2.el araç için bilgiye ihtiyacım var????????

İkinci el Skoda arıyor yada aracınızı satıyorsanız bu bölüm sizin için.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2.el araç için bilgiye ihtiyacım var????????

İleti Slckttr » 01 Eyl 2016, 05:45

Değerli Forum üyeleri herkese hayırlı günler dilerim;
Eşimin çok beğenmesi ile skoda fabia arayışına girdik 2011 model 50.000km 'de 1.2 70hp Ambition beyaz renk bir araç buldum. Şimdi asıl sormak istediklerime gelirsek;

Aracı dün gittim gördüm, kullandım aracın içi dışı pırıl pırıl, gidişide güzel ön takımdan hiçbir ses te gelmiyordu.
Fakat aracı ilk çalıştırdığımda araç bildiğin silkeledi sarsıntılı çalıştı?
Satan arkadaşa defalarca sormuştum değişen boya bilgisini, hatasız olduğunu söyleyip durdu.
Aracın yanına gidince ciddi alıcı olduğumu anladı expertise yatırmadan almayacağımı da üstüne basa basa iletince araçta ön tamponun boyandığını sol ön çamurluğunda değişmiş olduğunu söyledi.
Aracın dedesine ait olduğunu söyledi, bende aracın kimin üstüne olduğunu sordum kendisinin adınaymış.
Aracın kaliperleri falan kırmızı boyalı ön tampona gündüz ledleri takılmış siyah cam filmi var, aracın kesinlikle dedesinin değil kendisinin olduğunu düşündüm.

Bizde 1 adet Seat ibiza 1.2 TSI 105hp Style 2011 model var, bu araç bile 1.nci ve 2.viteste bukadar seri değil, skoda hiç kullanmadığım için mi bilmiyorum ama aracın motoru ile oynanmış veya yazılımı ile oynanmış olabilir mi? 1.2 12v bir aracın bukadar seri olması beni şaşırttı.

Değerli yorumlarınızı esirgemeyin alıp almamak konusunda çok kararsızım. Yol gösterecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkürlerimi sunuyorum.

Slckttr
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Selçuk Tutar
Nereden: İstanbul (Avr.)

İleti brkdmr38 » 01 Eyl 2016, 12:40

1.2 HTP High Torque Performance diye geçer yuksek güçler üretir dediğinize gore fazla oynanmamış ama tamamen dede aracı olsa hic bi ekleme olmaz
brkdmr38
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: M-Burak DEMİR
Nereden: Kayseri
Arabanız: Fabia 1.4 TDI CS

İleti Slckttr » 01 Eyl 2016, 12:47

Teşekkür ederim değerli yorumunuz için araç alınmayacak bir araç değil belki fakat satan arkadaşın dürüstlükten pek bir haberi yoktu, daha önce canı yanmış biri olarak aklımda bir sürü soru işareti bıraktı haliyle...
Slckttr
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Selçuk Tutar
Nereden: İstanbul (Avr.)

İleti fthpl » 01 Eyl 2016, 19:44

Slckttr yazdı:Teşekkür ederim değerli yorumunuz için araç alınmayacak bir araç değil belki fakat satan arkadaşın dürüstlükten pek bir haberi yoktu, daha önce canı yanmış biri olarak aklımda bir sürü soru işareti bıraktı haliyle...

Canınız yanmış, geçmiş olsun. Tedbir elden tefekkür Allahtan.

Siz siz olun aklınızda bir soru işareti kaldığında kaçın ordan. O aracı almayın Piyasada babamın,dedemin,karıma aldım, kızımın diyip hak hırsızlığı yapan çok insan var..

Hayırlı alışverişler.
Kullanıcı avatarı
fthpl
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fatih PALA
Nereden: İzmir
Arabanız: 93 Favorit 135l

İleti nozel » 02 Eyl 2016, 14:11

merhaba, ben 2009 model 1.2 70 hp fabia kullanıcısıyım. yakıt tüketimi çok iyi, çok atik seri araç fakat hız arabası değil. 1.6 arabayla çok rahat yaptığınız hızları bu araçla yapamıyorsunuz doğal olarak. motoru dizel motor gibi sesli ve aracın paketine bağlı olarak araç içinde ses olabiliyor. bunun haricinde genel olarak çok memnunum. satıcının dürüst olması da nasip kısmet meselesi.
nozel
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Nurettin
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Fabia 1.2 Htp

2. El Skoda

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir