0 km araç almayı düşünüyorum

İkinci el Skoda arıyor yada aracınızı satıyorsanız bu bölüm sizin için.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

0 km araç almayı düşünüyorum

İleti silverlinemania » 18 Kas 2007, 18:25

arkadaşlar skoda çok güzel kampanyalara yapmış yıl sonu fırsatı ödeme koşulları kredi koşulları falan çok çok iyi çok yüksek bişey almayı düşünmüyorum ama eski kasa fabia ile yeni kasa fabia arasında kaldım yeni  fabia 24.670 eski kasa fabia 21.600 küsür ikiside aynı donanımlarda classic almayı düşünüyorum çünkü fazla aşamam hatta onu bile aldığıma şükredebilirim yani sizce hangisini alıyım ikisininde içine bindim eski kasa sanki daha iyi gibi geldi ama içeriye çok ses veriyo yeni ksada ses o kadar çok gelmiyo içeriye bide yeni kasanın hoşuma giden tarafı roomstere benziyo önü eski fabiada biraz daha konforlu gibi geldi bana bide size soriyim dedim hangisi daha iyidir acaba !!

silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti karadeniz » 18 Kas 2007, 18:28

yeni kasanın içi daha güzl.
karadeniz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silverlinemania » 18 Kas 2007, 18:33

yeni kasanın içide dışıda roomsterle benzerlik gösteriyo zaten ama yeni fabianın ön kısmı roomstere benziyo sadece arkası pek güzel değil
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 18 Kas 2007, 21:35

yenisini kötüledik falan ama dizeli dışında eski kasa bu saatten sonra alınmaz bence.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti lazianke » 18 Kas 2007, 21:37

[quote="hakanerdogan"]yenisini kötüledik falan ama dizeli dışında eski kasa bu saatten sonra alınmaz bence. [/QUOTE]
katılıyorum.yenisini beğenmiyorum ama 0 km alırken insan ister istemez yeni kasa olsun diyebilir.Smile
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti hakanerdogan » 18 Kas 2007, 21:39

yani gidecen bi tarafta yenisi, öteki tarafta eskisi... dizel almayacaksan pek bi fiyat farkı kalmıyor. dizel az yakıyo ya hani o yüzden eskisini almaya değer.

ama gidiyosun bi yerde yeni bi yerde eski... elbette yenisi daha güncel, daha gelişmiş, daha yeni üretilmiş en azından... hem iç güzelliğide cabası.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ünsal » 18 Kas 2007, 21:46

yeni kasa olmasında avantaj var bence yarın öbürgün satarken çok fark eder bide yeni 0 alıcaksınız niye eski kasa olsun ikinci el gibi....Embarrassed
en iyi karar kendi verdiğiniz karardır....Smile
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti BaTeRRiiSStt » 18 Kas 2007, 21:46

bence ikisinide alma toyotanın cok güzel kampanyaları var git onlara bak derim..
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti loveskoda » 18 Kas 2007, 21:51

[quote="minik"]yeni kasa olmasında avantaj var bence yarın öbürgün satarken çok fark eder bide yeni 0 alıcaksınız niye eski kasa olsun ikinci el gibi....Embarrassed

[/QUOTE]
Doğru ama Otomobiller yeni çıktığında bence asla alınmaz. Çünkü çocukluk hastalıkları denilen problemleri vardır. (mesela Golf V ilk çıktığında depo girişi hatalı üretilmişti) Yeni kasa en az 6 ay sonra alınmalıdır.

Eski kasa Fabia ise her türlü sorunu halledilmiş, güvenilirliği kanıtlanmış bir üretimdir... Ama tabi Skoda kaliteli bir marka. Yenisinde de sorun çıkacağını pek zannetmem...

loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 18 Kas 2007, 21:52

[quote="BaTeRRiiSStt"]bence ikisinide alma toyotanın cok güzel kampanyaları var git onlara bak derim..[/QUOTE]

ha bide o var evet... bende artık '0' km de skoda düşünmüyorum. ben sana istersen biraz zorla, ödeyeceğin ayı uzat yada, peugeot 207 bak derim. çok hoşuma gidiyor, 25 binliraya 5 kapılısı var. hem skodadan daha donanımlı, ve euroncap 5 yıldızlı. 29 a dizeli var çok gelebilir.

ben bu 207 nin 1.6 HDI 90 hp Premium olanına taktım kafayı inşaallah yaza düşünüyoruz. arabanın içinde yok yok, mercedes elegance gibi....
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti BaTeRRiiSStt » 18 Kas 2007, 21:55

pejolarında kaportası cok narin. gercı zewk meselesi ama guzel araba benım arkadas 207hdi aldı cok guzel hemde ıcerı ses gırmıyor..
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti loveskoda » 18 Kas 2007, 21:57

[quote="hakanerdogan"] 
ha bide o var evet... bende artık '0' km de skoda düşünmüyorum. ben sana istersen biraz zorla, ödeyeceğin ayı uzat yada, peugeot 207 bak derim. çok hoşuma gidiyor, 25 binliraya 5 kapılısı var. hem skodadan daha donanımlı, ve euroncap 5 yıldızlı. 29 a dizeli var çok gelebilir.

[/QUOTE]

Abi ben hiç önermiyorum... Tenekeden farksız... Asla bence Fransız arabası alma... Bunu milliyetçilikten söylemiyorum tabi ama dünyada en iyi otomobilleri Almanlar üretir...

Özellikle Peugeot gibi bir marka asla önermem... PSA gurubundan araba alma da ne alırsan al.....
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sonertevfik » 18 Kas 2007, 22:01

[quote="hakanerdogan"][quote="BaTeRRiiSStt"]bence ikisinide alma toyotanın cok güzel kampanyaları var git onlara bak derim..[/QUOTE]

ben bu 207 nin 1.6 HDI 90 hp Premium olanına taktım kafayı inşaallah yaza düşünüyoruz. arabanın içinde yok yok, mercedes elegance gibi....
[/QUOTE]

hakan kardeşim amma yaptın yani... peugeot ile mercedes'i de bir tuttunuz ya helal olsun size. o dediğin elegance gibi olan 207 1,6 hdi premium dediğin arabaya 190 D serisi (89-90 model) değişmem kesinlikle, kaldı ki bir fransız arabasını ALMAN devi MERCEDES'le kıyaslıyorsun...
BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

İleti sonertevfik » 18 Kas 2007, 22:03

[quote="skoda-auto"][quote="hakanerdogan"] 

[/QUOTE]

Abi ben hiç önermiyorum... Tenekeden farksız... Asla bence Fransız arabası alma... Bunu milliyetçilikten söylemiyorum tabi ama dünyada en iyi otomobilleri Almanlar üretir...

Özellikle Peugeot gibi bir marka asla önermem... PSA gurubundan araba alma da ne alırsan al.....
[/QUOTE]

AĞZINA SAĞLIK SKODA AUTO KARDEŞİM +10000000 AYNI FİKİRDEYİM. MODELİ DAHA DA DÜŞÜRDÜM 74 MODEL DİZEL MERCEDES'İ SENİN 2008 MODEL 207'NE DEĞİŞMEM HAKAN KARDEŞ...  SKODA DİZEL EN İYİ SEÇİM BENCE...  ULAŞILABİLİRLİK VE KALİTE + FİYAT BAKIMINDAN..
BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

İleti loveskoda » 18 Kas 2007, 22:04

sonertevfik ClapClapClapClapClap

Kesinlikle aynı fikirdeyim....
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 18 Kas 2007, 22:12

O yüzden EuroNcap 5 yıldızlı demi....

ayrıca adam 33.000 YTL ye 1.6 dizel ve 90 beygirlik araba veriyor. (benim düşündüğüm premium versiyon)

donanımlarından dikkat çekenleri;

-ABS, AFU, REF (fren sistemleri)

-sürücü, yolcu ön ve yan hava yastığı+ ön arka perde hava yastığı

-ön ve arka emniyet kemer ışığı uyarısı

-16'' jant

-direksiyondan kumanda CD, MP3

-çift bölgeli otomatik klima

-ön sis farı

-ön kolçak

-akıllı hizmet kutusu (BSI) ?

-sekansiyel camlar ? (4 elektrikli cam)

-ısı yansıtıcılı ön cam

-deri direksiyon

-araç içi parfüm sistemi

-hava yastığını devre dışı bırakabilme...

bu özellikler, gidip en pahalısını aldığım fabiama EK olan özellikler...

ayrıca max torku bunun 1750 devirde 215 nm...

havada karada fabiadan iyi...

fiyatı 33.000 abi. mercedes gibi araba. sessizliğide cabası.

ha unutmadan otomatik yanan far+otomatik çalışan silecek...

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 18 Kas 2007, 22:16

ben fabiama kötü demiyorum. tank gibi, taş gibi araba ama biraz konfor problemi yaşıyorum. ayrıca bu 207 yi almayı düünüyorum dediysem de fabiadan vazgeçmeyeceğiz. yani satmayacağız. bi araba artık yetmez oldu bize. 2. bi araba şart oldu.

bende en uygun bu 207 yi 1.6 HDI premium u gördüm. hem serviste bizi fıtık etmezler.

80 lik TDI sedan ambiante fabia mı zaten fazlasıyla seviyorum.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti silverlinemania » 18 Kas 2007, 22:25

valla arkadaşlar ilginiz için teşekkürler hepinize bide bugün renonun reklamını gördüm gerçi reno hayatta almam ama çok cazip peşinat yok 5.000 ytl takas indirimi 2008 de ilk taksit ödeme gibi bende 0 km skoda almayı pek istemiyorum ama alabileceğim kısıtlı yani başka hangi firma 21 bin ytl ye araç satıyo varsa bilen yazarsa sevinirim ona göre karar vermem lazım yıl sonuna kadar almak istiyorum çünkü
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

2. El Skoda

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir