Skoda Fabia mı? Honda City mi?

İkinci el Skoda arıyor yada aracınızı satıyorsanız bu bölüm sizin için.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Skoda Fabia mı? Honda City mi?

İleti mygokhan » 16 Oca 2008, 00:20

[quote="slamy"][quote="tam3r"]
anahtar olan yok Star
[/QUOTE]

tebrikler bakalım yarın hangileri sönecek ben sağ cam dan ümitliyim Big%20smile 

İşte Honda çatısı altında ki arabalar da bu olay olmuyor... Bizim arkamızda istediğimiz kadar WV olsun zaten arkamızda ne işi var anlamadım Big%20smile Bir Pislik yapıyo ama...

[/QUOTE]

aynen bende bunu demek istiyorum...ama herşeye rağmen fabiamı seviyorum..

Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti slamy » 16 Oca 2008, 00:23

Skoda neyin var arkamda WV var. Honda neyin var Dünya nın en gelişmiş robotu... Big%20smile Üstelik adamlar maskot olarak kullanıyor... Ama tabi fabia mı seviyorum. Onun kadar az yakan Honda yok ... LOL
slamy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti burutekin » 16 Oca 2008, 00:38

arabam coma bakın honda cıvıcın balonu nasıl sönmüş o kadar methediyorlar nesini sadece 125 pslik motoru gerisi sadece sadece makyaj çarpışma testinde 4 yıldız almış bazılarının beğenmediği fabia 2001 de tek havayastığıyla 4 yıldız almıştır açın bakın ama Türk halkı olarak biz gösterişi seviyoruz o zaman en iyi si cıvıc motoruna ve otomatik şanzumanına laf söylemem söyleyemem ama güvenlik 4 yıldız buyrun  
burutekin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti slamy » 16 Oca 2008, 00:41

[quote="burutekin"]arabam coma bakın honda cıvıcın balonu nasıl sönmüş o kadar methediyorlar nesini sadece 125 pslik motoru gerisi sadece sadece makyaj çarpışma testinde 4 yıldız almış bazılarının beğenmediği fabia 2001 de tek havayastığıyla 4 yıldız almıştır açın bakın ama Türk halkı olarak biz gösterişi seviyoruz o zaman en iyi si cıvıc motoruna ve otomatik şanzumanına laf söylemem söyleyemem ama güvenlik 4 yıldız buyrun  [/QUOTE]

o yüzden fabia aldık ya... güvenli güvenli biniyoz ne güzel... beğenmeyen adam satar arabasını bura da sölenenler  artıları ve eksileri ... skoda bi işe yaramaz satın honda alın gibisinden bi mesaj da yok sanırım... kimse arabasını kötülemez zaten. ama şuda bir gerçek ki çok fazla eksik noktası var en azından bizim araçlarımızın...
slamy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 16 Oca 2008, 00:48

[quote="slamy"][quote="burutekin"]arabam coma bakın honda cıvıcın balonu nasıl sönmüş o kadar methediyorlar nesini sadece 125 pslik motoru gerisi sadece sadece makyaj çarpışma testinde 4 yıldız almış bazılarının beğenmediği fabia 2001 de tek havayastığıyla 4 yıldız almıştır açın bakın ama Türk halkı olarak biz gösterişi seviyoruz o zaman en iyi si cıvıc motoruna ve otomatik şanzumanına laf söylemem söyleyemem ama güvenlik 4 yıldız buyrun  [/QUOTE]

o yüzden fabia aldık ya... güvenli güvenli biniyoz ne güzel... beğenmeyen adam satar arabasını bura da sölenenler  artıları ve eksileri ... skoda bi işe yaramaz satın honda alın gibisinden bi mesaj da yok sanırım... kimse arabasını kötülemez zaten. ama şuda bir gerçek ki çok fazla eksik noktası var en azından bizim araçlarımızın...
[/QUOTE]

almanyada fabia için biçici diyorlarmış...!

kazalarda çok hasar veriyormuş karşı tarafa..hatta bir kazada peugeot 206 ile kafa kafaya girmişler..peugeot 206 arka koltuklara kadar ezilmiş..fabia ise ön motor komple iptal olmuş.ama içerisindekilere birşey olmamamış..
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti 61ogretmen61 » 16 Oca 2008, 00:48

1- Kullanmadığınız bir araç hakkında dışarıdan bakarak veya kulaktan dolma bilgilerle konuşmak ne derece doğru
2- Her aracın diğerlerine göre iyi ve kötü yanları vardır. Bir aracı bir veya iki kritere göre değerlendirmek bence hata olur.
3- 1987 model Honda Accord kulllandım. Her şeyiyle otomatikti. Şu anda Skoda Fabia 2006 1,2 Classsic Sedan kullanıyorum. 1987 model Honda Accord bu arabaya 100 basar.
4-
61ogretmen61
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 16 Oca 2008, 00:53

[quote="61ogretmen61"]1- Kullanmadığınız bir araç hakkında dışarıdan bakarak veya kulaktan dolma bilgilerle konuşmak ne derece doğru
2- Her aracın diğerlerine göre iyi ve kötü yanları vardır. Bir aracı bir veya iki kritere göre değerlendirmek bence hata olur.
3- 1987 model Honda Accord kulllandım. Her şeyiyle otomatikti. Şu anda Skoda Fabia 2006 1,2 Classsic Sedan kullanıyorum. 1987 model Honda Accord bu arabaya 100 basar.
4-

[/QUOTE]

hondai civic , honda CRV kullandım..hemde uzun süre..Honda city, honda civicten daha kötü olduğuna göre..yorumları bu bağlamda yapıyorum..
Honda civic yolda durmayan,zayıf şasiye sahip bir araç...

Accord derseniz o olay başka..accord un sınıfı farklı her ne kadar eskide olsa..

siz bide opel corsa, ve city kullanın on agöre fabianın kıymetini daha iyi anlarsınız..
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ilk aşk » 16 Oca 2008, 01:03

tabikii fabıa sorulur mu

ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti umt_d » 16 Oca 2008, 01:46

Fabia bence de
umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti burutekin » 17 Oca 2008, 00:51

yani peki 1987 model honda accordu 2006 fabia 1.2 ile karşılaştırmak nasıl bir mantık motorunu dahi yazmamışsınız büyük ihtimal 2000 motordu o accord hondanın en baba arabası bu bağlamda 1974 model mercedes 200 lerde otomatik cam havalı direksiyon standart park freni ayaktan 74 model mercedes 200  o dedğiniz honda accordu acordion yapar biri 74 biri 87 mevzu bu veya bu karşılaştırmalar değil her türlü arabaya bindik çok şükür fabia tabiki eksileri olan bir araç sitede bir çok şikayetim de mevcut ama gidin test edin ve yorumlayın kulaktan dolma sadece görsel değildir araç işi. araba yakışıklı başka motor 125 başka araba  60 lık kazada  pert sürücü koltuğuna oturduğunuzda önün nerde bittiği belli değil ama rica ederim aracımız bir clio bir peguot 206 bir citroen c3 bir fiestadan bir cityden bir lineadan  kat kat daha iyi hepsine 1000 basar.  

burutekin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti untaga » 18 Oca 2008, 11:49

kesinlikle fabia, bunu honda city'i bilen biri olarak fabia dan memnuniyetinizi garanti ederim
untaga
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 18 Oca 2008, 13:41

[quote="tam3r"] [quote="slamy"]

Resmin ait olduğu aracın 1 yaşına girmesine 1 ay var.Geçirdiği 11 ay boyunca elbebek gülbebek bakıldı.  Resimdeki eksiği bulun bakalım Smile Hasar eksik olan ışık.... 

[/QUOTE]

anahtar olan yok Star
[/QUOTE]

Şimdi eğer düğme çalışıyorsa çok mühim bir arıza değil düğmenin içindeki ampul yanmıyor buda yağmurlu bir havada kapınızı açıp araçtan inerken düğmeye isabet edecek birkaç damla yağmur suyunun içeri girip elektrik aksamı ile temas etmesi ile mümkün zaten.araba 1 yıllık değil 1 günlük bile olsa farketmez su girer kısa devre yaptırır ampulu patlatır bu kadar.bu arıza otomobile has birşey olamaz..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti PİCK-UP » 18 Oca 2008, 13:54

bencede fabia
neden dersen honda city pek tutmadı.

ama skoda fabianın bir asaleti war...

honda city

skoda fabia

bu da yeni kasa fabia ama ben eski kasayı daha çok seviorum..

bi baksana resimlere sen olsan hangisini tercih ederdinn...

Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti FABIACI » 18 Oca 2008, 15:13

KAPI KİLİTLEME BUTONU YOK YADA IŞIĞI YANMIYOR....

FABIACI
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 61ogretmen61 » 19 Oca 2008, 01:43

[quote="burutekin"]

yani peki 1987 model honda accordu 2006 fabia 1.2 ile karşılaştırmak nasıl bir mantık motorunu dahi yazmamışsınız büyük ihtimal 2000 motordu o accord hondanın en baba arabası bu bağlamda 1974 model mercedes 200 lerde otomatik cam havalı direksiyon standart park freni ayaktan 74 model mercedes 200  o dedğiniz honda accordu acordion yapar biri 74 biri 87 mevzu bu veya bu karşılaştırmalar değil her türlü arabaya bindik çok şükür fabia tabiki eksileri olan bir araç sitede bir çok şikayetim de mevcut ama gidin test edin ve yorumlayın kulaktan dolma sadece görsel değildir araç işi. araba yakışıklı başka motor 125 başka araba  60 lık kazada  pert sürücü koltuğuna oturduğunuzda önün nerde bittiği belli değil ama rica ederim aracımız bir clio bir peguot 206 bir citroen c3 bir fiestadan bir cityden bir lineadan  kat kat daha iyi hepsine 1000 basar.  

[/QUOTE]
1987 Accord ile 2006 Fabiayı karşılaştırırken tabiki de motor veya yakıt tüketimini karşılaştırmadım. Orda anlatmak istediğim ayrıntılardı. Adamlar araba yapmak için araba yapmamışlar. Classic bile olsa 2006 model arabaya hoparlör koymuyorsun, arkadaki yolcular için tutacak yapmıyorsun, koltuk ayar kolunu öyle yapıyorsun ki ne zaman palto giysem illaki takılıyorum. Bu ve buna benzer ayrıntılar. Ayrıntı da olsa önemli şeyler. Yine de birçok arabaya göre Fabia çok iyidir. Biz kötü de demedik.
61ogretmen61
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti burutekin » 19 Oca 2008, 01:59

Çok haklısınız size bende katılıyorum artı kötüde diyebilirsiniz kimse buna bişey diyemez herkez düşüncelere saygı göstermeli bu site bütün fikirlerin paylaşıldığı bir site fabialar eksikleri  olan arabalar ama açın şikayet var coma bakın 100 ü geçemiyorum diye hondaya şikayet yazan  ve karşılığında bu city araçlar adı üstünde şehir içi arabalar sizde 100 ü geçmeyin cevabı alınan bir araba ben honda cıvıc ve yeni octaviayı da kullandım honda yanında fos bana göre. Ben opel hayranıyım opel astramı sattım ve fabia aldım dediğiniz eksiklikleri hissediyorum ama bundaki sürüş zevki çok hoş 101 lik motor şehri içi seri ve atak ve üsttede dediğim gibi kendi segmentinde eksiklerine rağmen iyi bir araç demek istemiştim.

burutekin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hans35 » 30 Oca 2008, 02:48

[quote="61ogretmen61"]
[quote="burutekin"]

[/QUOTE]
1987 Accord ile 2006 Fabiayı karşılaştırırken tabiki de motor veya yakıt tüketimini karşılaştırmadım. Orda anlatmak istediğim ayrıntılardı. Adamlar araba yapmak için araba yapmamışlar. Classic bile olsa 2006 model arabaya hoparlör koymuyorsun, arkadaki yolcular için tutacak yapmıyorsun, koltuk ayar kolunu öyle yapıyorsun ki ne zaman palto giysem illaki takılıyorum. Bu ve buna benzer ayrıntılar. Ayrıntı da olsa önemli şeyler. Yine de birçok arabaya göre Fabia çok iyidir. Biz kötü de demedik.
[/QUOTE]
Hoparlörü bırakın bari insan tesisatını çeker neden çünkü plastik kalkacak ve tesisat altından geçecek sonra plastik aksam tekrar yerine monte edilecek.Arka yolcular için tutacak konusunada kesinlikle katılıyorum.Lakin koltuk yükseklik ayar koluna katılmıyorum zira tüm vw lerde de böyle.En azından palto yerine mont giyerek bu sorunu çözebilirsiniz.
hans35
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 30 Oca 2008, 02:53

Accordla SuperB i kıyaslayın bide öle bakalım...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

ÖncekiSonraki

2. El Skoda

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir