HSBC' BTM sinde yaşadığım problem!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

HSBC' BTM sinde yaşadığım problem!

İleti mygokhan » 10 Ağu 2008, 01:38

Merhabalar.05.08.08' bursa fomara HSBC şubesinde
hesabıma para yatırmak için BTM leri kullanmak istedim.Fakat makinaya
para sıkıştığı için parayı yatıramadım.30 dakikalık bekleme neticesinde
yatırmış olduğum 640 ytl banknotları makina içerisinden topladılar ve
zarfa koyup tutanak tuttular.Zarfla paranın yatacağını ve hesabıma
geçeceği söylendi.Fakat olayın üzerinden 3 gün geçmesine rağmen, henüz
hesabıma para geçmiş değil!

Bu olay yüzünden son ödeme tarihi geçen ödemelerim oldu ve mağdur
durumdayım.Bu kadar basit bir işlem için niye bu kadar bekliyorum
anlamış değilim.Dünyanın bankası diye lanse edilen bir firmaya
yakışmayacak bir hizmet anlayışları var.Bu kadar eski ATM cihazları bu
firmaya yakışmıyor.

.

Bu olay sonrasından ilgili şikayet sitesine şikayetimi yazdım.Ayrıca
bankanın müşteri hizmetlerine şikayetimi bildirdim.Ve biraz önce baktım
hâlâ para hesabıma geçmemiş!!!!!!

Bu konu ile çözüm önerisi olan varmı ?

Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti hakanerdogan » 10 Ağu 2008, 01:41

git bağır çağır nası oluyo başlarım falan de sıkıştır. hiç abartmıyorum inan ki işe yarar.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti mygokhan » 10 Ağu 2008, 01:44

[quote="hakanerdogan"]git bağır çağır nası oluyo başlarım falan de sıkıştır. hiç abartmıyorum inan ki işe yarar.

[/QUOTE]

Son çare olarak onuda yapacağımAngry

Garanti bankasında da aynı olay oldu 1 sene önce falan..Adamlar paraları çıkartıp teslim ettiler..Bu aptal banka ne yapmaya çalışıyorsa!!!!
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 10 Ağu 2008, 01:49

hani uydurarak sölemedim, yıl 2005 galiba, babam emekli olmuştu ikramiyesini alacaktı. 1.gün gittik yok dediler, 2.gün gittik yok dediler... 

3.güne de bilmem şu saatte gel dediler. tabi babamda kıllandı hemen, 2 gündür ekiliyorum, sonra bana saat veriolar diye, ee adam yakın harp uzmanı çok kıllanır böle her şeye.

ters bi saatte gittik, adam dedi ki niye dediğim saatte gelmedin para yok... bizede para lazım ev mev almışız...

bi kış günüydü bende adamla konuşuyorum odasındayız 3 ümüz varız. babam elini vurdu masaya kalktı, montunun önünü açtı belinde kazma sapı zigana M16 yı görünce hemen başladı aman efendim sakin olun makin olun, babam dedi sen benle oyun mu oynuyon lan ......   bide baktık parayı önümüze koydu dolduruverdi laptop çantasına ...  

böle bunlar, geciktirdikçe belkide para kazanıyorlar paradan...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti mygokhan » 10 Ağu 2008, 01:57

[quote="hakanerdogan"]hani uydurarak sölemedim, yıl 2005 galiba, babam emekli olmuştu ikramiyesini alacaktı. 1.gün gittik yok dediler, 2.gün gittik yok dediler... 

3.güne de bilmem şu saatte gel dediler. tabi babamda kıllandı hemen, 2 gündür ekiliyorum, sonra bana saat veriolar diye, ee adam yakın harp uzmanı çok kıllanır böle her şeye.

ters bi saatte gittik, adam dedi ki niye dediğim saatte gelmedin para yok... bizede para lazım ev mev almışız...

bi kış günüydü bende adamla konuşuyorum odasındayız 3 ümüz varız. babam elini vurdu masaya kalktı, montunun önünü açtı belinde kazma sapı zigana M16 yı görünce hemen başladı aman efendim sakin olun makin olun, babam dedi sen benle oyun mu oynuyon lan ......   bide baktık parayı önümüze koydu dolduruverdi laptop çantasına ...  

[/QUOTE]

İşte paradan para kazanıyor olma düşüncesi beni çıldırtıyor!

Pzt günü ilk işim bankaya gidip , gerekirse bağırmak olacak.! Ve kredi kartımıda yeni almıştım.Ama iptal ediyorum kesinlikle...Zaten düzenli ödüyordum hiçte taksitim yok.Direk kapattırırım..
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 10 Ağu 2008, 01:58

tabi ya kuzu gibi müşteriyi bulunca yapıyorlar pisliklerini. kapatır geçerim arkadaş de gitsin. bi onlar var sanki. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti semazen » 10 Ağu 2008, 02:08

Bir bankacı olrak acizane tavsiyem,  Bursa fomara HSBC şubesin de ŞUBE OPERASYON YÖNETMENİNE veya Cari işlemlerle ilgilenen birim amirine gidip durumu anlattığın vakit sana yardımcı olacaklarına inanıyorum.Yoksa ilgilenmezsen Bankanın affı yoktur.Çatır çatır gecikmeye giren ödemelerin faizini  alır.Bu yüzden bi an evvel Şubeye gidip muhatap bulacağın kişiyle görüşmen. Bir daha da böle bir olay yaşamamak içinde, şube içerisindeki gişelerden veya internet bankacılığı aracılığyla işlemlerini halledebilirsin.
semazen
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 10 Ağu 2008, 02:13

[quote="semazen"]
Bir bankacı olrak acizane tavsiyem,  Bursa fomara HSBC şubesin de ŞUBE OPERASYON YÖNETMENİNE veya Cari işlemlerle ilgilenen birim amirine gidip durumu anlattığın vakit sana yardımcı olacaklarına inanıyorum.Yoksa ilgilenmezsen Bankanın affı yoktur.Çatır çatır gecikmeye giren ödemelerin faizini  alır.Bu yüzden bi an evvel Şubeye gidip muhatap bulacağın kişiyle görüşmen.
[/QUOTE]

Çok sağolun oğuz bey..Pzt günü ilk işim o olacak o zaman...Teşekkürler..Clap
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mygokhan » 13 Ağu 2008, 23:55

Banka problemini çözdüm.Gittim operasyon yöneticisine..Güzel bir dil
ile problemi aktardım.Bu şekilde problemin yaşanmasının- ben olmasam
bile- diğer müşterilerin para yatırma işlemleri için kullandıkları BTM
lerden çekineceklerini belirttim.Açıkçası içimi döktüm.Gerçi çok gergin
gitmiştim.Kendimi aşıp bağırıp çağıracaktım.Ama ya sabır! dedik..

Neyse ordaki operasyon müdürü bayan, ilgilendi, ve sorun ile ilgileneceğini söyledi..

Öğleden sonra telefon geldi..İşleminiz tamamlanmıştır diye

Zaman ayırıp okuduğunuz ve cevap yazdığınız için teşekkürler
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ilk aşk » 14 Ağu 2008, 02:20

ykb den vazgeçmem .hsbc falan tanımam gökhan
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 14 Ağu 2008, 02:57

garantide çok iyi banka geçen otomatik talimat verdim bizim internet faturası ödenmemiş 130 ytl olmuş faizi ile faizini onlar karşıladı

ykb e kullanıyorum birde iş diğerlerine bulaşmadım güvenmemde

Bu arada geçmiş olsun sıkıştır dilekçe ver şubene git sıkıştır yeterki onları
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti KATARİN » 14 Ağu 2008, 11:32

[quote="mygokhan"] [quote="hakanerdogan"]hani uydurarak sölemedim, yıl 2005 galiba, babam emekli olmuştu ikramiyesini alacaktı. 1.gün gittik yok dediler, 2.gün gittik yok dediler... 

[/QUOTE]

İşte paradan para kazanıyor olma düşüncesi beni çıldırtıyor!

Pzt günü ilk işim bankaya gidip , gerekirse bağırmak olacak.! Ve kredi kartımıda yeni almıştım.Ama iptal ediyorum kesinlikle...Zaten düzenli ödüyordum hiçte taksitim yok.Direk kapattırırım..
[/QUOTE] K.kartını kapatacağın zaman taksitli alışverişin in olup olmaması sorun değil kartını kapat taksitlerini ödemeye devam et.Tıpkı benim gibi LOL
KATARİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 14 Ağu 2008, 11:57

[quote="mygokhan"]Banka problemini çözdüm.Gittim operasyon yöneticisine..Güzel bir dil ile problemi aktardım.Bu şekilde problemin yaşanmasının- ben olmasam bile- diğer müşterilerin para yatırma işlemleri için kullandıkları BTM lerden çekineceklerini belirttim.Açıkçası içimi döktüm.Gerçi çok gergin gitmiştim.Kendimi aşıp bağırıp çağıracaktım.Ama ya sabır! dedik..

Neyse ordaki operasyon müdürü bayan, ilgilendi, ve sorun ile ilgileneceğini söyledi..

Zaman ayırıp okuduğunuz ve cevap yazdığınız için teşekkürler [/QUOTE]

Geçmiş olsun..Bankanı değiştir bence..Garanti,İşbank..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 14 Ağu 2008, 12:19

Zaten garanti bankası kullanıyordum.Limit arttırım isteğimi kabul etmemişti..O yüzden kızmıştım..

Ama şu var ..Türkiyede en iyi teknolojiyi kullanan garanti bankası..
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti 10TOPRAK » 14 Ağu 2008, 14:57

[quote="mygokhan"]Zaten garanti bankası kullanıyordum.Limit arttırım isteğimi kabul etmemişti..O yüzden kızmıştım..

Ama şu var ..Türkiyede en iyi teknolojiyi kullanan garanti bankası..
[/QUOTE]
Wink Ha şunu bileydin..!
10TOPRAK
CLASSIC
CLASSIC

İleti semazen » 16 Ağu 2008, 14:40

[quote="mygokhan"]Banka problemini çözdüm.Gittim operasyon yöneticisine..Güzel bir dil ile problemi aktardım.Bu şekilde problemin yaşanmasının- ben olmasam bile- diğer müşterilerin para yatırma işlemleri için kullandıkları BTM lerden çekineceklerini belirttim.Açıkçası içimi döktüm.Gerçi çok gergin gitmiştim.Kendimi aşıp bağırıp çağıracaktım.Ama ya sabır! dedik..

Zaman ayırıp okuduğunuz ve cevap yazdığınız için teşekkürler [/QUOTE]

Sorunun çözüldüğüne sevindim,,,Unutmayalım ki, İnsanın olduğu her yerde sorun da vardır çözüm de,,,
semazen
Yeni Üye
Yeni Üye

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir