Fabiama iyi bakacak birini arıyorum

İkinci el Skoda arıyor yada aracınızı satıyorsanız bu bölüm sizin için.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabiama iyi bakacak birini arıyorum

İleti fabiamania » 26 Arl 2007, 22:51

[quote="mygokhan"]era ekonomik , güzel bir araç..alan memnun.pek sorunu olmayan basit bir araç...güvenlik ve fazla konfor arama..fabidan sonra araç teneke hissi verir...ama servis yönünden çok çok rahat edersin.hyundai servisleri çok ilgili...çok gittim geldim..müthiş hızlanır..yolda aynı tip motorlarla sana yetişen fazla olmaz..
Ben olsam hyundai almam şu an ki durumda..artık japonlardan bir kaç marka haricinde pek güvenli gelmiyor..ama ticaret yapacak olsam kesinlikle fabia almam .giderim hyundai alırım..
[/QUOTE]

Ya hep söylenen eranın kağıt gibi olduğu ama bu kağıtlığın kriteri nedir abi?Smile

Kısaca özetlersek genl yorumları Accent era;

-Kağıt gibi emniyetsiz 3 yıldızlı

-konfor zayıf

-Performansı iyi

-Ekonomik

-servisi iyi

-sessiz çalışıyor

En çok merak ettiğim süspansiyon sistemi, ABS fren kalitesi, en ufak bir çukura girince takur tukur kapıdan göğüsten ses gelip gelmeyeceği

Tipi de fena değil işte..Fabiş kadar tip yokWink

fabiamania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti scorpion3560 » 26 Arl 2007, 23:16

ya burda gerçekten alman hayranı biri var.isimin hitap etmeyim.arkadaşım sana soruyorum heyyyy.hangi firma 5 yıl garanti veriyo söylesene bana bi.opelmi,skoadamı.veya kendilerine güvenmeseler verirlermi.aradaki tek fark ne biliyomusun kardeş.sen alman diye 40 milyar verip 2 hava yastıklı , sadece absli bi araç alıyosun ve ne hikmetse o araba en çok şikayet alan araba ve şu anda opel üretimi durdurdu onu biliyomusun kardeşimm.sen nedeni ara koy..LOLben delpide çalışıyorum opele işe yapıyoz ve şu an opelin yüzünden evde oturuyoz.iş olmadığı için.sen hyundai ye dandik diyossun.sen 5 yıldızlı arabanla,içinde 5 kişi var diyelim, 100 km  e hızla bi yer girersen araçta kaç kişi sağ çıkar hımm.arkada hava yastığı varmı onları kurtarcakk.artık bizim millette uyanmaya başladı.ben 32 milyar verip gaet konforlu,süper motorlu,süper yakıtlı,süper özelilkili,5 yıl garantili araca binerken,sen 35-40 milyar verip bunların hiçbirisini göremiyosun.YANLIŞIM VARSA HERKESTEN AZAR İŞİTMYE HAZIRIM....
scorpion3560
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti scorpion3560 » 26 Arl 2007, 23:21

SONERTEVFİK arkadaşımmm.hyundai nere mercedes,bmw audi nere demişsin.saydığın araçlar bi kere zaten kıyaslayamazsın.bu araçlar lüks araçlar sınıfına girer.ve bunların 60 milyardan aşağı arabssı vrmı söylesene bana.hyundai sonata,coupe fx(ferrari kopyası),grandeur sen bunlara baksana aşağı kalır yanları varmı.okadar saçmalamışınki ERA ike mercedesi karşılaştırıyosun yaaaa.sende mantık yok galiba.30 milyarlık araçla 200 milyarlık aracıı ya güldürdeün beni.senin dedelerinde böyle alman hayranıydı.onların yzünden 1.dünya savaşına girdik zaten..böyle zihniyetleri yok edelim arkadaşlarrrrr.bu arada sonertevfik arkadşım felicea ile C4 ü karşılaştırmış felicea yı ii bulmuşşşşşş.allah allah nedense biz 2000 yılında felica alıdk aynı gün geri verdik.altı çok alçak yere değiyo.motor 5 dk bi haraet yaptı gittik tipo aldıkkk...YANLIŞŞŞAngry
scorpion3560
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 27 Arl 2007, 00:03

[quote="scorpion3560"]SONERTEVFİK arkadaşımmm.hyundai nere mercedes,bmw audi nere demişsin.saydığın araçlar bi kere zaten kıyaslayamazsın.bu araçlar lüks araçlar sınıfına girer.ve bunların 60 milyardan aşağı arabssı vrmı söylesene bana.hyundai sonata,coupe fx(ferrari kopyası),grandeur sen bunlara baksana aşağı kalır yanları varmı.okadar saçmalamışınki ERA ike mercedesi karşılaştırıyosun yaaaa.sende mantık yok galiba.30 milyarlık araçla 200 milyarlık aracıı ya güldürdeün beni.senin dedelerinde böyle alman hayranıydı.onların yzünden 1.dünya savaşına girdik zaten..böyle zihniyetleri yok edelim arkadaşlarrrrr.bu arada sonertevfik arkadşım felicea ile C4 ü karşılaştırmış felicea yı ii bulmuşşşşşş.allah allah nedense biz 2000 yılında felica alıdk aynı gün geri verdik.altı çok alçak yere değiyo.motor 5 dk bi haraet yaptı gittik tipo aldıkkk...YANLIŞŞŞAngry[/QUOTE]

Lütfen saygılı olun.....!ConfusedThumbs%20Down
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 27 Arl 2007, 00:10

[quote="fabiamania"]
Ya hep söylenen eranın kağıt gibi olduğu ama bu kağıtlığın kriteri nedir abi?Smile

-konfor zayıf

-Performansı iyi

-Ekonomik

-servisi iyi

-sessiz çalışıyor

En çok merak ettiğim süspansiyon sistemi, ABS fren kalitesi, en ufak bir çukura girince takur tukur kapıdan göğüsten ses gelip gelmeyeceği

[/QUOTE]

Hocam kalitesi vasat. Yani kaportası çok iyi değil. Çarşaf gibi...

Dizel motorları fena değil.... Benzinliler kalitesiz(Autoshow 100000km testinde n çok iyi çıkmamıştı benzinli hyundai motoru)

Servisleri iyi..

Konforu iyi sayılır.

Yol tutuş, idare eder.

Yani piyasa arabası... Kullan at cinsinden....

YANİ; SKODA, MARAŞ DONDURMASI İSE HYUNDAİ, KÜLAHTA AÇIK DONDURMALOLLOLLOLLOL
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 27 Arl 2007, 00:15

[quote="irfant"]Sağlamlık durumu nedir Accent'in? Fabia'dan iyi ise EuroNcap'ten 5 yıldız almış olması lazımdır.

Hyundai i30 bile 4 yıldızda kaldı. Link verirsen seviniriz.

Fabia 90'lı yılların başında tek hava yastığı ile 4 yıldız almışken, Accent'in geçmişi pek bir karanlık. 1998 yılında Accent tek hava yastığı ile 1.5 yıldız almış.
[/QUOTE]

ClapClapClapClapClap BAŞKA SÖZE GEREK VAR MI?ClapClapClapClapClap

loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabiamania » 27 Arl 2007, 01:19

[/QUOTE]

Maraş dondurması ne, açıkta külah dondurma ne? İkisi de açıkta külahta satılıyor... kafam iyice karıştı
fabiamania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 27 Arl 2007, 01:38

[quote="fabiamania"] 
[/QUOTE]

Maraş dondurması ne, açıkta külah dondurma ne? İkisi de açıkta külahta satılıyor... kafam iyice karıştı
[/QUOTE]

Yani biri kalite, diğeri sıradan....
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabialife » 27 Arl 2007, 15:13

arkadaşlar,
bu sitedeki bazı arkadaşların önyargılı bakış açısını hala anlayabilmiş değilim. tofaşa küfredenler, kendi skodasını dünyanın en iyi arabası zannedenler, kendi düşüncesinin dışındakileri yanlış kabul edenler, vs.

bir arkadaşın vaktiyle dediği gibi koynumuza kadın değil araba alıyoruz, biniyoruz yeri geldimi satıp yenisini alıyoruz.

47 yaşındayım, 31 yıldır araç kullanırım ve 22 yıllık ehliyet ehliyet sahibiyim. bu süre içerisinde gerek kendim gerekse arkadaşlarım için çok araba alıp binip sattım. .

skoda insanda bağımlılık yapıyor, insanla bu arabalar arasında farklı bir bağ oluşuyor diyorsanız buna katılıyorum. bu yaş  ve bunca tecrübeme rağmen bunu ben de yaşadım. ancak neticede arabadır  hiçbirine eş, evlat muamelesi yapmadım, yapılmasını da garipsiyorum.

araba konusunda herkesin beklentileri farklıdır, ayrıca fiat/performans denen bir şey var.  arkadaş 3 silindirli tdi motor almam diyor, bence haklı . ŞU ANDA bende almam ancak  alan veya alacak arkadaşlarıma da saygı duyarım onların tercihidir. mutlaka skoda almayı düşünürsem biraz daha bekler crdi motor alırım. eğer BEKLENTİLERİ KARŞILAR VE FİATIDA ÇOK CAZİP olursa accent erayıda alırım, kia ceratoyuda.  adamlar en son teknoloji sessiz 1.6 110-115 bg crdi motor yapmışlar, 5  yıl garanti veriyorlar kampanyalarla fiatlarda büyük düşüşler var yanlış olan ne var bunda.  ben bu arabayı alırken de dünyanın  en iyi araba olduğu için değil fiatına göre kalite ve donanımı iyi  olduğu için aldım.

fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti AV-2006 » 27 Arl 2007, 18:26

[quote="fabialife"]arkadaşlar,
bu sitedeki bazı arkadaşların önyargılı bakış açısını hala anlayabilmiş değilim. tofaşa küfredenler, kendi skodasını dünyanın en iyi arabası zannedenler, kendi düşüncesinin dışındakileri yanlış kabul edenler, vs.

bir arkadaşın vaktiyle dediği gibi koynumuza kadın değil araba alıyoruz, biniyoruz yeri geldimi satıp yenisini alıyoruz.

47 yaşındayım, 31 yıldır araç kullanırım ve 22 yıllık ehliyet ehliyet sahibiyim. bu süre içerisinde gerek kendim gerekse arkadaşlarım için çok araba alıp binip sattım. .

skoda insanda bağımlılık yapıyor, insanla bu arabalar arasında farklı bir bağ oluşuyor diyorsanız buna katılıyorum. bu yaş  ve bunca tecrübeme rağmen bunu ben de yaşadım. ancak neticede arabadır  hiçbirine eş, evlat muamelesi yapmadım, yapılmasını da garipsiyorum.

araba konusunda herkesin beklentileri farklıdır, ayrıca fiat/performans denen bir şey var.  arkadaş 3 silindirli tdi motor almam diyor, bence haklı . ŞU ANDA bende almam ancak  alan veya alacak arkadaşlarıma da saygı duyarım onların tercihidir. mutlaka skoda almayı düşünürsem biraz daha bekler crdi motor alırım. eğer BEKLENTİLERİ KARŞILAR VE FİATIDA ÇOK CAZİP olursa accent erayıda alırım, kia ceratoyuda.  adamlar en son teknoloji sessiz 1.6 110-115 bg crdi motor yapmışlar, 5  yıl garanti veriyorlar kampanyalarla fiatlarda büyük düşüşler var yanlış olan ne var bunda.  ben bu arabayı alırken de dünyanın  en iyi araba olduğu için değil fiatına göre kalite ve donanımı iyi  olduğu için aldım.

Clap Clap

Clap Clap

[/QUOTE]

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti yonetici » 27 Arl 2007, 18:42

Yini berbirinizi yemeye başlamışsınız müdahale edincede benim mesajım niye silindi, ben ayrılıyorum v.s. gibi çocukluklar yapıyorsunuz Angry 
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti scorpion3560 » 27 Arl 2007, 20:12

eee arkadaşlar mesajlaıma cvp gelmemiş.sizde gerçeği anladınızmı acaba.cevap versenize.allahın dandik skodasını en ii araba yapmışsınız siz ya.ne var bu arabda anladım.SİZE BİRŞEY SÖYLEYİMMİ.İZMİRDE BU ARAÇTAN 1000 KİŞİDE 1 KİŞİ KULLANIYOR.ODA BELKİİİİ.neden acabaaaaaa.sadece siz övüyonuz arabayı.hdi cevap verin...
scorpion3560
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 27 Arl 2007, 21:01

[quote="scorpion3560"]eee arkadaşlar mesajlaıma cvp gelmemiş.sizde gerçeği anladınızmı acaba.cevap versenize.allahın dandik skodasını en ii araba yapmışsınız siz ya.ne var bu arabda anladım.SİZE BİRŞEY SÖYLEYİMMİ.İZMİRDE BU ARAÇTAN 1000 KİŞİDE 1 KİŞİ KULLANIYOR.ODA BELKİİİİ.neden acabaaaaaa.sadece siz övüyonuz arabayı.hdi cevap verin...[/QUOTE]

Tek bir gerçek var oda sizin siteye sadece skodayı kötülemek üzere kasıtlı üye oluşunuz. Gerçek manada eleştirenlerle sizin gibi atıp tutanlar kolayca ayrıldığı için cevap vermeye tenezzül edilmemiş olabilir.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti sonertevfik » 27 Arl 2007, 21:14

[quote="scorpion3560"]böyle zihniyetleri yok edelim arkadaşlarrrrr.bu arada sonertevfik arkadşım felicea ile C4 ü karşılaştırmış felicea yı ii bulmuşşşşşş.allah allah nedense biz 2000 yılında felica alıdk aynı gün geri verdik.altı çok alçak yere değiyo.motor 5 dk bi haraet yaptı gittik tipo aldıkkk...YANLIŞŞŞAngry[/QUOTE]

SEN KİMSİN Kİ BÖYLE ZİHNİYETLERİ ORTADAN KALDIRMAYA ÇALIŞIYORSUN? SONRA BEN ARABA ALIRKEN SANA MI SORACAĞIM, HANGİ ARABA İYİ DİYE... SEN BU SİTEYE EMİRTUZUL KARDEŞİN DEDİĞİ GİBİ SADECE SKODAYI KÖTÜLEMEK İÇİN GİRMİŞSİN... SENİN GİBİLERE CEVAP BİLE YAZMAM AMA NEYSE, CAHİLLİĞİNE VERİYORUM, BİR DAHA YORUM YAZIP SAYGISIZLIK YAPMAMAN DİLEĞİYLE SENİ KINIYORUM...
BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

İleti sonertevfik » 27 Arl 2007, 21:29

[quote="fabialife"]

ben bu arabayı alırken de dünyanın  en iyi araba olduğu için değil fiatına göre kalite ve donanımı iyi  olduğu için aldım.

[/QUOTE]

BEN DE BUNU DEMEK İSTİYORUM İŞTE, AHMET ABİ...BU ARABA BAĞIMLILIK YAPIYOR, HEM KALİTESİYLE, HEM FİYAT / PERFORMANS / KALİTE  KRİTERLERİYLE... BEN ARKADAŞLARA BUNU DEMEK İSTİYORUM İŞTE... YOKSA DAHA ÖNCE DE İFADE ETTİĞİM GİBİ SKODA BENİM EKMEK PARAMI VERMİYOR, BABAMIN KURDUĞU BİR FİRMA DA DEĞİL, SADECE GERÇEKTEN TESPİT ETTİĞİM ŞEYLERİ SÖYLÜYORUM... SKODA ÖDEDİĞİNİZ PARAYI TAM OLARAK HAKEDİYOR...

sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ahmetva » 27 Arl 2007, 21:59

[quote="sonertevfik"]SEVGİLİ AKREP KARDEŞİMİN YAZDIĞI ÖZELLİKLER PAZARLAMA STRATEJİSİ KAPSAMINDA DEĞERLENDİRİLMESİ GEREKİYOR BENCE... BİR OTOMOBİLİN ÇOK ÖZELLİĞİ OLMASI O ARACIN ''KALİTELİ'' BİR ARAÇ OLDUĞUNU GÖSTERMİYOR... BEN BURDA SÖZKONUSU ARACI KÖTÜLEMİYORUM KESİNLİKLE YANLIŞ ANLAMAYIN... DAHA DÜN DAYIMIN C-4 'ÜNE BİNDİM, 30-40 KM YOL YAPTIM VE SONRA EVE DÖNMEK İÇİN FELİCİA'MA BİNDİĞİMDE OH BE DEDİM... C-4 DEDE TEKNOLOJİ EN ÜST SEVİYELERDE AMA BENCE KALİTE AÇISINDAN ÇOK YETERSİZ GELİYOR BANA... TABİKİ BU ZEVK MESELESİ BİRAZDA... HERKES ÇOK KALİTELİ, SAĞLAM, ''TANK GİBİ'' ARABALARA BİNMEK İSTESEYDİ, ÇOK NET SÖYLÜYORUM DÜNYADA MERCEDES'TEN  BAŞKA ARABA SATILMAZDI...
[/QUOTE]

c4 ve felicia mukayese edilmez arkadaş... tamam alemin passatı yerine kendi favoritin daha iyi gelir ama bu kadar da atılmaz ki...LOL
ahmetva
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ahmetva » 27 Arl 2007, 22:04

[quote="loveskoda"][quote="fabiamania"]

-konfor zayıf

-Performansı iyi

-Ekonomik

-servisi iyi

-sessiz çalışıyor

[/QUOTE]

Hocam kalitesi vasat. Yani kaportası çok iyi değil. Çarşaf gibi...

Dizel motorları fena değil.... Benzinliler kalitesiz(Autoshow 100000km testinde n çok iyi çıkmamıştı benzinli hyundai motoru)

Servisleri iyi..

Konforu iyi sayılır.

Yol tutuş, idare eder.

Yani piyasa arabası... Kullan at cinsinden....

30 senedir hyundai kullanıyor gibisin... yaşın kaçtı?
ahmetva
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sonertevfik » 27 Arl 2007, 22:06

KESİNLİKLE 2000 MODEL FELİCİA GLX-İ ARACIMI 2008 MODEL C4 'E DEĞİŞMEM... 3 AY ÖNCE DE KAYSERİ'YE GİDİP GELDİK AİLECEK C-4 LE, ÇOK TUHAF BİR ARAÇ, HERYERDEN SES GELİYOR VE BİR VW GRUBU HERHANGİ BİR ARAÇ KADAR KALİTELİ DEĞİL KESİNLİKLE... MİLYONLARCA YTL'LİK SERVETİM OLSA İNANIN BİR FELİCİA'M OLUR GARAJIMDA AMA ASLA BİR C-4'ÜM OLMAZ, 2300 KM'LİK DE TECRÜBEM VAR C-4 LE... BENCE FELİCİA DAHA İYİ ŞAHSİ FİKRİM...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

ÖncekiSonraki

2. El Skoda

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir