octavia alsam mı?

İkinci el Skoda arıyor yada aracınızı satıyorsanız bu bölüm sizin için.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

octavia alsam mı?

İleti newmanism » 09 May 2008, 10:32

Selam;

2008 model 0 km Octavia 1,6 Elegance almayı düsünüyorum. Teknik, donanım detaylı bilgilerine ihtiyacım var. Ayrıca kullananlar memnun mu. Yorumlarınızı yazarsanız sevinirim. Bir de bu A5, A4 dediğiniz kasalar hangi kasalar?

Asıl önemli olarak ta; aracın performası, devir ve vites geçişleri, kalkışı, yol tutuşu nasıl? Bazıları hantal araba diyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Ben çok beğeniyorum ama tarafsız yorumlara ihtiyacım var.

newmanism
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti bagci35 » 09 May 2008, 10:51

Ben de 2008 model Octavia, 1.6 elegance sahibiyim.Motor MPI 102 beygir.Süper hızlı değil ama hantal da diyemem.zaten hız için değil aile arabası olduğu için aldım bu arabayı.Ben çok memnunum.ikinci el piyasası pek iyi değildir.Sitedeki dostlar servis problemi olduğunu sık sık dile getirirler ancak benimki daha 4000 de olduğu için işin o yüzünü görmedim.birde önemli olarak donanımının tam olup olmadığını iyice kontrol edin.Benim başıma geldi janlar 16 inç,ön yolcu hava yastığı iptal etme özelliği ve lastik hava basıncı gözetim sistemi elegance larda standart olmasına rağmen bazen bu özellikler olmuyor.satıcıda sizi uyarmıyor.bu durumda ya ekstra indirim isteyin yada tamamlayabildikleri eksiklikleri tamamlasınlar.jantları 16 yaptırarak ekstra indirim aldım.şimdiki aklım olsa yine octavia alırdım.selamlar.
bagci35
CLASSIC
CLASSIC

İleti BlueVRS » 09 May 2008, 11:52

Kesinlikle tavsiye ederim,ben kullanıyorum çok memnunum 2 aydır babama da alacağız ama bir türlü istediğimiz renk ve motor özellkleri birarada olan octavia ithalatı yapmadığı için distribitor ve bu arada 2 kere zam geldiği için araca ağustos ayında 2009 modeller çıktığında almaya karar verdik.babamın sattığı araç 105 hp idi, 102 hp lik octavia motorlarının enjeksiyon sistemleri ülkemizdeki satılan yakıtların kalitesine daha tahammüllü olduğundan yüce oto 102 mpi ithalatına ağırlık veriyor biz ise 105 den indik en azından 115 olsun diyoruz ve capuccino beji içi de bej olan octavia elegance için hazır bekliyoruz.

Aracın tek eksi yanı ikinci el piyasası birde insanların arabam skoda dediğinizde aa hakkaten güzel araba bencede iyi yapmışsın ee kaça aldın?. 40-41.000 e dediğimizde hadi yaa skoda arabası o kadar ediyormu,ya da helal olsun sana skoda ya o kadar para verdin ve aldın öyle mi?diye tepki verişlerine hazır olun.Birde aracın umduğunuzdan üstün şaşırtıcı konfor ve kalitesine hazır olun tabiki..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fmaka » 09 May 2008, 12:10

bende 2005 mpı elegance a5 kasa var.
araç konfor olark  mukemmel. donanım mukemmel tek sorun motorun 1.6 olması onu dert etmıyorum sonucta bu aile arabası basınca buda 150nın ustune cıkıyor.ve 3000 devırden sonra koltuga yapıstırıyor.

yakıtın sorun olmasında ndolayı mpılar 8 v olanlar daha az sorunsuz.fsı ler ıse motor olarak daha ıyı ancak servıs ucretlerının fazla olmasını unutma.onun harıcınde audı ve wv nın amca oglu bır araba

bence tek eksıgı satıcı fırmanı az reklamından ve lansman eksıklıgınden dolayı ımajı.kımse skodanın nasıl bırsey oldugunu bılmıyo.benm arkadaslar bındı ve hasta oldular aynen passat dıyor cogu ...
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti baho06 » 09 May 2008, 17:43

ben fabiayı alırken aynı sınıftaki arabalarla aynı paraydı.skoda beni çekti kendine.iyiki almışım
baho06
CLASSIC
CLASSIC

İleti tayel » 09 May 2008, 18:07

[quote="98Pickup"]Kesinlikle tavsiye ederim,ben kullanıyorum çok memnunum 2 aydır babama da alacağız ama bir türlü istediğimiz renk ve motor özellkleri birarada olan octavia ithalatı yapmadığı için distribitor ve bu arada 2 kere zam geldiği için araca ağustos ayında 2009 modeller çıktığında almaya karar verdik.babamın sattığı araç 105 hp idi, 102 hp lik octavia motorlarının enjeksiyon sistemleri ülkemizdeki satılan yakıtların kalitesine daha tahammüllü olduğundan yüce oto 102 mpi ithalatına ağırlık veriyor biz ise 105 den indik en azından 115 olsun diyoruz ve capuccino beji içi de bej olan octavia elegance için hazır bekliyoruz.

Aracın tek eksi yanı ikinci el piyasası birde insanların arabam skoda dediğinizde aa hakkaten güzel araba bencede iyi yapmışsın ee kaça aldın?. 40-41.000 e dediğimizde hadi yaa skoda arabası o kadar ediyormu,ya da helal olsun sana skoda ya o kadar para verdin ve aldın öyle mi?diye tepki verişlerine hazır olun.Birde aracın umduğunuzdan üstün şaşırtıcı konfor ve kalitesine hazır olun tabiki..
[/QUOTE]
ClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClap
tayel
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 09 May 2008, 18:25

ya skoda bende almadan önce cok düşündüm bendede 2001 a4 kasa var ya 21.000 verip bora alcaktım yada simdi 17.500 e aldıgım octiyi alcaktım buradana falanda yorumlar okudum octavia aldım herneyse suraya dkkatini cekerim bizim a4 kasalar borayla a5 kasalar jettayla aynı düzende olmasına ragmen ben bir kere bile jettayla yada borayla karsılastıran görmedim bizim bunlar kendinden bi üst sınıf olan passatla karsılastırırlar hep bile alıosan fsi alma mpi al
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti crash » 09 May 2008, 23:22

Tüp taktırmayacaksanız FSI alın bence.MPI motor FSI motora göre daha fazla yakıyor.
crash
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti crash » 09 May 2008, 23:22

Tüp taktırmayacaksanız FSI alın bence.MPI motor FSI motora göre daha fazla yakıyor.
crash
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mehmetunal48 » 09 May 2008, 23:30

arkadaşım bende de A4 octi col.var.hakikatan araca binerken bindiğinde de bunu farkedeceksin.full donanım var fiyatıda 20500 e aldım 5 kasım 2007 de aldım.sınıfının en dolu aracı,aynı donanım bir aracın başka markada kesin farklar olacaktır.benim tek sıkıntım sürücü koltuğuna oturduğumda kafam tavana teğet geçıyor 1.82 boyum.en son çare olarak direk siyonu kendime çekiyorum,koltuğu da arkaya doğru alıyorum böylece problemi çözmüş oluyorum.
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 09 May 2008, 23:32

A4 kasa eski kasadır..A5 kasa almalısınız..Bencede güzel bir otomobil..Ama dikkat edin satıcılara..Özellikleri ayrıntısına kadar konuşun..Sıkı pazarlık yapıp , extra birşeyler talep edin..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti mehmetunal48 » 09 May 2008, 23:33

[quote="mygokhan"]A4 kasa eski kasadır..A5 kasa almalısınız..Bencede güzel bir otomobil..Ama dikkat edin satıcılara..Özellikleri ayrıntısına kadar konuşun..Sıkı pazarlık yapıp , extra birşeyler talep edin.. [/QUOTE] Thumbs%20UpThumbs%20UpClap
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ayhani » 10 May 2008, 00:06

[quote="mehmetunal48"][quote="mygokhan"]A4 kasa eski kasadır..A5 kasa almalısınız..Bencede güzel bir otomobil..Ama dikkat edin satıcılara..Özellikleri ayrıntısına kadar konuşun..Sıkı pazarlık yapıp , extra birşeyler talep edin.. [/QUOTE] Thumbs%20UpThumbs%20UpClap[/QUOTE]

Angry Evet hepsine katılıyorum. Sıkı pazarlık yapın ve arabanızı 1-2 hafta sonra alacaksanız  proforma faturanızı(Sipariş ön faturası) alın ve en ufak detayına kadar pazarlıkta istediklerinizi yazın. Benim dilim yandı. Birde Mersin 4K'dan almayın.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

2. El Skoda

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir