LÜTFEN YARDIM! Aracım nekadar eder?

İkinci el Skoda arıyor yada aracınızı satıyorsanız bu bölüm sizin için.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

LÜTFEN YARDIM! Aracım nekadar eder?

İleti 101Beygir » 14 Arl 2015, 13:58

Herkese iyi günler.
Aracımı sahibinden'e koymadan bir arkadaşa satacağım. Fiyat ne eder. Fiyat verirseniz sevinirim.
Araç: 2005 Fabia HB 1.4 16V Choise
Km: 154.500
Renk: Gri (Mavimsi hoş bir renk aslında)
Değişen yok.
Tavan ve Bagaj Kapağı hariç boyalı. Boyalar dışardan, içerde boya yok.
Direklerde şasede işlem yok.
Bakımlar yapıldı.
Ocak ayına vizesi var.
4 kışlık lastik geçen kış alındı,
4 yazlık lastik geçen yaz alındı toplam 3000 km yol yapıldı.
Yedek anahtar mevcut.
Farklı kazalardan 7.000 civarı hasar çıkıyor.

Kullanıcı avatarı
101Beygir
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Cengiz toprak
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Fabia

İleti simurg66 » 14 Arl 2015, 15:36

Sizin arabanın daha az hasarlı ve boyalısına en son 22.500 veren oldu ama bence benim araba 23.000'e gider. (2004 choice, 143.000 km'de, lpg'li, sadece ön kaput ve sağ arka çamurluk çok basit kazalardan dolayı boyalı-tamir bedelleri 700 ve 1700 tl, kışlık-yazlık lastikler var ve iyi durumdalar.
simurg66
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: bozoklu
Arabanız: Fabia 1.4 Choice

İleti SKDFORMAN » 14 Arl 2015, 17:05

Arkadaşlar ben bu hasar kaydı olayını anlamıyorum.
Normal hasar kaydı - Ağır hasar kaydı bide Pert kaydından bahsediliyor. Bu üç terim neye göre belirleniyor.
Ayrıca bu araçlara kasko yapılmıyo dense de yapılıyor.
Burda bi 3 kaatmı dönüyor acaba?

Geçenlerde bi aracı terste sokmuşlar. Ön tampon-arka tampon değişmiş başkada bişey yok. Araç orjinal. Ama araçta ağır hasar kaydı var. Bu nasıl oluyor anlamış değilim. Aracın normal piyasası 35bin ama sahibi 22bin istiyo bu hasar kaydı yüzünden vs.

Ağır hasar kayıtlı ve Pert kayıtlı araç piyasası oluştu artık. Aracı terste sokup onay aldıktan sonra bu pert kaydı - hasar kaydı olayına pek takılmamak lazım galiba. Takılmamak derken 35 binlik aracı 20 bin tl ye alabiliyorsak takılmamak lazım galiba. Sonuçta sizde satarken ucuza satarsınız olur biter.

Bu konuda fikirlerinizi merak ediyorum.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Arabanız: Forman LX

İleti teksamet » 14 Arl 2015, 21:14

SKDFORMAN yazdı:Arkadaşlar ben bu hasar kaydı olayını anlamıyorum.
Normal hasar kaydı - Ağır hasar kaydı bide Pert kaydından bahsediliyor. Bu üç terim neye göre belirleniyor.
Ayrıca bu araçlara kasko yapılmıyo dense de yapılıyor.
Burda bi 3 kaatmı dönüyor acaba?

Geçenlerde bi aracı terste sokmuşlar. Ön tampon-arka tampon değişmiş başkada bişey yok. Araç orjinal. Ama araçta ağır hasar kaydı var. Bu nasıl oluyor anlamış değilim. Aracın normal piyasası 35bin ama sahibi 22bin istiyo bu hasar kaydı yüzünden vs.

Ağır hasar kayıtlı ve Pert kayıtlı araç piyasası oluştu artık. Aracı terste sokup onay aldıktan sonra bu pert kaydı - hasar kaydı olayına pek takılmamak lazım galiba. Takılmamak derken 35 binlik aracı 20 bin tl ye alabiliyorsak takılmamak lazım galiba. Sonuçta sizde satarken ucuza satarsınız olur biter.

Bu konuda fikirlerinizi merak ediyorum.

aynen katılıyorum,

bu hasar kaydını galericiler çıkarmıştı,

şimdi kendi ellerinde patladı, ara ara face te çeşitli galericiler videolar yayyınlıyorlar konu ile ilgili izlemişsinizdir.

hasar kaydı her arabada olur muhakkak, yok ayna kırılır yok cam değişir, veya tampon kırılır çatlar vs vs,

bagaj kapağı değişir, kapılar değişir gibi,

burda önemli olan aracın şasesinde çok ciddi bir eğiklik olmasın gerisi hiç önemli değil.

önden ağır kazalı ise sıkıntı olur, arkadan pek sorun olmasa gerek,

boyalı diye avrupada daha pahalıya satılan araçlar, tr de daha ucuza satılıyor. anlamak mümkün değil.

şu devrim arabalarında ki filmde denildiği gibi ( garp kafasıyla araba yaptık, şark kafasıyla benzin koymayı unuttuk )

işte bu konuyu tam olarak özetliyor.
teksamet
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ünal tek
Arabanız: roomster

2. El Skoda

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir