Araç tercihi hakkında yardım!!!

İkinci el Skoda arıyor yada aracınızı satıyorsanız bu bölüm sizin için.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Araç tercihi hakkında yardım!!!

İleti SEAHAWK » 12 Ağu 2008, 04:31

Vectra B'nin direnç katsayısı 0.29 değil, 0.28Smile Mükemmel ayrodinamik.

Yakıt tüketimi konusunda AhmetH durumu zaten açıklamış. 2.0 olmadığı sürece yakıt tüketimi fazla değildir.

Yol tutuş konusunda tecrübem olmadığından bir şey diyemem. Ancak aracın lastik boyutlarına bir göz atılması gerektiğini düşünüyorum. Fazlasıyla kalın yanaklı bir lastik kullanılmış. Onun yarattığı bir yığılma/salınım yaşanılabilir belki.

Ama şahsen fazladan yanak kalınlığının yaratacağı konfor hissini tercih ederim. 195 55 15'lik Cordoba lastikleri bana bunu söyletiyor işte.Big%20smile

Gene de Vectra B'de biraz fazla kalın bir yanak seçimi yapılmış. Şayet yol tutuş iyileştirmek isteniyorsa, 15'lik orjinal jant boyutu 16'lık olarak değiştirilip, taban da genişletilip yanak azıcık inceltilebilir belki.

SEAHAWK
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti smerakoda » 12 Ağu 2008, 16:10

Octavia'yı düşündün mü hiç?WinkBig%20smile
smerakoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti crash » 12 Ağu 2008, 19:11

Vectranın rüzgar direnç katsayısı 0.28 haklısınız fakat bu aracın altına rüzgar almadığı anlamına gelmez.Özellikle arkasının yüksek yapısından dolayı arka taraftan rüzgar aldığını ve özellikle yüksek süratlerde aracın yol tutuşunun iyi olmadığını bizzat vectra kullanan arkadaşlarımdan biliyorum.Yakıt konusuna gelince 60 lt depolu ve vectradan daha hafif olan 1.6 hacmindeki 307 bile dediğiniz mesefaleri katedemiyor.Üstüne üstlük 307 nin vectradan daha yeni teknolojili bir motora sahip olmasına rağmen.Benim vectra konusundaki düşüncelerim bunlar sizin düşüncelerinizede hak veriyor ve saygı duyuyorum.Şunu unutmamak gerekirki elbetteki her otomobil kullanıcısı farklı istekler ve düşüncelerde bulunabilir.Her sürücünün kendine has bir otomobil kullanma stili vardır.Aslında aynı otomobil üzerinde farklı yorumların yapılmasıda bundan kaynaklanır.Herkese saygılar...
crash
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baha » 12 Ağu 2008, 23:12

şimdi burada farklı segmentleri kıyaslamışsın corsa yada veltra derim diğerleri tefarruat satarkende gider opel kalitesi ama bu sitede sorarsan veltra iyi değil derler fabiayı tavsiye ederler sen bence kendin seç milletin ipiyle kuyuya inme
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti FWD » 12 Ağu 2008, 23:38

Vectra'nın sadece tek modelini severim. O da 2.5 CDX V6'dır.
FWD
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Konyalım » 13 Ağu 2008, 02:55

Abiler ev aldım bi 40.000 YTL kadar da borçlandım. eş dost yardım etti de feliyi satmaktan kurtuldum... Artık yeni arabayla rüyalarda buluşurum...Cry yarın da tatile çıkıyom felimle inşallah bi aksilik  çıkartmaz herkese iiii tatiller. Degerli fikirleriniz için çokk teşekkürler...
Konyalım
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 13 Ağu 2008, 03:13

hayırlı olsun, iyi yolculuklar...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

Önceki

2. El Skoda

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir