Fabia

İkinci el Skoda arıyor yada aracınızı satıyorsanız bu bölüm sizin için.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia

İleti yenilmez1905 » 15 Nis 2015, 09:02

gunmetgunduz yazdı:ön takımdan gelen sesin kaynağını bilmek lazım tabi.ama 400tl tutacak bir şey değildir zannedersem.tabi bir de özel servise mi yoksa yetkili servise mi ya da kendi ustanıza mı yaptırmanıza bağlı.ön takımda 400 tllik en fazla amortisörler ya da körükleridir.işçilikle beraber.forumda bu konu ile ilgili benden daha bilgili arkadaşlar var.forumda aratırsanız ön takımdan gelen yada gelebilecek seslerle ilgili birçok konu var ,en azından sesin kaynağıy ve fiyat konusunda ortalama bir tahmininiz oluşabilir.araç hoşunuza gittiyse bence yaptırın.tertemiz aklınızda soru işareti kalmadan sorunsuzca binin.
hocam şimdi görüştüm yine eskişehir ilçesinde memur olarak çalışıyormuş yollar bozuk olduğu için ses geldiğini düşünüyorum bende buradaki ustaya götürdüm oda baktı 400 tl civarında tutar dedi diyor kendiside tam emin değil neyin ne olduğu konusunda...ben birde dediğin gibi bu ön takım sıkıntıları konusunda forumda bi araştırayım bakayım.... 2 senedir araç kendisiydeymiş 1,5 yıl önce tüp taktırmış hiç sıkıntı yaşamadım rutin bakımları dışında dedi... işte bir bu ses olayı çıkmış satacağım içinde yaptırma gereği duymadım dedi..

yenilmez1905
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kütahya

İleti repunk » 17 Nis 2015, 13:42

5 yildir fabia kullaniyorum. Arac 2001 model.
Kendi segnentinde kalite konusunda her zaman en iyilerdendir. Bence bu kismi daha fazla arastirmaniza bile gerek yok. Ama,
-daha ucuz degilse veya,
-modeli eskiyse veya,
-km yuksekse
ben olsam kesinlikle piyasasi olan bir araba alirdim. Cunku yaslanan hirpalanan her araba ariza cikarir. Ne zaman nerde cikaracagi belli olmaz. Skoda ustasi oyle sık bulunan adamlar degiller. Parcasini oyle kolay hemen bulamazsin. Buldugun parca ayni segmentteki bir baska arabanin iki kati pahali olur. Satarken de ucuza satarsin, hic bir avantajin kalmaz.

Yeni model bir skoda alip uzun yillar bineceksen, orasi ayri. Ama yasli bir skoda belki az sorun cikarir ama, her sorunda iki kere işten izin aldirtir.

Benim aracimin da bir kac sorunu var ve yaptirmayi dusunmuyorum.
repunk
CLASSIC
CLASSIC

İleti yenilmez1905 » 17 Nis 2015, 14:06

repunk yazdı:5 yildir fabia kullaniyorum. Arac 2001 model.
Kendi segnentinde kalite konusunda her zaman en iyilerdendir. Bence bu kismi daha fazla arastirmaniza bile gerek yok. Ama,
-daha ucuz degilse veya,
-modeli eskiyse veya,
-km yuksekse
ben olsam kesinlikle piyasasi olan bir araba alirdim. Cunku yaslanan hirpalanan her araba ariza cikarir. Ne zaman nerde cikaracagi belli olmaz. Skoda ustasi oyle sık bulunan adamlar degiller. Parcasini oyle kolay hemen bulamazsin. Buldugun parca ayni segmentteki bir baska arabanin iki kati pahali olur. Satarken de ucuza satarsin, hic bir avantajin kalmaz.

Yeni model bir skoda alip uzun yillar bineceksen, orasi ayri. Ama yasli bir skoda belki az sorun cikarir ama, her sorunda iki kere işten izin aldirtir.

Benim aracimin da bir kac sorunu var ve yaptirmayi dusunmuyorum.
hocam bulduğum araç 2005 model 1,2 classic fiyat olarakta uygun geldi kazası yok sadece sol ön kapıya başka araç çarpmış hafif onuda boyatmış km 200binde...tüp 1,5 yıl önce takılmış
yenilmez1905
CLASSIC
CLASSIC

İleti repunk » 17 Nis 2015, 14:53

Insallah kazasiz belasiz masrafsiz binersin Hocam.
repunk
CLASSIC
CLASSIC

İleti yenilmez1905 » 17 Nis 2015, 21:48

repunk yazdı:Insallah kazasiz belasiz masrafsiz binersin Hocam.
daha alamadık arabayı hocam pazartesi yada salı gidecem inşallah alırızda kazasız belasız bineriz inşallah
yenilmez1905
CLASSIC
CLASSIC

Önceki

2. El Skoda

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir