Fabia

İkinci el Skoda arıyor yada aracınızı satıyorsanız bu bölüm sizin için.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia

İleti bozz » 16 Mar 2015, 10:18

arkadaşlar öncelikle merhaba.Şu günlerde yeni araba almayı düşünüyorum honda jazz ve fabia arasında gidip geliyorum.bütçeye göre Jazz alırsam tabi fabiadan 3-4 model düşüğü olacak.

Daha önce 1 haftalığına sıfır fabia kiraladım konforu çok hoşuma gitmişti.Ama araç 1.2 idi açıçası rampada bayılıyordu.Siz fabia kullanıcılarına sormak istediğim bir kaç soru var

-1.2 ve 1.4 arasında performans farkı nasıl ve ikisi arasındaki yakıt farkı nasıl
-Bazı araçlarda olduğu gibi fabianında kronik arızası varmı
-full ile baz model arasındaki farklı özellikler neler biraz araştırdım tam net bişey bulamadım

Bütçe 29bin TL ye kadar çıkabilir.Bu bütçeyle fabianın hangi modeli alınabilir

bozz
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Ordu

İleti selim54 » 16 Mar 2015, 12:14

Bende 1.4 101 bg fabi kullanıcısı olarak aracımdan çok memnunum.Araca güzel baktığınız zaman sizi asla üzmez.Yolda gidişi,yokuş tırmanışı vs.çok güzel.Kronik arızaları ise direksiyon pompası,iç döşemelerdeki gıcırdamalar,sağ cam otomatiği,şoför emniyet kemeri bunlar benim bildiklerim.Araç ilk arabam çok memnunum.Fakat 29.bin TL param olsa fabia almam.Hele fabia 2 hiç beğenmiyorum.Bu benim fikrimdir.Para sizindir.İyi düşüp karar vermeniz dileğiyle.
Hayırlı günler.
selim54
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Selim ULUCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: Fabia 2005

İleti bozz » 16 Mar 2015, 12:32

selim54 yazdı:Bende 1.4 101 bg fabi kullanıcısı olarak aracımdan çok memnunum.Araca güzel baktığınız zaman sizi asla üzmez.Yolda gidişi,yokuş tırmanışı vs.çok güzel.Kronik arızaları ise direksiyon pompası,iç döşemelerdeki gıcırdamalar,sağ cam otomatiği,şoför emniyet kemeri bunlar benim bildiklerim.Araç ilk arabam çok memnunum.Fakat 29.bin TL param olsa fabia almam.Hele fabia 2 hiç beğenmiyorum.Bu benim fikrimdir.Para sizindir.İyi düşüp karar vermeniz dileğiyle.
Hayırlı günler.

teşekkürler cevabın için.Benim düşüncem de şu, 28-29 bine gidip 10 yaşında 150 binde fokus almaktansa (servis bakımlı olmayan çoğu aracın kmsi ile oynuyorlar o ayrı sıkıntı) gidip 2011 model düşük km fabia alırım düşüncesindeyim.

tek kafama takılan bu sene fabia kasayı değiştiriyor.ister istemez eski kasa olacak.
bozz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti selim54 » 16 Mar 2015, 16:04

Fabia almaya karar verdiğinizde tavsiyem aracı çok iyi bir şekilde servise veya iyi bilen bir kişiye gösterin o şekilde alın.Çünkü araç problem çıkardığında başınız çok ağırabilir.Bende fabia 1 var çok memnunum.Ama biraz bekleyin fabia 3 ler güzel gibi onu incelemenizi tavsiye ediyorum.Bu arada her usta fabiadan anlamıyor...
selim54
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Selim ULUCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: Fabia 2005

İleti Bugra » 16 Mar 2015, 17:54

Fabialar çok güzel bende çok memnunum fakat Ford Fieasta 1.4 tdi Full+Full 2008 modeli arkadaşım 28 bin tl ye aldı. Düşünebilirsiniz.100.000 km de aldı bu arada. Araçta bir parça lokal boya dahi yok bu kadar temiz.
Sonra döndüm dedim ki "iyi ki Fabia almışım"
Kullanıcı avatarı
Bugra
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Buğra Yzb
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Seat ibiza 1.4 Tdi Stylance 2008

İleti bozz » 17 Mar 2015, 09:11

cevaplarınız için teşekkür ederim.
Şimdi Kafam iyice karıştı araba fiyatları almış başını gitmiş.
max 29000TL, max 100bin km arattırdığımda 2010 üstü çok araba çıkmıyor malesef çıkanları da ben istemiyorum.Sanırım biraz daha bekliyecem.
bozz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti jenq » 17 Mar 2015, 09:53

Bu şekilde kafanızın karışacağı belli. Öncelikle hangi arabayı alacağınıza kesinlikle karar verip ondan sonra da alacağınız arabayı araştırmanız daha mantıklı. Sırasıyla Felicia, Fabia, Octavia 2, Octavia 3 kullanan birisi olarak Bana kalırsa skodadan şaşmayın.
Kullanıcı avatarı
jenq
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: Skoda Octavia III Optimal 1.6 TDI DSG

İleti yenilmez1905 » 14 Nis 2015, 11:49

merhaba aranıza katılmak istiyorum nasipse ilk arabamımı almaya niyet ettim fakat bir türlü karar veremedim ne alacağıma skoda fabia hoşuma gitmeye gitmedi forum sitelerinde genel olarak iyi şeylerde okudum eskişehirde 2001 model 1,4 comfort beyaz renk fabia buldum fakat km yüksek 209000 de sizce bu kmlerde bir fabia alınır mı? şehir dışı kullanıcı değilim yılda 1-2 anca şehir dışına çıkarım....
yenilmez1905
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kütahya

İleti gunmetgunduz » 14 Nis 2015, 12:44

km olarak 2001 model için az bile sayılır.2015-2001 =14 yaşında sonuçta araba.yılda yaklaşık 15bin yapmış.bence normal.bizim insanımızda 100binden sonra araba alınmaz diye bir şey yerleşmiş.eski model motorlar için geçerli olabilir ancak marka ne olursa olsun yeni nesil motorlar çok çok uzun kmler yapabiliyor.fiyata gelince piyasaya göre gayet normal.yürüyen tenekeleri sırf reno v.s. diye deli gibi para vereceğime alırım fabiamı taş gşibi biner rahat rahat konforumu yaşarım.bakımını düzgün yaptıktan sonra çok çok rahat uzun kmleri görürsün.hatta videosu vardı 1milyon km yapmışlardı fabia ile
gunmetgunduz
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: fabia 1.2 12 v

İleti yenilmez1905 » 14 Nis 2015, 13:52

gunmetgunduz yazdı:km olarak 2001 model için az bile sayılır.2015-2001 =14 yaşında sonuçta araba.yılda yaklaşık 15bin yapmış.bence normal.bizim insanımızda 100binden sonra araba alınmaz diye bir şey yerleşmiş.eski model motorlar için geçerli olabilir ancak marka ne olursa olsun yeni nesil motorlar çok çok uzun kmler yapabiliyor.fiyata gelince piyasaya göre gayet normal.yürüyen tenekeleri sırf reno v.s. diye deli gibi para vereceğime alırım fabiamı taş gşibi biner rahat rahat konforumu yaşarım.bakımını düzgün yaptıktan sonra çok çok rahat uzun kmleri görürsün.hatta videosu vardı 1milyon km yapmışlardı fabia ile
kesinlikle söylediğiniz olay bizim halkımızda var km yüksek alınmaz diye...eskişehirde iki tane araç var biri 1,4 2001 model 209binde diğeri 1,2 classic 200binde 2005 model sizce hangisine bakmalıyım...
yenilmez1905
CLASSIC
CLASSIC

İleti gunmetgunduz » 14 Nis 2015, 15:12

yenilmez1905 yazdı:
gunmetgunduz yazdı:km olarak 2001 model için az bile sayılır.2015-2001 =14 yaşında sonuçta araba.yılda yaklaşık 15bin yapmış.bence normal.bizim insanımızda 100binden sonra araba alınmaz diye bir şey yerleşmiş.eski model motorlar için geçerli olabilir ancak marka ne olursa olsun yeni nesil motorlar çok çok uzun kmler yapabiliyor.fiyata gelince piyasaya göre gayet normal.yürüyen tenekeleri sırf reno v.s. diye deli gibi para vereceğime alırım fabiamı taş gşibi biner rahat rahat konforumu yaşarım.bakımını düzgün yaptıktan sonra çok çok rahat uzun kmleri görürsün.hatta videosu vardı 1milyon km yapmışlardı fabia ile
kesinlikle söylediğiniz olay bizim halkımızda var km yüksek alınmaz diye...eskişehirde iki tane araç var biri 1,4 2001 model 209binde diğeri 1,2 classic 200binde 2005 model sizce hangisine bakmalıyım...

bende 2006 1.2 htp var.şuan 199800 kmde lpgli.kullanım tarzınıza göre değişir aslında tercihiniz.ben yılda 20bin km civarı yaparım.bunun en fazla 10bini şehir içidir.hız yapmayı da sevmem.sabit 90-100le giderim.1.2 bana yetiyor. şehir içinde de gayet seri arabadır.bunun nedeni ise torkunun yüksek olmasıdır.bir de 1.2 htp trigeri zincirlidir.yani ağır bakım gerektirmez.bahsettiğiniz 2001 model 101 beygirlik sanırım.101likler üst devirlerde harikalar yaratır.ama siz çoğu zaman şehir içi kullanacağınız için ben ce 1.2 htp gayet yeterlidir.benimki 2006 model 6 aylık vergisi 115tl.uzun yolda full bagaj 4 kişi 90-100 ortalama ile 18-19 kuruş yakıyor.1.4 fabia da bu kadar yakar zannedersem.ama genel olarak fabia hem konforlu hem kaliteli bir arabadır.orasından burasından ses gelmez.yol tutşu gayet başarılıdır.iç plastik kalitesini yol tutuşunu ilk mesajımda bahsettiğim cliolarla hiç karşılaştırmam bile.dediğiğm gibi motor ömrü gayet uzundur.şöyle söyliyim.taksi-taksi dolmuş olarak çok kullanılan albealar dacia loganların gördüğü kmleri rahatlıkla geçer.
gunmetgunduz
CLASSIC
CLASSIC

İleti yenilmez1905 » 14 Nis 2015, 15:25

gunmetgunduz yazdı:
yenilmez1905 yazdı:

bende 2006 1.2 htp var.şuan 199800 kmde lpgli.kullanım tarzınıza göre değişir aslında tercihiniz.ben yılda 20bin km civarı yaparım.bunun en fazla 10bini şehir içidir.hız yapmayı da sevmem.sabit 90-100le giderim.1.2 bana yetiyor. şehir içinde de gayet seri arabadır.bunun nedeni ise torkunun yüksek olmasıdır.bir de 1.2 htp trigeri zincirlidir.yani ağır bakım gerektirmez.bahsettiğiniz 2001 model 101 beygirlik sanırım.101likler üst devirlerde harikalar yaratır.ama siz çoğu zaman şehir içi kullanacağınız için ben ce 1.2 htp gayet yeterlidir.benimki 2006 model 6 aylık vergisi 115tl.uzun yolda full bagaj 4 kişi 90-100 ortalama ile 18-19 kuruş yakıyor.1.4 fabia da bu kadar yakar zannedersem.ama genel olarak fabia hem konforlu hem kaliteli bir arabadır.orasından burasından ses gelmez.yol tutşu gayet başarılıdır.iç plastik kalitesini yol tutuşunu ilk mesajımda bahsettiğim cliolarla hiç karşılaştırmam bile.dediğiğm gibi motor ömrü gayet uzundur.şöyle söyliyim.taksi-taksi dolmuş olarak çok kullanılan albealar dacia loganların gördüğü kmleri rahatlıkla geçer.
Bende sürekli şehir dışına çıkan biri değilim kütahyada ikamet ediyorum ara sıra eskişehire gider gelirim o kadar zaten 70-80 km yer onun dışında kütahya içerisinde günlük ihtiyaçlarda kullanım için alacağım nasipse bu arada bende hız yapan biri değilimdir.2005 model 1,2 100HP yazıyor 2001 model 1,4 oda 100HP yazıyor...şöyle düşündüğümde 2005 model 1,2 almak en mantıklısı olsa gerek beyaz renk ikiside oldukça güzel ve temiz görünüyor zaten benimde bütçem 17500-18000 civarı...
yenilmez1905
CLASSIC
CLASSIC

İleti gunmetgunduz » 14 Nis 2015, 15:31

yenilmez1905 yazdı:
gunmetgunduz yazdı:
yenilmez1905 yazdı:

Bende sürekli şehir dışına çıkan biri değilim kütahyada ikamet ediyorum ara sıra eskişehire gider gelirim o kadar zaten 70-80 km yer onun dışında kütahya içerisinde günlük ihtiyaçlarda kullanım için alacağım nasipse bu arada bende hız yapan biri değilimdir.2005 model 1,2 100HP yazıyor 2001 model 1,4 oda 100HP yazıyor...şöyle düşündüğümde 2005 model 1,2 almak en mantıklısı olsa gerek beyaz renk ikiside oldukça güzel ve temiz görünüyor zaten benimde bütçem 17500-18000 civarı...

1.2 htp 64 beygirdir. torku 121 nmdir.bu tork aynı segmentteki ve hatta bir üst segmentteki çoğu arabada yoktur.
gunmetgunduz
CLASSIC
CLASSIC

İleti yenilmez1905 » 14 Nis 2015, 15:40

gunmetgunduz yazdı:
yenilmez1905 yazdı:
gunmetgunduz yazdı:
yenilmez1905 yazdı:

1.2 htp 64 beygirdir. torku 121 nmdir.bu tork aynı segmentteki ve hatta bir üst segmentteki çoğu arabada yoktur.
işin gerçeği pek fazla bilgim yok bu konularda işte böyle forumlardan bilgi edinmeye çalışıyorum yavaş yavaş bu 2005 model 1,2 ye kanım ısındı aslında benim bir görüşmem lazım satıcıyla sizinde verdiğiniz bilgilerin sayesinde daha bir iştahlandım desem yalan olmaz :) ilan açıklamasında aracın sadece sol ön kapında boya varmış başkada herhangi bir değişen yada boya olmadığını yazmış uzun yolda 15 kuruş şehir içi 20 kuruş yazdığını belirtmiş yakıt olarakda gayet tatmin edici...
yenilmez1905
CLASSIC
CLASSIC

İleti gunmetgunduz » 14 Nis 2015, 15:50

sonuçta volswagen kalitesi.piyasanın çok çok arttığı bu günlerde fabiaya vereceğiniz paraya peugeot 206,clio,logan,vs.bulabilirsiniz.ama şunu kesinlikle bilin ki bu kaliteyi bulamazsınız.fabia binikiyüz küsür kilogramdır.dediğim gibi aynı fiyata alabileceğiniz arabalar daha hafiftir ancak yoltutuşu çok çok sıkıntılıdır.parça konusu o kadar abartıldığı gibi çok çok uçuk rakamlarda değildir.clio ve pego 206 kullanmış biri olarak eğer ki tavsiye isterseniz 1.2 htp fabia yı kesinlikle tavsiye ederim.
gunmetgunduz
CLASSIC
CLASSIC

İleti yenilmez1905 » 14 Nis 2015, 15:54

gunmetgunduz yazdı:sonuçta volswagen kalitesi.piyasanın çok çok arttığı bu günlerde fabiaya vereceğiniz paraya peugeot 206,clio,logan,vs.bulabilirsiniz.ama şunu kesinlikle bilin ki bu kaliteyi bulamazsınız.fabia binikiyüz küsür kilogramdır.dediğim gibi aynı fiyata alabileceğiniz arabalar daha hafiftir ancak yoltutuşu çok çok sıkıntılıdır.parça konusu o kadar abartıldığı gibi çok çok uçuk rakamlarda değildir.clio ve pego 206 kullanmış biri olarak eğer ki tavsiye isterseniz 1.2 htp fabia yı kesinlikle tavsiye ederim.
Peugeout 206 hiç düşünmedim zaten 307 düşünmüştüm içi biraz geniş olduğu için ondan vazgeçirdiler polo 1,4 bakıyordum birden karşıma bu fabia çıktı ve hoşumada gitti tip olarakta güzel sanırım içide geniş tam bir aile araba gibi bende şuan eşim ve ben olduğum için bize şuan fazlasıyla yeteceği düşüncesindeyim...tavsiye ve bilgileriniz için size çook teşekkür ederim tabi bu işler nasip işidir umarım baktığım araç bana nasip olur bende sizin aileye katılırım :)
yenilmez1905
CLASSIC
CLASSIC

İleti yenilmez1905 » 15 Nis 2015, 07:19

yenilmez1905 yazdı:
gunmetgunduz yazdı:sonuçta volswagen kalitesi.piyasanın çok çok arttığı bu günlerde fabiaya vereceğiniz paraya peugeot 206,clio,logan,vs.bulabilirsiniz.ama şunu kesinlikle bilin ki bu kaliteyi bulamazsınız.fabia binikiyüz küsür kilogramdır.dediğim gibi aynı fiyata alabileceğiniz arabalar daha hafiftir ancak yoltutuşu çok çok sıkıntılıdır.parça konusu o kadar abartıldığı gibi çok çok uçuk rakamlarda değildir.clio ve pego 206 kullanmış biri olarak eğer ki tavsiye isterseniz 1.2 htp fabia yı kesinlikle tavsiye ederim.
Peugeout 206 hiç düşünmedim zaten 307 düşünmüştüm içi biraz geniş olduğu için ondan vazgeçirdiler polo 1,4 bakıyordum birden karşıma bu fabia çıktı ve hoşumada gitti tip olarakta güzel sanırım içide geniş tam bir aile araba gibi bende şuan eşim ve ben olduğum için bize şuan fazlasıyla yeteceği düşüncesindeyim...tavsiye ve bilgileriniz için size çook teşekkür ederim tabi bu işler nasip işidir umarım baktığım araç bana nasip olur bende sizin aileye katılırım :)
dün araç sahibiyle görüştüm hocam 170binde kendisi almış aracı sadece sol ön kapıya başka araç vurmuş orasını boyatmış birde 2 hafta önce önlerden ses gelmeye başlamış ama yaptırmamış paraya ihtiyacım olduğu için satıyorum dedi ve benim kafada soru işareti oluştu ön takımlardan ses gelmesi konusunda yaklaşık 400 tl civarında masraf çıkar dedi...
yenilmez1905
CLASSIC
CLASSIC

İleti gunmetgunduz » 15 Nis 2015, 08:38

ön takımdan gelen sesin kaynağını bilmek lazım tabi.ama 400tl tutacak bir şey değildir zannedersem.tabi bir de özel servise mi yoksa yetkili servise mi ya da kendi ustanıza mı yaptırmanıza bağlı.ön takımda 400 tllik en fazla amortisörler ya da körükleridir.işçilikle beraber.forumda bu konu ile ilgili benden daha bilgili arkadaşlar var.forumda aratırsanız ön takımdan gelen yada gelebilecek seslerle ilgili birçok konu var ,en azından sesin kaynağıy ve fiyat konusunda ortalama bir tahmininiz oluşabilir.araç hoşunuza gittiyse bence yaptırın.tertemiz aklınızda soru işareti kalmadan sorunsuzca binin.
gunmetgunduz
CLASSIC
CLASSIC

Sonraki

2. El Skoda

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir