin garajında olmak üzre sağ çamurluğu bahçetellerine taktırdığından değiştirmiş.Başka değişeni yok.Hasar kaydı bulunmuyor. Boya olarakta sağ marşpiyeldeki sürtme kaynaklı lokal macunsuz dedikleri boya vardır.expertiz bu şekilde söyledi. diğer kısımlarında boya yoktur.Kazası ve kaza kaydı yoktur.Tampon kenarlarında eski sahibinden boyada olan sürtme izleri vardır.
Km de aracım trabzondan 4 kişi yüklü geldiğimde ortalama 140 km hızla 21 kuruş yakmıştı. Normal kullanımda 18 ila 22 kuruş arasında bir yakıt yakıyor.Lpg yide montaj önemli oldugu için bursa merkezde taktırdım.Çekişinde gidişinde bir sıkıntı yoktur.
İlgilenen arkadaşlar aşağıdaki linkten ulaşabilir.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 911/detay/

electro_tayfun
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: tayfun gedikli
Nereden: Bursa
Arabanız: fabia 1.2 htp

İleti chemistanbul » 30 Ekm 2014, 09:59

hayırlısı olsun inşaallah.hayırlı satışlar
chemistanbul
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ahmet
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2006 Fabia Sedan 1,4 tdi ambiante

İleti electro_tayfun » 30 Ekm 2014, 10:22

chemistanbul yazdı:hayırlısı olsun inşaallah.hayırlı satışlar

Tesekkürler herseyin hayırlısı tabi maalesef ekonomik olarak en bastan istediğim fabia2 ye felicia fabia1 sıralaması ile ilerleyebiliyorum skodayı bilse insanlar reno fıata binmez enişte arkadas derken çevremde 3 arkadas fabia olduk :-)
electro_tayfun
CLASSIC
CLASSIC

İleti selim54 » 30 Ekm 2014, 14:48

Merhaba Tayfun Bey,

Bende 2005 Fabia sahibiyim.Aracıma Double teyp taktırmak istiyorum sizde aracınıza taktırmışsınız.
Markası nedir,Özellikleri nelerdir ve önerirmisiniz bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

Şimdiden Teşekkür Ederim
selim54
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Selim ULUCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: Fabia 2005

İleti electro_tayfun » 30 Ekm 2014, 15:06

merhabalar

ben elektronik otomasyonla uğraştıgım için ustalarada güvenmediğimden kendim pranha marka double dın alıp takmıştım 1.5 yıl önce 400 tl ye şuanda sanırım navitechlerde 500 tl civarı var.
ilk olarak double teyp çıtası almanız gerekio ben sadece gittigidiyorda bulmuştum 40 tl ye yakın birşeydi ve tırnakları tam uymuyor iç kısımda kalan onları kesmeniz gerekebilir sonrasında double teypler genelde aynı ölçülerde oluyor geri vites baglantısı yapmak istiyorsanızda geri vitesten artı 12volt getirmeniz gerekiyor bu şekilde teyp kapalıda olsa ekranda aracın arkasını gösteriyor.aracın satış ilanındaki resimlerde teyp görüntüsü mevcut görüntüsü.Çok mu kaliteli teyp diceksiniz yani 2000 tl lik lerle karsılastırılamaz ama film müzik hesap makinası oyun radyo tv tuner takılımı navigasyon gibi bayagı özellikleri var fiyat bazında düşünürsek beklentiniz amfi bulunan tesisata yakın değilse sizlere yeterli olacaktır.ben arkadasımın aracı ve kendime bu modeli almıştım.Navigasyon konusunda da idare edecek tipte bazen yavaş kalabiliyor adres bulmada

bendeki double bu şekilde
http://www.hepsiburada.com/liste/piranh ... d=60001687

birde şöyle bir çerçeve almanız gerekecek;
http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-m ... -122929281

selim54 yazdı:Merhaba Tayfun Bey,

Bende 2005 Fabia sahibiyim.Aracıma Double teyp taktırmak istiyorum sizde aracınıza taktırmışsınız.
Markası nedir,Özellikleri nelerdir ve önerirmisiniz bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

Şimdiden Teşekkür Ederim
electro_tayfun
CLASSIC
CLASSIC

İleti selim54 » 31 Ekm 2014, 10:49

electro_tayfun yazdı:merhabalar

ben elektronik otomasyonla uğraştıgım için ustalarada güvenmediğimden kendim pranha marka double dın alıp takmıştım 1.5 yıl önce 400 tl ye şuanda sanırım navitechlerde 500 tl civarı var.
ilk olarak double teyp çıtası almanız gerekio ben sadece gittigidiyorda bulmuştum 40 tl ye yakın birşeydi ve tırnakları tam uymuyor iç kısımda kalan onları kesmeniz gerekebilir sonrasında double teypler genelde aynı ölçülerde oluyor geri vites baglantısı yapmak istiyorsanızda geri vitesten artı 12volt getirmeniz gerekiyor bu şekilde teyp kapalıda olsa ekranda aracın arkasını gösteriyor.aracın satış ilanındaki resimlerde teyp görüntüsü mevcut görüntüsü.Çok mu kaliteli teyp diceksiniz yani 2000 tl lik lerle karsılastırılamaz ama film müzik hesap makinası oyun radyo tv tuner takılımı navigasyon gibi bayagı özellikleri var fiyat bazında düşünürsek beklentiniz amfi bulunan tesisata yakın değilse sizlere yeterli olacaktır.ben arkadasımın aracı ve kendime bu modeli almıştım.Navigasyon konusunda da idare edecek tipte bazen yavaş kalabiliyor adres bulmada

bendeki double bu şekilde
http://www.hepsiburada.com/liste/piranh ... d=60001687

birde şöyle bir çerçeve almanız gerekecek;
http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-m ... -122929281

selim54 yazdı:Merhaba Tayfun Bey,

Şimdiden Teşekkür Ederim

İlgi ve Alakanız için teşekkür ederim.
selim54
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Selim ULUCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: Fabia 2005

İleti fabıa34 » 31 Ekm 2014, 12:02

bende fabiama taktırmıştım navix 450 tl ye cihaz navigasyon bluetooth geri görüş kamera vs ful yani ama orijinal teyp gibi çekmiyor o yüzden şimdiki fabiama orijinal ww bora rmt 100 arıyorum onu bulamazsam RCD 200 taktıracam navigasyon bluetooth olmasın önemli olan müzik kalitesi diğerlerini zaten tlf hallediyorum sizede tavsiye ederim...ama illada ne taktırdınız derseniz aha bu typten taktırdım 450+montaj derken 500 tl yi geçti

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-pa ... 7093/detay
fabıa34
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: xskodacıx
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: arabam yok

İleti electro_tayfun » 04 Arl 2014, 17:19

Fabia1'imi satıp fabia2 aldım hayırlısıyla sonunda kavuştum fabia2'ye

1.2 64 bg fabia1 sahibi idim ve 1.4 motorlu almak istedim 2012 85bg fabia2 aldım.

şuana kadar 1.2 64bg 1.4 75bg ve 1.4 101 bg fabia1 kullanmıştım.Şimdide uzun yol olarak fabia2 yi kullandım.

Fikir olarak bence 1.2 motorlara haksızlık yapılıyor 64 begirlik motorun sesi (biraz daha gürültülü çalışması ki hoş bir sesi var) dışında 1.4 ile arasında pek bir fark göremedim hatta 1.2 fabia alt vitese attığımda daha hırçın bir izlenime sahip oluyordu. 1.2 ler için bizim milletimizde maalesef alınmaz muhabbetinin yanlış oldugunu düşünüyorum gayet atik ve beklentileri karşılayan bir motor.1.4 biraz daha relaks bir motor tabi. Fabia1 inde sevilen yönleri duruşu var 2 ninde. Bu konudaki fikrimi söylemek istedim.

Hayırlı günler.
Eklentiler
fabiş.jpg
electro_tayfun
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 05 Arl 2014, 08:34

Öncelikle hayırlı olsun, eski arabanız benimkiyle aşağı yukarı aynı özelliklerde, sizden 2500 tl aşağı yazmama rağmen değil satmak, arayan bile yok...ilanla mı, başka bir yöntemle mi sattınız? Ya da ben mi bu işi bilmiyorum???
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-bakimli-temiz-ilk-sahibinden-fabia-187551335/detay/
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti electro_tayfun » 06 Arl 2014, 00:56

hetepe yazdı:Öncelikle hayırlı olsun, eski arabanız benimkiyle aşağı yukarı aynı özelliklerde, sizden 2500 tl aşağı yazmama rağmen değil satmak, arayan bile yok...ilanla mı, başka bir yöntemle mi sattınız? Ya da ben mi bu işi bilmiyorum???
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-bakimli-temiz-ilk-sahibinden-fabia-187551335/detay/

teşekkürler. Alım satım işinden anlamıyorum açıkçası kısmet diyelim 19700'e son olarak arabamı verdim. Bir iki kere doping yapmıstım ilk sayfada gözüksün diye başka bişi yapmadım sizin gibi açıkça herşeyi heryaptıgımı yazdım sanırım kısmet işi biraz. Birde bizim millet ilk 2-3 gün arabaya bakıyor sonrasında nedense arka sayfalara bakmaya gerek duymuyorlar en büyük kaybınız bundan ötürü diye düşünüyorum.
electro_tayfun
CLASSIC
CLASSIC

2. El Skoda

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir