Bugün İlk Defa Motorsiklet Kullandım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Bugün İlk Defa Motorsiklet Kullandım

İleti lazianke » 17 Ağu 2008, 01:19

hakan kardeş emin ol motor fabiadan kat kat daha fazla zevkli bir araç. tabii motoruna göre...

lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti PİCK-UP » 17 Ağu 2008, 01:37

hayırlısı olsun..
2 teker çok tehlikeli ancak 2 teker deki zevki 4 tekerli mercedes'de bile alamazsın
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti maozkan64 » 17 Ağu 2008, 03:17

Unutmayalım ki motorsikletin kaportası insandır, Allah göstermesin bir kaza anında kolay hasar görür.
Octavia Collection 2004
Kullanıcı avatarı
maozkan64
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet Alaeddin ÖZKAN
Nereden: Kayseri
Arabanız: Octavia Collection 2004

İleti hakanerdogan » 17 Ağu 2008, 03:20

[quote="?"][quote="hakanerdogan"]zevkli bir şey mi bari, yoksa sanılanın aksibe üstünde tedirginlik yaratmıyor mu? yani trafiğe girişilir mi?  [/QUOTE]

Sürüş yeteneğini iyi bir seviyeye getirmeden trafiğe çıkılmaz araba gibi değil en fazla sağa sola sürter öğreniriz falan diyemezsiniz. Motor alırsam uzun bir süre az trafiği olan yollarda pratik yaparım oturduğum yer geniş ve oldukça sakin trafiği olan yollara sahip.
[/QUOTE]

aman abicim, dikkat ette, bizim toplumumuz şöförümüz henüz motorsikleti araçtan saymıyor.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti serdar5306 » 17 Ağu 2008, 03:31

motor çok zevkli fakat bir o kadarda kaza riski fazla ama sürüş zevki bir başka arkadaşımın var bazen kullanıyorum çok tatlı ama insan bir müdet kullanınca kendine güveni geliyor ve hız yapmak istiyor yada bende bir anormallik var o yüzden ben almam kesin kaza yaparım çünkü bizim millet motoru araçtan saymıyor
2005 FABİA CHOİCE 101 BG SİYAH
serdar5306
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: SERDAR
Nereden: Ankara
Arabanız: FABİA COHİCE 2005

İleti hakanerdogan » 17 Ağu 2008, 03:34

[quote="serdar5306"]motor çok zevkli fakat bir o kadarda kaza riski fazla ama sürüş zevki bir başka arkadaşımın var bazen kullanıyorum çok tatlı ama insan bir müdet kullanınca kendine güveni geliyor ve hız yapmak istiyor yada bende bir anormallik var o yüzden ben almam kesin kaza yaparım çünkü bizim millet motoru araçtan saymıyor[/QUOTE]

aslında biraz bendede var kavşak karşılaşmalarında moto görünce ayağım pek firene gitmiyor. ama çok daha dikkatli olmaya çalışıyorum. sürtme dokunma azcık ittirme bile hayata mal olabilir, alıverir tekerin altına. Aman ya Rabbi sen koru...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti lazianke » 17 Ağu 2008, 04:44

[quote="serdar5306"]motor çok zevkli fakat bir o kadarda kaza riski fazla ama sürüş zevki bir başka arkadaşımın var bazen kullanıyorum çok tatlı ama insan bir müdet kullanınca kendine güveni geliyor ve hız yapmak istiyor yada bende bir anormallik var [/QUOTE]
hemşehrim bende de tam tesine motorda en fazla keyif aldığım hız 70-80 arasıdır. tatlı bir devirle etrafı seyrede seyrede gidersiniz. bu arada ben racingciye motorcu demem, onlar adrenalin bağımlısıdır. bana göre motorcu endurocu ve off-roadcılardır. motor bir gezi aracıdır sürat değil. endurocu aleminde racingciler aidsli sevgilisi olan kişiye benzetilir yani er ya da geç...Wink
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti serdar5306 » 17 Ağu 2008, 04:54

[quote="lazianke"][quote="serdar5306"]motor çok zevkli fakat bir o kadarda kaza riski fazla ama sürüş zevki bir başka arkadaşımın var bazen kullanıyorum çok tatlı ama insan bir müdet kullanınca kendine güveni geliyor ve hız yapmak istiyor yada bende bir anormallik var [/QUOTE]
hemşehrim bende de tam tesine motorda en fazla keyif aldığım hız 70-80 arasıdır. tatlı bir devirle etrafı seyrede seyrede gidersiniz. bu arada ben racingciye motorcu demem, onlar adrenalin bağımlısıdır. bana göre motorcu endurocu ve off-roadcılardır. motor bir gezi aracıdır sürat değil. endurocu aleminde racingciler aidsli sevgilisi olan kişiye benzetilir yani er ya da geç...Wink
[/QUOTE]
senin için 70 80 ama ben binince hemen gaza geliyorum yok yok bena göre değil bu ben 4 tekere razıyım
2005 FABİA CHOİCE 101 BG SİYAH
serdar5306
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: SERDAR
Nereden: Ankara
Arabanız: FABİA COHİCE 2005

İleti lazianke » 17 Ağu 2008, 06:38

hemşehrim var sen bildiğin yoldan devam et. ben de bildiğimden devam edeyim. motorsikletin keyfi en iyi arabadan daha kayiflidir bana göre. bir kere içinde değil üstündesin. insana hakimiyet hissi veriyor.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti baho06 » 17 Ağu 2008, 10:38

[quote="?"]Arkadaşlar A2 ehliyet için sınav zamanı yaklaştı bu sabah ilk pratik eğitime katıldım. Hayatımda daha önce hiç motorsiklet, scooter sürmemiştim sadece çocukluğumda bisiklete binmişliğim vardı. Yamaha YBR 125 ile başladım ilk kalkış falan çok zor olmadı stop ettirmeden kaldırdım. 1. vitesle başladım 1-2 tur attıktan sonra ben dayanamayıp vitesi yükselttim Evil%20Smile Youtube sağolsun önceden motorsiklette vites değiştirmeye yönelik yeterince video izlemiştim. Ara sıra vitesi 3'e atıp gazlayarak kaçamaklar yaparken Embarrassed hoca 2'ye atmayı tarif edecekti yaklaşırken ha tamam zaten atmışsın dedi demekki dışarıdan vites konumu belli oluyor yada hoca bir şekilde sesinden falan anladı. Yaklaşık yarım saatlik bir tur olmasına rağmen son derece keyifliydi yarın sabah tekrar derse gidicem. Artık biraz slalom falan çalıştıracaklar galiba.[/QUOTE] geçmiş olsun.rüzgarı bi kere yedinmi bi daha bizim gibi iflah olmassın.motor gibisi varmı yaThumbs%20Up
baho06
CLASSIC
CLASSIC

İleti ilk aşk » 17 Ağu 2008, 11:18

ben motor olayını şehirde değilde bir sahil kesiminde veya bir kasaba da daha güvenli buluyorum ...tabiii şehirde motor daha pratik ve ekonomik ama şehirde kuş serileri benin rahat bırakmaz başımda üşüşür dururlar ...................Smile
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 17 Ağu 2008, 15:35

Bu gün 2. eğitime katıldım KYMCO CK 125 model Tayvan malı bir motor kullandım. Bugün dahada fazla keyif aldım gittikçe kendinize güveniniz geliyor motorla daha fazla bütünleşip tek bir vücut gibi hareket ettiğinizi hissediyorsunuz.

Benim hiçbir zaman motorla kaza yaparsam gibi bir korkum olmadı böyle bir korku varsa zaten başlamak pek mümkün görünmüyor. Benim mantığıma göre bir motor kendisinden kaynaklanmayan bir kaza riskini bile kıvraklığının ve küçüklüğünün verdiği avantajla atlatabilir. Bu şekilde düşününcede kaza yapma konusunda en büyük neden sadece kendim oluyorum. Kendimide iyi yetiştirirsem kaza riskini çok azaltacağıma inanıyorum.

Ben araba sürmeyi öğrenirkende aman ya ne olacak çarparız ufak tefek öğrenirken olur öyle şeyler diye düşünmedim. Hatta yeni öğreneceksin kötü bir araba al falan diyenlerede neden kötü bir araba alayımki ben öğrenirken bile sağa sola çarpma ihtimalini kesinlikle kabul etmiyorum derdim. Nitekimde allaha şükür bu güne kadar acemiliğimin verdiği ciddi bir vukuatım olmamıştır. Kaza yapmanızın normal olduğuna değilde yapmadanda öğrenileceğine inanırsanız daha başarılı olunacağını düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti elegance » 17 Ağu 2008, 15:38

ya arkadaşlar söle 2.el bi scooter ne kadardır.böle 2 kişi ile rahat gezebilecegimiz fiyatı uyguınsa sıfırda alabiliriz ama ayagımızı yorgana göre uzatalım demi
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti yonetici » 17 Ağu 2008, 15:45

SYM Joyride 200 modeli 2. el fiyatı uygun bir maxi scooter iki kişi rahat gezer. Ama çan çin çonda olur derseniz Mondial ZAT 150 var çok çok daha ucuz.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir