0 km araç almayı düşünüyorum

İkinci el Skoda arıyor yada aracınızı satıyorsanız bu bölüm sizin için.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

0 km araç almayı düşünüyorum

İleti loveskoda » 18 Kas 2007, 22:27

[quote="hakanerdogan"]O yüzden EuroNcap 5 yıldızlı demi....

ayrıca adam 33.000 YTL ye 1.6 dizel ve 90 beygirlik araba veriyor. (benim düşündüğüm premium versiyon)

[/QUOTE]

Sizce neden bu kadar ucuz? Bu arada herşey Euro-Encap ile bitmiyor...

Güzellik ayrıntılarda gizlidir. Uzun dönem dayanıklılığı, kaportanın dış etkenlere direnci, motor aşınımı, vs. vs. vs. Dizel motorları zamanla siyah duman atacak şekilde problemli... Benzinlileri ise cansız ve çok yakıyor...

Süspansiyon sistemi, kaymak yollar için. Bizim yollarda Fabia dan konforlu değil...

Eğer 3-5 yıl kullanacaksanız alın. Ama daha fazlasını Peugeot veremez...

loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 18 Kas 2007, 22:32

[quote="silverlinemania"]valla arkadaşlar ilginiz için teşekkürler hepinize bide bugün renonun reklamını gördüm gerçi reno hayatta almam ama çok cazip peşinat yok 5.000 ytl takas indirimi 2008 de ilk taksit ödeme gibi bende 0 km skoda almayı pek istemiyorum ama alabileceğim kısıtlı yani başka hangi firma 21 bin ytl ye araç satıyo varsa bilen yazarsa sevinirim ona göre karar vermem lazım yıl sonuna kadar almak istiyorum çünkü[/QUOTE]

Renault iyi firma... Ancak Skoda, Alman teknolojisine sahip, kaliteli bir marka... Bence Fabia ile test sürüşüne çıkın. Zaten "ilk sürüşte aşk" sözü gerçek olacak... Sürmeseniz bile bence en azından galeride inceleyin...
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 18 Kas 2007, 22:32

ucuz çünkü şu anki arabamda o demin uzuuunca yazdığım özellikler yok ve  30 milyar. o özellikler 3 milyar farkdan fazla eder.

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti silverlinemania » 18 Kas 2007, 22:35

bencede peugeot çok kullanışlı bi araba değil kesinlikle düşünmem bile almayı zaten aklıma bile gelmedi benim eğer o kadar param olsaydı seat leon alırdım 40.000 ytl gibi bi param olsaydı gene ya seat leon cupra yada octavia vrs alırdım ama malesef şu anda en fazla 25 falan oda kendimi zorlayarak aslında almasamda olur ama artık favorit sıktı he onu satmıcam işte kullanırım gene ama 13 senedir papaz pilav işine döndü yani hemde yaşladı bugün bizim evin önünde yokuştan indim tam o sıradada karşıdan bi araba geldi geri geri gidiyim dedim araba geri geri tırmanamadı yokuşu ve çokta dik bi yokuş değil hafif eğimli bi yer mecburen o adam geri gitti ve utandım resmen sanki araba kullanmayı bilmiyomuşum gibi oldu sen inde ben çıkarıyım dedi aadam ya ondan sonra dedim yeni bi araba kesinlikle şart yemem içmem genede yenisini alırım dedim
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aytekin041 » 18 Kas 2007, 22:37

bence renaultun  laguna modelini düşünebilirsin..
 fırsatlardan dolayı
aytekin041
CLASSIC
CLASSIC

İleti silverlinemania » 18 Kas 2007, 22:39

[quote="skoda-auto"][quote="silverlinemania"]valla arkadaşlar ilginiz için teşekkürler hepinize bide bugün renonun reklamını gördüm gerçi reno hayatta almam ama çok cazip peşinat yok 5.000 ytl takas indirimi 2008 de ilk taksit ödeme gibi bende 0 km skoda almayı pek istemiyorum ama alabileceğim kısıtlı yani başka hangi firma 21 bin ytl ye araç satıyo varsa bilen yazarsa sevinirim ona göre karar vermem lazım yıl sonuna kadar almak istiyorum çünkü[/QUOTE]

Renault iyi firma... Ancak Skoda, Alman teknolojisine sahip, kaliteli bir marka... Bence Fabia ile test sürüşüne çıkın. Zaten "ilk sürüşte aşk" sözü gerçek olacak... Sürmeseniz bile bence en azından galeride inceleyin...
[/QUOTE]

bugün inceledim iki fabiayıda eski kasa içeriye ses alıyo baya yeni kasada o kadar ses gelmiyo artı yeni kasanın diz mesafesi biraz daha iyi eski kasaya göre tavan yüksekliğide gayet iyi eski kasada kafam değdi tavana ama eski kasanında iç malzemeleri kaliteli geldi bana yeni kasanınkiler biraz basit ama bakıcağım bide seat var ikisinden biri olucak herhalde ama skoda daha ağar basıyo çünkü ucuz Big%20smile
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 18 Kas 2007, 22:39

[quote="silverlinemania"]bencede peugeot çok kullanışlı bi araba değil kesinlikle düşünmem bile almayı zaten aklıma bile gelmedi benim eğer o kadar param olsaydı seat leon alırdım 40.000 ytl gibi bi param olsaydı gene ya seat leon cupra yada octavia vrs alırdım ama malesef şu anda en fazla 25 falan oda kendimi zorlayarak aslında almasamda olur ama artık favorit sıktı he onu satmıcam işte kullanırım gene ama 13 senedir papaz pilav işine döndü yani hemde yaşladı bugün bizim evin önünde yokuştan indim tam o sıradada karşıdan bi araba geldi geri geri gidiyim dedim araba geri geri tırmanamadı yokuşu ve çokta dik bi yokuş değil hafif eğimli bi yer mecburen o adam geri gitti ve utandım resmen sanki araba kullanmayı bilmiyomuşum gibi oldu sen inde ben çıkarıyım dedi aadam ya ondan sonra dedim yeni bi araba kesinlikle şart yemem içmem genede yenisini alırım dedim[/QUOTE]

hımm... abi peugeot aslında fabiadan daha kullanışlı daha çok özelliği var ve daha konforlu. renaultun donanımsız arabalarından iyidir.

21-25  000 YTL ye '0' km tatminkar bir otomobil alabileceğinizi zannetmiyorum ama skodadan şaşmayım diyosanız yeni kasa fabia derim...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti loveskoda » 18 Kas 2007, 22:40

Bizim geçen sene Favorit LX imiz vardı... Skoda Atik Plaza ( www.atikskoda.com ) da Fabia yı beyendik... Favoritimizi 4500YTL. ye sayıp, hatırı sayılır bi indirim yaptılar... Yeni araba ise altımızda yağ gibi kayıyor şimdi.... Şiddetle Fabia öneririm. Atik plazadan...
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silverlinemania » 18 Kas 2007, 22:41

[quote="aytekin041"]bence renaultun  laguna modelini düşünebilirsin..
 fırsatlardan dolayı
[/QUOTE]

renault laguna pahalı değil mi Confused ben en fazla 25 bin ytl lik bişey düşünüyorum ilerde belki alırım daha iyisini
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aytekin041 » 18 Kas 2007, 22:42

bencede ikinci el 25 000 ytl ye falan iyi arabalar bulunabilir..
aytekin041
CLASSIC
CLASSIC

İleti silverlinemania » 18 Kas 2007, 22:43

[quote="hakanerdogan"][quote="silverlinemania"]bencede peugeot çok kullanışlı bi araba değil kesinlikle düşünmem bile almayı zaten aklıma bile gelmedi benim eğer o kadar param olsaydı seat leon alırdım 40.000 ytl gibi bi param olsaydı gene ya seat leon cupra yada octavia vrs alırdım ama malesef şu anda en fazla 25 falan oda kendimi zorlayarak aslında almasamda olur ama artık favorit sıktı he onu satmıcam işte kullanırım gene ama 13 senedir papaz pilav işine döndü yani hemde yaşladı bugün bizim evin önünde yokuştan indim tam o sıradada karşıdan bi araba geldi geri geri gidiyim dedim araba geri geri tırmanamadı yokuşu ve çokta dik bi yokuş değil hafif eğimli bi yer mecburen o adam geri gitti ve utandım resmen sanki araba kullanmayı bilmiyomuşum gibi oldu sen inde ben çıkarıyım dedi aadam ya ondan sonra dedim yeni bi araba kesinlikle şart yemem içmem genede yenisini alırım dedim[/QUOTE]

hımm... abi peugeot aslında fabiadan daha kullanışlı daha çok özelliği var ve daha konforlu. renaultun donanımsız arabalarından iyidir.

21-25  000 YTL ye '0' km tatminkar bir otomobil alabileceğinizi zannetmiyorum ama skodadan şaşmayım diyosanız yeni kasa fabia derim...
[/QUOTE]

ben tatminkar bi araba istemiyorum zaten bana kliması olsun yeter fazla bişey aramıyorum bide yeni olsun işte en azından yokuştan indiğimde biriyle karşılaşırsam kendini geri geri çıkarabilsin yeter rezil olmayalım
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silverlinemania » 18 Kas 2007, 22:45

[quote="skoda-auto"]Bizim geçen sene Favorit LX imiz vardı... Skoda Atik Plaza ( www.atikskoda.com ) da Fabia yı beyendik... Favoritimizi 4500YTL. ye sayıp, hatırı sayılır bi indirim yaptılar... Yeni araba ise altımızda yağ gibi kayıyor şimdi.... Şiddetle Fabia öneririm. Atik plazadan...[/QUOTE]

hocam gayet iyi vermiş arabana bizimkine 3.000 ytl dedi ya indirim falanda yapmadı bende o zaman satmam ömrü bitince çöpe atarım dedim sana ne kadar indirim yaptı bende ona göre pazarlık yaparım biraz
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 18 Kas 2007, 22:45

[quote="aytekin041"]bencede ikinci el 25 000 ytl ye falan iyi arabalar bulunabilir..[/QUOTE]

İkinci el asla almayın bence... 0 km alacak paranız varsa (ki 25.000 YTL. gayet yeterli) 0 km almak en iyisi...
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 18 Kas 2007, 22:46

[quote="silverlinemania"] 
hocam gayet iyi vermiş arabana bizimkine 3.000 ytl dedi ya indirim falanda yapmadı bende o zaman satmam ömrü bitince çöpe atarım dedim sana ne kadar indirim yaptı bende ona göre pazarlık yaparım biraz
[/QUOTE]

Bunu Atik plaza mı dedi?

Fovorite 500YTL. fazla saydılar, arabayı da 24.000 den 21.200 e inmişlerdi...
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 18 Kas 2007, 22:48

http://sifirkm.milliyet.com.tr/Sfr/Defa ... e=AnaSayfa

bu linkten fiyat aralığı seçip 0 km  araçları görüntüleyebilirsiniz.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti silverlinemania » 18 Kas 2007, 22:51

[quote="aytekin041"]http://arabam.e-kolay.net/ikinciEl/deta ... id=1177514

linklerde en azından bence kaliteli arabalar var

(tabi ikinci el düşünürsen)
[/QUOTE]

hocam 25.000 ytl 2. el arabalar var ama ben peşin 25.000 ytl hayatta veremem ama emeğin için teşekkür ederim bakıcam genede
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 18 Kas 2007, 22:52

Yeni Skoda Fabia minisite: http://www.yenifabia.com/
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

2. El Skoda

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir